Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

رضا پهلوی: پیکر پیداشده در شهرری به احتمال بسیار قوی به رضاشاه تعلق دارد

رضا پهلوی در بیانیه‌ای که در توئیتر منتشر کرد گفت "پس از بررسی تمام شواهد و جوانب" به این نتیجه رسیده که "پیکر پیداشده در شهرری به احتمال بسیار قوی به رضاشاه تعلق دارد."

شاهزاده ایران از مردم ایران خواست تا از طریق "شبکه‌های اجتماعی و نیز تجمعات مسالمت‌آمیز سراسری"، یاد و نام پدربزرگش را گرامی بدارند چرا که او "خدمتگزار ملت و میهن" بود.

رضا پهلوی در این بیانیه تاکید کرد که جسد رضاشاه هیچگاه بعد از دفن از ایران خارج نشده و از حکومت ایران خواست امکان دسترسی "پزشکان و کارشناسان علمی مورد تایید خانواده" را به جسد بدهند.

شاهزاده ایران همچنین از مقامات خواست اجازه دفن رضاشاه را "آنگونه که شایسته اوست بدهند" در آرامگاهی که "نشان داشته باشد و برای همه شناخته شده باشد."

فرمانده نیروی انتظامی: طرح امنیت اخلاقی تداوم خواهد داشت، کوتاه نمی‌آییم

حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در همایش روسای پلیس امنیت عمومی با تأکید بر لزوم تداوم طرح های امنیت اخلاقی گفت: "در اجرای مأموریت‌ها به واسطه فضاسازی‌ها و هوچی‌گری‌ها نه تنها کوتاه نمی‌آییم بلکه برای ادامه مسیر مصمم‌تر خواهیم بود."

به گزارش ایلنا، آقای اشتری تاکید کرد: "اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی را با قوت دنبال می کنیم و باید این طرح ها؛ با برنامه، مستمر، مقتدرانه و هوشمندانه اجرایی شود."

اشتری
ILNA

ادامه اعتصاب بازاریان در بانه کردستان در اعتراض به بسته بودن مرزها

گزارشها از کردستان حاکی است در ادامه اعتراضات به بسته شدن مرزها، بازاریان در بانه برای دهمین روز درهای مغازه‌هایشان را باز نکردند و همچنان در اعتصاب به سر می‌برند.

View more on twitter

تجمع شهروندان ماهشهر در اعتراض به کودک آزاری در مقابل دادگستری این شهرستان

جمعی از شهروندان بندرماهشهر در پی انتشار خبر یک مورد کودک آزاری در شهرک طالقانی این شهرستان ، با تجمع مقابل دادگستری خواستار برخورد جدی با کودک آزاران شدند.

به گزارش ایرنا، تجمع کنندگان که تعداد آنها به حدود ۳۰ نفر می رسد با در دست داشتن دست نوشته هایی اعتراض خود را اعلام کرده و خواهان برخورد دستگاه قضایی با عاملان این جرم مشهود و حمایت از کودکان شدند.

محسن بیرانوند، فرماندار ماهشهر در واکنش به این مساله گفت: "در جریان این کودک آزاری پدر دستگیر و راهی زندان شد. نامادری نیز که تحت تعقیب قرار گرفته بود روز گذشته دستگیر شد و در حال حاضر تحت قرار است."

ماهشهر
IRNA

استقبال رسمی رئیس جمهور آمریکا از همتای فرانسوی

سئوال نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره برخورد امنیتی با نخبگان تحویل هیات رئیسه مجلس شد

سئوال نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره برخوردهای امنیتی اخیر با نخبگان تحویل هیات رئیسه مجلس شد.

به گزارش ایسنا، ۱۵ نماینده مجلس از وزیر اطلاعات، پرسیده‌اند که در راستای منافع ملی در حوزه علم و فناوری جهت اطمینان‌بخشی به نخبگان و بازگشت و اسکان همراه با آسایش و آرامش آنان در وطن در حیطه وظایف و اختیارات آن وزارتخانه تاکنون چه اقداماتی انجام شده است.

