Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. هشدار وزیر ارتباطات ایران درباره پیامدهای مسدود شدن احتمالی اینستاگرام
 2. انتقاد شدید یک جمهوری‌خواه برجسته از شخصیت و عملکرد ترامپ در آمریکا
 3. ابهام در وضعیت استعفای وزیر بهداشت ایران و 'تلاش روحانی برای حفظ او'

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. مربی لیورپول: منچسترسیتی هنوز بهترین تیم دنیاست

  View more on twitter
 2. کاوشگر چانگ -۴ چین برای فرود به نیمه تاریک ماه آماده می‌شود

  چین در حال آمادگی برای فرود نخستین ماه‌نورد خود به نیمه تاریک کره ماه است. به گزارش رسانه‌های دولتی چین انتظار می‌رود یک فرودگر و ماهنورد فردا در سطح کره ماه مستقر شود. این فرودگر و ماهنورد مجموعه‌ای از تجهیزاتی را حمل می‌کنند که برای تحقیق روی سطح ماه و انجام آزمایش‌های بیولوژیکی طراحی شده‌اند.

  در روزهای اخیر، فضاپیمای "چانگ -۴" با هدف فرود به سطح ماه وارد مدار ویژه خود شد. در آخر هفته، رسانه‌های دولتی چین اعلام کردند که این ماه‌نورد وارد مسیر بیضوی در اطراف ماه شده و در ۱۵ کیلومتر از سطح ماه قرار گرفته است.

  تلاش اخیر چین برای فرود ماه‌نورد به نیمه تاریک ماه زمینه را برای ارسال نمونه‌هایی از سنگ و گرد و غبار ماه به زمین فراهم می‌کند.

  ماه‌نورد
 3. توضیح دانشگاه تهران درباره مشکل ورود شفیعی کدکنی به دانشگاه

  روابط عمومی دانشگاه تهران در واکنش به خبر ممانعت از ورود محمدرضا شفیعی کدکنی، استاد ادبیات این دانشگاه و ادیب و شاعر مشهور ایرانی توضیحاتی داده است.

  به گزارش خبرگزاری ایرنا روابط عمومی دانشگاه تهران گفته است "روز سه‌شنبه ۱۱ دی ماه در اطراف دانشگاه تجمعات و ناآرامی‌هایی وجود داشته که به تبع آن نیروهای انتظامات دانشگاه تهران موظف بوده‌اند، ورود و خروج افراد را دقیق‌تر بررسی و کنترل کنند، از این‌رو به دلیل ازدحامی که در ورودی‌های مختلف دانشگاه وجود داشته است، استاد شفیعی کدکنی احساس کرده‌اند که امکان ورود وی به دانشگاه فراهم نیست و از ورود به دانشگاه صرف‌نظر کرده و به کتابفروشی‌های روبه‌‌روی دانشگاه برای انجام امور شخصی مراجعه کرده است."

  پیشتر گزارش شده بود که انتظامات دانشگاه به دلیل همراه نداشتن کارت پرسنلی مانع از ورود آقای شفیعی کدکنی شده است.

 4. کاسترو آمریکا را متهم به از سرگیری سیاست‌های منازعه‌جویانه کرد

  رائول کاسترو، رئیس‌جمهوری پیشین کوبا آمریکا را متهم به از سرگیری سیاست‌های منازعه‌جویانه علیه کشورش کرد.

  آقای کاسترو که هنوز هم رهبر حزب حاکم کمونیست در کوبا است، به مناسبت شصت‌سالگی انقلابی که توسط برادرش فیدل کاسترو رهبری شد، سخنرانی کرد.

  او از کوبایی‌ها خواست که برای دفاع از استقلال شان برای همه سناریوها آماده باشند. او همچنین گفت "انقلاب هنوز پیر نشده است."

  برادران کاسترو، در نخست فیدل و سپس رائول رهبری کوبا را در میان سالهای ۱۹۵۹ تا ۲۰۱۸ به عهده داشتند. رائول کاسترو در اوایل سال گذشته ریاست‌جمهوری کوبا را به میگل دیاز- کانل سپرد.

  کاسترو
 5. معاون فرماندار تهران درباره بوی نامطبوع: چیز خاصی وجود ندارد

  معاون عمرانی فرماندار تهران به خبرگزاری ایسنا گفته است که "از نظر فرمانداری تهران اخبار منتشر شده در خصوص انتشار بوی نامطبوع، چندان صحیح نیست و از نظر ما چیز خاصی وجود ندارد." غلامحسین آرام گفته از نقاط بسیاری گزارش گرفته شده "اما بویی احساس نشده است."

  او گفته درباره انتشار بو از ایستگاه متروی خیابان ملت از مترو استعلام شده و مورد خاصی وجود نداشته است. آقای آرام گفت: "به این ترتیت در حال حاضر مورد خاصی وجود ندارد، مگر گزارش خاصی به دست ما برسد که حتما پیگیری خواهیم کرد." از چند ساعت پیش در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ایران گزارش‌های زیادی از انتشار بوی نامطبوع در سرتاسر شهر تهران منتشر شده و مقام‌های زیادی درباره آن اظهار نظر کرده‌اند اما دلیل و منشا بوی ناخوشایند هنوز مشخص نیست.

 6. پلیس ضد شورش در تجمع کشاورزان در اصفهان

  کشاورزان اصفهان در پایان مهلت ۱۰ روزه‌‌ای که برای برای تأمین حق‌آبه‌شان به دولت داده‌ بودند، در میان تدابیر شدید امنیتی در اصفهان تجمع کردند.

  این تجمع که به گزارش منابع داخلی صدها نفر در آن حضور داشتند از بستر خشک زاینده رود در مقابل پل خواجو آغاز شد. کشاورزان قصد داشتند به سمت سی و سه پل و استانداری حرکت کنند. آنها خواستار تأمین حق آبه و پرداخت خسارت از سوی دولت هستند.

  بیشتر بخوانید

  View more on twitter
 7. افزایش شاخص آلودگی هوای تهران بعد از انتشار بوی نامطبوع

  کیومرث کلانتری، مدیرکل محیط زیست استان تهران از افزایش شدید شاخص آلودگی هوا در تهران بعد از انتشار بودی نامطبوع در سراسر این شهر خبر داده است. به گفته آقای کلانتری ایستگا‌ه‌های سنجش آلودگی هوا "افزایش آلودگی ۵۰ واحدی را نشان می‌دهند و الان هوا برای افراد کم توان ناسالم است."

  به گزارش خبرگزاری فارس این مدیر گفته است که کمیته بررسی موضوع با حضور همه کارشناسان در اداره محیط زیست تشکیل شده اما تا این لحظه علت اصلی انتشار بو مشخص نشده است.

 8. سخنگوی مدیریت بحران: تمام تهران بو می‌آید

  سخنگوی سازمان مدیریت بحران شهر تهران که پیشتر گفته بود بوی نامطبوع شهر احتمالا به منطقه حسن‌آباد مربوط می‌شود، ساعتی بعد این احتمال را رد کرد و گفت "این بو در ۲۲ منطقه تهران وجود دارد".

  صمیم روزبهانی به تلویزیون ایران گفت: "با توجه به ریسک‌هایی که وجود دارد ما در ابتدا شبکه گاز را که قابل انفجار است، بررسی کردیم و مرحله دوم، مواد خطرناک را بررسی کردیم و طبق بررسی های انجام شده انتشار بوی نامطبوع از زباله‌های آرادکوه منتفی شد و در حال حاضر شرکت گاز،​ محیط زیست و آتش نشانی به دنبال شناسایی منشأ بوی نامطبوع تهران هستند." آقای روزبهانی به شهروندان تهران اطمینان داده که "خطری جان کسی را تهدید نمی کند."

 9. روایت مخاطبان از انتشار بوی ناخوشایند در تهران

  View more on twitter
 10. بوی نامطبوع تهران 'مربوط به فاضلاب میدان انقلاب نیست'

  ساعاتی بعد از انتشار بوی نامطبوع در مناطقی از تهران، سخنگوی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهرداری گفته است که منشا این بو، بر خلاف برخی گزارش‌ها، ترکیدگی لوله فاضلاب در میدان انقلاب نیست بلکه احتمالا به منطقه حسن‌آباد در مرکز پایتخت مربوط می‌شود.

  صمیم روزبهانی به خبرگزاری ایرنا گفت "بررسی‌ها برای اطمینان بیشتر در این زمینه و نیز علت و منشا آن در حال انجام است". سخنگوی اورژانس تهران گفته است که تاکنون هیچ موردی از آسیب‌دیدگی در نتیجه بوی نامطبوع در شهر تهران به اورژانس گزارش نشده است.

 11. وزارت اطلاعات ایران 'از کریمی قدوسی شکایت کرده است'

  علیرضا رحیمی، نماینده مجلس ایران از شکایت وزارت اطلاعات از جواد کریمی قدوسی، نماینده اصولگرا و مخالف دولت خبر داده است.

  View more on twitter
 12. انتقاد از دخالت وحید حقانیان در انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی

  عزت‌الله ضرغامی، رئیس پیشین صدا و سیمای ایران از دخالت وحید حقانیان، از بانفوذترین اعضای بیت رهبر ایران در انتخاب دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد کرده است. او در توییتر نوشته است که در جلسه‌ای که سه‌شنبه شب برگزار شده "به صورت علنی و غیرعلنی" از تماس‌های آقای حقانیان برای رای مثبت به نامزد مورد نظرش صحبت شده است.

  در جلسه روز سه‌شنبه 11 دی سعیدرضا عاملی به عنوان دبیر جدی شورای عالی انقلاب فرهنگی انتخاب شد.

  View more on twitter
 13. محرومیت و جریمه قلعه‌نویی

  View more on twitter
 14. کارشناسان محیط زیست برای بررسی بوی نامطبوع تهران به نقاط مختلف شهر اعزام شدند

  یک مقام اداره کل محیط‌زیست استان تهران از اعزام کارشناسان به مناطق مختلف تهران برای بررسی بوی نامطبوع خبر داده است.

  محمد رستگاری، مدیرکل پایش و نظارت اداره کل محیط زیست استان تهران به خبرگزاری ایلنا گفته است کارشناسان محیط‌زیست در حال حاضر در نقاط مختلف از جمله جنوب تهران"در حال پایش این بوی نامطبوع هستند."

  شهروندان تهرانی از بوی نامطبوع در تهران خبر داده‌اند. مقام‌های نهادهای مختلف می‌گویند نمی‌دانند منشا بو چیست و از ساکنان تهران خواسته‌اند اگر مورد مشکوکی مشاهده کردند خبر بدهند.

  این مقام‌ها نگفته‌اند منظورشان از مورد مشکوک چیست.

 15. فرایند صدور ویزای آمریکایی‌ها برای سفر توریستی به ایران تسهیل می‌شود

  معاون گردشگری سازمان میراث ‌فرهنگی ایران می‌گوید فرایند صدور ویزای شهروندان آمریکایی برای سفر به ایران تسهیل می‌شود. به گفته ولی تیموری این کار در پی 'رایزنی‌هایی صورت گرفته با مراجع ذی‌ربط' صورت می‌گیرد.

  آقای تیموری به خبرگزاری ایسنا گفته است که سفر گردشگران آمریکایی به ایران در هفت ماه نخست امسال ۲۷ درصد رشد داشته است. به گفته او تا پایان مهرماه امسال ۱۶۵۵ گردشگر آمریکایی به ایران سفر کرده‌اند. او افزایش تعداد تعداد توریست‌های آمریکایی را "با وجود فشارهایی که در ماه‌های گذشته وارد شده" از جمله اعمال تحریم‌ها و محدودیت‌های آمریکا علیه ایران، قابل توجه دانسته است.

  گردشگری
 16. میرحسین موسوی: جلسه من با رهبر را هم پخش کنید

  میرحسین موسوی، نخست وزیر پیشین ایران و از رهبران جنبش سبز، در واکنش به پخش اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای خواهان آن شده است که جلسه آن دو پس از انتخابات ۱۳۸۸ نیز از تلویزیون ایران پخش شود.

  این درخواست به دنبال آن مطرح می‌شود که دفتر رهبر ایران صحبت‌هایی از او را پخش کرد که طی آنها می‌گوید معترضان به نتایج انتخابات هیچ سندی برای ادعای تقلب در انتخابات نداشتند.

  بیشتر بخوانید.

  میرحسین موسوی
 17. آمریکا خواهان آزادی فوری شهروند متهم به جاسوسی در روسیه شد

  مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا خواهان آزادی فوری یک آمریکایی شده که چند روز پیش در مسکو، پایتخت روسیه به اتهام جاسوسی دستگیر شد. آقای پومپئو گفت که دولت آمریکا درباره دستگیری پل ویلن از روسیه توضیح می‌خواهد. او ابراز امیدواری کرد که طی ساعات آینده اجازه دسترسی کنسولی به اقای ویلن داده شود. خانواده این زندانی آمریکایی می‌گویند او بی‌گناه است و برای شرکت در یک مراسم عروسی به مسکو سفر کرده است. مقام‌های روسیه می‌گویند که آقای ویلن در حال ارتکاب اقدامی جاسوسی دستگیر شده است.

  پل ویلن
 18. شکایت از بوی نامطبوع در تهران

  از ساعاتی پیش شماری از ساکنان تهران از بویی ناخوشایند در سطح شهر خبر داده‌اند. اداره محیط زیست تهران می‌گوید به دنبال یافتن منشا این بو است.

  View more on twitter
 19. جام ملت‌های آسیا؛ ایرانی‌ها وارد ابوظبی شدند

  View more on twitter
 20. واکنش ترامپ به انتقاد رامنی

  دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توییتی به انتقادهای میت رامنی، چهره برجسته جمهوری‌خواهان، واکنش نشان داده و در بخشی از آن نوشته است:

  "واقعا ترجیح می‌دهم که میت روی امنیت مرزی و چیزهای زیاد دیگری تمرکز کند که می‌تواند در آنها مفید باشد. من بدجور بردم، اما او نبرد. او باید برای همه جمهوری‌خواهان خوشحال باشد. برای تیم بازی کن و ببر!"

  View more on twitter