Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. رضا پهلوی: پیکر پیداشده در شهرری به احتمال بسیار قوی به رضاشاه تعلق دارد

  رضا پهلوی در بیانیه‌ای که در توئیتر منتشر کرد گفت "پس از بررسی تمام شواهد و جوانب" به این نتیجه رسیده که "پیکر پیداشده در شهرری به احتمال بسیار قوی به رضاشاه تعلق دارد."

  شاهزاده ایران از مردم ایران خواست تا از طریق "شبکه‌های اجتماعی و نیز تجمعات مسالمت‌آمیز سراسری"، یاد و نام پدربزرگش را گرامی بدارند چرا که او "خدمتگزار ملت و میهن" بود.

  رضا پهلوی در این بیانیه تاکید کرد که جسد رضاشاه هیچگاه بعد از دفن از ایران خارج نشده و از حکومت ایران خواست امکان دسترسی "پزشکان و کارشناسان علمی مورد تایید خانواده" را به جسد بدهند.

  شاهزاده ایران همچنین از مقامات خواست اجازه دفن رضاشاه را "آنگونه که شایسته اوست بدهند" در آرامگاهی که "نشان داشته باشد و برای همه شناخته شده باشد."

 2. فرمانده نیروی انتظامی: طرح امنیت اخلاقی تداوم خواهد داشت، کوتاه نمی‌آییم

  حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی در همایش روسای پلیس امنیت عمومی با تأکید بر لزوم تداوم طرح های امنیت اخلاقی گفت: "در اجرای مأموریت‌ها به واسطه فضاسازی‌ها و هوچی‌گری‌ها نه تنها کوتاه نمی‌آییم بلکه برای ادامه مسیر مصمم‌تر خواهیم بود."

  به گزارش ایلنا، آقای اشتری تاکید کرد: "اجرای طرح‌های امنیت اخلاقی را با قوت دنبال می کنیم و باید این طرح ها؛ با برنامه، مستمر، مقتدرانه و هوشمندانه اجرایی شود."

  اشتری
 3. ادامه اعتصاب بازاریان در بانه کردستان در اعتراض به بسته بودن مرزها

  گزارشها از کردستان حاکی است در ادامه اعتراضات به بسته شدن مرزها، بازاریان در بانه برای دهمین روز درهای مغازه‌هایشان را باز نکردند و همچنان در اعتصاب به سر می‌برند.

  View more on twitter
 4. تجمع شهروندان ماهشهر در اعتراض به کودک آزاری در مقابل دادگستری این شهرستان

  جمعی از شهروندان بندرماهشهر در پی انتشار خبر یک مورد کودک آزاری در شهرک طالقانی این شهرستان ، با تجمع مقابل دادگستری خواستار برخورد جدی با کودک آزاران شدند.

  به گزارش ایرنا، تجمع کنندگان که تعداد آنها به حدود ۳۰ نفر می رسد با در دست داشتن دست نوشته هایی اعتراض خود را اعلام کرده و خواهان برخورد دستگاه قضایی با عاملان این جرم مشهود و حمایت از کودکان شدند.

  محسن بیرانوند، فرماندار ماهشهر در واکنش به این مساله گفت: "در جریان این کودک آزاری پدر دستگیر و راهی زندان شد. نامادری نیز که تحت تعقیب قرار گرفته بود روز گذشته دستگیر شد و در حال حاضر تحت قرار است."

  ماهشهر
 5. استقبال رسمی رئیس جمهور آمریکا از همتای فرانسوی

  View more on twitter
 6. سئوال نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره برخورد امنیتی با نخبگان تحویل هیات رئیسه مجلس شد

  سئوال نمایندگان مجلس از وزیر اطلاعات درباره برخوردهای امنیتی اخیر با نخبگان تحویل هیات رئیسه مجلس شد.

  به گزارش ایسنا، ۱۵ نماینده مجلس از وزیر اطلاعات، پرسیده‌اند که در راستای منافع ملی در حوزه علم و فناوری جهت اطمینان‌بخشی به نخبگان و بازگشت و اسکان همراه با آسایش و آرامش آنان در وطن در حیطه وظایف و اختیارات آن وزارتخانه تاکنون چه اقداماتی انجام شده است.

