Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

محکومیت مریم دلباری '۱۸ ماه حبس تعزیری،۲سال تبعید و خدمت اجباری در حوزه علمیه خواهران بوشهر'

مریم دلباری از فعالان ادبی و فرهنگی استان خوزستان به اتهام "ارتباط با دراویش به ۱۸ ماه حبس تعزیری و دو سال تبعید به بوشهر و خدمت اجباری در حوزه علمیه خواهران" آن شهرستان محکوم شده است.

View more on twitter

پوسترهای مقابله با آزار و اذیت خیابانی زنان در ایران

پوسترهایی که برای مقابله با آزار و اذیت خیابانی زنان در ایران تهیه شده است.

View more on twitter

پریسا رفیعی، فعال دانشجویی بازداشت شد

کمپین حقوق بشر ایران نوشت: "پریسا رفیعی، فعال دانشجویی و دانشجوی رشته عکاسی دانشگاه تهران، امروز در اطراف دانشگاه تهران بازداشت و به مکان نامشخصی منتقل شد."

View more on twitter

رئیس کمیسیون اروپا: عضویت مقدونیه در اتحادیه اروپا در ماههای آینده بررسی می‌شود

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد که بحث عضویت مقدونیه در اتحادیه اروپا در ماههای آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

آقای یونکر در حال ملاقات از شش کشور بالکان است که خواهان عضویت در اتحادیه اروپا هستند.

رئیس کمیسیون اروپا زمان دقیقی برای گفتگوها و بررسی پرونده مقدونیه اعلام نکرد.

یونکر
EPA

مولاوردی توسل به زور ماموران انتظامی در برخورد با اعتراضات مدنی را محکوم کرد

شهیندخت مولاوردی، دستیار ویژه رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی در توییتر خود با انتقاد از برخوردهای خشن نیروی انتظامی با اعتراضات مدنی، این نوع برخوردها را محکوم کرد.

View more on twitter

تجمع سپرده گذاران کاسپین در مازندران و تهران

سپرده گذاران کاسپین در اعتراض به وضعیت نامشخص سپرده‌های آنها در دو استان مازندران و تهران تجمع کردند.

View more on twitter

صدور حکم اعدام ۱۵ زن ترک به اتهام وابستگی به داعش در دادگاهی در عراق

دادگاهی در عراق ۱۵ زن ترک را به اتهام وابستگی به داعش به اعدام محکوم کرد.

این دادگاه اعلام کرد که شواهدی دارد که نشان می‌دهد این زنان با نیروهای داعش ازدواج کرده و یا برای آنها امکانات لجستیکی تهیه می‌کردند. برخی از این زنان نیز به اعضای این گروه برای حملات کمک می‌کردند.

تعداد دیگری از زنان خارجی نیز با اتهامات مشابه به اعدام محکوم شده‌اند و تعداد دیگری نیز به حبس ابد محکومند.

صدها زن خارجی در جنگ عراق و داعش بازداشت شده و در انتظار دادگاه هستند.

گروههای حقوق بشری به روند این دادگاهها انتقاد دارند و می‌گویند روند برگزاری دادگاهها غیر منصفانه است.

زنان معترض به حجاب اجباری در کنسرت گوگوش

گوگوش در نخستین اجرای تور مشترک خود با حسن شماعی‌زاده در شهر واشنگتن، تصاویری از زنان معترض به حجاب اجباری و اعتراضهای اخیر در ایران را پخش کرد.

View more on twitter

مطهری: وزارت کشور باید دست نیروی انتظامی را در حادثه پاسداران باز می‌گذاشت

علی مطهری، نماینده مردم تهران با اشاره به حوادث پاسداران و کشته شدن پنج نفر از نیروهای انتظامی و بسیجی گفت: "به نظر من شورای تامین و وزارت کشور در این ماجرا خوب عمل نکردند و می‌بایست دست نیروی انتظامی را در برخورد با این افراد باز می‌گذاشتند تا سریع‌تر این غائله جمع شود."

به گزارش تسنیم، آقای مطهری همچنین افزود: "هر گروهی خیابان را ببندد و دست به ناامنی بزند می‌بایست با قدرت با آنها برخورد کرده و اجازه خرابکاری را به آنها نداد."