View more on twitter

امیرحسین میراسماعیلی 'بازداشت شد'

امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه‌نگار چندی پیش مطلبی را در توییترش منتشر کرده بود که عده‌ای آن را توهین به مقدسات تلقی کردند.

روز گذشته قوه قضاییه اعلام کرد که حکم بازداشت وی صادر شده است.

امروز آقای میراسماعیلی در توییترش از بازداشتش خبر داد.

View more on twitter

مقبره رضا شاه چگونه به دستور صادق خلخالی تخریب شد؟

درست یک روز پیش از نود و دومین سالگرد تاجگذاری رضا شاه در کاخ گلستان، خبر و تصاویری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های در ایران درباره کشف یک جسد مومیایی شده در حرم عبدالعظیم در شهرری منتشر شد.

عده‌ای این جسد را به دلیل مشابهت ظاهری به رضا شاه منتسب کردند. گفته می شود این جسد داخل محفظه‌ای بتنی بود و وسایلی مانند شمشیر هم همراه آن بود.

بعضی از رسانه‌های حکومتی البته احتمال اینکه جسد کشف شده پیکر رضاشاه باشد را رد کردند؛ ولی شهروندانی ایرانی در شبکه‌های اجتماعی با تطابق تصاویر جسد کشف شده با تصاویر قدیمی، محتمل دانسته اند که جسد کشف شده متعلق به رضا شاه باشد.

بیشتر بخوانید

گذاشتن گل و کارتهای یادبود در محل حادثه تورنتو

در پی اصابت خودرو به رهگذران در یکی از خیابان های اصلی تورنتو ۱۰ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده اند.

پلیس مظنون را "الک میناسیان"، ۲۵ ساله، معرفی کرده است.

این واقعه حدود ساعت ۱۳:۳۰ بعد از ظهر دیروز به وقت محلی در تقاطع خیابان‎های یانگ و فینچ رخ داد؛ ایرانی‎های بسیاری در این بخش از شهر زندگی می کنند.

بسیاری از ساکنان این منطقه امروز به یاد کشته شدگان این واقعه گل و کارتهای یادبود در محل حادثه گذاشتند.

تورنتو
BBC
تورنتو
BBC

'دستگاه‌های شنود در منزل خاتمی کشف وجمع‌آوری شد'

تعدادی دستگاه شنود در منزل محمد خاتمی پیدا و جمع‌آوری شده است. وبسایت بهار نیوز به نقل از یک منبع آگاه نوشته: "نه تنها در دفتر کار خاتمی بلکه در منزل مسکونی او هم مواردی از شنود پیدا شد که بچه‌های اصلاح‌طلبی که قبلا در وزارت اطلاعات بودند ابزار و دستگاه‌های شنود را پیدا و آن‌ها را جمع کردند."

دو روز پیش حمیدرضا ترقی، عضو ارشد هیات موتلفه اسلامی گفته بود: "آقای خاتمی تصور نکند اگر در جلسات خصوصی حرفی می‌زند، کسی حرف‌های او را نمی‌فهمد یا نمی‌شنود. موضع‌گیری‌هایش و تمام مسائلی که بیان می‌‌کند همه به گوش نظام می‌رسد." او بعد گفت که منظورش شنود نبوده بلکه "کسانی از خود اصلاح طلبان که در جلسات خصوصی خاتمی حضور دارند حرف های خصوصی خاتمی را به گوش نظام می‌رسانند."

پنج سال پیش خاتمی برای اولین بار در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که دفتر کارش شنود می‌شود. آن زمان، محمود علوی، وزیر اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس گفت: "وزارت اطلاعات هیچ‌گونه اقدامی به ویژه در حوزه شنود بر خلاف قانون و بدون مجوزهای قانونی انجام نداده و نخواهد داد."