  View more on twitter
 7. امیرحسین میراسماعیلی 'بازداشت شد'

  امیرحسین میراسماعیلی، روزنامه‌نگار چندی پیش مطلبی را در توییترش منتشر کرده بود که عده‌ای آن را توهین به مقدسات تلقی کردند.

  روز گذشته قوه قضاییه اعلام کرد که حکم بازداشت وی صادر شده است.

  امروز آقای میراسماعیلی در توییترش از بازداشتش خبر داد.

  View more on twitter
 8. مقبره رضا شاه چگونه به دستور صادق خلخالی تخریب شد؟

  درست یک روز پیش از نود و دومین سالگرد تاجگذاری رضا شاه در کاخ گلستان، خبر و تصاویری در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های در ایران درباره کشف یک جسد مومیایی شده در حرم عبدالعظیم در شهرری منتشر شد.

  عده‌ای این جسد را به دلیل مشابهت ظاهری به رضا شاه منتسب کردند. گفته می شود این جسد داخل محفظه‌ای بتنی بود و وسایلی مانند شمشیر هم همراه آن بود.

  بعضی از رسانه‌های حکومتی البته احتمال اینکه جسد کشف شده پیکر رضاشاه باشد را رد کردند؛ ولی شهروندانی ایرانی در شبکه‌های اجتماعی با تطابق تصاویر جسد کشف شده با تصاویر قدیمی، محتمل دانسته اند که جسد کشف شده متعلق به رضا شاه باشد.

  بیشتر بخوانید

 9. گذاشتن گل و کارتهای یادبود در محل حادثه تورنتو

  در پی اصابت خودرو به رهگذران در یکی از خیابان های اصلی تورنتو ۱۰ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شده اند.

  پلیس مظنون را "الک میناسیان"، ۲۵ ساله، معرفی کرده است.

  این واقعه حدود ساعت ۱۳:۳۰ بعد از ظهر دیروز به وقت محلی در تقاطع خیابان‎های یانگ و فینچ رخ داد؛ ایرانی‎های بسیاری در این بخش از شهر زندگی می کنند.

  بسیاری از ساکنان این منطقه امروز به یاد کشته شدگان این واقعه گل و کارتهای یادبود در محل حادثه گذاشتند.

  تورنتو
  تورنتو
 10. 'دستگاه‌های شنود در منزل خاتمی کشف وجمع‌آوری شد'

  تعدادی دستگاه شنود در منزل محمد خاتمی پیدا و جمع‌آوری شده است. وبسایت بهار نیوز به نقل از یک منبع آگاه نوشته: "نه تنها در دفتر کار خاتمی بلکه در منزل مسکونی او هم مواردی از شنود پیدا شد که بچه‌های اصلاح‌طلبی که قبلا در وزارت اطلاعات بودند ابزار و دستگاه‌های شنود را پیدا و آن‌ها را جمع کردند."

  دو روز پیش حمیدرضا ترقی، عضو ارشد هیات موتلفه اسلامی گفته بود: "آقای خاتمی تصور نکند اگر در جلسات خصوصی حرفی می‌زند، کسی حرف‌های او را نمی‌فهمد یا نمی‌شنود. موضع‌گیری‌هایش و تمام مسائلی که بیان می‌‌کند همه به گوش نظام می‌رسد." او بعد گفت که منظورش شنود نبوده بلکه "کسانی از خود اصلاح طلبان که در جلسات خصوصی خاتمی حضور دارند حرف های خصوصی خاتمی را به گوش نظام می‌رسانند."

  پنج سال پیش خاتمی برای اولین بار در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که دفتر کارش شنود می‌شود. آن زمان، محمود علوی، وزیر اطلاعات در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان مجلس گفت: "وزارت اطلاعات هیچ‌گونه اقدامی به ویژه در حوزه شنود بر خلاف قانون و بدون مجوزهای قانونی انجام نداده و نخواهد داد."

  View more on twitter
 11. شرکت آب و فاضلاب کشور: سالجاری بدترین سال در فلات مرکزی از لحاظ کم آبی است

  شاهین پاکروح معاون بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب درباره شرایط آبی کشور با اشاره به اینکه ۱۵ سال است که خشکسالی مستمر در ایران وجود دارد، گفت: "سال جاری را بدترین سال در فلات مرکزی ایران از نظر خشکسالی و کم بارشی است."

