Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. امام جمعه اسالم خواستار برگزاری کنسرت در این شهر شد

  محمدرضا زائری، امام جمعه اسالم در نامه‌ای به مدیرکل ارشاد از او خواست تا برای برگزاری کنسرت موسیقی در این شهر برنامه ریزی کند.

  او متن نامه را در ایسنتاگرام خود منتشر کرد.

  View more on instagram
 2. زنان بازداشت شده در مراسم هشت مارس از زندان قرچک آزاد شدند

  گزارشها حاکی است که ۱۴ زن در جریان تجمع مقابل وزارت کار در روز زن بازداشت شده بودند، که امروز همگی آنها آزاد شدند.

  اما ۶ نفر از مردان بازداشت شده در این مراسم که در زندان فشافویه در بازداشت هستند، هنوز آزاد نشده‌اند.

  معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور و علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران پیشتر اعلام کرده بودند که پیگیر وضعیت این بازداشت شدگان هستند.

  View more on twitter
 3. پلیس راهنمایی و رانندگی: ۴۳ نفر روزانه بر اثر تصادفات در ایران فوت می‌کنند

  تقی مهری، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا گفت: "۵۰ درصد تصادفی ها در مسیر بیمارستان و درمانگاه ها جان خود را از دست می دهند و ۶.۷ درصد تولید ناخالص ملی کشور به خاطر تصادفات جاده‌ای از بین می رود."

  به گزارش ایلنا، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی افزود: "روزانه در کشور ۴۳ نفر در اثر تصادفات فوت می‌کنند و ۹۱۰ نفر مجروح می شوند."

  تصادفات جاده ای
 4. هواپیمایی آسمان: در سقوط هواپیمای یاسوج مقصر نیستیم

  هواپیمایی آسمان در واکنش به گزارش سازمان هواپیمایی درباره بی توجهی به محدودیت ساعت پرواز خلبان هواپیمای تهران یاسوج و عمل جراحی او گفت: " خلبان با همراهمی یک خلبان بدون محدودیت پزشکی و عمیاتی اجازه پرواز داشت. "

  View more on twitter
 5. نخستین گل استقلال از نقطه پنالتی وارد دروازه العین شد

  View more on twitter
 6. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: برخورد با مراسم روز زن با حضور شهردار سیاسی بود

  احمد مازنی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به حرکات موزون کودکان در برنامه روز زن، گفت: "شهری که از همه در و دیوارش غم می بارد گویا شادی در آن میوه ممنوعه است. یعنی هر حرکت نشاط آور و شادی ولو اینکه دختر بچه‌های نابالغ یک حرکت موزونی انجام دهند، ممنوع است."

  به گزارش اعتماد آنلاین، آقای مازنی همچنین در واکنش به برنامه روز زن با حضور محمد علی نجفی، شهردار تهران عنوان کرد: "شاید در برنامه ای که از سوی شهرداری برگزار شده است احیانا کج سلیقه ای شده باشد. اما رفتاری که با این موضوع انجام می شود بیشتر یک رفتار سیاسی است تا رفتار قضایی و اخلاقی."

  مازنی
 7. یکی از متهمان حمله به کلانتری قهدریجان در جریان اعتراضات دی ماه بازداشت شد

  ایلنا به نقل از پلیس اصفهان نوشت که یکی از متهمان حمله به کلانتری ۱۴ قهدریجان در جریان اعتراضات دی‌ماه، عصر روز گذشته در فلاورجان دستگیر شد.

  بر پایه این گزارش، فرد دستگیر شده مرد ۳۰ ساله‌ است و برای انجام بازپرسی به مرجع قضایی معرفی شد.

  در پی اعتراضات دی‌ماه ۶ نفر در قهدریجان از توابع استان اصفهان کشته شدند.

  در همان زمان خبرگزاری‌های ایران اعلام کردند که معترضان در قهدریجان به یک پاسگاه پلیس حمله کرده‌اند و آن را به آتش کشیده‌اند.

