Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. مطهری: بخش از حاکمیت که مخالف تصدی پست توسط آقای نجفی بود، او را مجبور به استعفا کرد

  علی مطهری در واکنش به استعفای محمدعلی نجفی، شهردار تهران گفت: "بخشی ازحاکمیت که ازابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌ قدرت ایشان را مجبوربه استعفا کرد.

  View more on twitter
 2. ایرنا: گفتگوی محرمانه نماینده پوتین و شمخانی در تهران

  خبرگزاری رسمی ایران ایرنا از گفتگوی محرمانه نماینده پوتین و علی شمخانی در تهران خبر داد.

  براساس گزارش این خبرگزاری دو طرف درباره تهدیدات رئیس جمهور آمریکا مبنی بر دخالت نظامی در امور سوریه و حمله اسراییل به سوریه گفتگو کردند.

  View more on twitter
 3. تعدادی سرباز میانماری به اتهام کشتار روهینگیایی‌ها به زندان محکوم شدند

  خبرگزاری فرانسه نوشت که ارتش میانمار اعلام کرده که هفت سرباز به اتهام کشتار روهینگیایی ها به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

 4. اسحاق جهانگیری: دولت سیاست تک نرخی شدن ارز را اجرا می‌کند

  View more on twitter
 5. گفتگوی تلفنی ترامپ با ترزا می درباره واکنش به حمله دوما

  View more on twitter
 6. معاون شهرسازی و مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری تهران استعفا دادند

  رضا میر صادقی، مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران با اشاره به استعفایش پس از استعفای شهردار تهران گفت: "در این تغییر و تحول وظیفه خود دیدم، از سمتم کنار بروم تا مدیریت جدید با دست باز فرد مورد نظر خود را منصوب کند."

  به گزارش مهر، آقای میرصادقی افزود: "من با آقایان نجفی و حجت قول همکاری داده بودم و همکاری ما با یکدیگر می توانست این فرایند و برنامه ریزی را تعریف کند."

  همچنین مهدی حجت، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در توضیح دلایل استعفایش گفت: "من یار و هم تیمی خود را از دست داده‌ام و فکر می‌کردم که نمی‌توانم تنها بمانم و فرد موفقی باشم."

  به گزارش ایسنا، آقای حجت همچنین افزود: "من با آقای نجفی آمده بودم و وقتی ایشان تشریف بردند طبیعتا به دلیل اینکه حدود ۳۷ سال است همیشه با هم کار کرده‌ایم نمی‌توانستم بدون ایشان کار کنم."

 7. باشگاه آ.اس رم ایتالیا توئیتر فارسی راه انداخت

  پس از آن که دستکاری لوگوی باشگاه آ.اس رم در تلویزیون دولتی ایران در شبکه‌های اجتماعی واکنش وسیعی داشت، باشگاه ایتالیایی امروز توئیتر فارسی خود را راه‌اندازی کرد.

 8. مشاور امنیت داخلی ترامپ استعفا داد

  کاخ سفید اعلام کرد که تام باسرت، مشاور امنیت داخلی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا استعفا داده است.

  آقای باسرت اخیرا درگیر بحث برخورد دولت آمریکا با حمله شیمیایی سوریه بوده است.

 9. جو امنیتی در خیابان فردوسی تهران

  در پی نوسان نرخ ارز نیروهای امنیتی در خیابان فردوسی حضور پر رنگی دارند.

  بهزاد از تهران ویدئویی را برای بی‌بی‌سی فرستاده که در آن نیروهای یگان ویژه مستقر در خیابان فردوسی دیده می‌شوند.

  View more on instagram
 10. سرپرست شهرداری: برنامه من همان برنامه و شعار آقای نجفی است

  سمیع الله حسینی مکارم، سرپرست شهرداری تهران که امروز پس از استعفای محمد علی نجفی، شهردار تهران به عنوان سرپرست شهرداری انتخاب شده گفت: "برنامه و شعار من همان برنامه و شعار آقای نجفی است."

  به گزارش ایسنا، آقای مکارم افزود: "به برنامه‌ای که ارائه شده هم باور دارم و هم بند بند این برنامه را مطالعه کرده‌ام و اذعان دارم بهترین برنامه‌ ممکنی است که تدوین شده است. بنابراین برنامه ما نیز همان برنامه آقای نجفی است و امیدوارم این برنامه به نتیجه برسد و شهروندان نیز نتایج آن را مشاهده کنند."

  حسینی مکارم
 11. عیسی کلانتری: بحران آب مهمترین تهدید محیط زیست کشور است

  عیسی کلانتری، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست اعلام کرد که بحران آب مهمترین تهدید محیط زیست کشور است.

  آقای کلانتری همچنین اضافه کرد: "نباید هیچ بار جدیدی بر بیلان آبی کشور اضافه کنیم و از این پس به هیچ صنعت آب بری در مناطق بی آب یا کم آب کشور، مجوز نمی دهیم."

  View more on twitter
 12. مدیرکل تربیت بدنی وزارت نفت: با عاملان سرگردانی زنان بسکتبالیست در فرودگاه برخورد می‌شود

  View more on twitter
 13. نماینده مجلس: با استعفای آقای نجفی پرونده تخلفات قالیباف در قوه قضاییه بایگانی نشود

  علیرضا رحیمی، نماینده مردم تهران در مجلس اظهارنظر اخیر دادستان کل کشور درباره استعفای شهردار تهران را تهدیدآمیز و سیاسی توصیف کرد و افزود: "لحن اخیر دادستان کل کشور تهدیدآمیز و سیاسی بود و برازنده مقام سیاسی نبود."

  به گزارش ایسنا، آقای رحیمی همچنین گفت که انتظار می‌رود گزارش‌ها درباره تخلفات شهرداری سابق در قوه قضائیه بایگانی نشود و مورد رسیدگی قرار گیرد.

  این نماینده مجلس همچنین افزود: "ورود آقای نجفی به شهرداری تهران فضایی را در شهرداری ایجاد کرد که علاوه بر شفاف سازی، زمینه‌ای را برای سالم سازی فعالیتهای خدماتی و مدیریتی در شهرداری تهران ایجاد کرد ایشان در قدم‌های اول موفق بود اگرچه دوره مدیریتی‌اش‌ آنقدر طولانی نبود که همه اهدافش محقق شود."

  رحیمی
 14. درخواست پرویز پرستویی برای کمک به قربانی اسیدپاشی در تبریز

  پرویز پرستویی، بازیگر ایرانی در واکنش به اسیدپاشی به یک زن در تبریز در اینستاگرام خود نوشت:

  معصومه جليل‌پور، دختر تبريزی در بيمارستان ابن سينا بستری است و اسيدپاش از داخل زندان زنگ می‌زند و همچنان تهديد می‌كند. خانواده‌اش به شدت نياز به وكيل و رسانه‌ها و فعالان مدنی داخل ايران دارند. روزنامه‌ی «شهروند» نیز خبر داد که فردا مصاحبه‌ای با این دختر منتشر خواهد کرد. در تلگرام این نشریه چنین نوشته شده است: "«معصومه جلیل پور»، زن ۲۶ ساله ای است که شب سال نو به صورت و بدنش اسیدپاشی و دو انگشتش با قمه قطع شد. «محمد» نام پسری است که خواستگار او بود و بعد از اینکه جواب رد از «معصومه» شنید، اول تهدید کرد که سرش را می بُرَد و بعد از فاصله بسیار نزدیک روی صورت و بدنش اسید ریخت. «محمد» را یک روز بعد دستگیر کردند و «معصومه» حالا در بیمارستان ابن سینای تبریز بستری است و خانواده اش به دلیل وضع بد مالی توان پرداخت هزینه های درمانش را ندارند؛ صورت او کاملا از بین رفته و به چشمهایش به امید نجات، قرنیه پیوند زده اند. «معصومه» در گفتگوی اختصاصی با «شهروند» می‌گوید که از خدا و مردم فقط صورتش را می‌خواهد: «حالا با این صورت از بین رفته چطور زندگی کنم وقتی حتی پول پرداخت هزینه یک شب بستری در بیمارستان را نداریم؟»" توانا از همه‌ی نیکوکاران دعوت می‌کند به یاری این دختر و خانواده بشتابند.

  View more on instagram
 15. بزرگ لشگری موسیقیدان ایرانی در گذشت

  بزرگ لشگری موسیقیدان و نوازنده ویلون درگذشت.

  فاضل جمشیدی، خواننده با تائید این خبر به ایسنا گفت که بزرگ لشگری از از نوازندگان و آهنگسازان مطرح موسیقی بود که صبح امروز ۲۱ فروردین در سن ۹۴ سالگی از دنیا رفت.

  بزرگ لشگری فروردین ماه ۱۳۰۲ در تهران متولد شد و در سال ۱۳۲۳ فعالیت حرفه‌ای هنری خود را آغاز کرد و پس از چند سال به آهنگسازی روی آورد.

  او همچنین نواختن کمانچه را نزد حسن بهاری و اصغر بهاری فرا گرفته بود.

  این آهنگساز ملودی‌های خاطره انگیزی را ساخت و گفته می‌شود بیش از ۴۰ سال با سازمان رادیو و تلویزیون همکاری داشته است.

  بزرگ لشگری
 16. کریمی قدوسی: تلگرام تا پایان فروردین فیلتر می‌شود

  جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس ایران گفت که تلگرام تا پایان فروردین فیلتر می‌شود.

  به گفته آقای قدوسی تا چند روز آینده به مردم اطلاع رسانی می‌شود تا بتوانند اطلاعات خود را در تلگرام جا به جا کنند.

  View more on twitter
 17. مدیر مدرسه‌ای در یزد دانش‌آموزان را به اجبار کچل کرد

  دانش‌آموزان مدرسه‌ای در یزد در اعتراض به کچل شدن اجباری توسط مدیر مدرسه امروز در سر کلاس‌ها حاضر نشدند.

  به گزارش مهر، محسن گلستانی فر، روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد در واکنش به این مساله با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تراشیدن موی سر دانش آموزان یزدی، خلاف مقررات است.

  به گفته روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد در این زمینه، کارگروهی از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد تشکیل شده و موضوع در دست بررسی است.

  براساس گزارش منتشر شده مدیر مدرسه پسرانه در محله تاریخی شیخداد یزد اقدام به تراشیدن بخشی از موهای دانش آموزان کرده تا آنها ناچار شوند کل موهای خود را بتراشند.

  این اقدام موجب نارضایتی دانش آموزان و والدین شده است و والدین امروز با اجتماع در مقابل مدرسه، خواستار رسیدگی سریع آموزش و پرورش به این موضوع شدند.

 18. خواهر سام رجبی: دعا می‌کنم برادرم زنده باشد

  با گذشت بیش از ۷۰ روز از بازداشت فعالان محیط زیستی در ایران، هنوز وضعیت پرونده این بازداشت شدگان مشخص نیست.

  کتی رجبی، خواهر سام رجبی درباره آخرین وضعیت برادرش که از اوایل بهمن‌ماه سال گذشته بازداشت شده است، گفت که برادرش هفته اول فروردین یک ملاقات حضوری با مادرش داشته است.

  خانم رجبی به بی‌بی‌سی فارسی گفت: "اینطور که به من گفته شد حال روحی خوبی نداشته، دو ماه در انفرادی بوده، بشدت لاغر شده و می‌لرزیده. به سام گفته شده می‌تواند تقاضای لباس و غذا کند که سام از مادرش تقاضای نان کرده اما از آن زمان تاکنون تماس کاملا قطع شده است.

  بیشتر بخوانید

  سام رجبی
 19. هشدار سازمان ملل درباره مرگ شهروندان و وضعیت وخیم آوارگان در سوریه

  آژانس آوارگان سازمان ملل در باره مرگ شهروندان و آواره شدن رو به افزایش مردم در سوریه هشدار داده است. آندری ماهچیچ سخنگوی این آژانس گفته که بیشترین نگرانی در محدوده شهر دوما در غوطه شرقی است که سه روز پیش تصاویری حاکی از حمله شیمیایی به آن منتشر شد. این آژانس تخمین زده که در چهار هفته گذشته ۱۳۳ هزار نفر از غوطه شرقی گریخته‌اند و تجمع بیش از حد آنها در سرپناه‌های موقت، سلامت آوارگان را به خطر انداخته است.

  به گفته این آژانس همین نگرانی در منطقه عفرین در شمال سوریه نیز وجود دارد که مردم عمدتا کردنشین شهر -پیش از اشغال آن به دست ارتش ترکیه و نیروهای شورشی متحدش- از آن گریخته‌اند. تخمین زده شده از این شهر و حومه آن بیش از ۱۳۷ هزار نفر گریخته باشند.

 20. سازمان ملل: هزاران نفر در لیبی دستگیر و شکنجه شده‌اند

  سازمان ملل می‌گوید گروههای مسلح هزاران نفر را در لیبی دستگیر و شکنجه کرده‌اند. این سازمان پس از بررسی وضعیت این افراد از سال ۲۰۱۵، در گزارشش آورده که مردان، زنان و کودکان در "شرایط وحشتناکی" زندگی می‌کنند و موارد زیادی از مرگ در بازداشت و پیدا شدن صدها جسد با دستهای بسته یا بدن‌های شکنجه شده گزارش شده است.

  دولت لیبی برای برقراری نظم و قانون به گروههای مسلح متکی است و این گروه‌ها مردم را به صرف روابط فامیلی یا سیاسی دستگیر می‌کنند.