Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. فرانسه گفته که ناتوانی سازمان ملل در کمک به مردم غوطه، اعتبار این نهاد را به به خطر انداخته است
 2. سفر اشرف غنی به ترکمنستان برای شرکت در مراسم تاپی

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. انتشار تصویری از زهرا رهنورد در دوران حصر خانگی

  وبسایت کلمه تصویری از زهرا رهنورد منتشر کرده است.

  این اولین عکسی است که بعد از مدت‌ها از خانم رهنورد منتشر می‌شود.

  به تازگی مادر خانم رهنورد درگذشته است و به نوشته سایت کلمه، عکسی که منتشرشده "در خانه مادری پس از فوت مادر و در کنار بستر خالی ایشان است."

  زهرا رهنورد، از چهره‌های جنبش سبز و همسر میرحسین موسوی، به مدت هفت سال است که در حصر خانگی است.

  زهرا رهنورد
 2. انتظار می رود 'آمریکا در ماه مه سفارتخانه اش را در بیت المقدس بازگشایی کند'

  خبرگزاری رویترز به نقل از یک مقام رسمی آمریکا گفته که انتظار می رود این کشور در ماه مه سال جاری سفارتخانه اش را در بیت المقدس بازگشایی کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سال گذشته از به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت اسرائیل خبر داد.

  همزمان اسرائیل کاتز، وزیر امنیت اسرائیل درتوییتی گفت: "به دونالد ترامپ به خاطر تصمیمش در مورد انتقال سفارتخانه آمریکا به بیت المقدس در هفتادمین سالگرد استقلال اسرائیل تبریک می گویم. هدیه ای از این بزرگتر نیست! حرکتی به موقع و درست. مرسی دوست عزیز."

  View more on twitter
 3. نیروی انتظامی: تشویق مردم به نداشتن حجاب ۱ تا ۱۰ سال حبس دارد

  نیروی انتظامی اعلام کرد که تشویق مردم به نداشتن حجاب مشمول بند دوم ماده ۶۳۹ خواهد بود که یک تا ده سال حبس دارد و قابل تبدیل به مجازات جایگزین نیست.

  بند دوم ماده ۶۳۹ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۷۵ به مجازات کسانی اشاره دارد که براساس این قانون "مردم را به فساد یا فحشا تشویق نموده یا موجبات آن‌را فراهم نماید".

  به گفته نیروی انتظامی این جرم از جرائم مشهود بوده و پلیس موظف است با جرم برخورد کرده و اگرنیروی انتظامی با جرم مشهود مقابله نکند، خود مرتکب جرم و تخلف شده و قابل پیگرد قانونی است.

 4. ترامپ 'بزرگترین' مجموعه تحریم‌ها علیه کره شمالی را اعلام می‌کند

  قرار است امروز دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تحریم‌های جدیدی را علیه کره شمالی به دلیل فعالیت های هسته‌ای این کشور اعلام کند.

  به گفته آقای ترامپ این تحریمها "بزرگترین" مجموعه تحریم هایی است که تاکنون علیه کره شمالی اعمال شده است.

  تحریم های جدید ۵۶ کمپانی حمل و نقل دریایی و کشتیرانی را شامل خواهد شد. هنوز مشخص نشده که این شرکت ها که هدف تحریم ها قرارخواهند گرفت در کجا قرار دارند.

  آمریکا و جامعه بین المللی پیش از این تحریم هایی را علیه کره شمالی اعمال کرده بودند.

  دونالد ترامپ
 5. در روز آشتی علی کریمی و علی دایی، سپیدرود دو بر صفر سایپا را برد

  View more on twitter
 6. گزارش‌ها از بازداشت سه فعال محیط زیستی دیگر

  گزارش‌ها حاکی از آن است که مقام‌های امنیتی ایران سه فعال محیط زیستی را در روزهای اخیر بازداشت کرده‌اند.

  خبر بازداشت این سه نفر پس از بازداشت هفت فعال محیط زیستی دیگر منتشر شده است.

  کاووس سیدامامی، استاد دانشگاه امام صادق، یکی از آن هفت نفر بود که در شرایط مشکوکی در زندان درگذشت.

  مقام‌های امنیتی و قضایی می‌گویند او خودکشی کرده است.

