Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. عفو بین‌الملل درباره بازداشت شش فعال حقوق بشری در ایران هشدار داد

  سازمان عفو بین الملل درباره بازداشت شیما بابایی و همسرش داریوش زند، سعید اقبالی، لیلا فرجی، محمود معصومی و بهنام موسیوند هشدار داده است.

  این سازمان ابراز نگرانی کرده است که: "ما بسیار نگران هستیم که این افراد اکنون در معرض شکنجه و دیگر بدرفتاریها قرار بگیرند."

  عفو بین الملل می‌گوید فعالان حقوق بشر در ایران در یک "موقعیت نگران کننده و تلخ" گرفتار شده‌اند.

 2. پرداخت یارانه‌ها در سال ۹۷ 'تغییر نمی‌کند'

  محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، می‌گوید پرداخت یارانه نقدی در سال آینده خورشیدی تغییر نخواهد کرد.

  آقای نوبخت می‌گوید: "این‌که فقط گفته شود که افراد پردرآمد بدون ساز و کار حذف شوند، عملیاتی نیست، به همین دلیل سال آینده پرداخت یارانه‌ها متفاوت از استمرار سال‌ جاری نیست."

  "در سال ۹۶ نیز دولت اجازه داشت که یارانه ۲۴ میلیون نفر را قطع کند، اما واقعیت موضوع این است که اگر فرمول نداشته باشیم و بخواهیم بدون روش جیب ۸۰ میلیون نفر را بگردیم و مشاهده کنیم که چه شخصی پول دارد و چه شخصی پول ندارد، با سیاست دولت مغایر است."

 3. پدر آتنا دائمی: جان فرزندمان در زندان در خطر است

  View more on twitter
 4. منیژه حکمت از حضور در جشنواره فیلم فجر اظهار پشیمانی کرد

  منیژه حکمت، کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی با اعتراض به اختصاص بلیت‌های سینما به نهادها و ارگان‌ها، از حضور در جشنواره فیلم فجر اظهار پشیمانی کرد.

  به گزارش ایسناف خانم حکمت افزود: "فکر می‌کنم سناریوی این جشنواره از قبل نوشته شده، متاسفانه همه بلیت‌های سینماهای مردمی که من روز گذشته به آنها سر زده‌ام به ارگان‌ها فروخته شده و سهمیه هر سینما برای مردم حدود ۱۰ بلیت است. جایزه مردمی نوش جان کسانی که چنین سناریویی برای جشنواره نوشتند. باید بگویم این فیلنامه‌ای که از قبل نوشته شده خوب دارد پیش می‌رود. من همین جا اعلام می‌کنم که دیگر در جشنواره حضور پیدا نمی‌کنم و به خاطر این حضورم می‌گویم اشتباه کردم که به این جشنواره آمدم."

  منیژه حکمت
  View more on twitter
 5. مجلس: آمار کل زندانیان اعتراضات دیماه ۴۹۷۲ نفر بود

  علیرضا رحیمی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آمار ارائه شده توسط رییس سازمان زندانها گفت: "آمار کل زندانیان حوادث دیماه ۴۹۷۲ نفر بوده است."

  به گزارش ایلنا، آقای رحیمی افزود: از تعداد کل بازداشت شدگان، ۹۴.۷۳ درصد آن مرد و ۵.۲۷ درصد زن بوده اند. ۵۰ درصد افراد بازداشتی بین ۱۹ تا ۲۵ سال و ۲۷ درصد بین ۲۵ تا ۳۲ سال بوده اند."

  عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس همچنین عنوان کرد که "۴۳۸ نفر همچنان در باز داشت هستند. علاوه بر این تعداد ۵۵نفر نیز در بازداشت وزارت اطلاعات هستند."

  بهرامی
 6. واکنش محمد ملکی به نه به حجاب اجباری

  View more on twitter
 7. وضعیت تالاب‌های ایران چگونه است؟

  View more on twitter
 8. طیبه سیاوشی: حرفهای احمد خاتمی تحریک کننده و خشونت آمیز است

  View more on twitter
 9. واکنش شهردار تهران به انتقادها از مدیریت برف اخیر

  محمدعلی نجفی، شهردار تهران در پاسخ به سوالی درباره انتقاداتی که نسبت به عملکرد شهرداری در مدیریت برف اخیر در تهران مطرح است و انتظارات مردم، گفت: "صبح روز یکشنبه که روز بعد از برف بود تمام خیابان های اصلی تهران باز بود. بیشتر از این شهرداری باید چه اقدامی انجام می داد؟"

  به گزارش تسنیم، وی افزود: "این برف وضعیت ویژه‌ای داشت. ۲۸ ساعت مداوما بارید که در طول سال های اخیر بی سابقه بود. حجم بارش، سرعت آن و نیز میزان برودت هوا زیاد بود و برف به سرعت تبدیل به یخبندان شد."

  شهردار
 10. شهرداری تهران: در زمستان اخیر هیچ فوتی بر اثر سرما نداشتیم

  رضا صالحی امیری، مشاور شهردار تهران در امور اجتماعی و فرهنگی اعلام کرد: "در یک هفته اخیر که دمای شهر تهران به زیر صفر رسیده ما ۳ هزار نفر از افراد بی خانمان را به صورت ثابت در ۱۰۶ مرکز نگهداری کردیم و در زمستان اخیر هیچ فوتی در این کلان شهر نداشتیم."

