Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. هشدار حسن روحانی به مدیران ارشد دولت
  2. اظهارات ظریف در آمریکا دربار پیامدهای خروج احتمالی ترامپ از برجام
  3. سرگردانی مسافران خارجی در ایران با محدودیت عرضه خرید و فروش ارز
  4. اظهار تاسف رئیس سازمان حفاظت ار محیط زیست ایران از پذیرش استعفای کاوه مدنی

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

رئیس کل بانک مرکزی ایران: التهابات بازار ارز با اقدامات دشمن شروع شد

ریزش داربست ساختمانی ۱۱ طبقه در تهران

وزش باد شدید در سعادت آباد باعث ریزش داربست ساختمانی ۱۱ طبقه شده است. به گفته مرکز کنترل پلیس راهورتهران محدوده بلوار سعادت آباد بعد از یادگار امام مسدود شده است. گفته شده که این حادثه مصدومی نداشته است.

View more on twitter

پیش بینی وزیر نیروی ایران: حدود ۳۵ میلیون شهروند ایرانی امسال در معرض تنش آبی‌اند

رضا اردکانیان، وزیر نیرو در ایران در نشست مدیران ارشد دولت حسن روحانی گفته است با توجه به وضعیت بارش‌ها پیش‌بینی می‌شود در تابستان امسال ۳۳۴ شهر با جمعیت حدود ۳۵ میلیون نفر در معرض تنش آبی قرار بگیرند.

همه پرداخت های مرتبط با هزینه های عمومی دولت ایران از امروز در اختیار عموم قرار گرفت

رحمت الله اکرمی، معاون نظارت مالی وزیر اقتصاد و خزانه دار کل کشور گفته است براساس دستور رئیس جمهور برای تکریم حقوق شهروندی و ابلاغ ضوابط اجرایی بودجه ۱۳۹۷، همه پرداخت های مرتبط با هزینه های عمومی دولت از امروز در اختیار مردم قرار گرفته است.

به گفته آقای اکرمی از امروز مردم می توانند با مراجعه به وب سایت وزارت امور اقتصادی و دارایی به نشانی www.mefa.ir گزارش پرداخت های خزانه داری کل کشور را دریافت کنند و در جریان جزییات پرداخت های دولت از محل بودجه عمومی کشور قرار گیرند.

به گفته خزانه دار کل در ایران کنون اطلاعات پرداخت های فروردین ۱۳۹۷ قابل دسترسی است و از این پس اطلاعات مربوط به پرداخت ها به طور مستمر به روزرسانی می شود.

نامزدهای جانشینی آرسن ونگر

آرسن ونگر، سرمربی آرسنال روز گذشته اعلام کرد که در پایان این فصل و پس از ۲۲ سال از این باشگاه جدا خواهد شد. جدایی ونگر در حالی است که هنوز یک سال از قرارداد او باقی مانده است.

View more on twitter

حضور یک زن در هیات ایرانی مذاکره کننده با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل

fars
Fars
fars
Fars

در جریان دیدار حسین جابری‌انصاری دستیار ارشد وزیر امور خارجه ایران در امور ویژه سیاسی و استفان دی‌میستورا نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه که در تهران انجام شده است، یک خانم در هیات ایرانی حاضر بوده است.

نماینده مجلس می‌گوید مأمور گشت ارشاد تعلیق شده است

یکی از نمایندگان مجلس ایران گفته که مأمور "خاطی" گشت ارشاد که یک شهروند را کتک زده بود، از کار تعلیق شده است.

View more on twitter

پلیس در ایران می گوید سارقان از دستگاه های خودپرداز را دستگیر کرده

کیفیت هوای سنندج در شرایط خطرناک قرار دارد

irna
irna

اداره کل حفاظت محیط زیست کردستان در غرب ایران می گوید میزان آلودگی هوای سنندج تحت تاثیر پدیده ریزگردها به هفت برابر حد مجاز رسید و اکنون کیفیت هوا در شرایط خطرناک قرار دارد.

سنندج بیش از نیم میلیون نفر جمعیت دارد و مرکز استان کردستان است.

