Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. نودمین مراسم اسکار در لس آنجلس برگزار شد.
  2. در این مراسم، گیرمو دل تورو جایزه مهم بهترین فیلم سال را برای "شکل آب" از وارن بیتی و فی دانووی دریافت کرد. همین فیلم جایزه بهترین فیلم سال را نیز گرفت.
  3. فرانسیس مکدرموند برای فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری" برنده بهترین هنرپیشه زن اسکار شد.
  4. گری الدمن به خاطر فیلم "تیره ترین ساعت" درباره زندگی وینستون چرچیل برنده بهترین هنرپیشه مرد اسکار شد.
  5. کودک خاموش - کاری از کریس اوورتون و ریچال شنتون به فیلمبرداری علی فراهانی، برنده بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده شد

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

  1. اعطای جایزه مهم شب به کارگردان شکل آب

    گیرمو دل تورو جایزه مهم بهترین فیلم سال را از وارن بیتی و فی دانووی دریافت کرد.

    گیرمو دل تورو
    Image caption: گیرمو دل تورو وسط
  2. بهترین فیلم

    شکل آب جایزه بهترین فیلم سال را گرفت.

    سایر نامزدها:

    • مرا به نامت صدا کن
    • تیره ترین ساعت
    • دانکرک
    • برو بیرون
    • لیدی برد
    • رشته خیال
    • پست
    • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
    وارن بیتی و فی دانووی جایزه بهترین فیلم را اعطا کردند
    Image caption: وارن بیتی و فی دانووی جایزه بهترین فیلم را اعطا کردند
  3. بهترین هنرپیشه زن

    فرانسیس مکدرموند برای فیلم "سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری" برنده بهترین هنرپیشه زن اسکار شد.

    این جایزه اصلا شگفت نبود. مکدرموند در فصل جوایز سینمایی همه جوایز مشابه را درو کرده بود از جمله بفتا و گلدن گلوب.

    سایر نامزدها:

    • سلی هاکینز – شکل آب
    • مارگو روبی – من، تونیا
    • سائورس رونان – لیدی برد
    • مریل استریپ - پست
    مکدرموند
    Image caption: فرانسیس مکدرموند
  4. بهترین هنرپیشه مرد

    گری الدمن به خاطر فیلم "تیره ترین ساعت" درباره زندگی وینستون چرچیل برنده بهترین هنرپیشه مرد اسکار شد.

    جایزه را هلن میرن و جین فوندا به او دادند.

    سایر نامزدها:

    • تیموتی شالامت - مرا با نامت صدا کن
    • دنیل دی لوئیس - رشته خیال
    • دنیل کالویا - برو بیرون
    • دنزل واشنگن - رومن جی ازرئیل اسک
    گری الدمن
  5. بهترین کارگردان

    جایزه بهترین کارگردان نصیب گیرمو دل تورو به خاطر فیلم "شکل آب" شد.

    سایر نامزدها:

    • دانکرک – کریستوفر نولان
    • برو بیرون – جوردن پیل
    • لیدی برد – گرتا گرویگ
    • رشته خیال – پال توماس اندرسون
    گیرمو دل تورو
    Image caption: گیرمو دل تورو کارگردان شکل آب
  6. بهترین آهنگ اصیل

    به یادم باش - اثر انیمیشن کوکو (کریستن اندرسون لوپز و رابرت لوپز)

    این دومین اسکار برای کوکو بود.

  7. بهترین موسیقی فیلم

    شکل آب - الکساندر دسپلت

    این دومین جایزه شکل آب است که امشب دریافت می کند.

    سایر نامزدها:

    • دانکرک
    • جنگ ستارگان
    • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
  8. بهترین فیلمبرداری

    بلید رانر 2049 - راجر دیکینز

    این اولین موفقیت او پس از 14 بار نامزی بود.

    سایر نامزدها:

    • تیره ترین ساعت
    • دانکرک
    • مادباوند
    • شکل آب
  9. بهترین فیلنامه غیراقتباسی

    برو بیرون - نوشته جوردن پیل

    سایر نامزدها:

    • بیگ سیک
    • لیدی برد
    • شکل آب
    • ونسا تیلور
    • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
    جوردن پیل جایزه اش را از نیکول کیدمن می گیرد
    Image caption: جوردن پیل جایزه اش را از نیکول کیدمن می گیرد
  10. برنده بهترین فیلمنامه اقتباسی

    مرا با نامت صدا کن - فیلنامه از جیمز آیووری

    سایر نامزدها:

    • هنرمند فاجعه
    • لوگان
    • مایکل گرین
    • بازی مالی
    • مادباوند
  11. موفقیت کودک خاموش

  12. برنده بهترین مستند کوتاه

    بهشت راه بندان در اتوبان 405 است - فرانک استایفل

    سایر نامزدها:

    • ادیت + ادی
    • قهرمان
    • مهارت با چاقو
    • چراغ راهنمایی
  13. برنده بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده

    کودک خاموش - کاری از کریس اوورتون و ریچال شنتون به فیلمبرداری علی فراهانی

    سایر نامزدها:

    • دبستان دیکلب
    • ساعت یازده
    • برادرزاده ام امت
    • واتو ووت/همه ما
    سازنده فیلم کودک خاموش
  14. بهترین تدوین فیلم

    دانکرک - لی اسمیت

    این سومین جایزه برای دانکرک فیلمی درباره جنگ جهانی در مراسم امشب

    سایر نامزدها:

    • راننده بچه سال
    • من، تونیا
    • شکل آب
    • سه بیلبورد بیرون ابینگ میزوری
    لی اسمیت
    Image caption: لی اسمیت
  15. برنده بهترین جلوه های ویژه

    بلید رانر 2049 - جان نلسون، گرد نفزر، پال لمبرت و ریچارد هوور

    سایر نامزدها:

    • نگهبان کهکشان قسمت 2
    • کونگ: جزیره جمجمه
    • جنگ ستارگان: آخرین جدای
    • نبرد بر سر سیاره میمون ها
    بلید رانر 2049
  16. برنده بهترین انیمشین کوتاه

    بستکتبال دوست داشتنی - گلن کین - کوبی برایانت

    سایر نامزدها:

    • مهمانی در باغ
    • لو
    • فضای منفی
    • قافیه های طغیانگر
  17. Post update

    الیسون جنی
    Image caption: الیسون جنی
  18. برنده بهترین جایزه مکمل زن

    الیسون جنی به خاطر فیلم "من، تونیا"

    فیلم زندگی تونیا هاردینگ قهرمان سابق اسکی روی یخ را بازگو می کند که دچار رسوایی شد

    سایر نامزدها:

    • مری جی بلایج - مادباوند
    • لسلی منویل - رشته خیال
    • لوری متکف - لیدی برد
    • اکتاویا اسپنسر - شکل آب
  19. برنده بهترین فیلم زبان خارجی

    یک زن محشر، سباستین للیو

    سایر نامزدها:

    • توهین از لبنان
    • بی عشق از روسیه
    • از جسم و روح از مجارستان
    • مربع از سوئد
  20. برنده بهترین طراحی تولید

    شکل آب – طراحی تولید از پال دنهام استربری، طراحی صحنه از شین ویو و جف ملوین

    سایر نامزدها:

    • زیبا و دیو
    • بلیند رانر 2049
    • تیره ترین ساعت
    • دانکرک