  قهدریجان
 8. تجمع جمعی از کسبه پلاسکو

  جمعی از کسبه پلاسکو امروز در اعتراض به عدم رسیدگی به درخواست‌هایشان مقابل این ساختمان تجمع کردند. تجمع کنندگان با در دست داشتن نوشته‌هایی خواستار بازگشایی واحدهای تجاری خود در قسمت سالم پشت این ساختمان شده‌اند.

  View more on instagram
 9. اعتراض هواداران استقلال به ماندن پشت درهای بسته

  هواداران تیم استقلال که با وجود داشتن بلیت جایگاه پشت درهای بسته ماندند، به این وضعیت اعتراض کردند.

  به گزارش مهر، امروز بازی استقلال العین در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود و یک ساعت مانده به بازی اعلام شد که ظرفیت ورزشگاه تکیل است.

  مسئولان ورزشگاه از طریق بلندگوهای استادیوم از تماشاگران خواستند تا از پرتاب مواد محترقه و انداختن لیزر بر روی روز چشم بازیکنان العین و داوران این دیدار به شدت خودداری کنند.

 10. بازار تجریش قبل از عید

  خبرنگار ایلنا، امروز ویدئویی را در توییتر خود منتشر کرده و نوشته است: "امروز بازار تجریش.زن بودن کار ساده ای نیست! زن که باشی باید برای خوشایند دیگران زندگی کنی خیلی چیزها جرم میشود. بلند بلند خندیدن.. تنها قدم زدن .. تک رنگ بودن.. خیلی چیزها”

  View more on instagram
 11. شهرداری تهران فهرست مناطق مجاز و ممنوع برای دستفروشان را اعلام کرد

  شهرداری تهران فهرست مناطق مجاز و ممنوع برای دستفروشان را اعلام کرد

  View more on twitter
 12. رئیس مرکز ملی فضای مجازی: لازم باشد تلگرام فیلتر می‌شود

  ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی گفت اگر لازم باشد تلگرام را مجدد فیلتر می‌شود.

  به گزارش ایسنا، رییس مرکز ملی فضای مجازی همچنین افزود: " بستر خارجی به دلیل عدم تبعیت از قوانین جمهوری اسلامی هر لحظه امکان دارد که به طور موقت یا دائم فیلتر شود. به همین دلیل توصیه ما این است که مردم و خصوصا پایگاه‌هایی که کاربر زیادی دارند، حتما در یک پیام‌رسان ایرانی ارائه خدمت داشته باشند."

 13. بی‌بی‌سی در شورای حقوق بشر سازمان ملل: آزار کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را متوقف کنید

  بی‌بی‌سی امروز به ژنو رفته است تا از سازمان ملل بخواهد تا ایران را وادار کند تا از اذیت و آزار روزنامه نگارانش در بخش فارسی دست بردارد. این اولین بار است که بی‌بی‌سی برای محافظت از روزنامه نگارانش به جامعه جهانی متوسل می شود. اما چرا بی‌بی‌سی چنین اقدام بی‌سابقه‌ای انجام داده است؟

  وقتی ماموران امنیتی در تهران پس از حمله به خانه پدری، یک زن جوان ۲۷ ساله را دستگیر کردند و با خود بردند، خواهر او در لندن که از روزنامه‌نگاران بی‌بی‌سی فارسی است، کمتر از ۲۴ ساعت بعد پیامی در فیس بوک دریافت کرد که خواهان برقراری تماس تصویری اینترنتی شده بود.

  این روزنامه‌نگار می‌گوید وقتی تماس برقرار شد خواهرش گفت که در زندان اوین است و بازجویانش می خواهند که با او صحبت کنند. او می گوید: "من شوکه شده بودم و نمی دانستم از من چه می خواهند و چرا خواهرم را دستگیر کرده‌اند و به زندان اوین برده‌اند."

