Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

رقص دو زن روبروی مسجدی در مالزی

پس از آنکه از رقص دو زن گردشگر در جلوی در مسجدی در مالزی فیلم گرفته شد، توریستها از بازدید این مسجد منع شدند.

مقامات تلاش می‌کنند که هویت این دو زن را شناسایی کنند. به نظر می‌آید آنها خارجی‌هایی با ظاهر آسیای شرقی هستند. این مسجد که در شهر کوتا کینابالو در جزیره برنو است، به‌خاطر گنبد بزرگ و رنگ آبی آن مورد مشهور است.

جمال ساکران مسئول این مسجد گفت که رفتار این زنان غیرقابل قبول است و ممنوعیت موقتی به خاطر حفظ حریم اسلام است.

کریستینا لیو وزیر فرهنگ و گردشگری مالزی گفت در این مورد هیچ اقدام قانونی صورت نخواهد گرفت اما با شناسایی آنها می‌خواهند نشان دهند که چقدر رفتارشان موهن بوده است.

ایران ۲۵ درصد بخت صعود دارد

تصاویری از ورود هواداران فوتبال به ورزشگاه آزادی

تصاویری از ورود هواداران تیم ایران به ورزشگاه آزادی برای نمایش بازی ایران پرتغال

View more on twitter

جام جهانی روسیه ۲۰۱۸: احتمال صعود ایران به مرحله بعدی و چند نکته دیگر #ازمابپرس

علیرضا
Getty Images
علیرضا جهانبخش، بازیکن کلیدی تیم ملی ایران

- تا چه حد احتمال صعود ایران به مرحله بعدی جام جهانی وجود دارد؟

- چرا بی‌بی‌سی فارسی همه بازی‌های ایران را در جام جهانی زنده پخش نمی‌کند؟

- چرا تیم‌های آسیایی با توجه به هزینه‌های بالایی که در فوتبال خرج می‌کنند، باز هم نمی‌توانند خیلی موفق باشند؟

- اگر احتمالا ایران و اسرائیل در جام جهانی راه یابند و هم‌گروه شوند، عکس‌العمل احتمالی ایران چه خواهد بود و آیا می‌تواند شرکت نکند؟

جواب این سوال‌های مخاطبان بی‌بی‌سی را در این مطلب بخوانید

ابتکار: برای ایران جنگ اقتصادی و روانی ایجاد کرده‌اند

معصومه ابتکار، معاون حسن روحانی رئیس جمهور ایران می‌گوید "کشورهایی" سرسختانه با ایران دشمنی کرده و جنگ اقتصادی و روانی ایجاد کرده‌اند.

خانم ابتکار گفت: "آنها با همکاری و حمایت آمریکا و اسرائیل و برخی از کشورهای منطقه این تدارکات را چیده بودند که همزمان با اعلام خروج آمریکا از برجام، اتفاقاتی داخل کشور بیفتد، دولت در این سال‌ها با وجود همه فشارها و مشکلات تورم را کنترل کرد و این غیرقابل انکار است، هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که در چهار سال و نیم گذشته و حتی الان بر اساس آخرین آماری که بانک مرکزی اعلام کرده است، تورم هنوز زیر ده درصد است البته مشخص است که با تغییراتی که در نرخ ارز اتفاق افتاده است و فشارهایی که وجود دارد این نرخ حتما تغییر خواهد کرد."

معاون رئیس جمهور در امور زنان گفت "بسیاری از تدابیر قبل از اینکه ترامپ خروجش را از برجام اعلام کند، پیش بینی شده و اقداماتی صورت گرفته بود اما مشخص بود که دشمنان برای ایران، یک جنگ اقتصادی تدارک دیده‌اند."

او از مردم خواست که هشیار و آگاه باشند و "انتخاب‌ها و تشخیص‌های درست" داشته باشند: "عده‌ای فکر کرده‌اند تا الان شرایط اقتصادی رو به ناپایداری حرکت کرده است باید سکه خریداری کنند. این رفتارها ممکن است از سر منافع آنی و زودگذر فردی باشد. اما افراد باید منافع بلندمدت خودشان، خانواده وکشورشان را ببینند."

