Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

بیانیه عفو بین الملل درباره اعتراضات زنان ایران به حجاب اجباری

مدارس همدان در همه مقاطع فردا به دلیل سرما تعطیل است

روبط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان همدان در اطلاعیه ای اعلام کرد به علت برودت هوا، لغزندگی جاده ها و کاهش دما همه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح فردا یازدهم بهمن تعطیل است.

برف
TASNIM

رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس: فیلم مربوط به خودکشی سینا قنبری دیده شد

اللهیار ملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی قضایی مجلس که برای بازدید به زندان اوین رفته است، درباره مرگ سینا قنبری در زندان گفت: "در خصوص آن فردی که در اغتشاشات دستگیر شده بود و صحبت آن بود که خودکشی کرده هم فیلم مربوط به آن دیده شد و هم از محلی که جسد وی پیدا شده و احیانا در آن جا خودکشی کرده بازدید شد."

رییس کمسیون حقوقی قضایی مجلس همچنین گفت: " جلسه ای با رییس کل سازمان زندان ها و مدیر کل و مسئولین زندان اوین داشتیم که به سوالات نمایندگان پاسخ داده شد. همچنین جمع بندی کلی را در این باره فردا ارائه خواهیم داد."

واکنش عطاالله مهاجرانی به موضوع حجاب اجباری

دومین روز از اعتراض زنان ایرانی به حجاب اجباری

زنان ایرانی معترض به حجاب اجباری که از روز گذشته با روسری‌های سفید و رنگی بر چوب در خیابان‌های مختلف بر سکوهایی در سطح شهر تهران و شهرهای دیگر ایستادند، امروز نیز به این شکل از اعتراض خود ادامه دادند.

زنان
Social media

نمایندگان مجلس امروز از زندان اوین بازدید کردند

۱۰ نفر از نمایندگان مجلس ایران امروز به بازدید زندان اوین رفتند.

به گزارش خبرگزاری مهر، نمایندگان از اندرزگاه ۴(محل نگهداری بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های اخیر) و همچنین بند ۲۰۹زندان اوین به مدت سه ساعت بازدید کردند.

این بازدید با حضور رئیس سازمان زندان ها و مدیر کل زندان های استان تهران انجام شد.

الهیار ملکشاهی، نماینده مجلس در خصوص بازدید امروز از زندان اوین گفت: "فردا قرار است جلسه ای با حضور اعضای بازدید کننده برگزار شود تا جمع بندی انجام و نتایج بررسی شود.قرار شده است در جلسه فردا تمامی ابعاد بازدید بررسی و گزارشی به مردم و رسانه ها اعلام شود.

اوین
TASNIM

واکنش پوتین به فهرست منتشر شده نزدیکان به کرملین از سوی آمریکا

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، می گوید که فهرست منتشرشده از سوی آمریکا که واشنگتن می گوید به کرملین نزدیک هستند، در عمل همه مردم روسیه را مورد هدف قرار داده است.

کاخ کرملین گفته است نشر این فهرست می تواند به اعتبار افرادی که شامل آن شده اند آسیب وارد کند.

وزارت دارایی آمریکا فهرستی از ۱۱۴ سیاستمدار و ۹۶ الیگارش روسیه را که برخی از آنان نزدیک به ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری این کشور هستند منتشر کرده است. گفته می شود این فهرست بخشی از قانون تحریم ها علیه روسیه برای دخالت در انتخابات آمریکا است.

#دختران_خیابان_انقلاب؛ معترض به حجاب اجباری

زنان
Social media

تصویری از دو دختر معترض به حجاب اجباری در تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

عذرخواهی مدیر شبکه یزد از "جادوی عشق"

مدیر شبکه یزد در پی واکنش‌ها به سخنان زنی بر روی آنتن زنده صداوسیمای یزد که از "جادوی عشق" سخن گفته، توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، امیراحمد پهلوانیان، مدیر شبکه استانی یزد گفت: " از صحبت‌های کارشناس معارفی که در این برنامه صحبت می‌کردند کاملا مطلق دفاع نمی‌کنم؛ البته در جایگاهی هم نیستم که بخواهم رد کنم."

آقای پهلوانیان اضافه کرد: "البته ممکن است در این میان موضوعاتی هم مطرح شوند که اشتباه باشند که باید به عنوان یک رسانه اشتباهمان را بپذیریم، عذرخواهی و بعد جبران کنیم. اما به طور کلی نباید هراس داشته باشیم از اینکه حرف‌هایمان را بزنیم، چراکه این رویکرد منجر به خودسانسوری بیمارگونه خواهد شد که اصلا به صلاح جامعه نخواهد بود."