  بیشتر بخوانید

  بی‌بی‌سی
 14. رئیس دانشگاه امیرکبیر: دانشجویان معترض به کمیته انضباطی احضار می‌شوند

  احمد معتمدی، رئیس دانشگاه امیرکبیر درباره تجمع روز گذشته دانشجویان در این دانشگاه گفت: دانشجویان متخلف اتفاقات روز گذشته دانشگاه امیرکبیر به کمیته انضباطی احضار خواهند شد،کسانی که تجمع بدون مجوز روز گذشته را شروع کردند و از قبل نیز شبنامه‌هایی را در این زمینه منتشر کرده‌اند را شناسایی و به کمیته انضباطی احضار خواهند شد و اگر تخلفی هم از سوی دانشجویان تشکل بسیج صورت گرفته باشد نیز به کمیته انضباطی دعوت می‌شوند."

  به گزارش ایسنا، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر همچنین افزود که تذکر و اخطار کتبی و در نهایت محرومیت یک تا دو ترم از تحصیل احکامی است که کمیته انضباطی در خصوص دانشجویان متخلف صادر می‌کند.

  آقای معتمدی تاکید کرد: "هیچ بازداشتی و پرونده‌سازی در این زمینه از دانشجویان انجام نمی‌دهیم و اجازه نخواهیم داد از بیرون از دانشگاه نیز وارد موضوعات داخلی شوند."

  روز گذشته تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر در اعتراض به بازداشت و احکام سنگین برای دانشجویان در داخل دانشگاه تجمع کردند، اما این تجمع با خشونت نیروهای بسیجی مواجه شد.

  درباره تجمع روز گذشته دانشجویان امیرکبیر بیشتر بخوانید

  امیرکبیر
 15. نقاشی چهره قربانی حمله حزب اسلامی، مقابل خانه حکمتیار

  پرواز را به خاطر بسپار
  Image caption: امید شریفی از بنیانگذاران "هنرسالار" به بی‌بی‌سی فارسی گفت چهره خانم برمکی با هدف یادآوری قربانیان "جنایات جنگی و ضدبشریت" نقاشی شده است که به گفته او تاکنون هیچ پاسخگویی برای این "جنایات" نبوده است

  گروهی در کابل به مناسبت روز هشتم مارس، روز جهانی همبستگی زنان، در مقابل خانه‌ گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی که با دولت افغانستان صلح کرده، عکس حمیده برمکی را با تکه‌شعری از فروغ فرخزاد، شاعر فقید ایرانی نقاشی کرد. حمیده برمکی که مسئول بخش کودکان کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان بود، با تمام اعضای خانواده (همسر و چهار فرزندش) در سال ۲۰۱۱ در یک حمله انتحاری در شهر کابل جان دادند. حزب اسلامی حکمتیار مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

  بیشتر بخوانید

 16. عبدالله: اختلاف‌ها در مورد ولایت بلخ در حال حل شدن است

  عبدالله می‌گوید اختلاف‌ها در مورد ولایت بلخ در حال حل شدن است
  Image caption: عبدالله می‌گوید اختلاف‌ها در مورد ولایت بلخ در حال حل شدن است

  عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت افغانستان از حل شدن اختلاف‌های حکومت و حزب جمعیت اسلامی بر سر ولایت بلخ خبر داده است. یک منبع از ارگ ریاست جمهوری نیز این موضوع را تایید کرد و گفت انتظار می‌رود که توافق‌ها پیش از سال نو نهایی شود. به گفته این منبع، حزب جمعیت فهرستی را برای جانشینی آقای نور در ولایت بلخ پیشنهاد کرده و منتظر موافقت نهایی صلاح الدین ربانی، رئیس این حزب هستند.

  بیشتر بخوانید

 17. ایران برای اولین بار برخورد قضایی با کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را تایید کرد

  ایران در واکنش به گزارش گزارشگر حقوق بشر ایران برای اولین بار برخورد قضایی با کارکنان بی‌بی‌سی را تایید کرده و رسما بی‌بی‌سی فارسی را به خرابکاری و حمایت از گروههای تروریستی در ایران متهم کرده است.

  در پاسخی که ایران به گزارش گزارشگر ویژه حقوق بشر ایران داده، آمده است: "قاضی دادسرا با درنظر گرفتن سرنخ‌هایی از مبادلات مالی احتمالی برخی کارمندان و مرتبطان این شبکه در ایران، قرار قضایی موقتی صادر کرده تا برای تحقیقات بیشتر، برخی از فعالیت‌های کارکنان بی بی سی و بستگانشان را ممنوع کند."

