Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. خبر فورینتانیاهو: رئیس جمهوری آمریکا در چند روز اخیر درباره توافق هسته‌ای تصمیم می‌گیرد

  نتانیاهو: در چند روز اخیر رئیس جمهور آمریکا درباره این توافق تصمیم خواهد گرفت. من مطمئنم او تصمیم درستی خواهد گرفت.

 2. خبر فورینتانیاهو: توافق هسته‌ای ایران مبتنی بر دروغ است

  نتانیاهو: بعد از توافق هسته‌ای ایران ادامه داد به حفظ سلاح هسته‌ای. توافق هسته‌ای ایران مبتنی بر دروغ است. ایران همچنان دروغ می‌گوید. برنامه هسته‌ای به ایران راه می‌دهد برای زراد خانه هسته‌ای.

 3. خبر فورینتانیاهو: ایران به آژانس دروغ گفت

  نتانیاهو: در سال 2015 آژانس آخرین ارزیابی خود را منتشر کرد. این شانسی بود برای ایران که یک بار برای همیشه واقعیت را بگویند. اما ایران وجود یک برنامه هدفمند برای تولید مواد بمب هسته‌ای و پروژه آماد را تکذیب کرد.

 4. نتانیاهو: پروژه موسوم به آماد در تلاش برای ساختن کلاهک هسته‌ای

  View more on twitter
 5. خبر فورینتانیاهو: ایران پیوسته برد موشک‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است

  نتانیاهو: نصب کلاهک هسته‌ای بر موشک‌ها ،خرج موشک طراحی شده است. نیاز به یادآوری نیست که ایران به طور پیوسته برد موشک‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است. این موشک‌ها می توانند به ریاض، اسرائیل و روسیه برسند. بر بردهای بلند هم دارند کار می‌کنند. این فایل‌ها غیر قابل تردید اثبات می کنند که ایران بی شرمانه دروغ گفته است.

 6. خبر فورینتانیاهو: ایران پروژه‌ای برای تولید سلاح هسته‌ای داشته است

  نتانیاهو گفت اسرائیل دسترسی پیدا کرد به نیم تن از مواد داخل دیوارها، 55 هزار صفحه، 55 هزار فایل دیگر در بیش از 100 سی دی، هر چه شاهد خواهید بود کپی دقیق از مواد اصلی در ایران است. فایل‌ها شامل اسناد و نمودارهایی است که مقصر بودن ایران را نشان می‌دهد.

  ما این مواد را با ایالت متحده و دیگر کشورها تقسیم کردیم تا صحت آن را تائید کنند.

  سالها است که می‌دانیم ایران برنامه هسته‌ای سری داشته است. این پروژه ای بوده برای تولید سلاح هسته‌ای.

 7. خبر فورینتانیاهو: ایران چندین بار دروغ گفته است

  بنیامین نتانیاهو: رهبر ایران و رئیس جمهور ایران تاکید کرده‌اند که سلاح اتمی وهسته‌ای جایی در ایران ندارند. وزیر امور خارجه ایران هم تاکید کرده است. اما امشب یک چیز می‌گوییم ایران چندین بار دروغ گفته است. بعد از امضای توافق هسته‌ای ایران فعالیت‌های مخفی را آغاز کرد.

 8. خبر فوریسخنرانی نتانیاهو آغاز شد

  سخنرانی بنیامین نتانیاهو آغاز شد.نتانیاهو گفت: امروز نشان خواهیم داد که ایران برنامه نظامی داشته که سالها مخفی کرده است.

 9. "نمی‌شود تلگرام را طوری فیلتر کرد که با فیلترشکن باز نشود"

  قوه قضاییه در دستور قضایی مسدودسازی تلگرام مقرر کرده که این شبکه "طوری فیلتر شود که محتوای آن با هیچ نرم افزاری، اعم از فیلترشکن و نظایر آن، قابل دسترسی نباشد".

  امین ثابتی، پژوهشگر امنیت و دیجیتال در این مورد به بی‌بی‌سی فارسی گفت این ادعا که می‌توان تلگرام را طوری فیلتر کرد که با هیچ فیلترشکنی باز نشود، مبنای منطقی و علمی ندارد و انجام‌پذیر نیست.

  آقای ثابتی در بیان جزییات گفت هر سایتی آی پی آدرس مشخصی دارد، وقتی سایت‌ها را فیلتر می‌‎کنند آی پی آدرس مربوط آن را فیلتر می‌کنند، همان کاری که با فیس‌بوک و یوتیوب کردند. به گفته این پژوهشگر امنیت و دیجیتال، اگر چنین امکانی وجود داشت، چین و روسیه که مدتهاست با مسائلی از این دست سروکله می‌زنند این کار را پیشتر انجام داده بودند.

  آقای ثابتی همچنین گفت فیلتر کردن تلگرام همانقدر کاربران را به دردسر می‌اندازد که الان برای باز کردن سایت‌های فیس‌بوک و یوتیوب و توییتر با دردسر روبه‌رو هستند، نه بیشتر.

 10. حکم قضایی درباره مسدود سازی تلگرام

  قوه قضائیه در حکم خود گفته است: "بر اساس دستور قضایی اعمال مسدود سازی تلگرام باید به نحوی اجرا شود که محتوای شبکه مذکور با هیچ نرم افزاری (اعم از فیلترشکن و نظایر آن) در کشور قابل دسترس نباشد."

  View more on twitter
 11. تاکید روسای جمهور روسیه و فرانسه بر حفظ و اجرای کامل برجام

  بر اساس بیانیه کرملین، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه و امانوئل مکرون، همتای فرانسوی او در گفتگویی تلفنی امروز دوشنبه (دهم اردیبهشت) بر لزوم "حفط و اجرای کامل برجام" موافقت کردند.

  View more on twitter
 12. خبر فوریخبرگزاری قوه قضائیه: دستور مسدود سازی تلگرام صادر شد

  خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه در خبر کوتاهی که در توئیترمنتشر کرده از صدور دستور مسدود سازی تلگرام خبر داده است.

  View more on twitter
 13. سخنرانی نخست وزیر اسرائیل درباره اطلاعات جدیدی درباره برنامه هسته‌ای ایران

  خبرنگاران و رسانه‌های اسرائیلی به نقل از مقام‌های این کشور می‌گویند بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل قرار است ساعت هشت امشب (دوشنبه دهم اردیبهشت) به وقت محلی در یک سخنرانی اطلاعات جدیدی را درباره برنامه هسته‌ای ایران ارائه دهد.

  جزئیات بیشتری در این باره در رسانه‌ها منتشر نشده است.

  View more on twitter
 14. 'تشویق و لوح تقدیر' برای مامور گشت ارشاد

  علیرضا رحیمی، نماینده مجلس ایران در توییتر خبر داده است که مامور پلیسی که به دلیل برخورد خشن با یک دختر بر سر پوشش او خبرساز شده بود، مورد تشویق قرار گرفته و لوح تقدیر گرفته است.

  ساعاتی پیش رئیس پلیس تهران خبر تعلیق این مامور زن گشت ارشاد را تکذیب کرده و گفته بود که بررسی‌های تکمیلی نشان داده این مأمور هیچ قصوری نداشته است.

  بعد از انتشار فیلم برخورد این مامور گشت ارشاد، وزیر کشور ایران دستور "رسیدگی کامل به تخلفات انجام شده توسط خاطی" را داده بود و گفته بود "اقدام خلاف قانون فرد مأمور هم با سرعت در حوزه تخلفات انتظامی بررسی و اقدام قانونی لازم صورت گرفته و نتیجه گزارش شود".

  View more on twitter
 15. تجمع اعتراضی در مسکو علیه فیلتر شدن تلگرام

  هزاران نفر در مسکو پایتخت روسیه در اعتراض به مسدود شدن پیام‌رسان تلگرام به خیابان‌ها آمده‌اند. این تجمع با مجوز دولت روسیه برگزار شده است. معترضان پلاکاردهایی علیه رازکومنادزور، نهاد دولتی ناظر بر ارتباطات در روسیه در دست داشتند. این نهاد توانست حکم مسدود کردن تلگرام را از دادگاه بگیرد، به این دلیل که این پیام‌رسان حاضر نشد کدهای رمزنگاری شده را در اختیار سازمان اطلاعات و امنیت روسیه قرار دهد. مقام‌های امنیتی روسیه می‌گویند آنها برای ردگیری تروریست‌ها و مجرمان به این کدها نیاز دارند.

 16. فرماندار تهران: نرخ بیکاری در این استان ۱۱.۵ درصد است

  عیسی فرهادی، فرماندار تهران اعلام کرد: "نرخ بیکاری در استان ۱۱.۵ درصد است و با توجه به سیل مهاجرت بیکاران به تهران و عدم وجود مکانیسمی برای کاهش مهاجرت، کاهش آن سخت است."

  به گزارش ایسنا، فرماندار تهران با بیان اینکه روزانه ٢٠٠ هزار نفر در شهر تهران تردد می‌کنند افزود: سالانه ٧٠ میلیون سفر در تهران انجام می‌شود.

 17. خامنه‌ای: آمریکا سعودی‌ها را تحریک می‌کند تا جنگ مسلمان با مسلمان راه بیفتد

  آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران امروز در یک سخنرانی آمریکایی‌ها را متهم به "تحریک سعودی‌ها" کرد و گفت: "چرا صهیونیست‌ها را تحریک نمی‌کنید؟ چون می‌خواهند جنگ مسلمان با مسلمان راه بیفتد."

  آقای خامنه‌ای در دیدار با گروهی از کارگران در آستانه روز کارگر گفت "اگر این کشورها عقل داشته باشند با جمهوری اسلامی درگیر نمی‌شوند؛ اما اگر با ایران سینه‌به‌سینه شوند، قطعا شکست خواهندخورد. [آمریکایی‌ها] می‌خواهند هزینه‌ مقابله با ملت مقتدر ایران را خودشان متحمل نشوند. آن که باید پایش از منطقه قطع شود، آمریکاست."

  خامنه‌ای
 18. ابهام درباره کشته شدن نیروهای ایرانی در حملات موشکی به پایگاه‌های سوریه

  در حالی که بعضی رسانه‌های ایران کشته شدن نیروهای ایرانی در حملات موشکی به چند پایگاه نظامی در سوریه را رد کرده‌اند، دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته‌شدن دست‌کم ۱۸ نیروی سپاه پاسداران در این حملات خبر داده است.

  این حملات موشکی ساعت ده و نیم شب یکشنبه ۲۹ آوریل (۹ اردیبهشت) پایگاه‌هایی در استان‌های حما و حلب در شمال غرب سوریه را هدف قرار داد.

  رسانه‌های دولتی سوریه این حملات را "تجاوز جدید دشمن" به مواضع نظامی سوریه خواندند اما اعلام نکردند که منظور از دشمن کیست.

  بیشتر بخوانید

 19. وکیل خانواده سیدامامی: دیدار معاون حقوقی رئیس جمهور با خانواده سیدامامی

  وکیل خانواده کاووس سیدامامی به اعتماد آنلاین گفت که معاون حقوقی رئیس جمور با خانواده سید امامی دیدار داشته است.

  به گفته وکیل همسر آقای سیدامامی همچنان ممنوع الخروج است.

  View more on twitter
 20. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: ۳۵ هزار کودک بی هویت در استان تهران وجود دارند

  سلمان خدادادی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اعلام کرد ۳۵ هزار کودک بی هویت در استان تهران وجود دارند.

  به گزارش مهر، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس همچنین گفت که معضل خرید و فروش کودکان و نوزادان کاهش یافته اما رفع نشده است.

  این نماینده مجلس اضافه کرد: "متاسفانه شاهد تکدی گری دختران ۱۲ یا ۱۳ هستیم که در آغوش آنها نوزادانی قرار گرفته که مافیا آنها را برای جلب توجه و سوء استفاده از احساسات مردم از مادران معتاد خریداری و در این مسیر استفاده می کنند."

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس درادامه تاکید کرد: "۹۰ درصد خانواده کودکان کار توان نگهداری از آنها را ندارند."

  خدادادی