Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. خلیل زاد گفته برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان جدول زمانی وجود ندارد
 2. دیپلمات‌های کانادایی خواستار دریافت غرامت به خاطر تاخیر در تخلیه از کوبا شدند

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. ایران از رونمایی 'موشک بالستیک هوشمند دزفول' خبر داد

  موشک دزفول

  خبرگزاری‌های ایران از رونمایی موشک بالستیک هوشمند زمین به زمین دزفول خبر دادند.

  گزارش شده که این موشک در کارخانه زیرزمینی تولید موشک‌های بالستیک سپاه پاسداران ایران ساخته و رونمایی شده است.

  سرتیپ امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران گفت که موشک دزفول به لحاظ ابعاد و اندازه به موشک ذوالفقار بسیار نزدیک است.

  به گفته آقای حاجی‌زاده: ‌"موشک ذوالفقار ۷۰۰ کیلومتر برد دارد، اما موشک دزفول هزار کیلومتر برد داشته و افزایش ۳۰۰ کیلومتری برد آن به واسطه به‌کارگیری فناوری‌های جدید در این محصول دفاعی است، قدرت انهدام و تخریب این موشک نیز به دلیل نوع موادی که در سر جنگی آن به‌کارگیری شده، دو برابر موشک ذوالفقار است."

 2. تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در اصفهان

  تصاویری امروز در شبکه های اجتماعی از تجمع اعتراضی معلمان و فرهنگیان در اصفهان منتشر شده است.

  معترضان شعار دادند: "این همه بی عدالتی، هرگز ندیده ملتی."

  View more on twitter
 3. 'دو نفر در درگیری مسلحانه در زاهدان کشته شدند'

  پلیس سیستان و بلوچستان از کشته شدن دو نفر در درگیری پلیس با گروهی افراد مسلح در شهر زاهدان خبر داده است.

  به گزارش ایسنا،‌ محمد قنبری،‌ در اینباره گفت: "ساعت ۱۲ ظهر امروز، یک تیم از مأموران انتظامی زاهدان که سه متهم موادمخدر را در اجرای دستور قضائی به شهرستان سراوان منتقل می‌کردند که در میدان ورودی زاهدان مورد حمله اشرار مسلح قرار گرفتند."

  به گفته آقای قنبری، پلیس در این درگیری ۲ نفر از این افراد را کشته و دو قبضه سلاح کلاشینکف و مقادیری مهمات کشف کرده است.

 4. توصیه رهبر حزب الله به دولت لبنان: کمک نظامی ایران برای مقابله با اسرائیل را بپذیرید

  حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان می گوید از دولت جدید این کشور خواسته پیشنهاد کمک نظامی ایران به ارتش این کشور برای مقابله با اسرائیل را قبول کند.

  آقای نصرالله در مراسم چهلمین سالگرد انقلاب ایران با کنفرانس ویدئویی برای مقامات عالی رتبه لبنان، سفیران و هوادارانش سخنرانی می کرد.

  حسن نصرالله به شکل تلویحی گفت ایران پیشنهاد کرده است ارتش لبنان را به سامانه‌های دفاعی تجهیز کند.

  دولت لبنان در موارد قبلی با چنین پیشنهادهایی مخالفت کرده بود.

 5. یک نماینده مجلس ایران خواهان اعلام آمار رسمی زندانیان شد

  محمود صادقی، نماینده شهر تهران در مجلس ایران در توییتی نوشت: "خبر آزادی ۵۰ هزار زندانی در چهل سالگی انقلاب مسرت بخش است. سازمان زندان‌ها اطلس گویایی از کل زندانیان را بر حسب نوع جرم، سن، جنس و میزان محکومیت آنان ارائه کند. پنهان سازی راه حل مشکلات نیست."

  View more on twitter
 6. گزارشگران بدون مرز بر اساس سند قوه قضائیه ایران: حبس و اعدام بیش از ۸۰۰ روزنامه‌نگار در ۳۰ سال اول انقلاب

  سازمان گزارشگران بدون مرز در یک تحقیق تازه بر اساس به یک سند رسمی دستگاه قضایی ایران دریافته که "در فاصله سال‌های ۱۳۵۸ تا ۱۳۸۸ دست‌کم ۸۶۰ روزنامه‌نگار را رژیم ایران بازداشت و زندانی کرده است که شماری از آنها اعدام شده‌اند."