  View more on twitter
 7. خبر فوریتیراندازی در بیرون ساختمان بانکی در زوریخ سوئیس

  براساس گزارش رسانه ها، در جریان تیراندازی در بیرون ساختمان شعبه بانک یو بی اس در زوریخ سوئیس دو نفر هدف قرار گرفتند.

 8. علم الهدی در مورد درگیری‌های خیابان پاسداران: برنامه ریزی آمریکا و انگلیس است

  احمد علم الهدی، امام جمعه مشهد، گفته است که در حادثه خیابان پاسداران معلوم شد که این "آشوب ها معمولی و تصادفی نیست، بلکه برنامه ریزی آمریکا و انگلیس است".

  به گفته امام جمعه مشهد "این دراویشی که عنوان گنابادی اطلاق می شود، دراویش ملاسلطانی هستند و دراویش گنابادی نیستند و خودشان را به این نام جا زده اند. ملاسلطان عنصری بود که در دوره قاجاریه ساخته و پرداخته شد و روستای بیدخت گناباد را مقر قرار داد."

  آقای علم الهدی همچنین در خطبه های امروز مشهد در مورد حادثه خیابان پاسداران گفت: "در قضیه گلستان هفتم تهران، جریان آشوب و بلوا طراحی دشمن بیرون آمد. این آشوب ها معمولی و تصادفی نیست، برنامه ریزی آمریکا وانگلیس است. این جریان جاسوسی دشمن است."

  علم الهدی
 9. ابراز نگرانی دیده‌بان حقوق بشر از تخریب دهکده‌های مسلمان روهینگیایی

  به گفته دیده بان حقوق بشر، دولت میانمار هم اکنون در حال تخریب دهها دهکده روهینگیایی است که قبلا سوزانده شده بود. تصاویر ماهواره ای نشان می دهد که همه چیز در این مناطق تخریب شده و حتی درختان بریده شدند.

  به گفته این نهاد حقوق بشری ، تخریب این روستاها، شرایط را برای صدها هزار مسلمان روهینگیایی که به بنگلادش گریخته اند، برای بازگشت به خانه هایشان دشوار می کند.

  پیشتر مقامات میانمار گفته بودند که قبل از ساخت خانه های جدید زمین های روستاها باید پاکسازی شوند. تاکنون هیچ یک از پناهجویان روهینگیایی به کشور بازنگشته اند.

 10. ترکیه کاردار هلند را در این کشور فراخواند

  ترکیه کاردار هلند را در اعتراض به رای گیری در پارلمان این کشور برای به رسمیت شناختن کشتار ارامنه به عنوان نسل کشی در بیش از یک قرن گذشته فراخوانده است.

  ترکیه اتهام نسل کشی و کشتار برنامه‌ریزی شده صدها هزار ارمنی در زمان تجزیه امپراطوری عثمانی را نمی‌پذیرد. حال آن که ارمنستان خواهان شناسایی رسمی این کشتار به عنوان نسل‌کشی است.

  هلند از نزدیک به یک سال گذشته سفیری در ترکیه ندارد.

 11. 'دوشنبه آینده عملیات تجسس و انتقال اجساد قربانیان سانحه هوایی از سرگرفته می‌شود'

  یک مقام استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفته در صورت مساعد بودن هوا، دوشنبه آینده عملیات تجسس و انتقال اجساد قربانیان سانحه هواپیمای تهران- یاسوج از سرگرفته می‌شود.

  View more on twitter
 12. ارتش سوریه با پخش اعلامیه‌هایی از غیرنظامیان خواست غوطه شرقی را ترک کنند

  هلی کوپترهای ارتش سوریه با پخش اعلامیه‌هایی در غوطه شرقی که درکنترل شورشیان مخالف دولت بشار اسد قراردارد از غیرنظامیان خواسته‌اند تا این محل را ترک کنند.

  در این اعلامیه‌ها از ساکنان غوطه شرقی درخواست شده از طریق مسیرهای تعیین شده خانه های خود را ترک کنند. در این اعلامیه ها همچنین گفته شده که به آنها در اردوگاههای موقتی اسکان داده می شود.

  غوطه شرقی از یکشنبه گذشته ۱۸ فوریه زیر بمباران شدید نیروهای دولت سوریه قرار دارد.

  گزارش شده که از زمان شروع دورجدید این حملات بیش از ۴۰۰ نفر کشته شدند.

