Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. آیا واین به پایان خط رسیده است؟

  به دنبال اعلام بستن سرویس ویدئویی واین از سوی توئیتر، دیو لی، خبرنگار تکنولوژی بی بی سی در آمریکا، می‌گوید که هنوز معلوم نیست آیا توییتر قصد دارد که پس از تعطیلی واین، کارکردهای مشابه این سرویس را به اپلیکیشن اصلی توییتر اضافه کند یا نه. اما بسیار بعید خواهد بود که توییتر این قالب ویدئویی را به کلی کنار بگذارد و از آن صرف نظر کند. 

  سرویس واین به کاربران اجازه می داد ویدئوهای شش ثانیه ای خود را به اشتراک بگذارند که معادل ویدئویی توییت‌های کوتاه و ١٤٠ کاراکتری به حساب می آمدند.

 2. توئیتر، سرویس ویدئویی واین را می بندد

  شبکه اجتماعی توئیتر اعلام کرد که به زودی سرویس ویدئویی واین را می بندد. 

   همچنین این شبکه اجتماعی اعلام کرد که ۹ درصد از نیروهای کارش را تعدیل می کند.

 3. ستاد انتخابات اواخر آذرماه در ایران تشکیل می شود

  محمد حسین مقیمی، قائم مقام وزیر کشور ایران اعلام کرد که ستاد انتخابات اواخر آذرماه تشکیل می شود و برنامه زمان‌بندی نیز طبق اطلاعیه‌های رسمی وزارت کشور اعلام خواهد شد.

   به گزارش خبرگزاری میزان، وی با اشاره به اینکه سال آینده سه انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا و انتخابات میان دوره‌ای مجلس برگزار خواهد شد، گفت: انتخابات مجلس فقط در چهار حوزه برگزار خواهد شد.

 4. یکی از فرماندهان سپاه در سوریه کشته شد

   خبرگزاری میزان نوشت غلامرضا سمایی از فرماندهان ارشد سپاه پاسداران روز چهارشنبه پنجم آبان در سوریه کشته شده است.  

  براساس این گزارش، آقای سمایی  پیشتر سمت‌هایی چون مسئول عملیات قرارگاه سپاه پاسداران در شرق کشور، مسئول گروه توپخانه لشکر ۵ نصر و مسئول اطلاعات گروه توپخانه و موشکی ۶۱ محرم را داشته است.

  سپاه
 5. Post update

 6. معاون وزیر بهداشت: ۲۰۰ هزار پرستار کم داریم

  محمد میرزابیگی، معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایران با کمبود ۲۰۰ هزار نفر پرستار در بخش درمان مواجه است. 

  به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاون وزیر بهداشت در خصوص اقدامهای صورت گرفته برای جبران این کمبودن نیرو گفت که از سال ۹۲ اقدام به سطح بندی خدمات پرستاری به ۲ دو سطح حرفه ای و غیرحرفه ای کرده و در حوزه حرفه ای، ظرفیت ۱۸۱ دانشگاه پرستاری و مامایی را ۲ برابر کرده ایم. 

  وی گفت: از اواخر سال آینده، هر سال ۱۲ هزار نفر نیروی جدید در سه بخش خدمات عمومی، تخصصی و فوق تخصصی به گروه پرستاری اضافه خواهد شد. 

 7. Post update

 8. Post update

 9. مسکن مهر تبدیل به حاشیه نشینی مدرن شده است

  محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از مسکن مهر گفت: "مسکن مهر تبدیل به حاشیه نشینی مدرن شده است و این وضعیت را به لحاظ آسیب‌شناسی شهری به شدت تهدید می‌کند."

   آقای نریمان همچنین اضافه کرد: "مشکلات مسکن مهر مربوط به این دولت نمی‌شود که بخواهیم با آن سیاسی برخورد کنیم، مسکن مهر مشکلات زیر ساختی دارد که در گزارش کمیسیون اصل نود به صورت کارشناسی و منصفانه تشریح شد و اینگونه برخوردها و تحلیل‌های جناحی، فقط به مشکلات موجود دامن می‌زند."

   این مقام مسول در توضیح ایرادات برنامه مسکن مهر گفت که واگذاری اراضی نامناسب برای احداث مسکن مهر ، ضعف خدمات زیربنایی و روبنایی لازم از جمله آب، فاضلاب، بیمارستان، مدرسه و فضای سبز ، ضعف فنی و اجرایی در عملکرد پیمانکاران و مجریان طرح مسکن مهر و گاهی پایین بودن کیفیت ساخت و سازها، عدم نصب انشعابات آب برق، گاز و فاضلاب و همچنین عدم توجه به ظرفیت جمعیت پذیری و جمعیت موجود شهرهایی که در آن مسکن مهر پیش بینی شد از جمله ایرادها در اجرای این طرح بوده است.

 10. Post update

  خبرگزاری فرانسه نوشت: مردی در بیرون سفارت آمریکا در کنیا به ضرب گلوله پلیس کشته شد 

 11. زلزله ایتالیا تلفات جانی در پی نداشت

  در پی دو زلزله در ایتالیا یک ساختمان تاریخی در مرکز این کشور به شدت آسیب دیده است و صدها نفر مجبور به ترک منازلشان شده اند. وزیر کشور ایتالیا گفت که هیچ فردی در این دو زلزله کشته نشده است و این خود یک معجزه به حساب می آید. امدادگران در تلاش برای کمک رسانی به حادثه دیدگان هستند و مقامات می گویند شرایط بحرانی نیست.

 12. Post update

 13. Post update

  گزارشها حاکی است از زمان آغاز عملیات پس گرفتن موصل از نیروهای گروه موسم به دولت اسلامی (داعش) تاکنون بیش از ۸۰۰ نفر از شبه‌نظامیان این گروه کشته شده‌اند.

  ژنرال جوزف ووتل، بلندپایه‌ترین فرمانده نظامی آمریکا در خاورمیانه، به خبرگزاری فرانسه گفت که در طول ده روز گذشته بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ نیروی داعش در جریان عملیات موصل کشته شده‌اند.

  بیشتر بخوانید 

 14. Post update

  نیمه اول دیدار ایران و عربستان در نیمه‌نهایی فوتبال قهرمانی زیر ۱۹ سال آسیا با حساب ۲-۳ به نفع عربستان تمام شد. برای عربستان در این بازی سامی ناجی (دقیقه ۱۸)، ‌ایمان الخالیف (دقیقه ۴۲) و عبدلرحمن یامی (دقیقه ۴۶) گل زدند و گل‌های ایران را رضا جعفری (دقیقه ۴۵) و عارف آغاسی (دقیقه ۴۹) زدند.

 15. عنوان تازه امامعلی رحمان: 'اساس‌گذار تاجیکستانِ مستقل'

  پارلمان تاجیکستان با تصویب قانونی تازه به امامعلی رحمان، رئیس جمهوری این کشور، عنوان "اساس‌گذار تاجیکستان مستقل" داده است. در طرح قانون جدید بر اختیارات رئیس جمهوری یا "پیشوای ملت" تاجیکستان، افزوده شده است. آقای رحمان در اواسط آذرماه سال گذشته "پیشوای ملت" اعلام شده بود. 

 16. 'ایرایندیا پروازهای خود به ایران را از سر می‌گیرد'

  رسانه‌های هندی گزارش می‌دهند که شرکت هواپیمایی دولتی این کشور، "ایر ایندیا"، در نظر دارد تا پس از حدود دو دهه، پروازهای خود به ایران را از سر بگیرد. گزارش شده است که این تصمیم پس از توافق هسته‌ای بین ایران و دولتهای غربی، اتخاذ شده است. 

  بر اساس همین گزارشها این پروازهای "ارزان قیمت" به ایران، قرار است با نام "ایر ایندیا اکسپرس" راه‌اندازی شود.

  همچنین به نقل مقامات گفته شده است این پروازها که پایتخت دو کشور را به یکدیگر متصل می کند، قرار است سه بار در هفته انجام شود.  

 17. سوخت‌گیری ناوهای روسیه در بنادر شمال آفریقا

  به گفته منابع نیروی دریایی غرب، رزم ‌ناوهای روسیه که به طرف سوریه در حرکت هستند از تانکرهای نفتی در بنادری در شمال آفریقا سوخت‌گیری می‌کنند. 

  بیشتر بخوانید

 18. ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در ایران

  رییس سازمان بهزیستی اعلام کرد: ۲ میلیون زن سرپرست خانوار در ایران وجود دارد که از این تعداد یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر فاقد همسر و ۱۰ درصد مابقی در سن پایین به واسطه طلاق، در این گروه جای گرفته‌اند.

 19. Post update

  خبرگزاری فرانسه نوشت: سازمان جاسوسی افغانستان تایید کرده که رهبران القاعده در بمباران هوایی کشته شدند. 

  بیشتر بخوانید

 20. Post update