این نماینده مجلس با اشاره به برخوردهای صورت گرفته با دراویش گفت: "فرقه‌های مختلف از دیرباز در کشور ما فعالیت داشتند و به نظرم اگر اقدام به اشاعه خرافات نداشته باشند و جلسات آنها صرفا حول مسائل فکری برگزار شود، خطری برای ندارند. البته درگذشته سختگیری‌ها و تندروی‌هایی نسبت به این افراد شده بود و در مواردی نیز حسینیه آنها تخریب شد."

اواخر بهمن ماه نیروهای انتظامی با دراویش گنابادی در منطقه پاسداران تهران درگیر شدند، این درگیری به خشونت انجامید.

مطهری
TASNIM

صالح مسلم از رهبران کرد سوریه در پراگ دستگیر شد

بنابر اعلام احزاب کرد، صالح مسلم از از رهبران سابق حزب اتحاد دمکراتیک در پراگ، پایتخت جمهوری چک دستگیر شده است.

این دستگیری به درخواست دولت ترکیه صورت گرفته است.

در این باره بیشتر بخوانید

مسلم
AFP

اطلاعات جعبه سیاه سانچی در اختیار سازمان بنادر و دریانوردی

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد که اطلاعات جعبه سیاه نفتکش سانچی در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

View more on twitter

کره شمالی خواستار 'مذاکره با آمریکا شد'

به گفته مقام‌های کره جنوبی، کره شمالی خواستار مذاکره با آمریکا شده است.

این خبر بعد از دیدار ژنرال کیم یونگ چول، یکی از مقام‌های ارشد اطلاعاتی کره شمالی با مون جه‌این، رئیس جمهور کره جنوبی در آستانه مراسم اختتامیه المپیک زمستانی در پیونگ چانگ اعلام شده است.

پیونگ‌چانگ شهری در حدود ۱۸۰ کیلومتری سئول، پایتخت کره جنوبی واقع شده که میزبانی رقابت‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ را عهده‌دار بوده است.

ژنرال کیم در صدر یک هیات ۸ نفره برای سه روز به این کشور سفرکرده است.

کیم یو-جونگ، خواهر رهبر کره شمالی و کیم یونگ-نام که عنوان رئیس دولت کره شمالی را دارد در مراسم افتتاحیه زمستانی حضور داشتند.

بیشتر بخوانید

بسیج تلویحا "به قتل خواهرزاده میرحسین موسوی متهم شد"

سایت کلمه، نزدیک به میرحسین موسوی در گزارشی در رابطه با قتل علی موسوی، خواهر زاده میرحسین موسوی به نقل از یکی از افسران پرونده تلویحا بسیج را متهم به این قتل کرد.

در بخشی از این گزارش که در سایت کلمه منتشر شده است، به نقل از این افسر پرونده آمده است که پس از استعلام درباره ماشین پاترول سیاه مشخص شد که این ماشین متعلق به یک مهندس است و او پیشتر از این حادثه اعلام سرقت کرده بوده است.

این افسر پرونده به نقل از صاحب ماشین به ادعای کلمه گفته است که چهارم دی ۸۸ هنگام عبور از خیابان آزادی، در تقاطع خوش ایستگاه ایست بازرسی ویژه بسیج بوده است؛ در این بازرسی اتومبیل این فرد به بهانه ای توقیف می‌شود. به دلیل عدم ارائه مدرک برای توقیف ماشین، صاحب آن اعلام سرقت می‌کند.

این افسر پرونده اضافه کرد: " پس از پیگیری‌های بعدی برای شناسایی پایگاه بسیج مورد اشاره یا افراد متخلفی که با جعل عنوان خود را بسیجی اعلام نموده بودند، مشخص شد که شب چهارم دی ماه یکی از پایگاه‌ها که تقاطع خوش آزادی در محدوده آنها واقع شده در آن نقطه ایست بازرسی برقرار نموده که طبق معمول سایر ایست بازرسی‌های بسیج، بدون مجوز صورت گرفته بود. مسئولین پایگاه اعلام نمودند که از قبل اطلاعی نداشتند اما بعد از پایان ایست بازرسی گزارش با تعدادی اشیا توقیفی به پایگاه ارائه شده است اما اثری از اتومبیل پاترول در گزارش نبود. مسئولین پایگاه مدعی جعل عنوان عده‌ای سارق بودند در صورتی که این افراد در ساعت و محل ایست بازرسی موصوف اقدام به توقیف پاترول نموده بودند . پس جزئی از عوامل بسیج بوده‌اند."