یکی از فرماندهان می گوید سپاه پاسداران باشگاه تراکتورسازی را واگذار می کند

گزارش ها از ادامه اعتصاب کسبه در بانه در کردستان

گزارش ها از بانه در استان کردستان ایران حاکی از آن است که کسبه برای چندمین روز متوالی در اعتراض به بستن معابر مرزی دست به اعتصاب زده اند. عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت محمد خاتمی از حسن روحانی رئیس جمهور ایران خواسته تا هیاتی را برای بازرسی به این شهر بفرستد. او وزیر کشور دولت روحانی را مسئول این وضع دانسته است.

View more on twitter

انتقاد معاون روحانی از احمدی‌نژاد: ما پای نظام و رهبری ایستاده‌ایم

وزیر دادگستری ایران دستگیری سعید مرتضوی را تایید نکرد

علیرضا آوایی وزیر دادگستری ایران به خبرگزاری ایسنا گفته است طبق خبری که به من دادند "دستگیری سعید مرتضوی در شهرری تایید نشده است".

خبرگزاری فارس اظهارات روحانی را با چند هشتگ توییت کرد

انتقاد یک ویراستار ایرانی از حذف کلمات از لغت‌نامه‌ها

رضا شکراللهی ویراستار ایرانی از حذف کلمات در لغت نامه ها به دستور کیمته فیلترینگ انتقاد کرده است.

View more on twitter

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران: هرگاه نظام تصمیمی بگیرد ما نیز مثل یک ارتش برای حرکت آماده‌ایم

علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ایران درباره خروج احتمالی آمریکا از برجام هشدار داده و مجددا تکرار کرده است که کشورش رد صورت خروج آمریکا از توافق آماده از سرگیری غنی سازی اورانیوم با خلوص بیست درصد است.

آقای صالحی گفته "هرگاه نظام تصمیمی بگیرد ما نیز مثل یک ارتش برای حرکت آماده‌ایم، اما امیدواریم طرف مقابل سر عقل بیاید و کاری نکند که هم خودش و هم دیگران را به دردسر بیندازد".

وزیر ارتباطات ایران: فکر می کنم آقای روحانی اشتباه لفظی کرد

روحانی: ارز کاغذی را با هواپیما و مشکل می آوردیم

فرمانده ارتش ایران: دوست دارم جانشین فرمانده بسیج باشم

سرلشکر عبدالرحیم موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم تجلیل از مدافعان حرم سازمان بسیج مستضعفین گفته است "اختلاف افکنان میان ارتش و سپاه فقط خود را خسته می کنند".

آقای موسوی گفته "خواست قلبی بنده این است و چندین بار هم قبل از اینکه فرمانده ارتش بشوم گفتم اگر از خودم بپرسید که دوست داری چه مسئولیتی داشته باشی، می‌گویم دوست دارم جانشین فرمانده بسیج باشم".

'سرگردانی' گردشگران خارجی در ایران به دلیل وضعیت بازار ارز

خبرگزاری ایسنا گزارشی درباره سرگردانی گردشگران خارجی در ایران منتشر کرده است. این گزارش می گوید گردشگران خارجی که در ایران نمی‌توانند از کارت‌های اعتباری خودشان استفاده کنند، فروش ارز در صرافی‌ها هم که این روزها ممنوع شده، بانک‌ها هم که کار آن‌ها را راه نمی‌اندازند، پس تکلیف گردشگری که به ایران سفر کرده چه می‌شود؟

بیشتر بخوانید

اول اردیبهشت روز سعدی در ایران

امروز اول اردیبهشت در تقویم ملی ایران روز سعدی شاعر قرن هفتم است.

Iran
Irna
آرامگاه سعدی در شیراز

علی فضلی رئیس دانشگاه تربیت پاسداری شد

Fars
Fars
علی فضلی

سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه در ایران در حکمی سرتیپ علی فضلی را به سمت فرماندهی دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین منصوب کرده است.

آقای فضلی پیش از این جانشین رئیس سازمان بسیج بود.

صیادان غیرمجاز ماهی، سه محیط‌ بان ایرانی را هدف گلوله قرار گرفتند

روحانی به مدیران دولتی: اگر کسی از اخم این و آن هراس دارد، کنار برود

حسن روحانی رئیس جمهور ایران: هرکس در هر پست دولتی و هر رده مدیریتی طبق قانون اساسی و وظیفه شرعی دارای توانمندی و قدرت بالا است که باید به وظیفه خود عمل کند، اگر می ترسد و نمی تواند و از اخم این و آن هراس دارد، کنار برود.

نامه نماینده مجلس ایران به حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه

حسین صادقی نمانیده تهران در مجلس ایران به حسین طائب رئیس سازمان اطلاعات سپاه نامه نوشته و خواستار اصلاح رویکردهای این نهاد اطلاعاتی شده است.

View more on twitter

هشدار ظریف: آماده از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای هستیم

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران هشدار داده است در صورت خروج دولت آمریکا از برجام و اعمال مجدد تحریم‌ها، کشورش آماده است تا فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

آقای ظریف در مصاحبه با شبکه تلویزیونی سی‌بی‌اس آمریکا گفته است ایران خود را برای چند گزینه‌ آماده کرده است. به گفته وزیر امور خارجه ایران یکی از این گزینه‌ها، از سرگیری فعالیت‌های هسته‌ای با "سرعتی بیشتر" خواهد بود.

بیشتر بخوانید

روحانی: ظاهرا هم غیر از دولت مردم نمی‌توانند از جای دیگری انتقاد کنند

حسن روحانی رئیس جمهور ایران در جمع مدیران ارشد دولت سخنرانی کرده و درباره مسائل مختلف کشور از جمله آزادی تبادل اطلاعات و شبکه های اجتماعی اظهار کرده است.

آقای روحانی گفته "نمی‌دانم چرا بعضی‌ها از موبایل بدشان می‌آید. از شبکه‌های اجتماعی بدشان می‌آید. از اینکه مردم اطلاعات داشته باشند خوششان نمی‌آید. ما باید بر مبنای حقوق شهروندی عمل کنیم. اطلاع، نظارت و انتقاد حق مردم است. مردم از ما انتقاد کنند. ما دل نازک یا زودرنج نیستیم که با یک انتقاد آسمان و زمین را به هم ریزیم. ظاهرا هم غیر از دولت مردم نمی‌توانند از جای دیگری انتقاد کنند. مردم از رئیس جمهور هم انتقاد کنند که بعضی ها از انتقاد از رئیس جمهور خوشحال می‌شوند. ما باید فضا را برای اطلاع مردم فراهم کنیم. حالا اینکه شبکه‌ای در کشور انحصار نداشته باشد حرف درستی است ولی بگذارید مردم زندگی کنند".

کلانتری درباره کاوه مدنی: به دلیل تنگ نظری‌های موجود استعفای شما را پذیرفتم

عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ایران درباره استعفای کاوه مدنی از معاونت آموزش و پژوهش و سرپرستی مرکز امور بین‌الملل این سازمان نوشته "با تاثر و اندوه فراوان به دلیل عدم رضایت والدین گرانقدرتان که خود سال‌ها در خدمت صنعت آب و برق کشور بودند برای ادامه خدمت در سازمان حفاظت محیط زیست، به دلیل برخی تنگ نظریهای موجود در کشور ناچارا استعفای شما را پذیرفتم".

آقای کلانتری متن پذیرش استعفای آقای مدنی را در کلنل تلگرلمش منتشر کرده است. در این متن خطاب به آقای مدنی آمده "جنابعالی در شش ماهی که عهده دار مسئولیت در سازمان بودید عملا نشان دادید که با توجه به پشتوانه علمی بی‌نظیر، پشتکار ستودنی، رفتار مردمی، خلاقیت و ابتکار، عدم توجه به مشکلات مالی و تدارکاتی و با مشارکت مردمی چگونه می‌توان در راستای خدمت به مردم و کشور بدون هیچگونه چشمداشتی خدمت کرد و بیهوده نبود که در ۳۰ سالگی در بیش از چند قرن اخیر به مقام جوانترین استاد تمام دانشگاههای اروپای غربی نائل شدید".

دادستان تهران خروج کاوه مدنی از ایران را به 'پیش رفتن تحقیقات' قضایی نسبت داد