دو روز پیش فیلم کوتاهی از یک برنامه تلویزیونی در شبکه استانی یزد نقل شبکه‌های اجتماعی شده است؛ در این برنامه خانمی که به عنوان کارشناس معارف حضور دارد، خطاب به زنان از راه‌کارهایی برای جلب رضایت همسران از معتاد گرفته تا مردانی که دست بزن دارند، سخن می‌گوید و اسم این راه‌کار خود را "جادوی عشق" گذاشته؛ راهکار او تشت آب و البته بهتر از آن شیر است و اینکه خانم‌ها پای همسران خود را در این تشت گذاشته و ماساژ بدهند. بیشتر بخوانید

یزد
Social media

#پسر_خیابان_انقلاب

امروز تصویری در شبکه‌های اجتماعی از یک مرد دست به دست می‌شود که همراه با گروهی از زنان به حجاب اجباری اعتراض می‌کند.

View more on twitter

سازمان تعزیرات: برخی آژانس‌ها نرخ بلیت هواپیما را تا ۴ برابر افزایش داده‌اند

اورژانس تهران: بر اثر سرما و یخبندان یک نفر فوت کرد و ۱۳۸ نفر مصدوم شدند

نسرین ستوده: نرگس حسینی، دومین #دختر_خیابان_انقلاب بازداشت شد

نسرین ستوده وکیل دادگستری به بی‌بی‌سی گفت: "نرگس حسینی، دختری که روز گذشته در همان جایی که ویدا موحدی در خیابان انقلاب ایستاده بود، بر روی سکو رفته و روسری‌اش را بر چوب کرد، بازداشت شده است".

خانم ستوده گفت که خانم حسینی به "زندان قرچک" منتقل شده است.

خانم ستوده همچنین اعلام کرد که وکالت وی را بر عهده گرفته است.

درباره دختران خیابان انقلاب بیشتر بخوانید

نرگس حسینی
Social media

رشید‌پور؛ مجری "هفت" در ایام جشنواره فیلم فجر

رضا رشیدپور قرار است به جای مهران مدیری، اجرای ویژه‌برنامه «هفت» را در دوران جشنواره فیلم فجر برعهده بگیرد.

این در حالیست که قرار بود مهران مدیری ویژه‌برنامه «هفت» را در طول سی‌وششمین جشنواره فجر اجرا کند. دلیلی برای این تغییر اعلام نشده است.

آقای رشیدپور که این روزها برنامه صبحگاهی «حالا خورشید» را در شبکه سه اجرا می‌کند، در روزهای گذشته مجری گفت‌وگوی ویژه رییس جمهور در نلویزیون ایران بود.

تاکنون افرادی چون فریدون جیرانی، محمد گبرلو و علیرضا افخمی اجرای برنامه سینمایی «هفت» را عهده‌دار بوده‌اند.

رضا رشید‍پور
ISNA
رضا رشید‍پور

اولین پيام تبریکی امامعلی رحمان به مناسبت جشن سده

امامعلى رحمان، رئيس جمهورى تاجيكستان، براى اولين بار در پيامى تلويزيونى جشن سده را به مردم كشورش تبريك گفت.

طبق برنامه وزارت فرهنگ تاجيكستان، قرار است مراسم جشن سده امروز ١٠ بهمن (٣٠ ژانويه) در باغ حكيم ابولاسم فردوسى در جنوب شهر دوشنبه با اجراى برنامه هاى كنسرتى و نمايش آثار هنر دستى و محصولات كشاورزى انجام شود.

آقای رحمان دیشب ٩ بهمن (٢٩ ژانويه)، يك روز قبل از برگزارى رسمى جشن سده در تاجيكستان، در سخنرانى تلويزيونى خود به اين مناسبت گفت باعث افتخار است كه جشنها و سنتها كهنى چون جشن سده بتدريج احيا مى شوند.

همزمان آقاى رحمان با توجه به نامساعد بودن آب و هوا در پاييز و زمستان امسال از احتمال "خشكسالى و مشكلات ديگر" هشدار داد و از مردم كشورش، بويژه كشاورزان، خواست كه براى فصل بهار آمادگى بينند و در برگزارى رسم آيينهاى ملى از صرفه جویی كنند.