  در کنفرانس مطبوعاتی با شرکت، شیرین عبادی برنده نوبل صلح و دیگر کنشگران و پژوهشگرانی مانند منیره برادران و ایرج مصداقی برگزار شد، از وجود "پرونده‌ای رایانه‌ای که در آن شمار زیادی از بازداشت‌ها، زندانی‌ کردن‌ها و اعدام‌ها در تهران ثبت شده است، پرده برداشته شد."

  گزارشگران بدون مرز می‌گویند: "در این پرونده یک میلیون و هفتصد هزارنام ثبت شده است که همه اقشار و افراد اجتماعی را از زن، مرد و کودک ، اعضای اقلیت‌های دینی و قومی، زندانیان عادی و زندانیان سیاسی از این میان مخالفان سیاسی نظام و روزنامه‌نگاران و شهروند-خبرنگاران در بر می گیرد. واکاوی این پرونده برای نخستین بار نشان می‌دهد دستگاه قضایی تلاش کرده است که حقیقت را در باره وضعیت و اتهام‌های روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی دستکاری و یا بزک کند."

  در این گزارش آمده که دست‌کم چهار روزنامه‌نگار حرفه‌ای به نام‌های "علی اصغر امیرانی، سعید سلطان‌پور، ‌رحمان هاتفی منفرد و سیمون فرزامی در این سالها در ایران اعدام شده‌اند."

  بر اساس این گزارش "سیمون فرزامی یکی از قربانیان هنگام اعدام ۷۰ سال داشت. این روزنامه‌نگار سوئيسی ایرانی‌تبار، رییس دفتر خبرگزاری فرانسه در ایران و سردبیر ژورنال دو تهران بود که در اردیبهشت ۱۳۵۹ بازداشت و با اتهام جاسوسی برای امریکا شش ماه پس از بازداشت اعدام شد".

  سازمان گزارشگران بدون مرز در بیانیه خود همچنین به نام‌های روزنامه‌نگاران شناخته شده زندانی از جمله فرج سرکوهی، رضا علیجانی، تقی رحمانی، اکبر گنجی، محمد صدیق کبودوند، ژیلا بنی یعقوب و همسرش بهمن احمدی امویی، سعید متین‌پور، هنگامه شهیدی، نرگس محمدی، و احمد زیدآبادی اشاره کرده است.

  در این گزارش همچنین به مساله مرگ زهرا کاظمی، خبرنگار ایرانی کانادایی که در زمان بازداشت در ایران کشته شد، اشاره شده است.

 7. در ایران '۵۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند'

  ابراهیم رزاقی، اقتصاددان و استاد بازنشسته دانشگاه تهران در مصاحبه ای با خبرگزاری تسنیم گفت: "رئیس کمیته امداد می‌گوید حدود ۴۰ میلیون نفر زیر خط فقر هستند اما با دقت بیشتر شاید حدود ۵۰ میلیون نفر از جمعیت ۸۰ میلیونی ایران زیر خط فقر باشند که همه اینها نتیجه‌ سیاست‌های اقتصادی نادرست است."

  او همچنین با انتقاد از وضعیت اقتصادی کنونی گفت که ایران از نظر تولید موشک و صنایع هسته‌ای،‌ "توانسته موفق عمل کند" اما در سایر بخش‌های اقتصادی "پیش نرفته است."

 8. لقاح مصنوعی پلنگ ایرانی 'نیمه کاره ماند'

  به گزارش خبرگزاری‌ها از ایران عملیات لقاح مصنوعی پلنگ‌های ایرانی 'نیمه‌کاره ماند'

  امروز در باغ وحش ارم تهران از یک پلنگ ایرانی اسپرم گرفتند اما پس از بیهوش کردن پلنگ ماده،‌ متوجه شدند که برای پذیرش لقاح مصنوعی آماده نیست و باید ده تا بیست روز دیگر صبر کننند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، ایمان معماریان دامپزشک و مدیر باغ وحش تهران پیش از آغاز این عمل‌ به خبرنگاران گفت: "کاری که امروز انجام می‌دهیم امکان‌سنجی عمل لقاح مصنوعی است. دو پلنگ ایرانی در باغ وحش تهران داریم که یکی‌شان پلنگ نری است که سال گذشته از باغ وحش لیسبون پرتغال به ایران آورده شد. یک پلنگ ایرانی ماده هم در باغ وحش تهران داریم که متاسفانه حدود ۶ سال پیش یک دست خود را در تله شکارچی‌ها از دست داده اما از نظر ژنتیکی بسیار بسیار باارزش است و به همین دلیل تصمیم گرفتیم این کار را انجام دهیم."