در ادامه گزارش کلمه آمده است که رئیس این پایگاه بسیج پس از احضار با قرار تامین آزاد شد. با دستور مقامات بالا اجازه بازداشت دو نفر دیگر از اعضا از افسران پرونده این قتل سلب شد.

کلمه در ادامه ادعای خود به نقل از این افسر پرونده می نویسد: " این در حالی بود که در شرایط عادی با مستندات موجود مباشرت یا معاونت در قتل عمد برای این دو نفر احراز و با تحقیقات فنی امکان رسیدن به قاتل اصلی موجود بود اما افسران پرونده از ادامه تحقیقات منع و پرونده به دادسرای نظامی منتقل شد. پایگاه مذکور غرامت پاترول را بدون طی مراحل قانونی به مهندس مشهدی پرداخت کرد."

موسوی
Kalameh

مریم شریعتمداری نیازمند مراقبت پزشکی است

ژیلا بنی‌یعقوب، روزنامه‌نگار ایرانی درباره آخرین وضعیت مریم شریعتمداری، یکی از دختران خیابان انقلاب نوشت که او در زندان نیازمد مراقبت پزشکی فوری است، اما مسئولان زندان این امکان را فراهم نمی‌کنند.

View more on twitter

افتتاح جشنوار مد و لباس فجر در ایران

هفتمین جشنواره مد و لباس فجر امروز در تالار وحدت در تهران افتتاح شد.

View more on twitter

درخواست حزب کمونیست چین برای تمدید دوره رئیس جمهور فعلی این کشور

حزب کمونیست چین خواستار این شده که دوره ریاست جمهوری رئیس جمهور فعلی این کشور با توجه به پایان دو دوره‌اش تمدید شود.

رسانه ملی چین همچنین اعلام کرد که همچنین خواسته شده تا محدودیت‌های سخنگوی رئیس جمهور نیز برداشته شود.

در سه دهه اخیر رهبران چین ده سال فعالیت می‌کنند و سپس قدرت را به نسل بعد منتقل می‌کنند.

اژه‌ای: از محدودیت جدید برای خاتمی بی اطلاعم

غلامحسین محسنی اژه‌ای درباره محدودیت ایجاد شده برای محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران گفت: "این موضوع مربوط به دادسرای ویژه روحانیت است و علی‌القاعده احکام تمدید می‌شد. اما از این مورد خبر ندارم."

روز گذشته خبری منتشر شد که ماموران امنیتی "مانع" خروج محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران برای شرکت در مراسم هشتادمین سالگرد افتتاح کتابخانه ملی شدند.

کانال حزب اتحاد ملت ایران اسلامی (امتداد) با اعلام این خبر نوشت که ماموران "یک نهاد امنیتی" مانع خروج آقای خاتمی شدند.

درباره محدودیت‌های محمد خاتمی بیشتر بخوانید.

خاتمی
KHATAMI.ir

سخنگوی قوه قضاییه بازداشت سه فعال محیط زیست در هرمزگان را تائید کرد

غلامحسین محسنی‌اژه‌‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری این هفته خود درباره آخرین وضعیت پرونده فعالان محیط زیستی بازداشت شده در ایران و احتمال بازداشت افراد غیر ایرانی در این پرونده گفت: "تا الان فرد خارجی بازداشت نشده است، اما افراد در مظان اتهام هستند و تعدادی هم در داخل کشور بازداشت شده اند. سه نفر در استان هرمزگان بازداشت شده‌اند و باید صبر کنیم تا پرونده روشن شود تا بتوانیم در خصوص آن صحبت کنیم."

به گزارش ایسنا، آقای اژه‌ای درباره متهمان این پرونده همچنین گفت: "این افرادی هم که تحت عنوان فعال محیط زیستی اقدام به جاسوسی کرده‌اند، کارهایی هم به نفع محیط زیست انجام داده‌اند و همه افرادی هم که در موسسات آن‌ها کار می‌کردند، جاسوس نیستند و برخی کاملا از مسائل جاسوسی بی‌اطلاع بودند، همین موضوع کار را مشکل کرده است و باید برای روشن شدن مسائل منتظر ماند."

اژه‌ای
MIZAN

وزیر راه و شهرسازی ایران: جامعه ایران در حال زوال اجتماعی است

عباس آخوندی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه جامعه ایران در حال زوال اجتماعی است، گفت: "هر حادثه‌ای رخ می‌دهد، به جای اصلاح فرآیندها سریعا دنبال یک نفر می‌رویم که با او درگیر شویم."

به گزارش ایسنا، آقای آخوندی اضافه کرد: "وقتی مسائل را نگاه می‌کنیم می‌بینیم که به سرعت یک تجمع به یک آشوب تبدیل می‌شود، یک برف بلافاصله تمام جامعه را به هم می‌ریزد. این نشان می‌دهد که تاب‌آوری اجتماعی به مفهوم استوار و پایدار آن دچار مشکل است."

آخوندی
ISNA

در حمله انتحاری در پکتیکا افغانستان پنج نفر کشته شدند

در حمله انتحاری در بازار ولسوالی یحیی خیل ولایت پکتیکا در جنوب‌شرق افغانستان، پنج نفر از جمله یک پلیس کشته و ۱۵نفر دیگر از جمله یک پلیس زخمی شدند.

عبدالرئوف مسعود مسئول امنیت فرماندهی پلیس پکتیکا به بی‌بی‌سی گفت این حمله صبح امروز زمانی رخ داد که یک موتور سیکلت سوار، مواد انفجاری همراهش را در بین مردم منفجر کرد.

مسئولیت این حمله را تاکنون کسی به عهده نگرفته است.

پکتیکا
BBC
پکتیکا در جنوب‌ شرق افغانستان از ولایات ناامن این کشور است

اختتامیه المپیک زمستانی در کره جنوبی برگزار شد

مراسم اختتامیه المپیک زمستانی پس از ۱۶ روز مسابقه ورزشی و مسائل سیاسی پیرامون آن در کره جنوبی برگزار شد.

نروژ در آخرین مسابقه برگزار شده در این المپیک با دریافت مدال طلا توانست مجدد به صدر جدول بازگردد.

ورزشکاران روسیه نیز به دلیل دوپینگ دو نفر از اعضا تیم نتوانستند با پرچم کشورشان در مراسم اختتامیه شرکت کنند.

زنان ایرانی می‌توانند دیدار تیم ملی بستکبال این کشور و عراق در استادیوم ببینند

زنان در ایران امروز برای تماشای بازی تیم‌های بسکتبال ایران و عراق به ورزشگاه آزادی رفتند

View more on instagram

مرکز آمار ایران: ۱۱.۹ درصد از جمعیت فعال ایران بیکار هستند

تازه‌ترین آمار مرکز آمار ایران با محوریت نتایج طرح آمارگیری نیروی کار پاییز ۱۳۹۶ با بررسی نرخ بیکاری افراد ۱۰ ساله و بیش‌تر حاکی از این است که ۱۱.۹ درصد از جمعیت فعال ایران بیکار هستند.

به گزارش ایلنا، این میزان اگرچه نسبت به فصل مشابه سال گذشته (پاییز ۱۳۹۵) ۰.۴ درصد کاهش یافته اما نسبت به تابستان امسال ۰.۲ درصد افزایش داشته است.

نرخ بیکاری مردان نسبت به زنان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیش‌تر بوده است.

به این ترتیب که از بین ۳ میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۶۷ بیکار موجود در کشور، ۲ میلیون و ۱۴۲ هزار و ۵۲۲ نفر مرد و ۹۹۹ هزار و ۱۴۵ نفر زن هستند

بیکاری
TASNIM

پاسخ اژه‌ای به موضوع بدرفتاری با دراویش بازداشتی

غلامحسین محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در نشست خبری هفتگی خود در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران مبنی بر کتک زدن دراویش بازداشتی و فوت یکی از آنان گفت: "افرادی که در خیابان در مقابل مردم و پلیس می ایستند، هیچ استبعادی هم ندارد که مردم و پلیس در مقابل آنان نایستند."

به گزارش ایرنا، آقای اژه‌ای با تاکید بر اینکه اطلاعی از بدرفتاری با بازداشت شدگان ندارد، افزود: "اینهایی که تمرد از قانون دارند استبعادی ندارد با آنان حسن بازداشت رفتار مشابه شود. شنیدم یکی فوت کرده اما اطلاع ندارم جزو آشوبگران بوده یا نه؛ او در بیمارستان فوت کرده است."

دوشنبه شب، ۳۰ بهمن ماه، به دنبال درگیری خونین پلیس و دراویش در نزدیکی خانه نورعلی تابنده، رهبر دراویش گنابادی، دست‌کم سه مأمور نیروی انتظامی و دو عضو بسیج کشته شدند. پلیس از بازداشت دست‌کم ۳۰۰ نفر در این رابطه خبر داد.

اژه‌ای
ISNA

معاون امور بین ‌الملل دبیر ستاد حقوق بشر: ضرر خودکشی‌ها در زندان برای دستگاه امنیتی بوده است

کاظم غریب آبادی، معاون امور بین‌الملل دبیر ستاد حقوق بشر با اشاره به موارد "خودکشی" در زندان‌های ایران گفت: " ضرر این خودکشی‌ها برای دستگاه امنیتی ما بوده است."

در گفتگوی مفصلی که درباره مسائل مختلف با خبرگزاری ایسنا داشته است، آقای غریب آبادی افزود: "چرا باید یک زندانی امنیتی که اطلاعاتش برای دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی ما ذی‌قیمت هست، قبل از اینکه تمام اطلاعاتش گرفته شود و همدستان وی شناسایی شوند، خود سیستم امنیتی و قضایی بخواهد جان او را در بازداشتگاه بگیرد؟ ادعای مطرح شده در این رابطه غیرمنطقی و غیرمعقول است."

معاون امور بین الملل دبیر ستاد حقوق بشر همچنین گفت: "حقوق متهم در جمهوری اسلامی ایران به نحو مطلوبی رعایت می‌شود. ممکن است برخی متهمین شکایت داشته باشند که نظام قضایی راه آن را باز گذاشته و در صورت لزوم، می‌توانند شکایت خود از یک بخش یا فرد خاص را مطرح کنند. باید صریحاً اعلام کنند که از کدام قسمت، بخش یا فرد قوه مجریه یا قضائیه شکایت دارند. نمی‌توان مثل بعضی از آقایان که این روزها حرف‌های سیاسی می‌زنند، گفت اگر از قوه قضائیه شکایت داریم، به کجا مراجعه کنیم."

غریب آبادی
ISNA

اعتراض کارگران فولاد قزوین و آرمان شفق مقابل فرمانداری تاکستان

کارگری
ILNA

گروهی از کارگران دو کارخانه فولاد قزوین و آرمان شفق در استان قزوین، صبح امروز در اعتراض به عدم پرداخت چند ماه از معوقات خود در مقابل ساختمان فرمانداری تاکستان تجمع کردند.

به گزارش ایلنا، این کارگران مهمترین مطالبه خود را دریافت حقوق سه ماه اخیر و عیدی و پاداش پایان سال عنوان کردند.

یکی از معترضان گفت: "از آبان ماه حق بیمه کارگران این دو کارخانه به تامین اجتماعی پرداخت نشده است."

کارگر
ILNA

غلامی: وزارت علوم هیچ دانشجویی را احضار نمی‌کند

منصور غلامی، وزیر علوم ایران گفت: "وزارت علوم هیچ دانشجویی را احضار نمی‌کند و اخیرا نیز هیچ دانشجویی را احضار نکرده ایم."

به گزارش ایسنا، آقای غلامی افزود که با توجه به اینکه دانشجویان بخشی از خانواده دانشگاه‌ها هستند، به همین دلیل باید اتهامات آنها حتی اگر در خارج از حیطه دانشگاه اتفاق افتاده، در این مراکز رسیدگی شود و ورود سایر نهادها کمکی به دانشجویان نمی‌کند.

