Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. اسنپ: اولین شرکت فناوری میلیارد دلاری ایرانی هستیم

  شهرام شاهکار، مدیر ارشد اجرایی اسنپ امروز سه‌شنبه (بیست و پنجم اردیبهشت) ارزش این کسب‌وکار آنلاین را بین ۱.۴ الی ۱.۷ میلیارد دلار اعلام کرده است.

  آقای شاهکار گفته که "این تاکسی آنلاین با رکورد یک میلیون سفر موفق روزانه، هفتمین استارت‌آپ حوزه حمل‌ونقل آنلاین در دنیاست."

  اسنپ و تپسی که این روزها بسیاری از شهروندان ایرانی بویژه پایتخت‌نشینان برای جابجایی در شهر از آنها استفاده می‌کنند، سرویس‌های نوپای هوشمندی هستند که به تازگی جای خود را در شهرهای بزرگ ایران باز کرده‌اند.

  اسنپ در ابتدا با نام "تاکسی‌یاب" کار خود را آغاز کرد ولی بعدا به "اسنپ" تغییر نام داد.

  شهرام شاهکار، مدیر عامل اسنپ ۳۳ سال دارد که در هفده سالگی ایران را به مقصد بریتانیا و بعدا کانادا ترک کرده بود.ک

  اسنپ
 2. ترک برجام و انتقال سفارت به بیت المقدس دو اشتباه بزرگ آمریکا است

  حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در هنگام دریافت استوارنامه "همیش مک مستر" سفیر جدید نیوزیلند در تهران گفت که خروج دولت آمریکا از توافق برجام و انتقال سفارتخانه‌اش به بیت المقدس "دو اشتباه بزرگ و تاریخی" واشنگتن است.

  به گزارش تسنیم، آقای روحانی همچنین افزود: "تاریخ قضاوت خواهد کرد که هر دو این تصمیمات دولت آمریکا، بسیار نادرست و غیردقیق نسبت به ایران و مردم منطقه بوده است."

  روحانی
 3. خبر فوریاسرائیل از کنسول ترکیه خواست تا بیت المقدس را ترک کند

  خبرگزاری فرانسه نوشت که اسرائیل بدون ذکر مهلت از کنسول ترکیه در بیت المقدس خواست تا کشور را ترک کند.

  View more on twitter
 4. حضور گشت ارشاد در ورزشگان آزادی

  خبرنگار ورزشی خبرگزاری میزان از حضور گشت ارشاد در ورزشگاه آزادی خبر داد.

  View more on twitter
 5. ولی الله سیف کیست؟

  ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی ایران که به تازگی نامش در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا علیه این کشور قرار گرفت، کیست؟

  ولی الله سیف در سال ۱۳۳۱ در نهاوند متولد شد. او فعالیتش در حوزه اقتصادی را از سال ۱۳۶۰ آغاز کرد. وی در سال۱۳۶۰ تا ۱۳۶۲ برای مدت ۲ سال "مدیر مالی و عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران" و ۲ سال نیز "معاون اقتصادی و برنامه ریزی بنیاد مستضعفان و جانبازان" بوده است. آقای سیف نخستین بار در سال ۱۳۶۲ به سمت رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بانک ملت منصوب شد.

  او دارای دکتری حسابداری و امور مالی از دانشگاه علامه طباطبایی و لیسانس و فوق لیسانس حسابداری از دانشکده حسابداری و علوم مالی شرکت ملی نفت ایران است. او بیش از ۲۰ سال مدیریت عامل بانک‌های مختلف دولتی را در ایران بر عهده داشته است. در دوره ریاست بانک صادرات در دهه ۷۰ به دلیل اختلاس معروف آن دهه مورد انتقاد قرار گرفت. اختلاس ۱۲۳ میلیارد تومانی در بانک صادرات در سال ۱۳۷۴ است که در جریان آن فاضل خداداد و مرتضی رفیق دوست به برداشت غیرقانونی از منابع بانکی متهم شدند. ولی‌الله سیف در زمان اختلاس یاد شده، ریاست بانک صادرات را بر عهده داشت.

  آقای سیف از سال ۱۳۸۵ به مدت پنج سال رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بانک فیوچر در کشور بحرین بود. مدیر عاملی بانک کارآفرین، عضویت شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و نایب رییس کمیته ایرانی اتاق بازرگانی بین‌المللی از دیگر سوابق کاری ولی‌الله سیف است. آقای سیف در دولت حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ به عنوان رئیس کل بانک مرکزی انتخاب شد. ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی امروز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۹۷ در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران قرار گرفت.

  سیف
 6. "تامین ارز برای سپاه قدس" دلیل تحریم های هفته گذشته آمریکا

  دولت آمریکا هفته پیش هم وقتی چند فرد و شرکت را بابت اتهام «تامین ارز برای سپاه قدس» به تحریم‌ها افزود، به نقش بانک مرکزی ایران اشاره کرده بود. حامیان شدت‌عمل علیه جمهوری اسلامی از دولت ترامپ می‌خواهند بانک مرکزی را تحریم کند تا به نارضایتی‌ها دامن بزند.

  View more on twitter
 7. تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران به زودی باز می‌گردد

  امیر پایور

  بی‌بی‌سی

  تحریم رئیس کل بانک مرکزی یک پله قبل از تحریم خود بانک مرکزی است که از ۴ نوامبر قراراست برگردد.

  البته بانک مرکزی تحت تحریمهای پولشویی در فهرست سیاه آمریکا هست. آنچه به زودی برمی گردد تحریمهای ثانویه است که فرد یا نهادهای غیر آمریکایی را به خاطر ارتباط با بانک مرکزی جریمه خواهد کرد.

  ولی وزارت دارایی آمریکا حتی همین ۱۸۰ روز را هم صبر نکرد تا بانک مرکزی را به عنوان یک "نهاد" در تحریمهای ثانویه قرار دهد و با گنجاندن رئیس کل آن در فهرست سیاه، جدیت دولت آمریکا در برخورد با ایران را به رخ تهران می کشد.

  اما تحریم اصلی همان تحریم خود بانک است که معاملات دولتی ایران را فلج خواهد کرد. تحریم آقای سیف برد و عمق تحریم خود بانک را ندارد، هرچند کار را برای ایران از همین حالا مشکل می کند.

  همچنین اعلام تحریم آقای سیف همزمان با مذاکرات ایران و اتحادیه اروپا هشداری به شرکتها و دولتهای اروپایی است درباره اینکه واشنگتن چقدر درباره تحریم ایران جدی است.

  آمریکا، اروپایی ها را مقابل انتخاب مشخص و سختی گذاشته است: یا بازار ایران یا بازار بزرگترین اقتصاد جهان.

 8. علی طرزعلی معاون بخش بین الملل بانک مرکزی نیز در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت

  در گزارش وزارت دارایی آمریکا علی طرزعلی، معاون بخش بین الملل بانک مرکزی نیز در لیست تحریم قرار گرفته است.

 9. وکیل محمد ثلاث: موکلم را تا سر حد مرگ زدند

  وکیل محمد ثلات به کمپین حقوق بشر در ایران گفته است که موکلش را "تا سر حد مرگ زدند و او را مجبور به اعتراف علیه خود کردند."

  View more on twitter
 10. آمریکا: دلیل تحریم رییس بانک مرکزی ایران و بانک بلاد اسلامی حمایت از تروریسم است

  View more on twitter
 11. خبر فوریولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی در لیست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفت

  رویترز اعلام کرد که ولی الله سیف، رئیس بانک مرکزی ایران در فهرست جدید تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

  View more on twitter
  View more on twitter
 12. ارزش لیر ترکیه با زهم کاهش یافت

  در پی اعلام سیاست‌های مالی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه ارزش پول این کشور در برابر دلار آمریکا کاهش یافت و رکورد جدیدی را ثبت کرده است.

  آقای اردوغان گفته است در صورت پیروزی در انتخابات ماه آینده، قصد دارد کنترل بیشتری بر سیاست‌های پولی ترکیه داشته باشد.

  لیر ترکیه از ابتدای سال جاری مالی چهارده درصد ارزش خود را در برابر دلار از دست داده است.

  لیر
 13. ساموئل بازیکن پیشین استقلال در تصادف رانندگی درگذشت

  جی لوید ساموئل، بازیکن پیشین تیم استقلال در تصادف رانندگی جان خود را از دست داد.

  View more on twitter
 14. انتقاد ستاره فوتسال زنان ایران از صدا و سیما

  انتقاد فاطمه اعتدادی، ستاره فوتسال زنان ايران از شبکه ورزش و صدا سیما برای پخش نکردن مسابقه‌های قهرمانی آسیا که با قهرمانی ایران به پایان رسید.

  View more on twitter
 15. 'اختیارات استان در حدی نیست که بتوانیم درباره هپکو تصمیم بگیریم'

  سعید فرخی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی در واکنش به اعتراضات اخیر کارگران هپکو گفت که مشکل مالکیت و سهامداری شرکت هپکو آنطور که مورد انتظار مجموعه استان است هنوز حل نشده است.

  به گزارش ایسنا، آقای فرخی افزود که سازمان خصوصی سازی مسئولیت این کار را بر عهده دارد و مجموعه استان، استاندار و نمایندگان پیگیر حل و فصل شدن بحث مالکیتی و سهامداری شرکت هستند.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تاکید کرد: "باید سهامداری انتخاب شود که اهلیت داشته باشد، سرمایه تزریق کند و برای شرکت کار ایجاد کند، اینکه وضعیت فعلی هپکو وضعیت مناسبی نیست قابل قبول است و ما در این حوزه با کارگران هم عقیده هستیم، اما اختیارات استان در حدی نیست که در این راستا تصمیم‌گیری داشته باشیم."

  کارگران هپکو در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت خود راه آهن شمال جنوب را بسته‌اند و امروز اعلام کردند تا زمان حل مشکلاتشان در این محل می‌مانند.

  بیشتر بخوانید

  هپکو
 16. 'قیمت آثار موزه هنرهای معاصر حدود ۵ میلیارد دلار ارزیابی شده است'

  مجید ملانوروزی، مدیرکل دفتر هنرهای تجسمی امروز در کنفرانس خبری درباره بازسازی موزه هنرهای معاصل گفت: "میانگین قیمت آثار، حدود ۵ میلیارد دلار قیمت‌گذاری شده؛ اما بعضی‌ها تا ۱۰ میلیارد دلار هم تخمین زده‌اند."

  به گزارش ایلنا، آقای ملانوروزی افزود: "این موزه شرایط نمایش ۱۰۰ تا ۱۵۰ اثر بیشتر ندارد. این در حالی است که ما بیش از ۳۰۰۰ اثر داریم که جای نمایش دائمی این‌ها به‌طور یک‌جا وجود ندارد. اما سعی شده که در این سال‌ها، تقریباً همه‌ی گنجینه به جز چند اثری که غیرقابل نمایش است، دیده شود."

  موزه هنرهای معاصر
 17. 'هر کیلو گوشت گوسفندی حدود ۵۰ هزار تومان'

  تسنیم نوشت: هر کیلوگرم گوشت گوسفندی شقه در آستانه ماه رمضان در شهر تهران حدود ۴۷ تا ۵۰ هزار تومان به‌ فروش می‌رسد.

  سالمی مدیرکل پشتیبانی امور دام استان تهران با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد ۳۳ هزار تومان، گوشت گرم گوسفندی استرالیایی ۳۳ هزار تومان است گفت که مواد پروتئینی در ماه رمضان با توجه به تمهیدات صورت‌گرفته "هیچ‌گونه افزایش قیمتی نخواهد داشت."

  بنابراین گزارش رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی دلیل افزایش قیمت گوشت قرمز را در بازار، کمبود گوشت و افزایش صادرات و قاچاق این محصول می‌داند.

  گوشت قرمز
 18. دادگاهی در بحرین ۱۱۵ نفر را به جرم اقدامات تروریستی محکوم کرده است

  دادگاهی در بحرین ۱۱۵ نفر را به جرم اقدامات تروریستی از سه سال زندان تا حبس ابد محکوم کرده است.

  دادگاه هم چنین تابعیت بحرینی تمام متهمان را سلب کرد. این افراد متهم شده بودند که قصد تشکیل یک گروه تروریستی وابسته به ایران را داشتند.

  بحرین شمار زیادی از شهروندان این کشور را به عضویت در یک هسته شبه نظامی که مورد حمایت ایران است متهم کرده است. اما فعالان حقوق بشرمی گویند که اکثر محکوم شدگان صرفا مخالفت های خود را بدون توسل به خشونت بیان کرده اند.

 19. غرق شدن کشتی حامل پناهجویان افغان در یونان

  بنا به گزارش رسانه های ترکیه در پی غرق شدن یک قایق حامل پناهجویان افغان که عازم جــزیره لســبس (Lesbos) در یونان بود هفت پناهجوی افغان که سه تن از آن ها کودک بودند جان خود را ازدست دادند .

  سیزده تن دیگر از سرنشینان این قایق نجات داده شده و به ترکیه بازگردانده شده اند.

  یکی از این افراد که ایرانی الاصل و مظنون به دست داشتن در قاچاق انسان است،پس از بازگردانده شدن به ترکیه بازداشت در است.

 20. فیلمی از تجمع کارگران هپکو در سومین روز اعتراضشان

  کارگران هپکو در سومین روز اعتراضشان مجددا راه آهن شمال جنوب را بستند. این کارگران می‌گویند تا مشخص شدن وضعیتشان از روی ریل کنار نمی‌روند.

  View more on instagram