  به گفته آقای معماریان، " الان اسپرم‌های پلنگ نر را گرفته‌ایم و حتی می‌توانیم آن‌ها را فریز کرده و نگهداری کنیم. کاری که قبلاً هم انجام داده‌ایم و الان یک بانک اسپرم پلنگ ایرانی داریم که در نیتروژن مایع نگهداری می‌کنیم."

  پلنگ ایرانی
  پلنگ ایرانی
  پلنگ ایرانی
  پلنگ ایرانی
 9. وزیر اطلاعات ایران: در آستانه سالگرد انقلاب 'تیم‌های زیادی' بازداشت شدند

  محمود علوی ، وزیر اطلاعات ایران گفت که تا کنون "تیم های بسیاری که تلاش‌های زیادی برای به چالش کشیدن امنیت کشور به ویژه در آستانه دهه فجر داشتند، شناسایی شده و اعضای آنها دستگیر شده‌اند."

  او که به شهرستان شوش در خوزستان سفر کرده است،‌ در سخنرانی در مصلای این شهر گفت که ماموران وزارت اطلاعات با همراهی نیروهای سپاه، ارتش، نیروی انتظامی، قوه قضائیه و استانداری‌ها و فرمانداری‌ها این افراد را دستگیر کرده‌اند و "اکنون امنیت بی بدیلی در کشور حکمفرماست."

  به گزارش ایرنا، آقای علوی تعداد تیم های دستگیر شده و مکان شناسایی آنها را اعلام نکرد.

  او همچنین به زبان های فارسی و عربی از آنچه که "محبت های مردم خوزستان نسبت به جمهوری اسلامی و رهبر جمهوری اسلامی و انقلاب" خواند،‌ تشکر کرد.

 10. وزیر خارجه آمریکا: حزب الله لبنان در ونزوئلا فعال است

  مایک پومپئو، وزیر خارجه آمریکا، گفته است که گروه حزب‌الله لبنان، وابسته به جمهوری اسلامی ایران، در ونزوئلا فعال است.

  آقای پومپئو در مصاحبه با شبکه فاکس بیزینس گفته است که "بسیاری از مردم نمی‌دانند که حزب‌الله در ونزوئلا شاخه‌های فعال دارد و ایرانی‌ها در صدد تاثیر گذاری بر شرایط ونزوئلا و سایر کشورهای آمریکای جنوبی بوده‌اند."

  وی گفته است که "ما موظف هستیم تا این شاخه‌ها را پیگیری و خنثی کنیم."

  روزنامه ایندیپندنت چاپ بریتانیا با انتشار این گزارش نوشته است سال‌هاست که دولت آمریکا گروه حزب‌الله لبنان را "سازمان تروریستی" دانسته و حتی در زمان جورج بوش هم ونزوئلا را به ارتباط با این گروه متهم کرده بود.

  به نوشته این روزنامه، دولت آمریکا همچنین معتقد است که از سال‌ها پیش، حزب‌الله برای کمک به تامین نیازهای مالی خود با گروه‌های فعال در زمینه خرید و فروش مواد مخدر و پولشویی در آمریکا لاتین ارتباط و همکاری داشته است.

  از زمان ریاست جمهوری هوگو چاوز، دولت آن کشور روابط دوستانه‌ای با جمهوری اسلامی داشته و این روابط به خصوص بین آقای چاوز و محمود احمدی نژاد بسیار گرم بود. جمهوری اسلامی ا یران سرمایه‌گذاری‌هایی هم در ونزوئلا کرده است.

  ایندیپندنت تکرار اتهام ارتباط حزب‌الله با دولت ونزوئلا را بخشی از سیاست ایالات متحده برای افزایش فشار بر ایران دانسته است.

 11. رهبر جمهوری اسلامی با عفو یا تخفیف مجازات 'تعداد زیادی' از محکومان موافقت کرد

  آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران با عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضائی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی موافقت کرده است.

  بر اساس نامه رئیس قوه قضائیه ایران این تخفیف و عفو که مناسبت آن چهلمین سال انقلاب عنوان شده، شامل کسانی می‌شود که تا تاریخ ۲۲ بهمن امسال محکومیت آنان قطعیت یافته و واجد "شرایط استفاده از عفو یا تخفیف مجازات تشخیص داده شد­ه‌اند."

  بر اساس نامه رئیس قوه قضائیه ایران محکومان پرونده های مربوط به "قاچاق مسلحانه و یا عمده مواد مخدر، قاچاق اسلحه و مهمات، جرائم امنیتی که محکومیت آنها بیش از یک سال باشد، آدم ربایی در صورت عدم گذشت شاکی، اسیدپاشی، تجاوز به عنف، دایر کردن مرکز فساد و فحشاء، سرقت مسلحانه، اختلاس، کلاهبرداری،‌ جعل سکه و اسکناس، پولشویی،‌ اخلال در نظام اقتصادی کشور، قاچاق مشروبات الکلی، قاچاق کالا و ارز سازمان یافته، حرفه‌ای و عمده" شامل این عفو و تخفیف مجازات نمی‌شوند.

  پیشتر رئیس قوه قضائیه اعلام کرده بود که با موافقت آیت الله خامنه‌ای ۵۰ هزار زندانی مورد عفو قرار می‌گیرند.

  به تازگی سازمان عفو بین‌الملل در یک بیانیه آماری اعلام کرده بود که در طول سال ۲۰۱۸ بیش از هفت هزار تظاهرکننده، دانشجو، خبرنگار، کارگر، فعالان محیط زیست، حقوق زنان، حقوق اقلیت‌ها و کارگران به شکل "اغلب خودسرانه و غیرقانونی در ایران بازداشت شده‌اند."

 12. زنان طرفدار تیم فوتبال استقلال پشت درهای بسته ورزشگاهی در غرب تهران

  خبرگزاری ایسنا گزارش داد که چند نفر از زنان طرفدار تیم استقلال که قصد ورود به ورزشگاه شهدای شهر قدس در غرب تهران را داشتند، پشت درهای بسته ماندند و اجازه ورود به ورزشگاه به آنها داده نشد.

  آخرین دیدار هفته شانزدهم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران امروز بین تیم های پیکان و استقلال در شهر قدس آغاز شده است.

  View more on twitter
 13. وکیل همسر کاووس سیدامامی از پیگیری برای لغو حکم ممنوع الخروجی او خبر داد

  کاووس سیدامامی

  ابوذر نصراللهی، وکیل مدافع مریم ممبینی، همسر کاووس سید امامی امروز به خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا گفت که برای پیگیری وضع ممنوع الخروجی موکلش، دیروز چهارشنبه (۱۷ بهمن) به "مرجع استعلام وضعیت ممنوع الخروجی در دادستانی کل کشور" مراجعه کرده است که اعلام کردند: "دستور ممنوع الخروجی خانم ممبینی، اول دی امسال منقضی شده است اما چون مرجع صادر کننده و تمدید کننده آن سرپرست دادسرای امنیت است، باید به صورت مجزا رفع آن را اعلام کند؛ در نتیجه همسر مرحوم سید امامی هنوز ممنوع الخروج است."

  آقای نصراللهی همچنین گفت: "به صورت حضوری به همراه آقای درفشان وکیل دیگر همسر سیدامامی به دادسرای امنیت مراجعه و یک نسخه از درخواست رفع ممنوع الخروجی را تحویل دفتر سرپرست دادسرا دادیم اما چون شماره ثبت ندادند برای حفظ سابقه به صورت پستی دو قبضه نیز به صورت پیشتاز تحویل دفتر پست و رسید دریافت شد."

  همسر آقای سیدامامی از حدود یک سال پیش و هنگامی که به همراه فرزندانش قصد سفر به کانادا را داشت از ممنوع الخروجی خود مطلع شد.

  خبر درگذشت کاووس سید امامی، فعال محیط زیست و استاد دانشگاه در روز ۲۱ بهمن سال گذشته، دو هفته بعد از بازداشت او به خانواده‌اش اعلام شد. مقام‌های قضایی ایران گفتند که آقای سیدامامی، در زندان خودکشی کرده و او را متهم به جاسوسی کردند. تلویزیون ایران فیلمی درباره آقای سیدامامی پخش کرد. خانواده آقای امامی از صدا وسیمای جمهوری اسلامی شکایت کرده اند.

  مراسم اولین سالگرد درگذشت آقای سیدامامی قرار است فردا در تهران برگزار شود.

 14. استقبال یک ایرانی از کی‌روش در فرودگاه بوگوتا

  بر اساس تصاویر منتشر شده از فرودگاه بوگوتا، ‌در کلمبیا، یک ایرانی طرفدار کارلوس کی‌روش، سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، تشکر کرد و گفت: "حالا تیم کلمبیا ۸۰ میلیون طرفدار دارد."

  آقای کی‌روش بامداد امروز پنجشنبه وارد بوگوتا شده و قرار است با فدراسیون فوتبال کلمبیا قرارداد امضا کند.

  View more on instagram
 15. روابط عمومی مجلس: سخنان لاریجانی درباره اصلاح ساختار در کشور نبوده است

  مهدی کیایی، مدیرکل روابط عمومی مجلس ایران در توییتی توضیح داده است که آنچه در رسانه‌های به نقل از علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران به عنوان "اصلاحات ساختاری در کشور" عنوان شده است، دقیق نبوده و منظور آقای لاریجانی، "اصلاح ساختاری در نظام بودجه ریزی کشور" بوده است.

  در ویدئویی که خبرگزاری فارس از سخنان رئیس مجلس ایران منتشر کرده است،‌ آقای لاریجانی می‌گوید: "یک دستوری رهبری معظم فرمودند که ما ظرف چهار ماه آینده یک اصلاح ساختاری در کشور داشته باشیم که ممکن است به اصلاح بودجه هم بیانجامد."

  آقای لاریجانی هم که امروز به شهر اراک سفر کرده است در جمع خبرنگاران گفت که قبل از سال موضوعاتی درباره بودجه ۹۸ مطرح شده بود و نظر رهبر جمهوری اسلامی این بوده که "بودجه ۹۸ متناسب با تحریم باشد که براساس آن جلسات برگزار شد و معلوم شد که باید در ساختار بودجه‌ریزی کشور تغییراتی مانند اینکه حجم دولت براساس سیاست‌های کلی کوچک و چابک شود یا بهره‌وری کار در بخش‌ها باید بالا رود، بودجه‌ریزی براساس عملکرد یا اینکه بودجه باید به فعال‌تر کردن پروژه‌های عمرانی کشور را با کمک مردم اجرایی کرد‌، به‌وجود آید."

  View more on twitter
 16. احسان کرمی، خواننده، مجری و بازیگر ایرانی از ممنوع‌التصویری خود در تلویزیون خبر داد

  خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا به نقل از احسان کرمی، خواننده، مجری و بازیگر تئاتر ایران گزارش داده که او در رادیو و تلویزیون، "ممنوع التصویر شده است."

  او در این‎باره گفت: "به من اعلام کرده‌اند که نامه‌ای از بالا که البته نمی‌دانم این «بالا» دقیقا کجاست زده‌اند که در آن ذکر شده من ممنوع‌التصویر هستم و اجازه فعالیت در تلویزیون را ندارم که البته این ممنوع‌التصویری مربوط به تلویزیون است و ربطی به فعالیت‌های من در تئاتر و سینما ندارد."

  او یکی از مجریان نشست‌های جشنواره فیلم فجر در تهران است.

  به گفته آقای کرمی: "در طول چند روز گذشته مدام از من درباره ممنوع‌التصویری‌ام سوال می‌شد و به همین دلیل من هم پیگیری کردم و متوجه شدم که این مساله صحت دارد و تصمیم گرفتم که خودم آن را رسانه‌ای کنم."

  احسان کرمی
 17. راه اندازی پروژه سرمایه گذاری دارویی با دانمارک تحت اینستکس

  علی شریعتی، عضو اتاق بازرگانی تهران از راه اندازی مجدد پروژه بزرگترین سرمایه گذاری در بخش دارو خبر داده است. به گفته آقای شریعتی بعد ازاعلام راه اندازی ساز و کار مالی اروپا اینستکس، بزرگترین سرمایه گذاری در بخش دارو با شرکت دانمارکی نوردیسک بار دیگر راه اندازی شد. شرکت دانمارکی نوردیسک از شرکت های بزرگ در صنعت داروسازی است و ۵۰ درصد بازار داروهای دیابت جهان را در اختیار دارد. آقای شریعتی گفته پس از برخی تنش‌ها بین ایران و دانمارک و بازداشت دیپلمات ایرانی و خروج سفیر این کشور از ایران این پروژه نیز چون سرمایه گذاری مستقیم محسوب می‌شد متوقف شد،اما با عادی شدن رابطه ایران و دانمارک و بازگشت سفیر این کشور به ایران و اکنون با اجرایی شدن اینستکس دوباره فعالیت آن آغاز شده است.

  View more on twitter
 18. آمریکا کمک به کامرون را به خاطر مسایل حقوق بشری قطع کرد

  نیروهای امنیتی
  Image caption: آمریکا نیروهای امنیتی کامرون را به نقض حقوق بشر و دولت را به کوتاهی در رسیدگی به این موضوع متهم کرده است

  وزارت خارجه آمریکا گفته است که چندین میلیون دلار کمک مالی به کشور کامرون را به دلیل نقض حقوق بشر در آن کشور قطع کرده است.

  به گفته مقامات آمریکایی، دولت کامرون باید اتهامات "قابل قبول" در مورد نقض حقوق بشر را بررسی و افرادی را که مرتکب اینگونه اقدامات شده‌اند تحت پیگرد قرار دهد.

  ماه مه سال گذشته، سفیر ایالات متحده در کامرون نیروهای امنیتی این کشور را به قتل‌های زنجیره‌ای، بازداشت خودسرانه و حمله و تخریب روستاهای مخالف دولت متهم کرد.

  این کشور مدت‌هاست گرفتار درگیری خشونت‌آمیز بین اکثریت فرانسوی زبان و جدایی‌طلبان انگلیسی زبان است.

 19. حساب شرکت نفتی توتال با ونزوئلا مسدود شد

  پاتریک پویان، رئیس شرکت نفتی توتال از مسدود کردن حساب شعبه این شرکت در ونزوئلا خبر داده است.

  این حساب به دلیل تحریم نفتی آمریکا علیه ونزوئلا مسدود شده است.

  با شدت گرفتن بحران سیاسی ونزوئلا و تصمیم رئیس پارلمان آن کشور برای اعلام خود به عنوان رئیس جمهوری موقت، ایالات متحده شرکت ملی نفت ونزوئلا را تحریم کرد.

  رئیس پارلمان ونزوئلا گفته است که ریاست جمهوری نیکلاس مادورو، که بار دیگر به ریاست جمهوری انتخاب شده، غیرقانونی است و لازم است یک دولت موقت زمام امور را در دست گرفته و انتخابات دیگری برگزار کند.

  ایالات متحده و تعدادی کشور اروپایی و آمریکای لاتین رئیس پارلمان را به عنوان رئیس جمهوری مشروع ونزوئلا مورد شناسایی قرار داده‌اند. شمار دیگری از کشورها، از جمله ایران، سوریه، روسیه و چین بر ادامه شناسایی آقای مادورو تاکید نهاده‌اند.

 20. کشف بزرگترین محموله گازوئیل قاچاق در جنوب کشور

  فرمانده انتظامی سیستان وبلوچستان از کشف بزرگترین محموله گازوئیل قاچاق در جنوب کشور خبر داد.

  به گفته محمد قنبری اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیات گسترده ای را برای برای شناسایی و دستگیری اعضای این باند حرفه ای قاچاق آغاز که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد این افراد به صورت سازمان یافته با بارنامه های جعلی اقدام به خرید گسترده محصولات نفتی از استان های مرکزی و انتقال آن به مناطق مرزی جنوب شرق و سپس کشور پاکستان می کنند.

  فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفته که در این عملیات ۹۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق از سه خودرو تریلی کشف شد که بزرگترین محموله قاچاق گازوئیل در سالجاری است.

  محموله قاچاق