اعتراضات در پاساژ بوستان پونک

سردبیر روزنامه هشت صبح افغانستان جایزه شجاعت گرفت

پرویز کاوه
.
پرویز کاوه، مدیر مسئول روزنامه هشت صبح افغانستان

پرویز کاوه، مدیر مسئول (سردبیر) روزنامه هشت‌صبح، جایزه شجاعت و اثرگذاری در خبرنگاری را از سوی ‎'مرکز شرق و غرب‎' به دست آورد.

این جایزه امروز در گردهمایی در سنگاپور اهدا شد.

این مرکز یک نهاد آموزشی-تحقیقاتی است که در سال ۱۹۶۰ از سوی کنگره آمریکا ایجاد شد.

روزنامه‌ هشت صبح یکی از پرخواننده‌ترین روزنامه‌های افغانستان است و بیش از یک دهه سابقه فعالیت دارد.

هشدار کره شمالی به ژاپن: مانورهای نظامی را متوقف کنید

کره شمالی به ژاپن هشدار داد اگر برگزاری مانورهای نظامی بزرگ را متوقف نکند خواسته‌های این کشور را نادیده خواهد گرفت.

خبرگزاری رسمی کره‌شمالی همچنین خواسته ژاپن تمرین‌های همگانی رفتن به پناهگاه را متوقف کند. این تمرین‌ها برای احتمال خطر موشکی کره شمالی برگزار می‌شود.

هفته پیش ژاپن اعلام کرد که با توجه به کاهش تنش‌ها تمرین‌های آتی را لغو خواهد کرد.

شینزو آبه نخست وزیر ژاپن ابراز تمایل کرده با شخص کیم جونگ اون رهبر کره شمالی درباره سرنوشت چند شهروند ژاپنی گفتگو کند که کره شمالی انها در ده‌های هفتاد و هشتاد میلادی ربوده ربوده بود.

مریم ممبینی، همسر کاووس سیدامامی 'احضار و بازجویی شد'

رامین سیدامامی، پسر کاووس سیدامامی در اینستاگرام خود خبر از احضار و بازجویی مادرش (مریم ممبینی) داد.

View more on twitter

آغاز دادگاه فساد مالی چند میلیارد دلاری در مالزی

امهاری افندی نظرالدین مشاور سابق نجیب رزاق، تخس وزیر برکنار شده مالزی امروز در کوالالامپور در مقابل قاضی حاضر شد تا به اتهام پولشویی چند میلیارد دلاری او رسیدگی شود. آقای نظرالدین دیروز دستگیر شد و متهم به اختلاس از یک صندوق دولتی است. او درباره این اتهام هموز اظهار نظری نکرده است.

ماهاتیر محمد نخست وزیر تازه منتخب مالزی مسئولیت میلیاردها دلار گمشده را متوجه نجیب رزاق دانست در حالی که اقای رزاق هر گونه تخلف مالی را رد می‌کند.

دیدار محمود صادقی و علی مطهری با خانواده فعالان محیط زیستی بازداشت شده

محمود صادقی، نماینده مجلس ایران در توییتر خود از دیدار با خانواده برخی از فعالان محیط زیستی بازداشت شده خبر داد.

آقای صادقی در توییترش نوشت که در دفتر آقای مطهری با خانواده شش نفر از فعالان محیط زیستی بازداشت شده دیدار داشته و این خانواده‌ها نسبت به طولانی شدن دوران بازجویی، بلاتکلیفی و عدم دسترسی به وکیل اعتراض داشتند.

فعالان محیط زیستی بازداشت شده ۱۵۲ روز است که در بازداشت هستند. علیرغم اینکه وزارت اطلاعات اتهام جاسوسی آنها را رد کرده و اما قوه قضاییه بر این اتهام پافشاری می‌کند.

View more on twitter

اعتراض صنف مبل فروشان یافت آباد به گرانی ارز

اعتراضات بازار؛ تنفس گاز اشک آور، چندین نفر را به بیمارستان معیری کشاند

واکنش طیبه سیاوشی به سخنان دادستان کل

طیبه سیاوشی، نماینده مجلس ایران در واکنش به سخنان دادستان کل کشور که از وضعیت استادیوم آزادی در زمان نمایش بازی ایران اسپانیا انتقاد کرده بود، در توییتر خود نوشت: "ما چهار نماینده حاضر در ورزشگاه چنین چیزهایی ندیدیم و جز اینکه فرصتی برای در کنار هم بودن خانواده‌ها بود."

