Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. تلاش آمریکا برای 'رایزنی محرمانه با ایران' با هدف تبادل زندانی

  بعضی از منابع خبری در آمریکا در گزارش‌های خود از تلاش دولت آمریکا برای، تماس با ایران، با هدف تبادل زندانی، خبر داده‌اند. اگرچه برخی دیگر از رسانه ها به نقل از یکی از مقامات ایران این موضوع را "خبر کهنه" و نادرست خوانده اند.

 2. اعتراض به فعالیت اسنپ در قم

  View more on instagram

  رانندگان تاکسی در قم امروز مقابل استانداری این استان تجمع کردند.آنها به وضع نابسامان کسب و کارشان که تحت تاثیر فعالیت تاکسی‌های اینترنتی قرار گرفته اعتراض دارند.

 3. ادامه اعتراض هزاران پشتون در پاکستان

  هزاران تظاهرکننده پشتون در پاکستان می گویند که دولت این کشور درخواستهای آنان را نادیده گرفته است.

  این معترضین که بیشتر آنها از مناطق قبیله ای پاکستان هستند، در طول دو هفته گذشته در اسلام آباد، پایتخت، دست به اعتراض زده و می گویند که در عملیات مبارزه با ستیزه جویان در منطقه هزاران نفر ناپدید شده اند.

  براساس گزارشها، این معترضین با یکی از فرماندهان ارشد نظامی این کشور دیدار کردند. آنها با نخست وزیر نیز دیدار داشته اند.

  این اعتراض پس از آنکه یک جوان پشتون در کراچی در جنوب پاکستان توسط پلیس کشته شد، شدیدتر شده است. تظاهرکنندگان خواهان محاکمه مسببین این حادثه شده اند.

  پشتونها تشکیل دهنده جامعه بزرگی در این شهر هستند.

  معترضین همزمان خواهان آن شده اند تا مینهای کارگذاشته شده در عملیات علیه ستیزه جویان پاکسازی شود. این مینها باعث تلفات بویژه در بین کودکان شده است.

 4. گفتگوی تلفنی روحانی و اردوغان

  حسن روحانی

  رسانه های ایران از گفتگوی تلفنی روسای جمهوری ایران و ترکیه گزارش داده‌ اند.

  به گفته این رسانه ها در این تماس تلفنی درباره مهمترین موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی، تبادل نظر کرده اند.

  این گفتگوی تلفنی یک روز پس از دیدار مولود چاووش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه، به ایران صورت گرفته است.

  به گفته خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در همین رابطه آقای روحانی از نتایج این سفر و مذاکرات مشترک "ابراز خرسندی" کرده است.

  به گزارش ایسنا آقای روحانی همچنین "گسترش همکاری های سه جانبه میان ایران، ترکیه و روسیه در مسایل منطقه ای را ضروری دانست" و با اشاره به "طرح پیشنهاد نشست روسای جمهوری سه کشور در استانبول با موضوع سوریه، از برگزاری این نشست استقبال و خواستار رایزنی وزرای خارجه سه کشور در مورد دستور کار و زمان اجلاس سه جانبه شد."

  رئیس جمهور ایران همچنین بر اجرای سریعتر استفاده از پول ملی دو کشور در مبادلات مشترک تاکید کرده است.

 5. شرکت برق: عمدی بودن آتش سوزی ساختمان کذب است

  View more on twitter
 6. آموزش و پرورش: برگزاری اجباری آزمون سلامت روان برای دوره اول متوسطه

  مسعود شکوهی، مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش از برگزاری آزمون رغبت و سلامت روان در دوره اول متوسطه در پایان بهمن ماه خبر داد.

  به گزارش ایسنا، آقای شکوهی همچنین گفت برگزاری این آزمون "اجباری" است.

  مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش و پرورش همچنین اضافه کرد: "امسال سامانه با تاخیر راه اندازی شد؛ تا پایان بهمن ماه آزمون رغبت و توانایی و سلامت روان را برگزار و نتایج در اسفند و یک هفته بعد از شرکت دانش آموزان در آزمون در هرمنطقه اعلام می‌شود."

 7. رئیس کمیته المپیک: ورزشکاران ایرانی تا زمان عذرخواهی رسمی از دریافت سامسونگ خودداری می‌کنند

  View more on twitter
 8. وزارت ورزش ایران: رفتار توهین آمیز سامسونگ را محکوم می‌کنیم

  View more on twitter
 9. مدیرکل نوسازی مدارس مازندران: ۱۱ هزار کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد است

  قربانعلی شیرزاد، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران از شناسایی ۱۱ هزار کلاس درس فاقد سیستم گرمایشی استاندارد در استان خبر داد.

  به گزارش مهر، آقای شیرزاد با اشاره به آغاز طرح استاندارسازی سیستم گرمایشی مدارس گفت: "اعتبار این طرح ها بیش از ۵۱۰ میلیارد ریال بود که توسط دولت تامین شده است و در صورت تامین منایع مالی تا پایان سال ۹۷ تمامی مدارس استان از نظر سامانه گرمایشی استاندارد می شوند."

  بر اساس آمارهای رسمی پس از انقلاب تاکنون ۱۴ هزار ۵۰۰ کلاس درس با ۴۱ هزار میلیارد ریال در مازندران نوسازی شده است.

  مدرسه
 10. نخست‌وزیر سابق بنگلادش به زندان محکوم شد

  خالده ضیا، رهبر حزب اصلی مخالف در بنگلادش، (بی ان پی) به جرم فساد به پنج سال زندان محکوم شده است.

  خانم ضیا پیشتر دوبار نخست وزیر بنگلادش بوده است.

  با اعلام این خبر و در محلی که در داکا، پایتخت، جلسه دادگاه جریان داشت، تدابیر شدید امنیتی، اعمال شده است.

  خانم ضیا اتهامات وارد شده به خود را رد کرده است.

  این پرونده تنها یکی از ده‌ها مورد اتهام علیه خانم ضیا است که ده‌ها سال رقیب اصلی شیخ حسینه، نخست وزیر فعلی بوده است. بیشتر بخوانید

 11. دادستان انقلاب قزوین: یکی از لیدرهای اصلی ناآرامی‌های اخیر بازداشت شد

  View more on twitter
 12. کمیته بین المللی المپیک: گوشی موبایل سامسونگ در اختیار تمام ورزشکاران قرار خواهد گرفت

  View more on twitter
 13. تجمع کارگران فولاد شفق وارد روز چهارم شد

  بیش از ۱۰۰ کارگر کارخانه فولاد شفق در تاکستان، روز پنجشنبه (۱۹ بهمن ماه) برای چهارمین روز اعتصاب کردند.

  به گزارش ایلنا، یکی از کارگران این کارخانه گفت: ": از آبان ماه تاکنون مزدی به ما پرداخت نشده و بیمه ما دچار مشکلاتی است. در عین حال معوقات مزدی مربوط به کارفرمای سابق‌مان را هم دریافت نکرده‌ایم."

  به گفته این کارگران؛ در تجمعاتی که کارگران فولاد شفق در ماه‌های قبل داشته‌اند، مسئولان وعده دادند که به زودی مطالبات مزدی پرداخت خواهد شد، اما آنها همچنان چشم انتظار تحقق وعده مسئولان و کارفرمای خود هستند.

  کارگری
 14. سامسونگ: درباره گوشی‌ها از کمیته بین‌المللی المپیک بپرسید

  View more on twitter
 15. دیدار معاونان وزارت خارجه ایران و بریتانیا درباره برجام

  View more on twitter
 16. روحانی: طرح بازسازی بافت‌های فرسوده یعنی دولت صدای مشکلات مردم را شنیده است

  حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران امروز در مرسام آغاز برنامه ملی باز آفرینی شهر گفت: "اجرای این برنامه به این معنا است که دولت صدای زلزله‌، صدای مشکلات مردمی که در بافت‌های فرسوده زندگی می‌کنند، صدای مشکلات مردم کم توان و صدای نسل جوان خانه اولی را شنیده است."

  به گزارش ایسنا، آقای روحانی در توضیح این برنامه گفت: "مردمی که منازل فرسوده دارند، نباید چیز دیگری جز منزل فرسوده خود را واگذار کنند. آنها اگر ۸۰ متر ساختمان فرسوده دارند جای آن ۱۰۰ متر ساختمان جدید می‌گیرند. دولت هم برای ساختن این واحدهای مسکونی از پیش به بودجه‌ای نیازی ندارد. زیرا زمین مجانی در اختیار توسعه‌گرها قرار می‌گیرد. توسعه‌گر دو برابر منازل فرسوده یک محل خانه می‌سازد که ۵۰ درصد آن را در اختیار مردم همان محل قرار می‌دهد و ۵۰ درصد باقیمانده هم به خود توسعه‌گر تعلق دارد و دولت فروش سریع آن را با قیمت عاقلانه تضمین می کند. شهرداری از توسعه‌گر پول پروانه نگرفته و در نقشه هم به او کمک می‌کند. دولت تمام امور زیربنایی محله را برعهده گرفته و رونماها مثل مدرسه، آتش نشانی، کلانتری و مسجد را شهرداری و دولت برعهده می گیرد. بانکها هم به توسعه‌گر سریع وام می دهد."