View more on twitter

شرکت آب و فاضلاب کشور: سالجاری بدترین سال در فلات مرکزی از لحاظ کم آبی است

شاهین پاکروح معاون بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب درباره شرایط آبی کشور با اشاره به اینکه ۱۵ سال است که خشکسالی مستمر در ایران وجود دارد، گفت: "سال جاری را بدترین سال در فلات مرکزی ایران از نظر خشکسالی و کم بارشی است."

به گزارش تسنیم، آقای پاکروح افزود: "در طی سالهای اخیر سال آبی ۸۶ - ۸۷ بدترین سال ابی با ۱۴۶ میلیمتر بارش بوده که امسال تا امروز فقط ۱۲۰ میلیمتر بارش داشته ایم که از بدترین سال آبی کشور نیز پایین تر است."

این مقام مسئول با بیان اینکه ۵۵ سد کشور در تأمین آب شرب شهرها نقش دارند، گفت: "از بین این سدها، ۴ سد استقلال در استان هرمزگان، درودزن در استان فارس، دوستی در خراسان رضوی و زاینده رود در اصفهان به ترتیب با ۱۱ درصد، ۳۷ درصد، ۲۱ درصد و ۱۳ درصد ذخیره آبی در بحرانی ترین شرایط به سر می برند."

کم آبی
MERH

واکنش کاوه مدنی به اظهارات نماینده مجلس ایران

کاوه مدنی، معاون اسبق سازمان محیط زیست ایران در پاسخ به نماینده مجلسی که او را مورد خطاب قرار داده بود، در توییترش نوشت: "من از آمریکا دکترا گرفتم. اما مقامات با دکترا از انگلستان در کشور کم نیستند و حتما به این پرسش هوشمندانه شما پاسخ خواهند داد."

View more on twitter

حکم اعدام متهم حوادث پاسداران در دیوان عالی 'تائید شد'

غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد که دیوان عالی کشور حکم اعدام محمدرضا ثلاث، راننده اتوبوس خیابان پاسداران را تائید کرد.

به گزارش میزان، محمدرضا ثلاث به اتهام قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم و امنیت عمومی به سه فقره قصاص نفس، یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود که با درخواست فرجام خواهی از سوی نامبرده پرونده در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

حکم محکومیت آقای ثلاث ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۶ به وکیل او ابلاغ شده بود.

درگیری‌های خیابان پاسداران میان مأموران امنیتی با دراویش در شب ۳۰ بهمن ماه سال گذشته اتفاق افتاد.

در جریان حمله با اتوبوس به صف مأموران امنیتی، محمدعلی بایرامی ۲۳ ساله، رضا امامی ۲۱ ساله و رضا مرادی ۱۹ ساله کشته شدند.

درگیری‌های روز آخر بهمن ماه در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی اتفاق افتاد. دراویش می‌گفتند تجمع آنها برای حفاظت از قطب دراویش از هرگونه تعرض احتمالی از سوی ماموران امنیتی و لباس شخصی بوده است. دراویش گفتند که برخی از رفت و آمدها به منزل آقای تابنده در روزهای منتهی به درگیری با محدودیت ماموران امنیتی مواجه بوده است.

ثلاث
MIZAN

بهزیستی خوزستان درباره آخرین وضعیت سه کودک 'شکنجه شده توسط والدین' توضیح داد

حسن عباسی، معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان درباره آخرین وضعیت پیگیری شکنجه سه کودک ماهشهری توسط والدینشان گفت: بر اساس اظهارات عموی کودکان آزاردیده۱۲ ساله، ۸ ساله و ۵ ساله در شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر از سوی پدر و نامادری‌شان از لحاظ روحی، روانی و جسمی شکنجه می‌شدند که آثار ضربات و جراحات وارده بر بدن این کودکان کاملا نمایان و مشخص است."

