Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. انتقاد عضو شورای شهر از بازداشت خبرنگاران شرق

  View more on twitter
 2. چاووش اوغلو: عراق و ترکیه در عفرین عملیات مشترک خواهند داشت

  خبرگزاری رویترز به نقل از مولود چاووش اوغلو، وزیرامور خارجه ترکیه، گزارش می دهد که ترکیه و دولت مرکزی عراق قصد دارند علیه شبه نظامیان کرد عفرین دست به عملیات نظامی مشترک بزنند. هنوز واکنشی از مقامات عراق در این خصوص گزارش نشده است.

  وزیر امور خارجه ترکیه درهواپیما هنگام رفتن از آلمان به اتریش بود به خبرنگاران همچنین گفت که عملیات عفرین تا ماه مه به پایان خواهد رسید.

 3. همسر محمد حبیبی از بی اطلاعی از وضعیت این زندانی ابراز نگرانی کرد

  خدیجه پاک ضمیر همسر محمد حبیبی، از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان که ۱۲ اسفندماه با خشونت در خیابان بازداشت شد، نسبت به عدم اطلاع از وضعیت همسرش ابراز نگرانی کرد.

  خانم پاک ضمیر در گفتگو با بی‌بی‌سی فارسی گفت که آقای حبیبی در تماس چند دقیقه‌ای که امروز با همسرش داشته گفته از محل نگهداری‌اش اطلاعی ندارد، زیرا او را با چشم بند به محل منتقل کرده‌اند.

  به گفته خانم پاک ضمیر این عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان همچنین از دلیل بازداشتش نیز بی اطلاع است. آقای حبیبی در هنگام بازداشت مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفت.

  خانم پاک ضمیر درباره شکایت از عاملان این برخورد گفت: با مشورت وکلایم نسبت به ضرب و شتم همسرم شکایت کرده و در حال پیگیری هستم.

  حبیبی
 4. گروهی از زنان در مترو تهران سرود برابری خواندند

  View more on twitter
 5. معاون وزیر کشور: برای فضای مجازی چهارچوب تعیین کنیم

  حسین ذوالفقاری، معاون وزیر کشور ایران با اشاره به اعتراضات دی ماه و استفاده از فضای مجازی برای تجمعات گفت: "تا دیر نشده باید با دنیای مجازی مانند دنیای واقعی مواجه شویم و قانون و چارچوب هایی برای آن تعیین کنیم."

  به گزارش ایسنا، آقای ذوالفقاری همچنین مجدد عنوان کرد که عمده دستگیر شدگان اعتراضات دی ماه، افرادی فاقد سابقه امنیتی بودند و ۸۵ درصد این افراد زیر ۳۵ سال سن داشتند.

  ذوالفقاری
 6. توقف کمک رسانی به غوطه شرقی به دلیل 'شدت درگیریها'

  به گزارش خبرگزاریها رساندن کمک‌های ضروری برای ساکنان غوطه شرقی برای دومین بارطی هفته جاری متوقف شد. قراربود کاروان ۱۴ کامیون امداد رسانی مواد غذایی و دارویی ضروری به شهر دوما در غوطه شرقی برساند.

  این درحالی است که عملیات نظامی در این منطقه با شدت هرچه تمام ادامه دارد.

  سازمان ملل بارها درباره وخامت اوضاع انسانی در غوطه هشدار داده و آن را "جهنم روی زمین" خوانده است. بیشتر بخوانید

 7. روابط عمومی وزارت کار پیگیر بازداشت دو خبرنگار مقابل این وزاتخانه

  رئیس روابط عمومی وزارت کار گفت که با دستور وزیر کار مساله بازداشت دو روزنامه نگار روزنامه شرق مقابل این وزارت خانه در حال پیگیری است.

  این دو روزنامه نگار امروز در تجمع روز جهانی زنان مقابل وزارت کار بازداشت شدند.

  View more on twitter
 8. وزارت کار: ۷۹۰ کارگر در سالجاری حین حوادث کار جان باختند

  احمر مشیریان، معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: "طی سال جاری ۷۹۰ نفر از کارگران قربانی حوادث ناشی از کار شدند که نسبت به سال قبل کاهش داشته است."

  به گزارش مهر آقای مشیریان گفته که بی‌احتیاطی و عدم رعایت اصول ایمنی مهم‌ترین علل این حوادث بوده است.

  کارگری
 9. اعتصاب زنان کارگر اسپانیا در اعتراض به تبعیض جنسیتی

  کارگران زن اسپانیا در روز جهانی زنان دست به اعتصاب متفاوتی زدند و تبعیض جنسیتی را هدف قرار دادند.

  این کارگران در اعتصاب ۲۴ ساعته ای که دهها اتحادیه هماهنگ کرده بودند، شرکت کردند.

  صدها نفر در این اعتصاب شعار می‌دادند: "اگر ما کار را متوقف کنیم، دنیا متوقف می‌شود."

  اسپانیا
 10. بازداشت شدگان تجمع امروز مقابل وزارت کار به پلیس امنیت انتقال داده شدند

  براساس گزارشهای رسیده از تهران در تجمع امروز مقابل وزارت کار دهها نفر بازداشت شدند و به پلیس امنیت ۱۳۷ نصر و وزرا انتقال داده شدند.

 11. تجمع مادران و کودکان بدون شناسنامه مقابل مجلس ایران

  مادران و کودکان بدون شناسنامه امروز همزمان با هشت مارس روز جهانی زنان در مقابل مجلس ایران تجمع کردند.

  این زنان با اشاره به وضعیت نامشخص هویتی خود و فرزندانشان عنوان کردند: "در آستانه روز زن و روز مادر، ما مادران دل شکسته را دریابید و غم بی هویتی را از چهره فرزندانمان بزدایید."

  مساله ازدواج زنان ایرانی با مردان غیر ایرانی به ویژه مردان افغان و عراقی سالها است که مشکلاتی را برای این زنان و فرزندان متولد شده از این ازدواج ها ایجاد کرده است.

  به دلیل اینکه این ازدواج ها عموما ثبت قانونی نمی‌شود و به فرزندان حاصل از این ازدواج‌ها شناسنامه و برگه هویتی داده نمی شود.

  View more on instagram
 12. سخنگوی شورای نگهبان: ما هم انسانیم، اشتباه می‌کنیم

  عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان قانون اساسی ایران، گفته است این شورا هم ممکن است در کار خود مرتکب اشتباه شود و باید پاسخگوی عملکرد خود باشد.

  آقای کدخدایی در نشست اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که به گروه‌های اصولگرا نزدیک است گفته است شورای نگهبان مانند هر نهاد دیگر در ایران باید پاسخگوی عملکرد خود باشد و "ما هر لحظه برای پاسخگویی آماده‌ایم و از آن ابایی نداریم و استثنایی برای خود قائل نیستیم."

  بیشتر بخوانید

  کدخدایی
 13. تجمع مردم شهرستان کازرون

  کازرون

  مردم شهرستان کازرون به جدایی و تشکیل شهرستان جدید به نام "کوه چنار" مخالفت کرده و اعتراض کرده اند.

  به گزارش تسنیم امام جمعه کازرون هم در بین معترضان بوده و اعتراض مردم را بر حق خواند شعار برجسته این اعتراض عبارت از" چه کسی میخواهد من و تو ما نشویم" و "کازرون ما گوشت قربانی نیست " همچنان مردم شعار مسئولان باید به معیشت توجه کنند هم جز مسایل طرح شده است.

  این تجمع در مقابل در فرمانداری شهرستان کازرون صورت گرفته است.

  کازرون
 14. شاراپووا حذف شد

  ماریا شاراپووا، زن شماره یک پیشین تنیس جهان با شکست ۲-۶ ۲-۶ مقابل نوامی اوزاکا، تنیس‌باز ژاپنی از دور اول مسترز ایندین‌ولز حذف شد.

  View more on twitter
 15. 'علی سالم، خبرنگار شرق مقابل وزارت کار بازداشت شد'

  روزنامه جهان صنعت نوشت: علی سالم، خبرنگار روزنامه شرق امروز مقابل ساختمان و زات کار و در میان تجمع کنندگان هشت مارس بازداشت شد.

  View more on twitter
 16. فرمانده قرارگاه ثارالله: حقوق کارگران صدرا تا پایان سال پرداخت می‌شود

  عبادالله عبداللهی، فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا درباره پرداخت حقوق معوقه کارکنان قرارگاه خاتم الانبیا نیز گفت: "با تلاش‌هایی که صورت گرفته تمام حقوق معوقه کارگران و پیمانکاران قرارگاه تا پایان سال پرداخت می شود."

  کارگران صدرا بوشهر در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود هفته گذشته اعتصاب کردند.

  بیش از ۲ هزار کارگر در پروژه های پیمانکاری شرکت صنعتی دریایی ایران صدرا مشغول به کار هستند که می‌گویند ۶ ماه است هیچ حقوقی دریافت نکرده اند.

  شرکت صنعتی صدرا در بوشهر از شرکت های زیر مجموعه قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران است.

 17. کلانتری: ۵۱ میلیارد مترمکعب از آب‌های فسیلی ایران را استفاده کردیم

  عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه در سال ۸۵ عنوان شد که اصلا منطقه ممنوعه آب معنایی ندارد، گفت: "در پی این صحبت چه اتفاقی افتاد؟ امروز در خراسان‌رضوی ۱۳۲ درصد از آب‌های تجدیدپذیر بهره‌برداری می‌شود. در حوزه دریاچه ارومیه ۶۹ درصد استفاده می‌شود. علت خشک شدن این دریاچه در سال ۹۳ عنوان شد ۱۸ درصد به خاطر تغییر اقلیم و ۸۲ درصد نیز خطاهای انسانی بوده است. این‌ها چه چیزی را نشان می‌دهد."

  به گزارش ایسنا، آقای کلانتری در چهارمین همایش منطقه‌ای تغییر اقلیم و گرمایش زمین که در دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان افزود: "ما ۵۱ میلیارد مترمکعب از آب‌های فسیلی خود را استفاده می‌کنیم. یعنی به حقوق نسل‌های آینده تجاوز کردیم. تغییر اقلیم برای محیط‌زیست مصیبت است."

  آقای کلانتری همچنین اضافه کرد که اهواز ۱۰۰ روز است که هوای ناسالم و ۵۰ روز هوای بسیار خطرناک داشته است که این محصول اشتباهات انسانی است. "یکی پس از دیگری سد احداث کردیم، در حالی که سالی چند سیلاب در دشت خوزستان مانع ایجاد ریزگرد می‌شد ولی الان وضعیت چه شده است. خاک به‌مرور چسبندگی خود را از دست داد و الان شاهد ریزگرد هستیم. تالاب‌ها خشک شد، ریزگردهای نمکی ایجاد شد. بلایی بزرگ سر خوزستان آمده است."

  کلانتری
 18. وزیر کشور: در ورزشگاه آزادی برخورد قهری با زنان نشده است

  عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با تاکید بر اینکه در ورزشگاه‌ آزادی برخورد قهری با زنان نشده است، گفت:‌ "این افراد را به کلانتری برده و در آنجا با آنها صحبت شده و بعد هم به خانه‌هایشان رفتند. تعجب می‌کنم از اینکه که اینگونه با آبروی دیگران به راحتی بازی می‌شود."

  به گزارش ایلنا، آقای فضلی همچنین درباره موضوع حجاب و مخالفت زنان با حجاب اجباری گفت: "وقتی ممنوع است این ممنوعیت را همه باید رعایت کنند."

  رحمانی فضلی
 19. بازداشت تعدادی از تجمع کنندگان هشت مارس مقابل وزارت کار

  گزارشها حاکی است که تعدادی از تجمع کنندگان هشت مارس مقابل وزارت کار بازداشت شدند.

  هنوز آمار دقیقی از تعداد بازداشت شدگان در دست نیست.

  View more on twitter
 20. عضو شورای شهر تهران: ۱۵ هزار دختر زیر ۱۵ سال بیوه در ایران داریم

  شهربانو امانی، عضو شورای شهر تهران گفت: "۱۵ هزار دختر زیر ۱۵ سال بیوه در ایران داریم."

  به گزارش ایسنا، خانم امانی با اشاره به اینکه قوانین موجود در ایران همچنان برای زنان تبعیض آمیز است، گفت: " امروز از نظر قوانینی که داشتیم به عقب برگشتیم، اما قوانینی از جمله خروج زنان با اذن همسر، صدور گذرنامه، دغدغه حضانت فرزند برای بانوان، ازدواج پدرخوانده با فرزنده خوانده در مجلس نهم داریم لذا درخواست دارم راهی که داریم را به خوبی پیش ببریم.."

  امانی