براى اولين بار است كه رئيس جمهورى تاجيكستان به مناسبت جشن سده در تلويزيون پیام تبریک می‌دهد

اين جشن و جشن مهرگان در سال گذشته به فهرست جشنهاى ملى و رسمى تاجيكستان اضافه شد.

وضعیت فرودگاه امام و مهرآباد سه روز پس از برف

در طول روزهای گذشته دو فرودگاه مهرآباد و امام خمینی به دلیل بارش برف، مسدود شدن باندها و پایین آمدن دید افقی خلبانان تعداد زیادی از پروازهایشان لغو شد. این مساله باعث شد بسیاری از مسافران در این فرودگاه‌ها با مشکلاتی مواجه شوند.

به گزارش ایسنا، تعدادی از مسافران این فرودگاه عنوان کردند که بیش از ۲۴ ساعت در فرودگاه امام خمینی در انتظار پرواز بوده‌اند. و شرایط آنها به‌ویژه آنهایی که با کودک خردسال قصد سفر داشته‌اند، چندان مناسب نیست.

براساس این گزارش یکی از مسافران ایرانی در دوبی که در انتظار پرواز به فرودگاه امام گفته که با توجه به نهایی شدن خروج آنها از امارات متحده عربی، آنها مجبور شده‌اند در سالن ترانزیت فرودگاه دبی باقی بمانند و نه امکان خروج و بازگشت به شهر را دارند و نه شرایطی فراهم شده تا پروازشان انجام شود.

این مسافر گفت که شرایط آنها در فرودگاه دبی بیش از ۴۸ ساعت است که به همین روال ادامه داشته و حدود ۳۵۰ مسافر که اکثر آنها ایرانی هستند، شرایطی مشابه دارند

فرودگاه
ISNA

تجمع کارگران کیان کرد مقابل فرمانداری ملایر

کارگران منسوج کیان کرد در ادامه تجمعی که در سه هفته گذشته در مقابل محل کار خود برپا کرده بودند، امروز در برابر ساختمان فرمانداری ملایر پیگیر مطالبات معوقه خود شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از منابع کارگری حدود ۲۵۰ کارگر در این تجمع حضور دارند.

به گفته کارگران معترض، در جریان برپایی اجتماع صنفی روزهای گذشته و امروز، مسئولان شهرستانی مداوم در دیدار با کارگران، وعده رسیدگی به مشکلات را در روزهای آینده می‌دهند، اما هنوز در عمل اتفاقی نیفتاده است.

آنها می‌گویند: "باوجود آنکه نسبت به وعده داده شده خوش‌بین‌ هستیم اما به دلیل مشکلات معیشتی نمی‌توانیم از پیگیری‌های خود (علارغم دریافت یک ماه از معوقات مزدی شش ماهه) صرف‌نظر کنیم و برای همین امروز تصمیم گرفتیم به فرمانداری ملایر مراجعه کنیم."

کارگری
ILNA

انتقاد نماینده مجلس از وضعیت زلزله‌زدگان در کرمانشاه

تجمع کارگران راه آهن درود به روز دهم رسید

اعتراض صنفی کارگران راه‌آهن ناحیه درود استان لرستان که از ۱۰ روز قبل آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا، یکی از کارگران راه‌آهن ناحیه درود با اعلام خبر تجمع دوباره کارگران گفت: "ما حدود ۱۵۰ کارگر راه‌آهن ناحیه درود هستیم که تحت مسئولیت شرکت تراورس با سوابق بالای کاری در بخش امور نگهداری خط و ابنیه فنی خط آهن مشغول کاریم.

به گفته وی، این شرکت به عنوان کارفرما به "بهانه مشکلات مالی" دست‌کم سه ماه دستمزد و ۴ ماه حق بیمه کارگران دا پرداخت نکرده است.

کارگری
ILNA

شرکت آب تهران: میزان بارندگی امسال ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته کمتر است

محمدرضا بختیاری، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به بارش‌های اخیر گفت: "علیرغم اینکه بارندگی داشتیم هنوز ۶۰ درصد نسبت به سال گذشته میزان بارندگی کاهش دارد."

به گزارش ایلنا، آقای بختیاری افزود که امسال سال خاصی به لحاظ بارندگی بود و میزان کاهش بارندگی پاییز بی سابقه بوده است، "البته امیدواریم در روزها و ماه‌های آینده بارندگی داشته باشیم اما بعید است که بتوانیم به متوسط سالیانه یعنی ۲۸۰ میلی‌متر برسیم."