به گزارش ایسنا، آقای عباسی افزود: پدر این سه کودک هم اکنون دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد و همچنین پیگیری‌های قضایی برای دستگیری نامادری این کودکان ادامه دارد. بر اساس گزارش‌های مددکاران تیم اورژانس اجتماعی ما هنوز مدارک و مستنداتی دال بر ابتلای پدر این سه کودک به اعتیاد یا بیماری روانی به دست نیامده است."

معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان همچنین گفت که در حال حاضر با حکم دادستانی ماهشهر، عموی کودکان آزاردیده سرپرستی آنها را عهده‌دار است و این سه کودک تا تعیین تکلیف نهایی این پرونده کودک‌آزاری در منزل عموی خود سکونت خواهند داشت.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی: ۴۲ درصد بیکاران ایران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند

سعید نمکی، معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران اعلام کرد که ۴۲ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

به گزارش ایسنا، آقای نمکی اضافه کرد: " این وضعیت در حالی است که هزینه‌های زیادی برای آموزش آنها صرف شده است و باید فکری اساسی برای رفع این معضل و جلوگیری از مهاجرت نخبگان صورت بگیرد."

شمخانی: در صورت به مخاطره افتادن منافع از ان پی تی خارج می‌شویم

علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره احتمال خروج ایران از ان پی تی در واکنش به اقدامات رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام گفت: "هدف اصلی از طراحی و اجرای ساز و کارهای حقوقی و قراردادهای بین المللی، ایجاد ثبات و امنیت در جامعه بین المللی و جلوگیری از اقدامات یکجانبه کشورهای به ظاهر قدرتمند است."

به گزارش تسنیم، آقای شمخانی تاکید کرد: "در معاهده ان پی تی حق خروج از این معاهده برای همه اعضاء در صورت به مخاطره افتادن منافعشان پیش بینی شده است. زمانی که توافقات بین المللی بدلیل رفتارهای غیر قانونی کشورهای مدعی کارکردش را از دست می دهد دلیلی برای متعهد ماندن سایر کشورها باقی نمی ماند."

شمخانی
MEHR

طالبان پنج عضو ارتش افغانستان را در فراه کشتند

در یک حمله طالبان در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه در غرب افغانستان، دست کم پنج نفر از نیروهای نظم عامه ارتش کشته شدند. ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می گوید در این رویداد شش نفر از طالبان نیز کشته و سه نفرشان زخمی شده‌اند.

فراه در غرب افغانستان ولایت هم‌مرز با ایران است.

فراه
BBC

نماینده مجلس: مامور نیروی انتظامی حتی اگر مورد توهین قرار بگیرد حق برخورد خشن ندارد

پروانه مافی، یکی از نمایندگان مجلس درباره ویدیوی منتشره از برخورد پلیس گشت ارشاد با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران گفت: "مامور نیروی انتظامی حق ندارد به گونه‌ای برخورد کند که در فیلم دیده می شود حتی اگر به او توهین شده باشد."

به گزارش ایلنا، خانم مافی افزود: "رفتارهای این‌گونه برخی ماموران انتظامی نه تنها بسیار گزنده و نادرست است که گاهی ممکن است موجب افزایش مشکلات داخلی شود از طرف دیگر باعث بهره‌برداری منفی رسانه های خارج کشور شده که پیامد خوبی هم ندارد."

مافی
ILNA

چند کشته و زخمی در حمله طالبان به پاسگاه‌هایی در غزنی

در یک حمله طالبان به چند پاسگاه نیروهای افغان در ولایت غزنی در جنوب افغانستان، دست کم چهار سرباز پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفته در این حمله که صبح امروز در ولسوالی "جغتو" رخ داد، تعدادی از نیروهای طالبان هم کشته شدند.

وضعیت سه مامور امنیتی که در این حمله زخمی شدند وخیم گزارش شده است.

ولایت غزنی
BBC

روحانی در تبریز: وارد کنندگان و صادر کنندگان نگران نباشند

تجمع رانندگان وانت و پیک‌های موتوری در اعتراض به طرح ترافیک

صاحبان و رانندگان وانت بار‌ها و پیک‌های موتوری از ابتدای هفته تا امروز در اعتراض به نحوه تخصیص طرح ترافیک به اعضای این صنف در مقابل اتحادیه تجمع کرده‌اند.

در طرح جدید ترافیک وانت بار‌ها باید ۴ میلیون تومان برای دریافت طرح پرداخت کنند که این موضوع منجر به اعتراض اعضای این اتحادیه شده است و در مصاحبه با رسانه‌ها اعلام کرده‌اند این افزایش قیمت هیچ منطقی ندارد و از طرف دیگر نمی‌توان به مشتری بابت این افزایش قیمت ۴۰۰ درصدی بیش از این فشار آورد.

آتش نشانی در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار گرفت

نمایندگان مجلس با رفع ایراد شورای نگهبان به یک استفساریه‌،مصوب کردند که مشاغل عملیاتی آتش‌نشانی از مزایای قانونی مشاغل سخت و زیان‌آور برخوردار شوند.

به گزارش مهر، در جلسه علنی امروز مجلس ، بررسی گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد رفع ایرادات شورای نگهبان به طرح استفساریه ماده ۷۶ قانون تأمین اجتماعی در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت و به تصویب نمایندگان رسید.

در این استفساریه آمده است: "متصديان مشاغل عملياتي آتش نشاني که بيمه شده تأمين اجتماعي هستند و داراي روابط استخدامي و غير مشمول قانون کار با کارفرمايان خود (شهرداری ها) مي باشند و از نظر شهر، محل، نوع و نحوه انجام کار و همچنين ماهيت سخت و زيان آور بودن شغل با مشمولين قانون کار، مشابه و يکسان هستند جزو مشاغل سخت و زيان آور محسوب مي شوند."

در اين مصوبه شهرداری ها مکلف شدند چهار درصد مابه التفاوت حق بيمه مشاغل سخت و زيان آور را به سازمان تأمين اجتماعی پرداخت کنند.

آتش نشانی
MEHR

وزیر آموزش و پرورش: مقاومت در برابر آموزش و پرورش زیاد است

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش گفت: "همه سازمان ها در برابر تغییرات مقاومت می کنند، مقاومت در برابر آموزش و پرورش نه تنها در ایران بلکه در دنیا بسیار است. برای کاهش مقاومت های سازمانی به ظرفیت تشکل ها و مجلس دانش آموزی نیازمند هستیم."

به گزارش مهر، آقای بطحایی افزود: "مجلس دانش آموزی نباید به برنامه ای تشریفاتی تبدیل شود چرا که ظرفیت عظیمی در این مجلس برای تحولات آموزش و پرورش داریم. به دنبال این هستیم تا استرس و فشار عصبی در دوره ابتدایی کاهش یابد که ظرفیت تشکل های دانش آموزی در این مسیر به ما کمک می کند."

بطحایی
MEHR

دادستان تبریز: برای متهم اسیدپاشی قرار بازداشت موقت صادر شده است

موسی خلیل اللهی، دادستان تبریز درباره آخرین وضعیت پرونده اسیدپاشی به یک زن در این شهر عنوان کرد که متهم همان روز دستگیر شد. در حال حاضر قرار بازداشت موقت متهم در دادگاه کیفری یک تایید شده است و تحقیقات نیز از نظر قضایی تقریبا تکمیل است.

به گزارش میزان، آقای خلیل اللهی در ارتباط با صدور کیفرخواست عامل اسیدپاشی گفت: "گواهی پزشکی قانونی قربانی اسیدپاشی به لحاظ میزان جراحات وارده هنوز به قطعیت نرسیده است و به محض اینکه گواهی تایید شود کیفرخواست صادر خواهد شد."

در اواخر اسفندماه زنی در تبریز مورد اسیدپاشی قرار گرفت. به گفته وی عامل اسیدپاشی خواستگار او بوده که جواب رد دریافت کرده است.

رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد: از جزییات اتهام عضو بازداشتی شورای شهر اطلاعی ندارم

محسن حسینی پویا، رئیس کمیسیون حقوقی شورای شهر مشهد درباره بازداشت یکی از اعضای شورای شهر مشهد گفت: "ایشان معتقد بوده عمل خلاف شرعی صورت نداده است و در عین حال باید به‌صورت قانونی به این اتهام رسیدگی شود و در حقیقت تابع قانون هستیم. هم وی و هم شورای شهر مشهد به نتیجه‌ای که قطعاً باید توأمان با حفظ حقوق شهروندی باشد پای‌بند خواهیم بود."

به گزارش تسنیم، آقای حسینی پویا درباره اتهامات مطرح شده گفت: "از جزئیات نیز اطلاع چندانی ندارم اما تا این مقدار می‌دانم که در فضای مجازی، مسائلی غیرواقعی و متناقض در مورد وی مطرح شده است و هیچ‌کدام قابل اتکا نیست."

اعضای شورای شهر ۷ گزینه را برای شهردای تهران مشخص کردند

اعضای شورای شهر تهران امروز در جلسه این شورا از میان ۲۰ گزینه شهرداری در نهایت ۷ گزینه را برای ارائه برنامه برای شهرداری تهران مشخص کردند.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران سید محمد علی افشانی، محمد ابراهیم انصاری لاری، محمود حجتی، سید محمود حسینی، سمیع‌الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و حجت‌الله میرزایی ۷ گزینه برای شهردار تهران هستند.

در همین حال به گزارش تسنیم، محسن هاشمی پس از اعلام مخالفت مجدد اعضای شورای شهر برای حضور وی بین کاندیداهای نهایی تصدی شهرداری تهران گفت: "انشاءالله این وحدت در سال‌های آتی هم ادامه داشته باشد و بتوانیم مردم تهران را راضی نگه داریم."

شورا
TASNIM

حسن روحانی به تبریز رفت

حسن روحانی امروز صبح در نخستین سفر دولت دوازدهم به تبریز سفر کرد.

روحانی
TASNIM

یونیسف: نیم میلیون کودک افغان با خطرات ناشی از خشکسالی روبرو هستند

صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرده است که خشکسالی در افغانستان ۵۰۰ هزار کودک را با خطر سوء تغذیه و کم‌آبی مواجه کرده است.

این نهاد در تازه‌ترین خبرنامه خود هشدار داده است که نباریدن باران در اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ در افغانستان، منجر به فقدان امنیت غذایی و کمبود آب آشامیدنی سالم و افزایش سوء تغذیه در میان کودکان شده است.

به گزارش این نهاد خشکسالی بر شرایط ۲۲ ولایت افغانستان اثر گذاشته و اکنون آثار آن بر زندگی یک میلیون نفر از مردم این کشور محسوس است و درماه آینده بیشتر از دو میلیون نفر در معرض آسیب‌های ناشی از خشکسالی قرار خواهند گرفت.

بیشتر بخوانید

کمیته سنای آمریکا انتصاب مایکل پمپئو به وزارت خارجه را تایید کرد

کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با اکثریت اندک آراء، انتصاب مایکل پمپئو به سمت وزارت خارجه این کشور را تایید کرده است.

در رای‌گیری در مورد انتصاب آقای پمپئو، از تمامی ده عضو کمیته از حزب دموکرات به استثنای یک نفر به این انتصاب رای منفی دادند اما تمامی یازده عضو کمیته از حزب جمهوریخواه با آن موافقت کردند. به گزارش منابع خبری، رند پل، یکی از سناتورهای جمهوریخواه عضو کمیته که در ابتدا با این انتصاب موافق نبود، تحت فشار هم‌حزبی‌های خود در نهایت به این انتصاب رای مثبت داد.

بیشتر بخوانید

پمپئو
EPA

آنچه گذشت

اخبار روز گذشته را اینجا مرور کنید