  غوطه شرقی
  غوطه شرقی
  غوطه شرقی
 13. امام جمعه تهران: قوه قضاییه با آشوبگران خیابان پاسداران بشدت برخورد کند

  محمد علی موحدی کرمانی، امام جمعه تهران گفته: "قوه قضاییه با آشوبگران خیابان پاسداران تهران بشدت برخورد کند."

  امام جمعه تهران همچنین درخطبه های امروز تاکید کرد: "از دستگاه قضا می خواهیم با این جنایتکاران که مرتکب قتل شده و به خانه ها، مغازه ها و ماشین های مردم معترض شدند، با شدت و قاطعیت رفتار کند."

 14. جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خواستار برخورد قاطع با عاملان خیابان پاسداران شد

  جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با صدور اطلاعیه‌ای خواستار برخورد قاطع با عاملان حادثه پاسداران شد. در بخشی از این اطلاعیه آمده "جامعه مدرسین از نیروهای امنیتی و انتظامی، دستگاههای قضایی و تمام نهاد های مسئول می خواهد با در اولویت قرار دادن رسیدگی به این جنایت، قاطعانه با مجرمین و آشوب طلبان برخورد کند."

 15. واکنش وزارت علوم به مستثنی کردن استادان و اعضای هیات علمی از طرح ممنوعیت افزایش حقوق

  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از اقدام نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مستثنی کردن استادان و اعضای هیات علمی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی از طرح ممنوعیت افزایش حقوق مقام و مسئولان کشور قدردانی کرده است.

  در اطلاعیه روابط عمومی این وزارتخانه گفته شده که "مستثنی کردن اعضای هیات عملی از طرح ممنوعیت افزایش حقوق، گامی مهم و اقدامی شایسته و در خورتقدیردر توجه به این قشر فرهیخته، سرآمد و پرورش دهنده سرمایه های انسانی کشور است".

 16. سقف بودجه ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت

  در پایان بررسی جزییات لایحه بودجه ۱۳۹۷، سقف بودجه به ۱۲۱۷ هزار میلیارد تومان افزایش یافت که در مقایسه با ۱۱۹۴ هزار میلیارد تومانی که در لایحه پیشنهاد شده بود، حدود ۲۳ هزار میلیارد تومان افزایش یافت.

 17. 'خلبان پس از خروج از رادار با برج مراقبت مکالمه داشته'

  رئیس کمیسیون بررسی سانحه هواپیمای تهران- یاسوج گفته که خلبان این هواپیما پس از خروج از رادار با برج مراقبت تماس داشته است. به گفته حسن رضایی، خلبان پس از خارج شدن از رادار توانسته ۶ دقیقه پرواز و با برج مراقبت مکالمه داشته باشد. اما از آنجایی که منطقه کوهستانی است، سیگنال های ارسالی از هواپیما به آنتن های راداری نمی رسد، به همین پوشش نقطه کورراداری محسوب می شود. آقای رضایی در عین حال تاکید کرده که تا قبل از باز شدن جعبه سیاه هواپیما نمی توان با قطعیت درباره علت سانحه اظهارنظر کرد.

 18. غیبت سه مدافع اصلی پرسپولیس در دیدار مقابل استقلال خوزستان

  View more on twitter
 19. عملیات جستجو برای یافتن قربانیان سانحه هواپیما به دلیلی بدی آب و هوا 'همچنان متوقف است'

  یک مقام هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد گفته که به دلیل شرایط نامساعد آب و هوا عملیات جستجو برای یافتن قربانیان سانحه هوایی تهران -یاسوج همچنان متوقف است.

  View more on twitter
 20. پرواز هواپیماهای ATR۷۲ آسمان تا اطلاع ثانوی متوقف شد

  سازمان هواپیمایی کشوری در وبسایت رسمی خود از توقف پروازهای هواپیماهای ATR۷۲ آسمان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

  براساس این گزارش گفته شده که "با بررسی همه جانبه علل وقوع سانحه هوایی اخیر و به منظور اطمینان از ارتقا ایمنی پروازهای این نوع هواپیما لازم است به طور موقت و تا اطلاع ثانوی پروازهای ATR مدل ۲۰۰ و ۵۰۰ شرکت هواپیمایی آسمان متوقف شود تا سازمان هواپیمایی در فرصت مناسب بررسی لازم را انجام دهد."

  هواپیمای آسمان