  بیشتر بخوانید

  بی‌بی‌سی
 18. مجمع فدراسیون کشتی با استعفای رسول خادم مخالفت کرد

  اعضای مجمع فدراسیون کشتی با اسعتفای رسول خادم مخالفت کرده و خواستار بازگشت او شدند.

  View more on twitter
 19. بانک مرکزی درباره آخرین وضعیت تعاونی‌های فرشتگان، افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت توضیح داد

  طبق آخرین گزارشی که معاون نظارت بانک مرکزی از وضعیت رسیدگی به سپرده‌گذاران تعاونی‌های فرشتگان، افضل توس، البرز ایرانیان و وحدت ارائه کرد، بیش از ۹۸ درصد سپرده‌ها تعیین تکلیف شده است.

  به گزارش ایسنا، به گفته فرشاد حیدری،معاون نظارت بانک مرکزی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتباری بانک مرکزی به این مساله اختصاص داده شده است.

  در همین حال اعلام شد که دو درصد باقی مانده مربوط به سپرده‌گذاران کلان است و تا بهار سال آینده تعیین وضعیت می‌شوند.

  فرشتگان یکی از هشت تعاونی بود که با انحلال به یکی از زیرمجموعه‌های موسسه کاسپین تبدیل شد تا این موسسه با مجوزی که از بانک مرکزی می‌گیرد، بتواند شرایط فرشتگان و هفت تعاونی دیگر را ساماندهی کند. ولی به هر صورت در سال ۱۳۹۵مشکلاتی به وجود آمد که موجب به هم ریختگی اوضاع کاسپین به دلیل مسائل مربوط به تعاونی‌های زیرمجموعه شد. در هر حال با ورود دستگاه‌های ذیربط تعیین تکلیف به مرحله سپرده‌گذاران فرشتگان از اردیبهشت ماه امسال شروع شد.

  تعاونی البرز ایرانیان زیر مجموعه موسسه آرمان بود، باید یادآور شد که در تابستان امسال با توقف فعالیت این تعاونی بانک مرکزی مسئولیت دارایی‌ها و بدهی‌های آن را به بانک تجارت واگذار کرد و در نیمه دوم سال فرآیند تعیین تکلیف سپرده‌گذاران آن شروع شد.

  موسسه وحدت نیز یکی از همان ۱۰ زیرمجموعه موسسه آرمان بود که هشت مورد آن به زیرمجموعه کاسپین رفته‌اند یکی دیگر البرز ایرانیان و در نهایت وحدت. تعاونی وحدت نیز بعد از توقف فعالیت در سال جاری مسولیت دارایی‌ها و بدهی‌های آن نیز به موسسه ملل واگذار شد.

  براساس گزارش ایسنا افضل توس دیگر تعاونی غیرمجازی بود که بانک مرکزی مسئولیت آن را به بانک آینده واگذار کرد و برای تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تا زیر ۱۰۰ میلیون تسویه شدند و هر کدام تا ۱۰۰ میلیون دریافت کردند.

  سپرده گذاران
 20. وزیر آموزش و پرورش: مدارس تا ۲۸ اسفندماه باز هستند

  محمد بطحایی، وزیر آموزش و پروش گفت که مدارس تا آخرین روز (۲۸ اسفند) باز هستند گفت: "در پی تعطیلی‌های زیاد امسال به علت آلودگی هوا و سایر شرایط، مدارس دایر است و می‌خواهم همه برای جبران عقب افتادگی ها کمک کنند."

  به گزارش ایسنا، آقای بطحایی اضافه کرد: "بعید است مدرسه ای اعلام کرده باشد که دانش‌آموزان از شنبه آینده به مدرسه نیایند. از خانواده ها خواهش می‌کنم اگر مقدر است برنامه هایشان را طوری تنظیم کنند که مدارس از حدنصاب نیفتد و دایر باشد"

  بطحایی