View more on twitter

اعتراض بازاریان به پرتاب گاز اشک آور

عبدالله: بازار جهانی موجب ناکامی مبارزه با مواد مخدر در افغانستان شده

نشست مبارزه با مواد مخدر در کابل
CEO Office
همایش روز همبستگی جهانی و هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر در کابل

عبدالله عبدالله، رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان گفته که وجود بازارهای بزرگ جهانی سبب شده مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر در افغانستان موفقیتی نداشته باشد.

او که امروز دوشنبه، چهارم سرطان/تیر در همایش روز همبستگی جهانی و هفته بسیج ملی علیه مواد مخدر در کابل صحبت می‌کرد، گفت افغانستان نمی‌تواند به تنهایی با این پدیده مقابله کند.

وزارت مبارزه با مواد مخدر افغانستان شمار معتادان این کشور را ۳.۶ میلیون اعلام کرده که حدود ۱۱ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد.

تولید مواد مخدر در افغانستان در سال ۲۰۱۷ نسبت به سال پیش از آن 4 هزار تن افزایش یافت و به 9 هزار تن رسید.

افزایش نرخ ارز در ایران: صدور پاسپورت برای دانشجویان افغان رایگان شد

پاسپورت
bbc

به دنبال افزایش اخیر نرخ ارز در بازار ایران، کنسولگری افغانستان در مشهد می‌گوید هزینه صدور پاسپورت برای دانشجویان افغان مقیم ایران رایگان شده است. بر اساس قانون پاسپورت، هزینه یک پاسپورت در افغانستان ۵ هزار افغانی (۷۰ دلار) و در بیرون از این کشور ۱۲۵دلار است.

بیشتر بخوانید

انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی به صورت حوزه‌ای برگزار می‌شود

افغانستان
IECA

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرد که انتخابات پارلمانی در ولایت غزنی در جنوب افغانستان به صورت حوزه‌ای برگزار می‌شود.

حفیظ الله هاشمی، یکی از اعضای کمیسیون انتخابات افغانستان به بی‌بی‌سی گفت که براساس آخرین تصمیم کمیسیون انتخابات افغانستان قرار است که این ولایت به سه حوزه انتخابی تقسیم شود.

او گفت که این روند باعث می‌شود تا همه مردم سهم خود را در انتخابات داشته باشند، بخصوص کسانیکه به روند برگزاری انتخابات در این ولایت اعتراض داشتند.

بیشتر بخوانید

دادگاهی در هند، دولت را از قطع درختان منع کرد

دادگاهی در هند در پی اعتراضات ساکنین محلی دهلی، پایتخت، حکم کرده است که طرح‌هایش را برای قطع صدها درخت به حالت تعلیق درآورد.

دادگاه عالی دهلی گفت تا زمان برگزاری دادگاه در ماه بعد هیچ درختی نباید قطع شود.

طرح‌ قطع بیش از ۱۶ هزار قطعه درخت در جنوب شهر دهلی، بخشی از توسعه فضاهای مسکونی است.

اما گروه‌های محیط‌زیستی و بسیاری از ساکنین از تاثیرات منفی این طرح نگرانند مانند آلودگی هوا که اکنون در وضعیت بحرانی است. دولت وعده داده است که در ازاء قطع هر درخت یک نهال بکارد.

توافق لیبی و ایتالیا بر سر مهاجران غیرقانونی

ماتئو سالوینی وزیر کشور دست راستی ایتالیا، درباره بحران مهاجرتی اخیر با دولت لیبی وارد گفت‌وگو شده است.

پیشتر ایتالیا قایق‌های مهاجرانی که نجات یافته بودند، بازگردانده بود. اخیرا بر سر مهاجران غیرقانونی که با قایق از دریا عبور می‌کنند تا خود را به اروپا برسانند بین ایتالیا و لیبی مناقشه بوده است.

در یک کنفرانس خبری در طرابلس، آقای سالوینی و احمد متیق معاون نخست‌وزیر لیبی گفتند که در رابطه با موضوع مهاجران غیرقانونی به نقطه نظر مشترک دست یافتند. هرچند آقای متیق گفت که قطعا اجازه برپایی اردوگاه برای مهاجران در لیبی را نمی‌پذیرد.

آقای سالوینی گفت برای سفر مهاجران به اروپا باید قوانین بین‌المللی وضع شود. او از موسسات خیریه‌ خواست که از کمک‌رسانی به مهاجرینی که با گذشتن از دریای مدیترانه زندگی خود را به خطر می‌اندازند، دست بکشند

وزیر خارجه مجارستان: مجارستان حاضر نیست هیچ پناهجویی را از اتحادیه اروپا بپذیرد

پیتر سیارتو وزیر خارجه مجارستان می‌گوید که کشورش با پذیرش هر تعداد پناهجو یا مهاجری از دیگر کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا مخالف است. آقای سیارتو به بی‌بی‌سی گفت مجارستان در پروژه‌ای به رهبری ایتالیا برای محافظت بیشتر از مرز جنوبی‌اش با لیبی مشارکت داشته و با کشیدن حصار در مرزهای خود از ورود مهاجران غیرقانونی به اتحادیه اروپا جلوگیری کرده است.

وزیر خارجه مجارستان گفت حتی نمی‌تواند تصورش را هم بکند که اتحادیه اروپا مجارستان را به دلیل نپذیرفتن سهمیه مهاجر مجازات کند.

فرمانداری تهران: اعتراضات امروز بازار بازداشتی نداشت

عبدالعظیم رضایی، معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری تهران اعلام کرد که در اعتراضات امروز در اطراف بازار بازداشتی صورت نگرفته است.

به گزارش ایلنا، معاون امنیتی و سیاسی فرمانداری تهران افزود: "طبق گزارش‌هایی که به ما داده شده است هم‌اکنون آرامش در بازار تهران برقرار است و موردی از تجمع و ناآرمی نداریم."

رضایی
ILNA

عبدالله پیروزی اردوغان را تبریک گفت

افغانستان
CEO

عبدالله عبدالله، رئیس اجراییه افغانستان پیروزی رجب‌طیب اردوغان را در انتخابات ترکیه تبریک گفت.

در خبرنامه رئیس اجراییه افغانستان آمده که دردوران رهبری آقای اردوغان ترکیه شاهد رشد و توسعه چشم‌گیر بوده و ابرازامیدواری کرده که مردم و دولت ترکیه در این دوره نیز به اهداف و آرزوی‌های بزرگ‌ خود دست یابند.

آقای عبدالله افزوده که امیدوار است در دوره جدید رهبری آقای ارودغان همکاری‌ها میان دو کشور در راستای مبارزه با "تروریسم"، افراطیت، تامین صلح و ثبات درافغانستان، بازرگانی و گفت‌وگوهای منطقه‌ای افزایش یابد.

مقامات امنیتی عراق: گلوی عضو کمیسیون انتخابات عراق را بریدند

مقامات امنیتی عراق می‌گویند مهاجمان ناشناس وارد خانه یکی از اعضای کمیسیون انتخابات در استان دیاله شده و گلوی او بریده‌اند. به گفته این منابع در زمان ورود مهاجمان به خانه، عضو کمیسیون انتخابات در خانه نبوده است. گزارش شده مهاجمان همچنین دو خواهر او را هم کشته‌اند.

اعضای داعش در رشته کوه‌های حمرین در حاشیه شهر دیاله مستقر هستند و تهدید کرده‌اند هر کس در انتخابات پارلمانی ماه مه مشارکت داشته را به قتل خواهند رساند.

قرار است شمارش دستی آرای آن انتخابات برای رسیدگی به ادعاهای تقلب انجام شود.

اعتراضات بازار تهران؛ استانداری: با سوء استفاده کنندگان از شرایط برخورد می‌کنیم

محسن همدانی‌نسج، معاون امنیتی و انتظامی استاندار تهران درباره آخرین وضعیت بازار تهران گفت: "در حال کنترل اوضاع هستیم. همچنین مقرر شد؛ نیروی انتظامی همچنان در محدوده بازار تهران حضور داشته باشد."

به گزارش ایلنا، معاون امنیتی وانتظامی استاندار تهران افزود: " برخی از افراد قصد سوءاستفاده از این شرایط را دارند که با این افراد برخورد خواهد شد."

بیشتر بخوانید

استانداری
ILNA

دادستان تهران: تعقیب وکیل محمد ثلاث پیغامی برای آشوبگران داخلی است

عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران با دفاع از عملکرد دستگاه قضایی در اعدام محمد ثلاث گفت: "با توجه به مشهود بودن جرم و اهمیت و بازتاب آن در جامعه، محاکمه باید سریعاً انجام و حکم اعدام در محل ارتکاب جرم اجرا می‌گردید؛ در مقابل برخی مدعی عجولانه بودن محاکمه و رسیدگی بودند."

آقای دولت آبادی گفت دادسرا و دادگاه کیفری تهران با سرعت، دقت و طمانینه به پرونده رسیدگی کردند و در ماه رمضان هم از اجرای حکم خودداری شد.

دادستان تهران اظهارات زینب طاهری وکیل آقای ثلاث را "خلاف واقع" و "با هدف تشویش اذهان عمومی" دانست و گفت خود او شخصا دستور داده "اتوبوس به پارکینگ انتقال یابد و توقیف شود." خانم طاهری به این اعتراض کرده بود که چرا از اتوبوس انگشت‌نگاری نشده بود.

او همچنین گفت بازسازی صحنه جرم در این پرونده ضرورت نداشته و "اقدام دادستانی تهران در اجرای حکم محمد ثلاث و تعقیب وکیل نامبرده به لحاظ اظهارات خلاف واقع، واجد پیغامی برای آشوب‌گران داخلی و حامیان خارجی آن‌ها است که تصور می‌کنند با هجمه به دستگاه قضایی و فضاسازی کاذب می‌توانند اجرای چنین احکامی را متوقف نمایند."

تجمع اعتراضی مردم فاریاب به دلیل ناامنی

افغانستان
BBC
معترضان در چند منطقه شهر میمنه خیمه تحصن زده‌اند.

صد‌ها نفر از شهروندان شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب در شمال افغانستان به دلیل آنچه افزایش ناامنی خوانده‌اند، در چند نطقه این شهر خیمه تحص زده‌اند.

اعتراض کنندگان با برپایی خیمه‌های در نزدیکی دفتر سازمان ملل، فرماندهی پلیس، دفتر والی و ریاست امنیت خواهان گام‌های عملی برای تامین امنیت هستند.

مقام‌های محلی فاریاب گفته‌اند که از دو روز قبل عملیات نظامی را آغازکرده و ده‌ها روستا از وجود مخالفان مسلح پاکسازی شده‌اند.

کمیسیون امنیت ملی مجلس: اعتصاب کسبه بازار را بررسی می‌کند

حشمت فلاحت‌پیشه، رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت که این کمیسیون اعتصاب کسبه بازار را بررسی می‌کند.

View more on twitter

وزیر اطلاعات ایران: برجام به مو بند است

محمود علوی وزیر اطلاعات ایران امروز در بازدید از مجتمع غنی سازی شهید احمدی روشن نطنز گفت "آنها" باید بدانند که "برجام به مو بند است" و اگر کارشکنی کنند و "منافع ایران تامین نشود"، ایران از برجام خارج می‌شود و از نظر ظرفیت غنی‌سازی "بزودی" از قبل هم فراتر خواهد رفت. او تاکید کرد که رسیدن به ظرفیت ۱۹۰ هزار سو "دست‌یافتنی" است.

سرپرست جدید وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان معرفی شد

افغانستان
VPO

حسینه صافی، امروز به عنوان سرپرست و نامزد وزیر وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان معرفی شد.

سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در مراسم معرفی خانم صافی گفت که فرهنگ ملی در افغانستان مهم است.

او در این مراسم گفت: "ما باید به این پرسش‌ها جواب بدهیم که برای احیا، تقویت و گسترش فرهنگ ملی خود چه کرده‌ایم. چرا از شکاف‌های قومی و زبانی رنج می‌بریم. چرا از در و دیوار اجتماع ما نفرت قومی و زبانی می‌بارد."

به گفته او "هر روز دشمنان بر شعارهای پوچ ما می‌خندند و از تفرقه ما سوء استفاده می‌کنند."

معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان گفت که در پاسخ به پرسش‌های فوق گفت که همه این موارد شاهد این مدعا است که ما به فرهنگ، بها نداده‌ایم.

افغانستان
VOP
خانم صافی باید از پارلمان افغانستان نیز رای بگیرد

پرتاب گاز اشک آور به سوی معترضان

براساس گزارشهای رسیده از بازار تهران، به سوی معترضان گاز اشک آور پرتاب شده و تعدادی از معترضان نیز مورد ضرب و جرح قرار گرفته‌اند.

یکی از شاهدان عینی که در حال فیلم برداری بوده به بی‌بی‌سی گفت: "به همراه خواهرم مشغول فیلم گرفتن بودنم که به من حمله کردند و خواستند گوشی من را بگیرند و اجازه ندادم و به همین دلیل با باطوم مرا زدند."

View more on instagram

دادستان تهران: دشمن می‌خواهد مطالبات مردم را نافرمانی مدنی نشان دهد

جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران امروز گفت دادگاه انقلاب دویست و ده فقره حکم برای متهمان ماجرای خیابان پاسداران صادر شده و قرار است طبق "برنامه‌ریزی"، محاکمه تمامی عوامل آشوب‌های اسفندماه "تا پایان تیرماه" انجام شود.

دادستان تهران همچنین درباره فروش ۳۸ هزار سکه به "یک جوان ۳۱ ساله" گفت: "دادستانی تهران قصد زیر سوال بردن اقدامات دولت را ندارد اما از باب تبیین مصادیق حقوق عامه، این موضوع جای طرح و بررسی دارد. هم‌چنین افزایش بهای ۵۰ درصدی خودرو ظرف روزهای گذشته که ذهن مردم را به سمت دست‌های مافیایی که پشت این تصمیمات است متوجه می‌کند، این پرسش را مطرح می‌سازد که آیا ورود به این موضوع جزء وظایف دادستان در حوزه حقوق عمومی است و اگر داخل در وظایف ذاتی دادستانی نیست، دولت به عنوان متولی خودرو چه اقداماتی در حفظ حقوق عمومی انجام داده است."

با این حال آقای دولت‌آبادی تاکید کرد که "دشمن می‌خواهد با دامن زدن به مطالبات مردم، این مطالبات را به عنوان نافرمانی مدنی جلوه‌گر سازد و از هر تنش، تجمع و اعتصاب کم اهمیت، حوزه‌ای از نافرمانی مدنی را شکل دهد."

معترضان بازار تهران در میدان بهارستان

یکی از مخاطبان بی‌بی‌سی می‌گوید که معترضان اعتراضات امروز بازار به بهارستان رسیدند.

براساس این ویدئو یک کامیون مقداری نخاله ساختمانی خالی کرد و ماموران اجازه ندادند معترضان به مجلس نزدیک شوند.

View more on instagram

جهانگیری: با کسانی که بخواهند به نظام اقتصادی آسیب بزند به طور جدی برخورد می‌کنیم

اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه کالاهای اساسی تامین می‌شود، گفت: " با کسانی که بخواهند به نظام اقتصادی آسیب بزند به طور جدی برخورد می‌کنیم."

View more on twitter

بازاریان قشم هم در اعتراض به وضعیت مغازه‌ها را تعطیل کردند

به دنبال اعتراض بازاریان تهران در قشم هم بازاریان مغازه های خود را تعطیل کردند

View more on instagram

تیم ملی ایران در مقابل پرتغال

آموزش و پرورش: بیش از ۱۵۱ هزار دختر در سال جاری ترک تحصیل کرده‌اند

عباس سلطانیان، معاون آموزش دوره متوسطه دوم وزارت آموزش و پرورش ایران از ترک تحصیل ۱۵۱ هزار و ۴۶ دختر در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایلنا، آقای سلطانیان همچنین گفت که ترک تحصیل دختران به مراتب بیشتر از پسران است.

معاون آموزش و پرورش دوره متوسط دوم وزرات آموزش و پروش درباره دلایل ترک تحصیل گفت پراکندگی روستاها، فقر فرهنگی وازدوج زودهنگام از دلایل عمده این مساله است.

درخواست استیضاح وزیر کار با امضا نمایندگان تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

استانداری تهران: مشکلی برای تماشای مسابقه ایران پرتغال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد

اطلاعیه استانداری استان تهران در بیانیه‌ای اعلام کرد که هیچ مشکلی برای تماشای مسابقه ایران و پرتغال در ورزشگاه آزادی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: "علاقمندان برای تماشای این دیدار می‌توانند از ساعت ۱۹:۳۰ امشب دوشنبه ۴ تیر ماه با در دست داشتن بلیط به ورزشگاه آزادی مراجعه کنند."

ماموران انتظامی در تلاش برای متفرق کردن بازاریان معترض

ماموران نیروی انتظامی در تلاش هستند تا بازاریانی را که امروز در اعتراض به قیمت ارز و وضعیت اقتصادی تجمع کرده‌اند، متفرق کنند.

View more on instagram