  صالحی امیری
 11. واکنش شهیندخت مولاوردی به برنامه صدا و سیمای یزد 'جادوی عشق'

  View more on twitter
 12. حکم حبس ابد برای فردی که ماشینش را میان مسلمانان در لندن رانده بود

  دارن اوزبورن که ماشین خود را در فینزبری پارک به میان مسلمانان رانده بود، به حبس ابد محکوم شد.

 13. وزیر کشور: منازل زلزله زدگان کوهبنان تا پایان شهریور ساخته می‌شود

  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با توجه به سفر حسن روحانی به استان کرمان گفت: "قرار است منازل تخریب شده منطقه کوهبنان تا پایان شهریورساخته شده به مردم تحویل داده شود."

  به گزارش ایلنا، آقای فضلی افزود همچنین قرار است که خانه‌هایی که بر اثر زلزله اخیر آسیب زیادی و در معرض تخریب هستند، بازسازی کامل شوند.

 14. ناهید تاج‌الدین: #دختر_خیابان_انقلاب همان دخترانی هستند که پشت دروازه‌های #تبعیض_جنسیتی مانده‌اند

  View more on twitter
 15. محیط زیست ایران: کمترین بارش طی ۶۷ سال گذشته را داشته‌ایم

  ابوالفضل آبشت، مدیر ملی طرح حفاظت از تالابهای ایران امروز همزمان با روز جهانی تالاب‌ها گفت: "کمترین بارش طی ۶۷ سال گذشته را داشته‌ایم، هامون صابری و هیرمند، هامون پوزک، شادگان و هورالامیه و هور موسی، نیریز و کمجان، دور گه سنگی و شورگه و یادگارلو و مجموعه تالاب انزلی در معرض خطرند."

  به گزارش تسنیم، آقای آبشت افزود:"هر سال انتطار داشتیم که در این زمان، تالاب‌های کشور آبگیری شود اما امسال این اتفاق نیفتاده است."

  این مقام محیط زیست همچنین گفت: "ایران ۳۵ تالاب را در کنوانسیون رامسر (میثاق بین‌المللی حفاظت از تالاب‌ها) به ثبت رسانده که از این تعداد ۶ عنوان مجموعه در لیست مونترو یعنی تالاب‌های در معرض خطر قرار دارند."

  تالاب
 16. عراقچی: بخش‌هایی از برجام توسط آمریکا نقض شده است

  عباس عراقچی، معاون ظریف امروز در در بیست و نهمین نشست کمیته دائمی کنفرانس بین‌المللی احزاب آسیایی گفت: "با وجود اجرای برجام از سوی ایران، دولت آمریکا از ابتدا بنای دشمنی با توافق هسته‌ای را گذاشت و بخش‌هایی از آن را نقض کرد."

  به گزارش ایسنا، آقای عراقچی افزود: "در دو سال گذشته که از اجرای برجام می‌گذرد، ایران به تعهداتش پایبند بوده و این مساله ۹ بار توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و چهار بار توسط دبیرکل سازمان ملل مورد تایید قرار گرفت."

  عراقچی
 17. دور جدید بازداشت فعالان مدنی در ایران

  به گزارش فعالان حقوق بشر، بهنام موسیوند، سعید اقبالی، شیما بابایی، محمد معصومی و داریوش زند از فعالان مدنی در ایران روز گذشته توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

  فعالان مدنی
 18. سخنگوی شورای شهر: شهرداری اطلاعات ۲۳۰ برج در تهران را ندارد

  View more on twitter
 19. محیط زیست: دلیل ممنوعیت ورود ماهی تیلاپیلا مسائل اقتصادی است

  حمید ظهرابی، سرپرست معاونت محیط زیست طبیعی سازمان محیط زیست درباره علت ممنوعیت واردات ماهی تیلاپیلا گفت: "دلیل جلوگیری از واردات گوشت ماهی تیلاپیا هم به خاطر مسائل اقتصادی است، چون پرورش‌دهندگان ماهی در کشور با برخی مشکلات مواجه هستند و به واردات این ماهی به عنوان رقیب نگاه می‌کردند."

  به گزارش میزان، آقای ظهرابی افزود: "متاسفانه ماهی تیلاپیا از نظر کیفیت غذایی بسیار نازل است و ارزش غذایی قابل توجهی مانند بقیه ماهی‌ها ندارد، اما متاسفانه به‌صورت واردات در حال توسعه بود."

  این مقام مسئول تاکید کرد که ممنوعیت واردات گوشت ماهی تیلاپیا در راستای حمایت از تولید داخلی به ویژه مزارع پرورش‌دهندگان ماهی قزل‌آلا بوده است.

  ماهی تیلاپیا یکی از پرمصرف‌ترین ماهی‌های خوراکی در جهان است که نوع آزاد و غیرپرورشی آن، بیش از هر جای دیگر در آب‌های آزاد اطراف قاره آفریقا موجود است.

  تیلاپیلا
 20. بازدید روحانی از مناطق زلزله زده کرمان

  View more on twitter