سد
MEHR

نامه کروبی به رهبر ایران: مجلس خبرگان را به زیر مجموعه دفتر رهبری بدل کردید

مهدی کروبی، چهره سیاسی منتقد حکومت ایران که در حصر خانگی به سر می‌برد، درنامه‌ای که امروز منتشر شده است به رهبر ایران انتقاد کرد.

View more on twitter
View more on twitter

تاخیر پروازها در فرودگاه امام

با گذشت سومین روز از بارش برف در تهران، وضعیت پروازها در فرودگاه امام همچنان با تاخیر انجام می‌شود.

View more on twitter

بروجردی: هیچ بخشی از برجام قابل مذاکره نیست

علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که هیچ بخشی از برجام قابل مذاکره نیست.

به گزارش میزان، آقای بروجردی افزود: :" برجام یک موافقتنامه رسمی معتبر بین‌المللی است که از پشتوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برخوردار است بنابراین آمریکایی‌ها باید از این تصور واهی خارج شوند."

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین عنوان کرد که کشور‌های اروپایی اگر تن به این مذاکرات بدهند "آن وقت نباید از به هم خوردن توافق هسته‌ای گلایه کنند."

بروجردی
TASNIM

وزیر کشور: برخورد با بازداشت‌شدگان حوادث اخیر خوب بود

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور درباره آخرین وضعیت بازداشت شدگان حوادث و ناآرامی های اخیراعلام کرد: "بر اساس آخرین گزارش ارسال شده از استانها و شهرستانها کمتر از ۳۰۰ نفر از فرادی که در حوادث و ناآرامی های اخیر مرتکب جرم شده اند در بازداشت به سر می برند که پرونده آنها توسط مراجع قضایی در حال رسیدگی است."

به گزارش تسنیم، آقای فضلی همچین اضافه کرد: "رفتار و برخورد نیروهای انتظامی و قضایی با بازداشت شدگان حوادث اخیر خوب بوده و کسانی که در ناآرامی های اخیر مرتکب جرمی شده اند مراجع قضایی به جرم آنها رسیدگی می کند"

وزیر کشور از وجود ۹ بازداشتی در تهران مربوط به حوادث اخیر خبر داد افزود که در میان بازداشت شدگان تهرانی نیز هیچ یک از دانشجویان وجود ندارند.

فضلی
TASNIM

رئیس سازمان پدافند غیر عامل: برای مقابله با ناآرامی‌ها تلگرام را بستیم

غلامرضا جلالی، رییس سازمان پدافندغیرعامل ایران با انتقاد از فعالیت تلگرام در ایران و اشاره به ناآرامی‌های اخیر گفت: "ما یکسری اقدامات برای مقابله با این موج اغتشاش از جمله بستن تلگرام انجام دادیم که عده ای بنا به دیدگاه های خود با آن مخالف بودند اما وقتی تلگرام بسته شد هشتاد درصد ترافیک سایبری کشور کم شد. ارتباطات تهدیدزا تمام شد و نیروهای امنیتی هم توانستند دستگیری های به موقعی در شهرهای مختلف داشته باشند و سرخط جریان ها را پیدا کنند."

به گزارش تسنیم، آقای جلالی همچنین اضافه کرد: "عوامل این حادثه یک مثلث سه ضلعی بود . ضلع اول فضای مجازی، ضلع دوم بستر و زمینه مشکلات اقتصادی و ضلع آخر تهدیدهای دشمن است که باید هر سه موضوع بررسی شود."

جلالی
TASNIM

'حمله ایران به منافع آمریکا با مقابله به مثل روبرو خواهد شد'

مایک پمپئو مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در مصاحبه ای با بی بی سی گفته است که بعضی اقدامات ایران در منطقه به مثابه اعلان جنگ علیه سایر کشورهاست و آمریکا تهدید منافع خود در خاورمیانه را تحمل نخواهد کرد.

مدیر سیا همچنین گفت انتظار دارد که روسیه برای نفوذ در انتخابات میان دوره ای کنگره که پاییز آینده برگزار خواهد شد تلاش کند.

او تایید کرد که نگران میزان نفوذ ایران در سوریه و منطقه است و به این سوال که آیا آمریکا شیوه ها و ابزارهایی برای مقابله با این نفوذ دارد پاسخ مثبت داد اما جزییاتی ارائه نکرد.

بیشتر بخوانید

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید