Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

شهروند ایرانی مقیم سوئد از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد

یک منبع مطلع به کمپین حقوق بشر در ایران گفت کامران قادری، شهروند ایرانی مقیم سوئد که فروردین ماه ۱۳۹۶ با شعار راهپیمایی برای آزادی ایران و با پرچم شیر و خورشید پیاده‌ از سوئد به سمت ایران حرکت کرد، در اسفند ماه از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شده و در زندان تبریز نگهداری می‌شود.

براساس این گزارش کامران قادری پس از بازداشت در شانزدهم اسفند ۱۳۹۶، ابتدا به اداره اطلاعات و سپس به زندان تبریز منتقل شده و دادسرای تبریز او را به تبلیغ علیه نظام، اجتماع و تبانی برای اقدام علیه امنیت ملی و توهین به رهبر و مسئولان جمهوری اسلامی ایران متهم کرده است.

یکی از نزدیکان آقای قادری به کمپین بین المللی حقوق بشر گفت این شهروند ۴۸ ساله ایرانی از ۱۵ سالگی به سوئد مهاجرت کرده و دارای همسر و دو فرزند سوئدی است اما خود برای دریافت تابعیت سوئد اقدامی نکرده است.

کامران قادری اول فروردین ۱۳۹۶ پیاده‌روی‌اش را با پرچم شیر و خورشید با شعارهایی چون راهپیمایی برای آزادی ایران و انتخابات آزاد در ایران آغاز کرد و با گذشتن از ۱۱ کشور ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ از مرز ترکیه وارد خاک ایران شد.

به گفته این منبع آقای قادری پس از ورود به خاک ایران در مرزبانی ارومیه دستگیر و پس از چند روز آزاد شده اما مجددا در شانزدهم اسفند ۱۳۹۶ و این بار از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شده است.

کامران قادری
iranhumanrights.

ترامپ: خیلی زود درباره سوریه تصمیم می‌گیریم

حکم اعدام رامین حسین پناهی در دیوان عالی کشور تائید شد

حسین احمدی‌نیاز وکیل رامین حسین پناهی با اعلام این که اعدام موکلش در دیوان عالی کشور تایید شده است حکم را ناعادلانه خواند.

به گزارش کمپین حقوق بشردرایران، آقای احمدی نیاز همچنین گفت که دادگاه تجدید نظر با عجله و بدون توجه به مدارک و دفاعیات متهم و موکلش حکم را صادر کرده است.

View more on twitter

استاندار اصفهان: منابع آبی اصفهان به یک سوم کاهش یافته است

محسن مهرعلیزاده، استاندار اصفهان اعلام کرد: "منابع آبی استان اصفهان و میانگین ورودی سد زاینده رود به یک سوم سال قبل کاهش یافته است."

به گزارش ایرنا، آقای مهرعلیزاده تاکید کرد که امروز مساله آب اصفهان موضوع روز در سطح دولت است و در جلسات مختلفی که با رییس جمهور معاون اول و وزرا برگزار شده این مساله مورد تاکید قرار گرفته است.

استاندار اصفهان همچنین اضافه کرد: "ورودی سد زاینده رود که پارسال حدود ۱.۲ میلیارد متر مکعب بود هم اکنون به ۴۰۰ میلیون متر مکعب رسیده است."

استاندار اصفهان
IRNA

معاون و وزرای احمدی‌نژاد در نامه‌ای از وی انتقاد کردند

۴۳ نفر از وزرا و معاونان محمود احمدی نژاد در دولت‌های نهم و دهم با انتشار بیانیه‌ای، ضمن دعوت از محمود احمدی‌نژاد برای بازگشت به آرمان‌های آیت الله خمینی و انقلاب ایران، از برخی رفتارهای اخیر وی انتقاد کردند.

در بخشی از این نامه آمده است: "انقلابی‌نمایی به جای انقلابی‌گری و استفاده ابزاری از عدالت، تکرار ادعاهای بی‌اساس فتنه‌گران و رسانه‌های معاند و ضد مردمی، پیش‌بینی بی‌پایه در مورد اتفاقات و تحولات آتی، انتقاد شده و از رئیس‌جمهور سابق دعوت شده تا به آرمان‌های امام و انقلاب بازگردد."

پمپئو: قصدم این است با دیپلماسی به اهداف مورد نظر ترامپ برسم

تجمعات اعتراضی کشاورزان در اصفهان امروز هم ادامه داشت

تجمعات اعتراضی کشاورزان در اصفهان امروز هم ادامه داشته است.

به گفته یکی از معترضان تعداد نیروهای امنیتی بعد از عید نوروز بیشتر شده و تظاهرات قبل از عید بدون درگیری بوده است.

او می گوید مغازه‌داران و مردم عادی هم به کشاورزان پیوسته‌اند و بسیاری از زنان که بیشتر همسران کشاورزها هستند در تجمعات شرکت می‌کنند. کشاورزان عمدتا ساکن اصفهان نیستند و برای شرکت در تجمعات به اصفهان می‌آیند.

او می‌گوید به دلیل بازداشت‌های دیروز مردم بسیار عصبانی بودند ولی اعتراضات امروز بدون درگیری بوده است.

View more on instagram

در جریان اعتراضات اهواز بیش از ۱۰ زن تا کنون بازداشت شده‌اند

فعالان حقوق بشر می‌گویند در جریان بازداشت‌های اعتراضات اهواز تاکنون حدود ۱۰ نفر زن بازداشت شده‌اند که از وضعیت آنها اطلاعی در دست نیست.

کریم دحیمی، فعال حقوق قومیت عرب‌ها با تائید این خبر گفت: اسامی برخی از بازداشت شدگان عبارت است از خدیجه نیسی و عایشه نیشی نهم فروردین در بازار مرکزی اهواز بازداشت شدند. خالدیه طرفی ۱۵ فروردین و لیلا بروایه ۱۶ فروردین بازداشت شده‌اند.

براساس گزارش نهادهای حقوق بشری در جریان اعتراضات اهواز در فروردین ماه سالجاری حدود ۴۰۰ نفر بازداشت شده‌اند که از محل نگهداری آنها و نهاد بازداشت کننده اطلاعی در دست نیست.

براساس همین گزارشها پیگیری خانواده این بازداشت شدگان تاکنون بی نتیجه بوده است.

جلسه رای اعتماد به مایک پمپئو، دو سناتور جمهوری خواه مخالف او هستند

جلسه رای اعتماد به مایک پمپئو در سنا برای انتخاب وزیر خارجه جدید آمریکا به زودی آغاز می‌شود.

برخی سناتورها که سال گذشته به پمپئو برای ریاست سیا رای مثبت دادند، حال می گویند که برای وزارت خارجه تائید نمی‌کنند.

در حال حاضر جمهوری‌خواهان ۵١ کرسی در سنا دارند و به فرض این‌که مایک پنس، معاون اول رییس‌جمهور و رئیس حقوقی سنا، لحظه آخر برای کمک به تایید پمپئو وارد شود و رای بدهد، ترامپ به رای دست‌کم یک سناتور دموکرات یا مستقل برای تایید پمپئو نیاز دارد.

‏چون رند پال و جان مک کین دو سناتور جمهوری‌خواه به احتمال زیاد به پمپئو رای مثبت نمی‌دهند.

گفته می‌شود که علت مخالفت سناتور مک کین با مایک پمپئو، حمایت آقای پمپئواز شکنجه است.

مک‌کین که خودش در دوره اسارت در جنگ ویتنام شکنجه شده، علیه کاربرد شکنجه تلاش می‌کند و چهره اصلی پشت تحقیقات معروف سنا درباره شکنجه در سیا بود.

چرا رانندگان از بار زدن هندوانه‌ها در سیستان و بلوچستان خودداری می‌کنند؟

مدیر جهاد کشاورزی دلگان: برای حمل محصول هندوانه به بازار مصرف روزانه به حداقل ۶۰۰ کامیون نیاز داریم، در حالی که روزانه ۳۵۰ کامیون در این بخش مشغول بکارند. حمید، یکی از رانندگان کامیون برای ما توضیح داده چرا رانندگان از بار زدن هندوانه‌ها از سیستان و بلوچستان خودداری می‌کنند.

View more on twitter

تیم ملی فوتبال ایران در رده بندی جهانی سه پله سقوط کرد

لاریجانی: برای توقف مهاجرت از روستاها تسهیلات ارزان قیمت ارائه می‌شود

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران گفت: "برای توقف روند مهاجرت در روستاها به دلیل عدم وجود چرخه اقتصادی مناسب مهاجرت‌های فراوانی انجام می‌شود که جهت مقابله با این مهاجرت‌ها تلاش شده تا با ارائه تسهیلات ارزان قیمت جوانان در همین روستاها مشغول شوند که این امر در استان‌ها ابلاغ شده است."

به گزارش مهر، آقای لاریجانی با اشاره به کمبود آب در ایران عنوان کرد که مسئله آب به عنوان یک بحران مهم در کشور فراگیر شده است.

لاریجانی
MEHR

کابینه بریتانیا اقدام نظامی در سوریه را مورد بررسی قرارمی‌دهد

ترزا می، نخست‌وزیر بریتانیا، اعضای کابینه این کشور را به منظور بحث و بررسی پاسخ دولت به "حمله شیمیایی" سوریه فراخوانده است.

قراراست در این نشست گزینه‌های مربوط به حمایت از اقدام نظامی که آمریکا و متحدانش تهدید به انجام آن را کرده‌اند، مورد بررسی قرار گیرد.

منابعی به بی بی سی گفته‌اند که خانم می در تلاش است بدون مراجعه و مشورت با پارلمان دست به اقدام نظامی علیه دولت سوریه بزند.

بیشتر بخوانید

بروجردی: دولت امتیازاتی را برای پیام رسان داخلی مصوب کرده است

علاالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: "در بحث پیام‌رسان داخلی ظرفیت‌سازی دارد انجام می‌‌گیرد و بسیاری از امتیازات از جمله اینترنت رایگان را دولت مصوب کرده و می‌تواند به سرعت جایگزین شود تا بتوانیم از توانمندی‌های ملی خودمان استفاده کنیم."

به گزارش تسنیم، آقای بروجردی افزود: " نگرانی که خیلی ها القا می‌کنند که پیام رسان داخلی امنیت ندارد اینطور نیست؛ قانونی دولت تهیه کرده است که در مجلس داریم به صورت طرح دنبال می‌کنیم تا حریم افراد محفوظ باشد."

بروجردی
TASNIM

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها: حدود ۱۵۰ هکتار جنگل در ابتدای امسال در آتش سوخت

قاسم سبزعلی، فرمانده یگان حفاظت سازمان‌ جنگلها آمار آتش‌سوزی جنگلهای شمال کشور را در ابتدای فروردین ماه بی‌سابقه دانست.

به گزارش تسنیم، آقای سبزعلی گفت: "وسعت آتش‌سوزی‌های جنگلهای شمالی کشور در ۱۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است و حدود ۱۵۰ هکتار در آتش سوخت."

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگلها با اشاره به اینکه باید در این حوزه فرهنگ سازی شود، افزود: "متاسفانه صددرصد حریق‌ها هم عامل انسانی دارد."

آتش سوزی
TASNIM

سازمان هواشناسی: خشکسالی امسال بی سابقه است

سازمان هواشناسی اعلام کرد سال آبی ۹۶- ۹۷ رکورد خشکسالی که در سال ۸۶ ثبت شده بود را هم شکست و امسال کمترین بارش ها را در کشور داشتیم.

به گزارش تسنیم، بارش های امسال از رکورد خشک ترین سال آبی کشور در سال ۸۶ هم کمتر است.

براساس این گزارش مقدار بارش سال گذشته در این دوره ۱۸۰.۴ میلیمتر بود که امسال نسبت به بارش سال قبل ۴۶.۳ درصد کاهش بارش وجود دارد.

خشکسالی
TASNIM

اژه‌ای: حکم جلب مرتضوی صادر شده اما هنوز گیرش نیاورده‌اند

غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان در مشهد درباره آخرین وضعیت پرونده سعید مرتضوی گفت: "حکم جلبش صادر شده ولی هنوز متأسفانه گیرش نیاورده اند، حالا نمی دانم چطور هست!"

درباره حکم سعید مرتضوی بیشتر بخوانید

ولایتی و بشار اسد در سوریه دیدار کردند

علی اکبر ولایتی، مشاور بین‌الملل رهبر ایران امروز با بشار اسد رئیس جمهور سوریه در دمشق دیدار کرد و درباره آخرین تحولات منطقه ای، روابط دو جانبه و تهدیدات اخیر آمریکا صحبت شد.

به گزارش مهر، آقای ولایتی گفت: "۷ سال است که جنگ تمام عیاری با مشارکت ده ها کشور علیه ملت و دولت سوریه به هدایت مستقیم آمریکایی شروع شده است. نه سوریه امروز ضعیف تر از ۷ سال پیش است و نه آمریکا قوی تر از ۷ سال پیش."

مشاور بین الملل مقام رهبر با اشاره به اینکه امروز مردم، دولت و ارتش سوریه آماده تر از گذشته است، عنوان کرد: "مواضع ترامپ در بدو انتخابش موجب تعجب دیگران بود الان موجب استهزاء دیگران است."

ولایتی اسد
MEHR

اتحادیه اروپا تحریم‌های حقوق بشری علیه ایران را تمدید کرد

پرچم اتحادیه اروپا
Getty Images
اتحادیه اروپا تحریم‌های هسته‌ای ایران را تمدید کرده است

امروز شورای اتحادیه اروپا تحریم‌هایی این اتحادیه علیه نقض حقوق بشر در ایران را به مدت یک سال دیگر تا سال 2019 تمدید کرد.

در بیانیه شورا آمده است که این تحریم‌ها شامل مسدود شدن دارایی‌ها و محدودیت سفر هشتاد و دو تن از مقامات و نهادهای دولتی جمهوری اسلامی و منع صادرات اقلام و تجهیزات قابل استفاده در سرکوب مردم توسط حکومت است.

ممنوعیت صادرات تجهیزات شنود و کنترل ارتباطات مردم نیز بخش دیگری از این تحریم‌هاست.

گزارش سالانه عفو بین الملل درباره اعدام‌ها ۲۰۱۷

بازگشت رسول خادم به فدراسیون کشتی

نامه شورای عالی استان‌ها به رئیس قوه قضائیه درباره استعفای نجفی

مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها در واکنش به استعفای محمدعلی نجفی، شهردار تهران گفت: "در راستای اظهارات دادستان که اعلام کرده بودند، شهردار موظف است استعفا بدهد نامه‌ای محترمانه به رئیس قوه قضائیه از سوی شورای عالی استان‌ها تنظیم شد."

به گزارش ایرنا، آقای الویری گفت: "در این نامه نکات قانونی یادآوری شده و از ایشان تقاضا شد که حریم را مورد مراقبت قرار دهند؛ اظهارات دادستان کل باعث شد از سوی شورای شهر تهران و شورای عالی انتقادات فراوانی به ایشان وارد شود؛ چرا که استعفای شهردار به عهده خود او بوده و پذیرش آن جزء اختیارات شورای شهر است."

الویری
MEHR

گمرک ایران: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۴ مورد محموله قاچاق انسان کشف شده است

گمرک ایران اعلام کرد که از ابتدای سال ۱۳۹۷ تاکنون ۱۴ مورد محموله قاچاق انسان کشف شده است.

به گزارش ایرنا، کشفیات قاچاق انسان در دو سال گذشته رشد قابل توجهی پیدا کرده و ماموران گمرکات در این مدت موفق به کشف بیش از ۵۵۰ مورد قاچاق انسان شدند. بیشترین قاچاق انسان به صورت گروهی یا انفرادی در محموله های ورودی ثبت شده است و این افراد اغلب تبعه کشورهای همسایه هستند.

گمرک
MEHR

۱۱ میلیون ایرانی در بافت‌های فرسوده زندگی می کنند

حمید بادامی، رئیس کمیسیون تحقیقات و آموزش شورای عالی استان ها گفت: "ایران با جمعیت ۸۰ میلیون نفر دارای ۱۱ میلیون ساکن در بافت های فرسوده و ۹ میلیون نفر ساکن در سکونتگاه های غیررسمی و حاشیه ای است به طوری که در مجموع ۲۰ میلیون نفر در این سکونتگاه ها زندگی می کنند و این تعداد ۲۵ درصد جمعیت کشور را شامل می شوند."

به گزارش ایرنا، آقای بادامی افزود که عدم توجه به توانمندسازی بافت های حاشیه ای و سکونتگاه های غیر رسمی در ابعاد مختلف آن، باعث افزایش افسار گسیخته ناهنجاری های اجتماعی در این محلات می شود که در صورت عدم کنترل و مواظبت آن می تواند به عنوان یک بحران اجتماعی مطرح شود.

حاشیه نشین
ISNA

هندوانه کشاورزان در جنوب سیستان و بلوچستان به علت کمبود کامیون درحال خراب شدن است

ایسنا نوشت: محصول هندوانه کشاورزان بخش جلگه چاه هاشم دلگان در جنوب سیستان و بلوچستان به علت کمبود کامیون در حال خراب شدن است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دلگان گفت: "برای حمل محصول هندوانه به بازار مصرف روزانه به حداقل ۶۰۰ کامیون نیاز داریم، در حالی که روزانه ۳۵۰ کامیون در این بخش مشغول بکارند. "

وی افزود: "در صورت حل نشدن این مشکل بیش از ۲۰۰ هزار تن محصول هندوانه در این منطقه خراب می شود."

هندوانه
ISNA

معاون اول رئیس جمهور: در خصوص سپنتا نیکنام، هیچ کس حق ندارد به انتخاب مردم یزد بی احترامی کند

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران در اجلاس شورای عالی استان‌ها گفت: "در خصوص موضوع سپنتا نیکنام، منتخب شورای شهر یزد، هیچ کس حق ندارد به انتخاب مردم یزد بی احترامی کند."

سپنتا نیکنام، عضو زرتشتی شورای شهر یزد در دوره قبلی نماینده شورای شهر یزد بود. در دوره جدید با مخالفت احمد جنتی و فقیهان شورای نگهبان ادامه کار او در شورا در ابهام است. شورای نگهبان می‌گوید باید صلاحیت آقای نیکنام رد می‌شد.

View more on twitter

بانک مرکزی: سالانه ۱۵ هزار دلار ارز دانشجویی پرداخت می‌شود

بانک مرکزی در اطلاعیه شماره پنج یکسان سازی نرخ ارز، حداکثر مبلغ قابل تامین و حواله سالانه ارز دانشجویی و بانک‌های عامل پرداخت ارز مسافری را اعلام کرد.

به گزارش مهر در این اطلاعیه آمده است: "حداکثر مبلغ قابل تأمین ارز دانشجویی قابل پرداخت/حواله حداکثر سالانه ۱۵۰۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارزها بابت شهریه دانشگاه و حداکثر ماهیانه ۱۰۰۰ دلار یا معادل آن به سایر ارزها برای دانشجو و حداکثر ماهیانه ۵۰۰ دلار برای هر عضو خانواده وی است."

براساس این اطلاعیه پرداخت ارز دانشجویی با تایید وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری یا بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می‌شود.

در این اطلاعیه مشخص نشده که پرداخت این ارز تنها مربوط به هزینه تحصیل است یا هزینه اقامت نیز در آن گنجانده شده است.

اما شهریه دانشگاه در بریتانیا برای دانشجویان خارجی سالانه از ۱۱ هزار پوند معادل ۱۵.۵۴۵ دلار شروع و تا ۳۲ هزار پوند معادل ۴۵ هزار و ۲۰۰ دلار می‌شود. علاوه براین دانشجویان هزینه زندگی و خورد و خوراک را نیز باید پرداخت کنند.

شهریه دانشگاه در هند برای دانشجویان خارجی سالانه حدود ۶ هزار پوند معادل ۸ هزار دلار می‌شود. در هند نیز هزینه زندگی و خورد و خوراک جدا شهریه دانشگاه است.

شهریه دانشگاه در آلمان نیز سالانه حدود ۲ هزار یورو است.

ارز
MEHR

کشته شدن یک عضو حماس درمنطقه مرزی اسرائیل

گزارش‌ها از غزه از کشته شدن یکی از اعضای حماس توسط یکی از تانک‌های اسرائیلی در امتداد مرز خبر می‌دهد. به گفته یک رادیو وابسته به حماس، یکی دیگر از اعضای شاخه نظامی این گروه هم در نتیجه این حمله به شدت مجروح شده است.

اسرائیل این حمله را تایید کرده و گفته به تلافی حمله نیروهای حماس دست به این حمله زده است. ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای گفته است: "در پاسخ به منفجر کردن یک بولدوزر در منطقه مرزی در روز گذشته، جنگنده های این کشور اهداف نظامی را در نوار غزه هدف قرار داده است." در این بیانیه همچنین گفته شده: "پس ازحمله اسرائیل، یک گروه تروریستی با مسلسل این جنگنده را هدف قرار داده که البته صدمه جدی به این جنگنده وارد نیامده است. این جنگنده در حال رهگیری این گروه تروریستی بود." ارتش اسرائیل گفته که بمب کار گذاشته شده در منطقه مرزی تحت پوشش اعتراضات گسترده در غزه انجام شده بود.

اعتراضات گسترده در منطقه مرزی فلسطینیان و اسرائیل که از ماه گذشته آغاز شده، به درگیری های خونین منجر شده است. تاکنون ۳۲ فلسطینی دردرگیری ها دو هفته گذشته کشته شدند.

وضعیت سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد از نظر بارش 'قرمز' است

محمد اصغری، کارشناس سازمان هواشناسی اعلام کرد: "اوضاع سه استان سیستان وبلوچستان، کرمان و یزد از نظر بارش باران، قرمز است و این استان ها کمترین میزان بارش باران را در کشور داشته اند. در همین حال سه استان آذربایجان شرقی، اردبیل و آذربایجان غربی وضعیت نرمال یا بهتر از نرمال را از نظر بارش دارند."

به گزارش میزان، آقای اصغری افزود: "در مجموع میزان بارش در کشور خوب نیست و ۴۷.۷ درصد کمبود بارش در کشور داریم."

کم آبی
MEHR

حمله طالبان به ولسوالی خواجه عمری؛ دست‌کم ۱۴ کشته و ۵ زخمی

امروز، پنجشنبه، مقام‌های امنیتی ولایت غزنی در جنوب افغانستان گفتند حوالی ساعت دو بامداد به وقت محلی، جنگجویان طالبان به ولسوالی خواجه عمری حمله کردند.

محمد زمان، فرمانده پلیس غزنی به اسدالله جلالزی، خبرنگار بی‌بی‌سی در غزنی گفته است در نتیجه این حمله علی دوست شمس، ولسوال خواجه عمری کشته شده است.

او می‌گوید که جنگجویان طالبان ساختمان ولسوالی را آتش زدند. خساراتی به ساختمان فرماندهی پلیس این ولسوالی نیز وارد شده است.

بیشتر بخوانید

دبیرکل سازمان ملل در مورد تشدید بحران سوریه هشدار داد

با تشدید رویارویی لفظی بین کشورهای غربی و روسیه بر سر بحران سوریه و افزایش احتمال حمله تنبیهی غرب علیه سوریه، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، خواستار خودداری از تشدید این اختلاف شده است.

پس از آنکه نشست شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل برای بررسی اتهام حمله شیمیایی دولت سوریه در منطقه دوما در نزدیکی پایتخت آن کشور به نتیجه نرسید، دبیرکل سازمان در بیانیه‌ای اعلام کرد که اعضای شورای امنیت "نباید به اقداماتی دست بزنند که کنترل اوضاع از دست خارج شود." روز شنبه این هفته گزارش‌هایی از مسمومیت شماری از ساکنان این منطقه منتشر شد و منابع غربی ارتش سوریه را متهم کردند که بار دیگر به بمباران شیمیایی غیرنظامیان مبادرت کرده است.

بیشتر بخوانید

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید