Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

تیم والیبال ایران آلمان را در ورزشگاه آزادی شکست داد

تیم والیبال ایران در لیگ ملتهای والیبال تیم آلمان را در ورزشگاه آزادی شکست داد.

View more on twitter

کی‌روش در آستانه بازی ایران پرتغال: بازی بسیار مشکلی است

واکنش دادستان کل کشوربه نمایش بازی ایران اسپانیا در ورزشگاه آزادی

محمد جواد منتظری، دادستان کل ایران در واکنش به نمایش بازی ایران اسپانیا در ورزشگاه آزادی گفت: "شرمم می آید بگویم آن شب در آزادی چه اتفاقاتی افتاده است. فیلم ها وجود دارد. به برخی مدیران که می گویند از یک جا باید شروع کرد می گویم اگر فکر می کنید می‌توانید به مقصود برسید اشتباه می کنید."

به گزارش مهر، آقای منتظری همچنین افزود: "زن و مرد و دختر و پسر را در استادیوم جمع کنند و به هر مناسبتی خانم ها روسری برداشته و به رقاصی مشغول شوند سوال مطرح می شود آیا نظام برای این آمده است؟"

دادستان
MEHR

توزیع آب بسته بندی در استان خوزستان

خبرآنلاین نوشت به دلیل کمبود آب در استان خوزستان در میان خانوارها آب بسته بندی توزیع می‌شود.

View more on twitter

خبر فورینتایج اولیه انتخابات ترکیه حاکی از پیشتازی رجب طیب اردوغان است

رسانه های دولتی گزارش کرده اند که شمارش یک پنجم آرا در ترکیه حاکی از پیشتازی رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در انتخابات امروز است. براساس این گزارش آقای اردوغان تاکنون ۵۹ درصد آرا را در اختیار دارد و محرم اینجه ۲۷ درصد.

وزیر ارتباطات: وضعیت در بازار چارسو به حالت عادی بازگشته است

در پی اعلام خبر تجمع کسبه پاساژ علاالدین و بازار چارسو دراعتراض به قیمت ارز، وزیر ارتباطات گفت که فعالیت کسبه چارسو به حالت عادی بازگشته است.

View more on twitter

شجاعی در آستانه بازی ایران پرتغال: در این جام خستگی در تیم نمی بینیم

مغازه داران معترض: افزایش نرخ دلار و اوضاع نابسمان موجب اعتراضمان شده

پارسا یکی از کسبه پاساژ علاالدین درباره تجمع امروز به بی‌بی‌سی گفت: "از دلایل عمده اعتراض امروز افزایش قیمت گوشی و ابزار تکنولوژی است، مردم راهی جز تماشا ندارند و امکان خرید نیست."

این کسبه پاساژ علاالدین همچنین گفت: "وقتی مردم در آمریکا آیفون ۱۰۰۰ دلاری را گران می دانند ایرانی ها با قیمت ۱۱ میلیونی باید سر کنند."

یاسر کسبه بازار چارسو نیز با اشاره به اینکه این تجمع از پاساژ علاالدین شروع شده و این بازار رسیده است، به بی‌بی‌سی گفت: "افزایش دلار نرخ دلار و اوضاع نابسامان باعث اعتراض شده، دولت و دولتمردان نیز هیچ واکنشی نداشتند و سکوت کردند."

پاساژ
UGC

شمارش آرا انتخابات ریاست جمهوری در ترکیه آغاز شد

رای گیری برای انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در ترکیه به پایان رسیده و شمارش آرا آغاز شده است.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور از شرکت شمار زیادی در این انتخابات خبر داده است.

آقای اردوغان امیدواراست که برای یک دوره ۵ ساله دیگر زمام امور را در این کشور بدست بگیرد. هرچند که او مبارزه سختی را با محرم اینجه، کاندیدای مخالفان در پیش دارد.