  به گزارش تسنیم، آقای پاکروح افزود: "در طی سالهای اخیر سال آبی ۸۶ - ۸۷ بدترین سال ابی با ۱۴۶ میلیمتر بارش بوده که امسال تا امروز فقط ۱۲۰ میلیمتر بارش داشته ایم که از بدترین سال آبی کشور نیز پایین تر است."

  این مقام مسئول با بیان اینکه ۵۵ سد کشور در تأمین آب شرب شهرها نقش دارند، گفت: "از بین این سدها، ۴ سد استقلال در استان هرمزگان، درودزن در استان فارس، دوستی در خراسان رضوی و زاینده رود در اصفهان به ترتیب با ۱۱ درصد، ۳۷ درصد، ۲۱ درصد و ۱۳ درصد ذخیره آبی در بحرانی ترین شرایط به سر می برند."

  کم آبی
 12. واکنش کاوه مدنی به اظهارات نماینده مجلس ایران

  کاوه مدنی، معاون اسبق سازمان محیط زیست ایران در پاسخ به نماینده مجلسی که او را مورد خطاب قرار داده بود، در توییترش نوشت: "من از آمریکا دکترا گرفتم. اما مقامات با دکترا از انگلستان در کشور کم نیستند و حتما به این پرسش هوشمندانه شما پاسخ خواهند داد."

  View more on twitter
 13. حکم اعدام متهم حوادث پاسداران در دیوان عالی 'تائید شد'

  غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری استان تهران اعلام کرد که دیوان عالی کشور حکم اعدام محمدرضا ثلاث، راننده اتوبوس خیابان پاسداران را تائید کرد.

  به گزارش میزان، محمدرضا ثلاث به اتهام قتل سه نفر از ماموران نیروی انتظامی و اخلال در نظم و امنیت عمومی به سه فقره قصاص نفس، یک سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده بود که با درخواست فرجام خواهی از سوی نامبرده پرونده در شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور مورد رسیدگی قرار گرفت.

  حکم محکومیت آقای ثلاث ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۶ به وکیل او ابلاغ شده بود.

  درگیری‌های خیابان پاسداران میان مأموران امنیتی با دراویش در شب ۳۰ بهمن ماه سال گذشته اتفاق افتاد.

  در جریان حمله با اتوبوس به صف مأموران امنیتی، محمدعلی بایرامی ۲۳ ساله، رضا امامی ۲۱ ساله و رضا مرادی ۱۹ ساله کشته شدند.

  درگیری‌های روز آخر بهمن ماه در اطراف خانه نورعلی تابنده، قطب دراویش گنابادی اتفاق افتاد. دراویش می‌گفتند تجمع آنها برای حفاظت از قطب دراویش از هرگونه تعرض احتمالی از سوی ماموران امنیتی و لباس شخصی بوده است. دراویش گفتند که برخی از رفت و آمدها به منزل آقای تابنده در روزهای منتهی به درگیری با محدودیت ماموران امنیتی مواجه بوده است.

  ثلاث
 14. بهزیستی خوزستان درباره آخرین وضعیت سه کودک 'شکنجه شده توسط والدین' توضیح داد

  حسن عباسی، معاون اجتماعی اداره‌کل بهزیستی خوزستان درباره آخرین وضعیت پیگیری شکنجه سه کودک ماهشهری توسط والدینشان گفت: بر اساس اظهارات عموی کودکان آزاردیده۱۲ ساله، ۸ ساله و ۵ ساله در شهرک طالقانی شهرستان ماهشهر از سوی پدر و نامادری‌شان از لحاظ روحی، روانی و جسمی شکنجه می‌شدند که آثار ضربات و جراحات وارده بر بدن این کودکان کاملا نمایان و مشخص است."

  به گزارش ایسنا، آقای عباسی افزود: پدر این سه کودک هم اکنون دستگیر شده و در بازداشت به سر می‌برد و همچنین پیگیری‌های قضایی برای دستگیری نامادری این کودکان ادامه دارد. بر اساس گزارش‌های مددکاران تیم اورژانس اجتماعی ما هنوز مدارک و مستنداتی دال بر ابتلای پدر این سه کودک به اعتیاد یا بیماری روانی به دست نیامده است."

  معاون اجتماعی اداره کل بهزیستی خوزستان همچنین گفت که در حال حاضر با حکم دادستانی ماهشهر، عموی کودکان آزاردیده سرپرستی آنها را عهده‌دار است و این سه کودک تا تعیین تکلیف نهایی این پرونده کودک‌آزاری در منزل عموی خود سکونت خواهند داشت.

 15. سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی: ۴۲ درصد بیکاران ایران فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند

  سعید نمکی، معاون توسعه امور اجتماعی و عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایران اعلام کرد که ۴۲ درصد بیکاران کشور را فارغ التحصیلان دانشگاهی تشکیل می‌دهند.

  به گزارش ایسنا، آقای نمکی اضافه کرد: " این وضعیت در حالی است که هزینه‌های زیادی برای آموزش آنها صرف شده است و باید فکری اساسی برای رفع این معضل و جلوگیری از مهاجرت نخبگان صورت بگیرد."

 16. شمخانی: در صورت به مخاطره افتادن منافع از ان پی تی خارج می‌شویم

  علی شمخانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی درباره احتمال خروج ایران از ان پی تی در واکنش به اقدامات رئیس جمهور آمریکا در قبال برجام گفت: "هدف اصلی از طراحی و اجرای ساز و کارهای حقوقی و قراردادهای بین المللی، ایجاد ثبات و امنیت در جامعه بین المللی و جلوگیری از اقدامات یکجانبه کشورهای به ظاهر قدرتمند است."

  به گزارش تسنیم، آقای شمخانی تاکید کرد: "در معاهده ان پی تی حق خروج از این معاهده برای همه اعضاء در صورت به مخاطره افتادن منافعشان پیش بینی شده است. زمانی که توافقات بین المللی بدلیل رفتارهای غیر قانونی کشورهای مدعی کارکردش را از دست می دهد دلیلی برای متعهد ماندن سایر کشورها باقی نمی ماند."

  شمخانی
 17. طالبان پنج عضو ارتش افغانستان را در فراه کشتند

  در یک حمله طالبان در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه در غرب افغانستان، دست کم پنج نفر از نیروهای نظم عامه ارتش کشته شدند. ناصر مهری، سخنگوی والی فراه می گوید در این رویداد شش نفر از طالبان نیز کشته و سه نفرشان زخمی شده‌اند.

  فراه در غرب افغانستان ولایت هم‌مرز با ایران است.

  فراه
 18. نماینده مجلس: مامور نیروی انتظامی حتی اگر مورد توهین قرار بگیرد حق برخورد خشن ندارد

  پروانه مافی، یکی از نمایندگان مجلس درباره ویدیوی منتشره از برخورد پلیس گشت ارشاد با یک دختر جوان در یکی از پارک‌های تهران گفت: "مامور نیروی انتظامی حق ندارد به گونه‌ای برخورد کند که در فیلم دیده می شود حتی اگر به او توهین شده باشد."

  به گزارش ایلنا، خانم مافی افزود: "رفتارهای این‌گونه برخی ماموران انتظامی نه تنها بسیار گزنده و نادرست است که گاهی ممکن است موجب افزایش مشکلات داخلی شود از طرف دیگر باعث بهره‌برداری منفی رسانه های خارج کشور شده که پیامد خوبی هم ندارد."

  مافی
 19. چند کشته و زخمی در حمله طالبان به پاسگاه‌هایی در غزنی

  در یک حمله طالبان به چند پاسگاه نیروهای افغان در ولایت غزنی در جنوب افغانستان، دست کم چهار سرباز پلیس کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.عارف نوری، سخنگوی والی غزنی گفته در این حمله که صبح امروز در ولسوالی "جغتو" رخ داد، تعدادی از نیروهای طالبان هم کشته شدند.

  وضعیت سه مامور امنیتی که در این حمله زخمی شدند وخیم گزارش شده است.

  ولایت غزنی
 20. روحانی در تبریز: وارد کنندگان و صادر کنندگان نگران نباشند

  View more on twitter