  روحانی
 17. واکنش بهرام رادان به 'عدم اهدای گوشی سامسونگ' به ورزشکاران ایرانی

  گزارش‌ها درباره عدم اهدای گوشی‌های موبایل به اسکی‌بازان ایرانی که در المپیک زمستانی ٢٠١٨ پیونگ چانگ شرکت کرده‌اند، جنجال‌برانگیز شده و احضار سفیر کره جنوبی به وزارت خارجه ایران را به دنبال داشته است.

  شرکت سامسونگ نسخه ویژه‌ای از گوشی‌های گالاکسی نوت ٨ را طراحی کرده و به ورزشکاران و مقام‌های ورزشی حاضر در رقابت‌ها هدیه می‌دهد.

  اما خبرگزاری فرانسه روز چهارشنبه گزارش داد که سخنگوی برگزارکننده بازی‌ها گفته است که ورزشکاران ایرانی و کره شمالی به دلیل تحریم‌های سازمان ملل نمی‌توانند این هدیه را دریافت کنند.

  این در حالی است که یک سخنگوی بازی‌های پیونگ چانگ به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "کمیته بین‌المللی المپیک به همه ورزشکاران و مقام‌ها (از جمله کشورهای مذکور) گوشی موبایل می‌دهد. این تلفن‌ها همه اطلاعات مورد نیاز ورزشکاران در بازی‌ها را در خود دارند."

  بهرام رادان، بازیگر و در بخشی از مسیر مشعل المپیک زمستانی امسال را حمل می‌کرد، در اینستاگرام خود نسبت به این اقدام شرکت سامسونگ واکنش نشان داد.

  View more on instagram
 18. استاندار تهران: ۴.۵ میلیون نفر در این استان در بافت فرسوده سکونت دارند

  محمدحسین مقیمی، استاندار تهران گفت که در این استان ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار بافت فرسوده و حاشیه‌نشین وجود دارد که ۴.۵ میلیون نفر در این بافت ساکن هستند.

  به گزارش ایسنا، آقای مقیمی امروز در آغاز عملیات اجرایی طرح باز آفرینی شهری ابراز امیدواری کرد که این طرح بتواند اثرات مهمی بر بازسازی بافت‌ها داشته باشد.

  استاندار تهران همچنین گفت که این طرح در ارتباط با مقاوم‌سازی شهرها در برابر زلزله توجه به مسائل اجتماعی، کاهش آسیب‌های اجتماعی، عرصه اشتغال و ارتقای سطح زندگی مردم در این بافت‌ها است.

  بافت فرسوده
 19. نماینده سرپل ذهاب: وضعیت کمک رسانی به زلزله زدگان مناسب نیست

  فرهاد تجری، نماینده سرپل‌ذهاب و قصرشیرین با اشاره به آخرین وضعیت کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده گفت: "با توجه به سرمای هوا، یکی از نیازهای اصلی مردم تأمین سوخت است که در این حوزه شاهد کم‌کاری‌هایی از سوی وزارت نفت بوده‌ایم، از طرفی با برنامه‌ریزی‌های غلطی که از سوی بنیاد مسکن در ساخت سرپناه برای زلزله‌زدگان شاهد بوده‌ایم بخشی از مردم هنوز بدون کانکس و در چادرها زندگی می‌کنند."

  به گزارش تسنیم، آقای تجری درباره کمک‌های اشخاص معروف نیز گفت: "تا این لحظه به‌جز آقای زیباکلام که باخبر شده‌ایم با کمک‌های مردمی که جمع‌آوری کرده طی قراردادی با بنیاد مسکن هزینه احداث خط لوله آب و فاضلاب یک روستا را متقبل شده است، هیچ اقدامی از سوی اشخاص معروفی که در ایام پس از زلزله به شهر سرپل‌ذهاب آمده و وعده جمع‌آوری کمک‌های مردمی را داده بودند انجام نشده است"

  زلزله زدگان
 20. رئیس دانشگاه تهران: پیگیر وضعیت دانشجویان بازداشتی هستیم

  محمود نیلی احمدآبادی، رییس دانشگاه تهران ضمن تایید خبر بازداشت تعدادی از دانشجویان این دانشگاه از علت بازداشت آنها اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت: "بطور جدی پیگیر علت بازداشت و وضعیت چند دانشجوی بازداشتی اخیر دانشگاه هستیم."

  به گزارش ایسنا، آقای نیلی احمدآبادی اضافه کرد: "چند دانشجوی بازداشتی روزهای اخیر هیچ گونه فعالیت سیاسی در دانشگاه نداشتند ما هیچ گونه مشکلی با این دانشجویان در دانشگاه نداشتیم و آنها نیز با دانشگاه مشکلی نداشتند. بنابراین ما علت بازداشت این دانشجویان را نمی دانیم."

  رئیس دانشگاه تهران