گزارش‌ها از تخلفات انتخاباتی در استان اورفه، در مرز جنوبی با سوریه حکایت دارد.

بیشتر بخوانید

اعتراض گروهی از مغازه‌داران پاساژ علاالدین به افزایش نرخ دلار

مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی تصاویری ارا از برخی مغازه‌های پاساژ علاالدین فرستاده‌اند. مغازه‌داران در اعتراض به افزایش" نرخ دلار" مغازه‌ها را بسته و تجمع‌کرده‌اند.

View more on instagram

انگلیس۶ پاناما ۱؛ شکست سنگین پاناما در مقابل انگلیس

بهترین گلزنان جام جهانی

انگلیس۶ پاناما ۱

پاناما اولین گل خود را وارد دروازه انگلیس کرد.

پاناما
Reuters

۷۹ درصد از استفاده کنندگان تلگرام پس از فیلتر همچنان در آن مانده‌اند

رئیس پلیس ایران: با بی حجابی و هنجارشکنی در خودرو برخورد می‌کنیم

حسین اشتری، رئیس پلیس ایران اعلام کرد: "هنجارشکنی در خودرو، آلودگی صوتی، مزاحمت برای نوامیس، بی حجابی، سرعت‌هایی که باعث ایجاد رعب و وحشت می‌شود ، از جمله مواردی است که پلیس باید طبق قانون با آنها برخورد کند و در هر جایی که امکان متوقف کردن خودرو وجود ندارد باید شماره پلاک این خودروها یادداشت شده تا با آنها برخورد شود."

به گزارش ایسنا، آقای اشتری در بخش دیگری از سخنانش گفت: "باید جلوی دور دور خودروها نیز گرفته شود. این کارها یعنی چه که چند ماشین در چند نقطه مدام یک مسیری را تکرار می کنند و باعث نارضایتی ساکنان و کسبه شوند. باید با این موارد برخورد شود و البته نوع وسیله نقلیه نیز برای ما فرقی ندارد و ملاک رعایت قانون و مقررات است."

اشتری
ISNA

انگلیس ۵ پاناما صفر

پنجمین گل انگلیس از نقطه پنالتی وارد دروازه پاناما شد.

هری کین
Getty Images

انگلیس۴ پاناما صفر

انگلیس چهارمین گل خود را در نیمه اول وارد دروازه پاناما کرد.

تیم فوتبال انگلیس
Reuters

انگلیس۳ پاناما صفر

انگلستان گل سوم را وارد دروازه پاناما کرد.

تیم ملی انگلستان
AFP

جداسازی جایگاه مجردها و متاهل‌ها در ورزشگاه آزادی

یک مقام فرمانداری تهران از جدا کردن جایگاه مجردها و متاهل ها در استادیوم آزادی به هنگام تماشای بازی تیم های فوتبال ایران و پرتغال خبر داده است.

View more on twitter

'ایست و بازرسی از دستور کار بسیج خارج شد'

انگلیس۲ پاناما صفر

داور در دقیقه ۱۹ بازی یک پنالتی به نفع انگلیس گرفت. هری کین توانست گل دوم انگلیس را به دروازه پاناما وارد کند.

هری کین
Getty Images

انگلیس ۱ پاناما صفر

انگلیس در دومین بازی خود در دقایق اولیه بازی یک گل وارد دروازه پاناما کرد.

تیم ملی انگلستان
AFP
تیم ملی فوتبال انگلستان
Getty Images

پلیس کابل هفته‌ای دست‌کم پانزده کودک را بازداشت می‌کند

پلیس کابل می‌گوید هفته‌ای پانزده تا بیست کودک و نوجوان که مرتکب تخطی و نقض قانون شده‌اند، بازداشت می‌شوند.

این کودکان بیشتر مرتکب فروش مواد مخدر، مزاحمت‌های خیابانی،دزدی و استفاده از پتاقی/ترقه می‌شوند. پلیس می‌گوید این کودکان به مشکلات امنیتی شهر افزوده‌اند.

حشمت استانکزی، مشاور رسانه‌ای فرماندهی پلیس کابل می‌گوید کودکان بازداشت شده را بازجویی می‌کنند و در حضور خانواده‌های‌شان از آنها تعهد گرفته می‌شود که دیگر مرتکب تخطی از قانون نشوند.

کودکان
kabul police
پلیس کابل می‌گوید هفته‌ای دست‌کم پانزده کودک در این شهر به خاطر تخطی از قانون بازداشت می‌شوند

وزیر کشوردرباره پرونده تجاوز به زنان در ایرانشهر: ۴ مورد شکایت وجود دارد

عبدالرض رحمانی فضلی، وزیر کشور در مورد پرونده تجاوز به زنان در ایرانشهر گفته طبق گزارش ها، شکایات ۴ مورد است و افراد دستگیر شده در بازجویی ادعا کرده اند که موارد دیگری بوده که هنوز آن موارد اثبات نشده است.

وزیر کشور با اشاره به این که قوه قضاییه مسئول است، افزوده: "این حادثه باید به صورت دقیق، جدی و سریع پیگیری شود تا بتوانیم با اقدام سریع بازدارندگی ایجاد کنیم."

ارتش اسرائیل از شلیک موشک پاتریوت به یک هواپیمای بدون سرنشین خبر داد

ارتش اسرائیل از شلیک یک موشک پاتریوت به سوی یک هواپیمای بدون سرنشین که از سوریه در حال نزدیک به این کشور بوده، خبر داده است. به گفته ارتش هواپیمای بدون سرنشین عقب نشینی کرده است. هنوز مشخص نیست که این هواپیمای بدون سرنشین متعلق به کجا بوده است. در فوریه سال جاری، اسرائیل از سرنگون کردن یک هواپیمای بدون سرنشین حامل مواد منفجره خبر داد. این کشور در آن زمان اعلام کرد که ایران هدایت این هواپیما را برعهده داشته.اما در مقابل ایران گفت که هواپیمای بدون سرنشین مورد نظر به ارتش سوریه تعلق داشته.

دادستان زاهدان: باید مشخص شود تجاوز ایرانشهر با رضایت بوده یا اکراه

علی موحدی راد، دادستان عمومی و انقلاب زاهدان درباره پرونده تجاوز ایرانشهر با اشاره به تائید یک مورد تجاوز در پزشکی قانونی گفت: "برای منافی عفت و زنای به عنف باید میزان ارتباط شاکی با متهم از طریق شماره تماس‌ها، پیامک‌ها و شبکه‌های فضای مجازی تعیین شود که مشخص شود این ارتباط با رضایت انجام شده و یا با اکراه سپس اقدامات نهایی در خصوص این پرونده صورت گیرد."

به گزارش تسنیم، آقای موحدی راد با اشاره به اینکه سه مورد شکایت یکی در دی ماه سال گذشته، یکی در اردیبهشت امسال و یکی خرداد ماه ارائه شده است، عنوان کرد: "تجاوز به یک نفر از طریق پزشک قانونی محرز شده است و دو نفر دیگری که از مراجعه به پزشک قانونی سر باز می‌زدند یک نفر حاضر شد برای اثبات ادعای خود به پزشک قانونی مراجعه کند."

دادستان عمومی و انقلاب زاهدان همچنین گفت: "روابط عمومی فرمانداری ایرانشهر حق اظهار نظر در این زمینه نداشته و تحت پیگیرد قانونی قرار می‌گیرد چون از نظر قانون سایر دستگاه‌ها حق ورود به پرونده‌های قضایی را ندارند."

در این باره بیشتر بخوانید

مدیر مسئول مجله ایران فردا 'مجرم شناخته شد'

پیام آمریکا به شورشیان مخالف دولت سوریه: انتظار کمک نداشته باشید

آمریکا به شورشیان مخالف دولت سوریه در جنوب غرب این کشور هشدار داده که در صورت حمله نیروهای دولتی توقع کمک نداشته باشند. گفته شده که این پیام به فرماندهان شورشیان در منطقه استراتژیکی مهم که در مرز اردن وبلندی های جولان مستقر هستند، فرستاده شده است. دولت سوریه که در صدد است این مناطق را از شورشیان پس بگیرد، فشار بر آن ها را افزایش داده است.

'۲۵ نفر از دراویش بازداشت شده در مجموع به ۶۹ سال حبس محکوم شدند'

مجذوبان نور اعلام کرد که ۲۵ نفر از دراویش بازداشت شده در حوادث گلستان هفتم در مجموع به ۶۹ سال حبس محکوم شدند.

به نوشته کانال مجذوبان نور این درویشان در جریان حادثه گلستان هفتم با ضرب و شتم شدید بازداشت شده و درفرآیند بازجویی و محاکمه از "تمام حقوق قانونی و دسترسی به وکیل و حق رسیدگی عادلانه محروم بوده‌اند."

View more on twitter

تجمع اعتراضی در هرات بعد از کشته شدن یک روحانی شیعه

افغانستان
BBC

شماری از شهروندان هرات در اعتراض به کشته شدن محمد جعفر توکلی، روحانی شیعه که چند روز قبل در شهر هرات ترور شد، تجمع اعتراضی بر پا کردند.

این معترضان که شمار آنها به بیش از یک هزار نفر می‌رسد در مقابل دروازه ساختمان ولایت هرات تجمع و خواستار رسیدگی دولت به وضعیت امنیتی هرات، جلوگیری از ترور هدفمند روحانیون و بازداشت و مجازات عاملان ترور آقای توکلی شدند.

این نشست زیر عنوان "تجمع مردم هرات بخاطر احقاق حق و عدالت خواهی " برگزار شده است.

آقای توکلی از روحانیان صاحب نام شیعیان ولایت هرات بود که شب جمعه گذشته در برابر منزلش هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.

افغانستان
FB
آقای توکلی شب جمعه گذشته در برابر منزلش هدف حمله مسلحانه قرار گرفت و کشته شد.

مجوز نمایش بازی ایران پرتغال در ورزشگاه آزادی صادر شد

کمیته پیگیری احکام قضایی صادره برای دانشجویان در مجلس 'تشکیل شد'

فاطمه سعیدی، نماینده مجلس ایران گفت که کمیته پیگیری احکام قضایی برای دانشجویان در مجلس تشکیل شده است.

View more on twitter

واکنش باهنر به بحث عدم کفایت رییس جمهور

نشست رهبران هفده کشور اروپایی درباره موج مهاجران

قرار است رهبران هفده کشور اروپایی به منظور بحث و بررسی درباره موج مهاجران و نحوه مقابله با ورود شمار زیادی از آن ها به اروپا تشکیل جلسه بدهند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان برای حفظ دولت ائتلافی اش درصدد دستیابی به اجماعی در این مورد در بین کشورهای اروپایی است. یکی از احزاب در دولت ائتلافی آلمان خواستار اتخاذ سیاست های سختگیرانه تری نسبت به پذیرش مهاجران در این کشور شده است.

دولت جدید ایتالیا هم سیاست نپذیرفتن مهاجرانی را که از طریق آب‌های مدیترانه درصدد ورود به اروپا هستند، درپیش گرفته است. این کشور همچنین خواستار اقدامات بیشتری برای جلوگیری از ورود مهاجران به اروپا شده است.

در سه ماه گذشته ۲۳۰ نفر به جرم قاچاق بازداشت شدند

افغانستان
GMIC

مرکز عدلی و قضای مبارزه با جرایم مسکرات و مواد مخدر افغانستان اعلام کرد که در سه ماه گذشته سال جاری ۲۳۰ نفر به اتهام قاچاق مواد مخدر بازداشت شده‌اند.

خالد موحد، سخنگوی این اداره گفت که ۱۳ نفر از بازداشت شدگان زن، دو شهروند خارجی و ۹ نفر دیگر نیز کارمندان دولت هستند.

به گفته او از میان این بازداشت شدگان ۶۷ تن قصد داشتندکه مواد مخدر نوع هیروئین را به کشورهای هند و عربستان منتقل کنند.

برقراری مقررات منع آمد ورفت در رقه

نیروهای امنیتی در رقه در شمال سوریه، در واکنش به تهدید حمله پیکارجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) به این شهر، به مدت ۴۸ ساعت مقررات منع آمد و رفت در این شهر برقرار کردند. مقامات از نفوذ پیکارجویان داعش به این شهر خبر داده‌اند. رقه، زمانی مرکز خلافت داعش بود. سال گذشته نیروهای کرد و عرب با پشتیبانی نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا توانستند پیکارجویان داعش را از این منطقه بیرون کنند.

مسعود شجاعی: دوست دارم در ایران زنان به استادیوم بیایند و ما را تشویق کنند

مسعود شجاعی، بازیکن تیم ملی فوتبال ایران گفت: "دوست دارم در ایران زنان به استادیوم بیایند و ما را تشویق کنند."

View more on twitter

ظریف: بعضی خیال نکنند اگر جمهوری اسلامی رفت، آنها سر کار می‌آیند

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران امروز در جمع اعضا و فعالان اتاق بازرگانی در واکنش به برخی اعتراض‌ها به دولت آقای روحانی گفت: "خیال نکنید که اگر آقای روحانی رفت و اصولگرایان آمدند موفق می‌شوند. بعضی‌ها خیال نکنند که اگر جمهوری اسلامی ایران رفت آنها سر کار می‌آیند."

به گزارش ایسنا، آقای ظریف در بخش دیگری از سخنانش گفت: "اعتقاد دارم که اگرچه ممکن است در کوتاه مدت هارت و پورت‌های آمریکایی‌ها موثر شود ولی در درازمدت هزینه بدنامی ترامپ به نفع ما تمام می‌شود."

فرمانده قرارگاه عمار: مشایی خودش باید دهانش را باز کند

در پی انتشار گزارشهای غیر رسمی از ضرب و شتم اسفندیار رحیم مشایی در زندان، مهدی طائب، فرمانده قرارگاه عمار گفت: "برای چه باید آقای مشایی را کتک بزنند؟ این را بدانید کسی که خودش حرفه‌ای اطلاعات است حتی اگر سیستم کتک هم مباح شود، هرگز با کتک اطلاعات نمی‌دهد، تنها راهی که مشایی حرف بزند این است که خودش دهن باز کند."

به گزارش ایلنا، آقای طائب افزود: "آقای مشایی نه کتک می‌خورد و نه غذایش کم شده او آزاد، آزاد است. دلیل بازداشتش هم این است که کارهای توطئه آمیزی در بیرون انجام می‌داده است."

آقای مشایی از یاران نزدیک محمود احمدی نژاد از اسفندماه سال گذشته بازداشت شده است.

مشایی
ISNA

وزیر کشور ایران: هنوز چیزی درباره پرونده تجاوز ایرانشهر ثابت نشده است

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران درباره آخرین وضعیت پرونده تجاوزه ایرانشهر گفت: "هنوز چیزی اثبات نشده و خواهشمندم قوه قضاییه به سرعت در این موضوع به نتیجه برسد."

به گزارش میزان، آقای رحمانی فضلی افزود:"موضوع حادثه ایرانشهر در واقع طوری که در برخی رسانه‌ها منتشر شده است نبوده و تاکنون ۴ مورد شکایت داشته ایم که در دست بررسی است."

بیشتر بخوانید

نقشه ایرانشهر
BBC