یونسی می‌گوید مرتضوی مسئول قتل زهرا کاظمی است

علی یونسی، وزیر اطلاعات سابق درباره بازداشت فعالان محیط زیست به اتهام جاسوسی گفت: "متأسفانه وزارت اطلاعات در این پرونده مسئولیتی نداشته است. اما معتقدم حتی در این مرحله هم باید پرونده برای ادامه تحقیقات، در اختیار وزارت اطلاعات قرار بگیرد زیرا در شرایط و وضعیت فعلی، حتی اگر بازداشت شده‌ها به واقع، به جاسوسی محکوم هم شوند، اقناع افکار عمومی سخت می شود."

روزنامه ایران در گفتگویی که با آقای یونسی داشت، به پرونده زهرا کاظمی و مرگ وی اشاره کرد.

آقای یونسی گفت که در پرونده زهرا کاظمی، سعید مرتضوی، دادستان وقت اصرار داشت که وی "جاسوس" است.

وزیر اسبق اطلاعات افزود: "ما در وزارت اطلاعات، دو کارشناس ضدجاسوسی این وزارتخانه را مأمور کردیم تا در هتلی با این خانم مصاحبه کنند. این کارشناسان رسما اعلام کردند که به لحاظ فنی و علمی، زهرا کاظمی جاسوس نیست، اما دادستان وقت تهران یعنی آقای سعید مرتضوی بر اصرار خود باقی ماند و این پرونده را از وزارت اطلاعات، تحویل گرفت و به اطلاعات نیروی انتظامی واگذار کرد."

آقای یونسی همچنین با اشاره به مساله مرگ خانم کاظمی گفت: "گویا در فرآیند بازرسی، تحویل اشیا و انتقال به بازداشتگاه و نه در بازجویی، به‌دلیل مقاومت برای تحویل اشیا همراه خود، مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد و سر او به جدول خیابان اصابت می‌کند و منجر به خونریزی مغزی او می‌شود که اگر چنانچه بموقع او را به بیمارستان منتقل می‌کردند حتماً او نجات می‌یافت و همچنین اگر در این وضعیت، یعنی انتقال بموقع به بیمارستان و نجاتش، در هر دادگاهی، حتی دادگاه های کانادا در حضور وکیل کانادایی قرار می‌گرفتیم جمهوری اسلامی محکوم شناخته نمی‌شد بلکه مأمور یا مأموران دون پایه به‌دلیل قصور یا تقصیر، مسئول شناخته می‌شدند. اما بد عمل کردن، لجاجت و متهم کردن دیگری یا سیاسی کردن موضوع، هزینه سیاسی سنگینی به جمهوری اسلامی تحمیل کرد وخود دست اندرکاران این پرونده هم برای همیشه متهم شناخته شدند."

یونسی
ISNA

کمیسیون امنیت ملی مجلس: اعزام غواصان ایرانی به چین برای ورود به کشتی سانچی

حسین نقوی‌حسینی، سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس از سفر کارگروه ویژه‌ای از کمیسیون امنیت ملی به چین برای بررسی آخرین وضعیت کشتی سانچی خبر داد.

به گزارش میزان،آقای نقوی گفت: "گروهی از غواصان حرفه‌ای نیز همراه این کارگروه به چین سفر می‌کنند تا با ورود به کشتی آخرین وضعیت آن را از نزدیک بررسی کنند."

مشاور وزیر نیرو: ورودی آب سدها ۳۷ درصد کاهش داشته است

محمدتقی توکلی، مشاور وزیر نیرو اعلام کرد: "ورودی آب سد‌ها ۳۷ درصد کاهش داشته است. تا ۳۰ بهمن‌ماه سال جاری میزان بارندگی کشور ۶۲.۴ میلی‌متر بود که نسبت به سال گذشته ۵۵ درصد کاهش داشته است."

به گزارش ایسنا، آقای توکلی افزود: " در سال آبی ٩٦-٩٧ ورودی آب به سد‌ها ۴.۵ میلیارد مترمکعب بوده که این رقم نسبت به قبل ۳۷ درصد کاهش داشته است. در حال حاضر حجم سد‌ها حدود ۲۱ میلیارد مترمکعب است که این میزان در سال گذشته ۲۵ میلیارد مترمکعب بوده است."

سد
ISNA

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید