Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. ایران به 'دخالت وزیر خارجه آمریکا در امور داخلی' خود اعتراض کرد
  2. شش تن دیگر از اعضا فرقه آئوم شینریکو در ژاپن اعدام شدند
  3. فعال مدنی کرد در ایران به شلاق و جریمه نقدی محکوم شد
  4. سقوط شدید ارزش سهام فیسبوک به دلیل رشد مایوس‌کننده

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

کتک‌کاری خلبان و کمک خلبان پرواز مشهد به بغداد

شرکت هواپیمایی عراق دو خلبان را که حین پرواز با ۱۵۷ سرنشین بر سر سینی غذا کتک‌کاری کردند، از کار تعلیق کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این دعوا در پروازی که از شهر مشهد در شمال شرق ایران به بغداد، پایتخت عراق می‌رفت اتفاق افتاد.

کمک خلبان در نامه‌ای به مدیریت شرکت هواپیمایی عراق نوشت که این اتفاق زمانی افتاده است که خلبان به یکی از مهماندارها اجازه نداه که برای او غذا بیاورد چون خلبان قبلا اجازه این کار را نداده است.

شرکت هواپیمایی عراق اعلام کرده که خلبان و کمک خلبان این پرواز در حال حاضر از کار معلق شده‌اند و با مجازات های سنگینی مثل ممنوعیت پرواز همیشگی باشند رو به رو خواهند شد.

شرکت هواپیمایی عراق چهارشنبه شب گذشته با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که "وزیر حمل و نقل عراق دستور داده که درباره دعوای این دو خلبان تحقیقات مفصلی انجام شود."

چاووش اوغلو: ترکیه هرگز تهدیدها را تحمل نمی‌کند

مولود چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در واکنش به تهدیدهای آمریکا به تحریم شدید ترکیه به خاطر بازداشت کشیش اندرو برانسون، کشیش آمریکایی گفت که آنکارا هرگز تهدیدها را تحمل نخواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای چاووش اوغلو در توییتر نوشت: "کسی نمی‌تواند چیزی را به ترکیه دیکته کند. اجرای قانون برای همه یکسان است و هیچ استثنایی وجود ندارد."

View more on twitter

اخراج یک کاریکاتوریست به خاطر کشیدن یک کاریکاتور از نخست وزیر اسرائیل

کاریکاتوریست یک مجله اسرائیلی به دلیل کاریکاتوری که درآن بنیامین نتانیاهو نخست وزیراسرائیل و متحدان سیاسی‌اش را با اشاره به کتاب" مزرعه حیوانات" جورج اورول، به خوک تشبیه کرده بود، اخراج شده است.

آوی کاتز در یک تقلید طنزآمیز از این کتاب نتانیاهوو همکارانش را درحال سلفی گرفتن پس از تصویب قانون "کشوریهود" نشان می‌دهد.

این قانون هفته گذشته ازسوی ساکنان غیریهودی اسرائیل بعنوان یک قانون تبعیض آمیزمورد انتقاد شدید قرارگرفت.

آقای کاتز این جمله معروف ازکتاب جورج اورول را درکاریکاتور خود نقل کرد:" همه حیوانات با هم برابرند، اما بعضی برابرترند".

در دین یهود خوک ها نجس به شمار می آیند.

طولانی‌ترین ماه گرفتگی قرن فردا اتفاق می‌افتد

ماه گرفتگی
Getty Images

طولانی ترین ماه گرفتگی کامل در یک قرن اخیر، فردا، جمعه پنجم مرداد، ۲۷ ژوئیه اتفاق می‌افتد.

خسوف یا ماه گرفتگی زمانی اتفاق می‌افتد که خورشید، زمین و ماه در یک راستا قرار بگیرد. در این حالت سایه زمین روی ماه می افتد.

وقتی ماه گرفتگی کامل باشد، همانند آنچه که قرار است جمعه اتفاق بیافتد، ماه به شکل یک دایره نارنجی و سرخ رنگ دیده می‌شود.

به همین دلیل به آن ابر ماه خونین می‌گویند.

رئیس جمهوری آمریکا ترکیه را به اعمال تحریم‌های شدید تهدید کرد

کشیش آمریکایی در ترکیه
AFP/GETTY

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی ترکیه را تهدید کرد که "تحریم‌های شدیدی را علیه ترکیه اعمال خواهد کرد و ازاین کشور خواست که فورا اندرو برانسون، کشیش آمریکایی را آزاد کند."

روز گذشته دادگاهی در ترکیه حکم داد که اندرو برانسون، کشیش آمریکایی که بیش از دو دهه است که در ترکیه زندگی می‌کند، از زندان آزاد شده و تا وقتی که دادگاهش برگزار شود، در حصر خانگی قرار دارد.

ترکیه آقای برانسون را حدود دو سال پیش به اتهام کمک به گروه فتح‌الله گولن و همین‌طور کمک به حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌‌ک) بازداشت کرد.

در توییت آقای ترامپ آمده: "ایالات متحده به خاطر بازداشت طولانی کشیش اندرو برانسون، که یک مسیحی بزرگ، مرد خانواده و انسان فوق العاده ایست، تحریم‌های بزرگی را علیه ترکیه اعمال خواهد کرد. او به شدت رنج می‌برد. این مرد بی گناه و با ایمان باید فورا آزاد شود."

View more on twitter

'نمایش خر به جای گورخر'

باغ وحشی در مصر متهم شده که یک خر را رنگ کرده و آن را جای گورخر به نمایش گذاشته است.

به دنبال انتشار عکس این حیوان در شبکه های اجتماعی، این باغ وحش که در شهر قاهره قرار دارد، این مساله را تکذیب کرد.

یک دانشجو، پس از دیدن این حیوان عکس آن را در اینترنت منتشر کرد؛ به جز کوچکی جثه و گوش‌های تیز، لکه‌هایی هم بر صورت این حیوان دیده می‌شود.

تصویری با گورخر
MAHMOUD A SARHAN
عکسی که در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های بسیار رو به رو شده است

با هر ساعت قطع برق در استان البرز 'سه ساعت آب قطع می‌شود'

عبدالحسین حسن‌زاده، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان البرز می‌گوید 'مشکل آنچنانی' در زمینه تامین آب شرب در روستاهای این استان وجود ندارد و فقط به ۲۱ روستا به صورت کمکی با تانکر آبرسانی می‌شود.

او به خبرگزاری ایسنا گفت که آبرسانی با تانکر بیشتر در مواقع قطع برق انجام می‌شود چون به ازای هر یک ساعت قطع برق با سه ساعت قطع آب مواجه می‎‌شویم که به دلیل خالی شدن مخازن و خطوط انتقال رخ می‌دهد.

محسن بختیارمعاون برنامه ریزی و اقتصادی وزیر نیرو هم به خبرگزاری ایرنا گفت که هم اکنون کشور در اوج مصرف آب و برق است و در این شرایط باید مقوله صرفه جویی جدی گرفته شود.

به گفته او "با توجه به شرایط آب و هوایی کشور، پیش بینی می شود که مصرف بالای آب و برق تا ۲ هفته آینده نیز ادامه داشته باشد."

انتقاد مقامات آمریکایی از 'نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی' در ایران

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا و مایک پنس معاون اول رئیس جمهور آمریکا در نشستی که ساعتی پیش در واشنگتن برگزار شد، باز هم از نقض حقوق اقلیت‌های مذهبی در ایران انتقاد کردند.

دولت آمریکا می‌گوید در این نشست با عنوان «گسترش آزادی مذهبی»، حدود ۸۰ کشور شرکت دارند.

آقای پمپئو در نطق گشایش نشست از ایران، چین و برمه به طور خاص به عنوان سه کشور عمده که آزادی مذهبی را نقض می‌کنند، یاد کرد.

معاون اول رئیس جمهور آمریکا هم با اشاره به ایران به عنوان "کشور شماره یک حامی تروریسم"، گفت که مسیحیان، سنی‌ها، بهائیان، و دیگر اقلیت‌های دینی کمترین آزادی را در ایران دارند. به آنها مدام حمله می‌شود و حتی کشته می‌شوند.

او گفت که در سال گذشته بیش از ۲۰ ایرانی کرد سنی کشته شدند به جرم آنچه "محاربه با خدا" نامیده شده است.

معاون اول رئیس جمهور آمریکا خطاب به مردم ایران گفت: "با همه مشکلاتی که وجود دارد، شما به اظهار خواسته‌های‌تان ادامه دهید. ما از شما حمایت می‌کنیم. برای شما دعا می‌کنیم."

خبر فوریحوثی ها می‌گویند با پهپاد به فرودگاه ابوظبی حمله کرده‌اند

خبرگزاری رویترز گزارش داد: گروه حوثی‌ها می‌گویند با پهپاد به فرودگاه ابوظبی حمله کرده‌اند. پیشتر مسئولان این فرودگاه در توییتی از وقوع حادثه ای دراین فرودگاه خبر داده بودند. هنوز مقامات فرودگاه این ادعا را تایید نکرده اند.

واکنش آمریکا به سخنان سلیمانی

وزارت خارجه آمریکا در پاسخی روتین که قبلا هم در چنین مواردی داده، با عبارت "ما درباره همه اظهارنظرهای مقام‌های ایرانی نظر نمی‌دهیم" در واقع از ابراز واکنش به اظهارات امروز قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس، خودداری کرده است.

‌کاخ سفید هنوز واکنشی نشان نداده است.

View more on twitter

وزیر کار: مناطقی درگیر ناآرامی‌ شدند که حتی یک سینما یا ورزشگاه نداشتند

علی ربیعی، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در جلسه ای درباره ناآرامی ها و اعتراض‌های سال‌های اخیر در برخی مناطق ایران گفت: "مطالعات اجتماعی نشان می‌دهد مناطقی درگیر این ناآرامی‌ها بودند که در آنها حتی یک سینما یا ورزشگاه مناسب برای جوانان وجود نداشته است."

او با بازدید از مراکز رفاهی ویژه کارگردان در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه گفت: "تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا مراکز نیمه تمام متعلق به کارگران تکمیل و در اختیار آنان قرار گیرد."

'حرف‌های سلیمانی ساعاتی پیش از جلسه ویژه شورای امنیت ملی آمریکا'

هادی نیلی، خبرنگار بی بی سی در واشنگتن در توییتر نوشت: "حرف‌های فرمانده برون‌مرزی سپاه درست ساعاتی قبل از جلسه ویژه شورای امنیت ملی در کاخ سفید مطرح شده که در آن قرار است با حضور مقام‌های پنتاگون، گزینه‌های پیش روی آمریکا در قبال ایران را بررسی کنند. ۱۱روز مانده به اجرایی‌شدن اولین دور تحریم‌ها."

View more on twitter

اختلاف دولت و اتحادیه نانوایان بر سر قیمت نان سنگک

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی از انتظار صنف نانوایان برای تعیین تکلیف قیمت نان با توجه به پیشنهاد افزایش ۱۰ درصدی قیمت این کالا از سوی دولت خبر داد.

رئیس اتحادیه نانوایان سنگکی به خبرگزاری صدا و سیما گفته است که این میزان برای نانوایان قابل قبول نیست و رقم پیشنهادی نانوایان سنگکی افزایش قیمت نان سنگک از ۸۰۰ تومان به ۱۲۰۰ تومان است،

به گفته او این افزایش قیمت "بدون تغییر وزن چانه و ثابت نگه داشتن آن بر ۵۵۰ تا ۵۶۰ گرم است تا برای نانوایان نیز توجیه اقتصادی داشته باشد."

'۱۹ میلیون حاشیه نشین و حدود ۳۰۰۰ منطقه حاشیه‌ای در ایران'

فرید براتی سده، معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور از وجود ۱۹ میلیون جمعیت حاشیه نشین و حدود ۳۰۰۰ منطقه حاشیه‌ای در ایران خبر داد.

او با اشاره به مساله اعتیاد در این مناطق به خبرگزاری ایسنا گفت: "در حال حاضر سازمان بهزیستی با ارائه مجوزهای مختلف به نهادهای غیر دولتی سعی دارد تا بهزیستی های خرد و کوچک غیر دولتی را در مناطق حاشیه نشین فعال کرده و از این طریق اقدامات حمایتی خود را در سراسر کشور گسترش دهد."

احضار یک وکیل در رابطه با 'پرونده فعالان محیط زیست زندانی' در ایران

مصطفی ترک همدانی، وکیل دادگستری که قصد وکالت فعالان محیط زیست زندانی در ایران را داشت، گفته است که با شکایت معاون دادستان تهران به اتهام نشر اکاذیب به دادسرای رسانه احضار شده است.

ترک همدانی در گفت‌وگو با ایسنا گفت: توییت‌هایم درباره مرحوم سیدامامی و تبصره ماده ۴۸ قانون آیین دادرسی کیفری و منع پذیرش وکیل در پرونده متهمان محیط زیستی علت شکایت بوده است.

به گفته آقای ترک همدانی: برخورد بازپرس بسیار محترمانه بود و امیدوارم توضیحاتم در برائتم مقبول شود و تمام تلاشم همچنان در بهبود وکالت از متهمین است.

View more on twitter

خبر فوریعمران خان از پیروزی خود در انتخابات پاکستان خبر داد

عمران خان از حزب تحریک انصاف پاکستان در یک مصاحبه تلویزیونی از پیروزی خود خبر داد.

عمران خان، بازیکن سرشناس پیشین کریکت از چند سال پیش وارد عرصه سیاست شده است و در حال حاضر رهبر حزب "تحریک انصاف" پاکستان است.

هواداران او از ساعاتی پیش در خیابان‌های اسلام‌آباد و شهرهای دیگر پاکستان به جشن و تجلیل پرداخته‌اند.‏

رقیب اصلی او در این انتخابات، حزب مسلم لیگ - شاخه نواز اعتراض کرده است.

مرگ دهمین کرگدن در پارک ملی در شرق کنیا

مقامات رسمی کنیا از مرگ دهمین کرگدن در پارک ملی "تساووا" خبر دادند.

به این ترتیب از یازده کرگدنی که به تازگی به این پارک ملی در شرق کنیا منتقل شدند، ده زنجیر(واحد شمارش) کرگدن مرده‌اند.

گزارش شده که آب در این منطقه بیش از اندازه شور بوده و برای کرگدن‌ها مضر بوده است.

انتقال کرگدن‌های با هدف افزایش تعداد این نوع کرگدن بوده است. تخمین زده می‌شود که در سراسر جهان کمتر از حدود ۵۵۰۰ زنجیر کرگدن باقی مانده است که ۷۵۰ زنجیر آن در کنیا هستند.

کرگدن
EPA
از یازده کرگدنی که به پارک تسووا منتقل ده کرگدن مرده‌اند

بمباران مناطق مرزی غزه بوسیله جنگنده‌های اسرائیل و تهدید حماس

گروه "عزالدین قسام"،شاخه نظامی حماس گفته است که در پی کشته شدن سه تن از اعضای این گروه دست به اقدامات انتقام جویانه خواهد زد.

این سه نفر از که اعضای گردان‌های عزالدین قسام بودند روز چهارشنبه در اثرآتش توپخانه اسرائیل کشته شدند.

هفت هدف حماس در نوار مرزی غزه توسط جنگنده های اسرائیلی بمباران شدند اما اوضاع منطقه در حال حاضر آرام گزارش شده است.

اسرائیل می گوید که این حملات در واکنش به تیراندازی هایی که از سوی فلسطینیان به سوی سربازان اسرائیلی در نوارمرزی روی داد و به زخمی شدن یک سرباز اسرائیلی منجرشد.

حماس و اسرائیل روزجمعه گذشته بعد ازشدت گرفتن درگیری های دو هفته اخیر که تا آستانه جنگ پیش رفت با برقراری آتش بس موافقت کردند.

تهویه هوشمند برای مقابله با خواب‌آلودگی کارمندان ژاپنی

ژاپن
Getty Images

چند موسسه ژاپنی سیستم‌های تهویه جدیدی را مورد آزمایش قرار داده‌اند که از هوش مصنوعی برای تشخیص و مقابله با خواب‌آلودگی کارمندان حین کار استفاده می‌کند.

این سیستم‌ها امکان آن را دارند تا با تشخیص خواب‌آلودگی در کارکنان، دمای هوا را به میزان لازم کاهش دهند تا آنان را به حالت عادی بازگردانند.

برای این منظور از فناوری تشخیص حالت چهره که شرکت ژاپنی ان‌ئی‌سی - نک - مبتکر آن است استفاده می‌کند.

در این فناوری، حرکت پلک زیر نظر قرار می‌گیرد و به محض تشخیص به اصطلاح سنگین شدن پلک، دستگاه باد سرد می‌وزد.

شرکت دایکین، که در این طرح با نک همکاری دارد، امیدوار است تا این سیتسم را به نحوی تکمیل کند که بتواند خواب‌آلودگی تک تک کارکنان را تشخیص داده و بنا به مورد، آنان را از این حالت بیرون بیاورد.

'۲۱۵ تن طلا' در خانه‌های ایرانی‌ها

رئیس کمیسیون طلا و جواهر از انباشت بیش از ۲۱۵ تن طلا درقالب سکه و انواع مصنوعات آن در خانه‌ها خبرداد.

محمد کشتی آرای، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف ایران با اعلام این خبر به "خبرگزاری صدا و سیما" گفته است که فقط در نوبت اول واگذاری سکه طلا حدود یک و نیم میلیون سکه واگذار شده که بر خلاف انتظار به جای ورود به بازار در خانه‌ها ذخیره شده است.

به گفته او "بر اساس برآوردها از سال‌ها پیش بیش از ۲۰۰ تن طلا به شکل زیورآلات و سکه در خانه‌های مردم نگهداری می‌شود."

آقای کشتی آرای گفت: "با انجام واگذاری‌ها در نوبت دوم ۷۰ تن طلای جدید به بازار وارد می شود که درصورت وارد نشدن این سکه ها به بازار، انباشت طلا در منازل به ۳۰۰ تن خواهد رسید."

او با تاکید بر ضرورت تزریق پول این حجم طلا به اقتصاد کشور افزود: "درصورتی که دولت از مردم بخواهد این سکه ها را به بانک بسپارند مردم ایران آنقدر فهیم هستند که به این درخواست پاسخ مثبت دهند."

جنتی: قوه قضائیه با عاملان گرانی‌ها برخورد کند

احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری ایران گفت که قوه قضاییه باید با قدرت عمل کند و دستگاه های دیگر در این زمینه باید به قوه قضاییه کمک کنند، تا با عاملین اصل گرانی ها و فساد اقتصادی سریعا برخورد شود.

"ما روز به روز با مشکلات اقتصادی بیشتری مواجه می شویم، به مسئله ارز و طلا اشاره کرد و یادآور شد: امثال این مسائل کم نیست، ثبت سفارش های زیاد و وارد کردن اتومبیل های بسیار گران قیمت میلیاردی از جمله مشکلاتی است که در کشور وجود دارد."

View more on twitter

عذرخواهی هواپیمایی هند بخاطر وجود حشره

هواپیمایی ملی هند، ایر ایندیا، شرایط آب و هوایی را عامل پیدا شدن حشراتی در درون یکی از هواپیماهای خود ذکر کرده است. این هواپیما اخیرا از شهر نیوآرک ایالت نیوجرزی آمریکا به مقصد شهر مومبای هند در حال پرواز بود که چند نفر از مسافران را حشرات نیش زدند.

عکس‌های مسافرانی که دچار نیش زدگی شده بودند در روزهای گذشته به صورت بسیار گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی همرسانی شد که انتقاد از شرکت هوایی هند را به هم به همراه داشت.

ایرایندیا، بابت این مسئله عذرخواهی کرد و اعلام کرد که در اینباره تحقیق خواهند کرد.

چند سال پیش نیز یک هواپیمای همین شرکت که از شهر مومبای به مقصد لندن پرواز کرده بود، مجبور شد دوباره به هند برگردد چرا که یک موش در داخل هواپیما دیده شده بود.

وزیر دفاع یونان: ساخت و سازهای غیر مجاز مانع فرار از آتش شده بود

پانوس کامنوس، وزیر دفاع یونان گفت در آتش سوزی اخیر این کشور که بدترین فاجعه آتش سوزی طبیعی در سال‌های اخیر در این کشور بوده است، که ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه ماتی که بیشترین کشته را داشته، سبب بسته شدن راه‌های فرار شده بود.

او در گفت و گو با بی بی سی چنین اقدامی را "نوعی جنایت از سوی شهروندان" خواند.

در حالی که آمار قربانیان این آتش‌سوزی به دست کم ۸۰ نفر رسیده، جستجو به دنبال گمشدگان این حادثه ادامه دارد.

سلیمانی خطاب به ترامپ: خودم به تنهایی مقابلت می‌ایستم

سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در سخنانی در همدان دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را خطاب قرار داد و گفت: "من خودم به تنهایی در مقابلت می‌ایستم."

آقای سلیمانی در بخشی از سخنان خود خطاب به ترامپ گفت: "آغاز جنگ با شماست اما پایان آن با ماست."

او از سخنان اخیر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران درباره آمریکا حمایت کرد و گفت: " بیانات شجاعانه و قابل افتخار رئیس جمهور بسیار اثرگذار بود و هر کس بخواهد این روش و بیان را تضعیف کند خائن است."

View more on twitter

پیشتاز انتخابات پاکستان چه سیاست‌هایی دارد؟

در حالی که شمارش آرای انتخابات سراسری پاکستان جریان دارد، نشانه‌هایی حاکی از جلو افتادن جنبش موسوم به "تحریک انصاف" پاکستان است. در رأس این حزب عمران خان، بازیکن سرشناس پیشین کریکت قرار دارد که از سال‌ها پیش سر به وادی سیاست زده است. هواداران او از ساعاتی پیش در خیابان‌های اسلام‌آباد و شهرهای دیگر پاکستان به جشن و تجلیل پرداخته‌اند.‏

رقیب اصلی او در این انتخابات، حزب مسلم لیگ - شاخه نواز از همین حالا اعتراض کرده است. رهبر این حزب نواز شریف، نخست‌وزیر پیشین پاکستان، به جرم فساد مالی در زندان است. و دیوان عالی پاکستان سال گذشته تصمیم گرفت که او دیگر اجازه تصدی مقام نخست‌وزیری را نخواهد داشت. و حالا برادر او شهباز شریف حزب را رهبری می‌کند. ‏

در مورد نتایج اولیه انتخابات چهارشنبه، شهباز شریف گفته است که این نتایج، دست‌کاری شده و اینکه چنین نتایجی پاکستان را به سی سال پیش برمی‌گرداند. ‏

در چشم‌انداز بامدادی امروز تازه‌ترین‌ها را از اسلام‌آباد از علی حسینی و به دنبال آن داریوش رجبیان گفتگویی داشت با فاطمه امان، روزنامه‌نگار و تحلیلگر مسائل منطقه در واشنگتن آمریکا:

پیشتاز انتخابات پاکستان چه سیاست‌هایی دارد؟

کشف شش نفر در محموله بار یک تریلر در مرز بازرگان ایران

خبرگزاری جمهوری اسلامی گزارش داد که ماموران گمرک مرز بازرگان باکمک دستگاه اشعه ایکس،۶ نفر را در محموله بار یک تریلر کشف کردند.گزارش شده که قاچاقچیان انسانقصد انتقال آنها را به ترکیه و از آنجا به اروپا داشتند.

این افراد که خود را در محموله مس مخفی کردند بودند، تبعه یکی از کشورهای همسایه ایران هستند و یک زن ودو کودک هم در میان آنها بوده است.

ایرانا گزارش داد که با کشف این محموله، موارد کشف قاچاق انسان توسط ماموران گمرک از ابتدای سال جاری تا کنون به ۱۱۰مورد رسیده است.

آنچه گذشت

رویدادهای دیروز را اینجا مرور کنید.