Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. انتظار هزاران نفر برای خروج از شرق حلب
  2. سفر رئیس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران
  3. اضافه شدن یک روز به تعطیلات رسمی ایران
  4. مرگ دست‌کم ۴۰ نفر در انفجار انتحاری در عدن یمن
  5. مرگ ۱۴ نفر بر اثر تصادف اتوبوس و تانکر در غرب افغانستان

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

حکم عفو برای موشه کاتساو، رییس‌جمهور سابق اسرائیل

موشه کاتساو
AFP

موشه کاتساو، رییس‌جمهور سابق اسرائیل که متولد ایران است، پنج سال بعد از گذراندن دوران هفت ساله محکومیت خود می‌تواند از زندان آزاد شود. 

او به جرم تجاوز در زندان است و بر این اساس هفته آینده آزاد خواهد شد. او ۷۱ سال دارد و پیش از این دو بار تقاضای عفوش رد شده بود. آقای کاتساو سال ۲۰۰۷ بعد از آن‌‎که به تجاوز و آزار و اذیت متهم شد، استعفا کرد. او همواره تاکید کرده بود که بی‌‎گناه است. وکیل او گفته است که آقای کاتساو بعد از شنیدن حکم عفو از شوق گریه کرده است.

بیشتر بخوانید: برخورد دوستانه محمد خاتمی و موشه کاتساو

لغو پروازهای چند شهر ایران به مقصد دوبی

شرکت هواپیمایی ماهان از لغو چهار خط پروازی به مقصد دوبی در ایران خبر داده است. به گزارش خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) مهدی علیاری، مدیر امور ارتباطات این شرکت گفته است: "پروازهای قشم، شیراز، مشهد و کرمان به مقصد دوبی به دلیل نبود مسافر تا اطلاع ثانوی لغو شده است." شرکت ماهان اعلام کرده تاریخ جدید برقراری این پروازها مشخص نیست. آقای علیاری گفته به جز پرواز تهران به دبی مابقی پروازها به مقصد دبی فصلی است و لغو این پروازها  طبیعی است.

'آبیاری۲۴۰۰ هکتار از زمین های کشاورزی ایران با فاضلاب تصفیه نشده'

خسرو صادق نیت، رئیس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت ایران، اعلام کرد: "حدود ۲۴۰۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی کشور با فاضلاب تصفیه نشده آبیاری می شود." 

 به گزارش مهر، آقای صادق نیت، میزان مزارع آبیاری شده با فاضلاب در سال ۹۱ را حدود ۳ هزار و ۴۰۰ هکتار بیان کرد و گفت: "این میزان در سال ۹۴ به دو هزار و ۴۰۰ هکتار کاهش یافت."

 به گفته رئیس مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت استان های البرز، آذربایجان غربی، تهران و کرمانشاه بیشتر زمین‌های کشاورزی با فاضلاب تصفیه نشده آبیاری می‌شود.

زمین زراعی
MEHR

سفر معاون اول رییس جمهوری ایران به ترکیه لغو شد

چهار سناتور آمریکایی به دنبال تحقیق درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات

چهار سناتور آمریکایی خواستار تشکیل کمیته‌ای از هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه شده‌اند تا ادعاهای دولت آمریکا را درباره هک و دخالت روسیه و سایر کشورهای خارجی در انتخابات آمریکا بررسی کند.

 چارلز شومر، رهبر اقليت دمکرات در مجلس سنا، گفته او و هم حزبی‌اش جک رید، از درخواست دو سناتور جمهورى‌خواه، جان مک‌کین از ایالت آریزونا و لیندزی گراهام از ایالت کارولینای جنوبی براى تشكيل اين كميته مشترک حمايت می‌كنند. 

بهمن کلباسی، خبرنگار ما در نیویورک می‌گوید کمیته ویژه در صورت تشکیل، وقتی فراجناحی باشد، می‌تواند تحقیقات گسترده کند، مدارک محرمانه را ببیند و مقام‌های ارشد را برای شهادت علنی و غیرعلنی احضار کند. گزارش‌های این کمیته اهمیتش بیش از حد معمول است چون نمی‌توان آن را به جناحی بودن متهم کرد. 

زنگ خطر 'زنانه شدن آسیب‌های اجتماعی' در ایران

انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور زنانه شدن آسیب های اجتماعی را یک بحران جدی و زنگ خطری برای اجتماع دانست و گفت: "زنانه شدن آسیب های اجتماعی سبب افزایش دیگر آسیب ها از جمله طلاق و اعتیاد می شود."

به گزارش ایسنا، آقای بندپی در ادامه ضمن ابراز نگرانی از رشد مصرف مواد صنعتی و کاهش میانگین سن مصرف گفت: "در سنین ۱۵ تا ۲۵ سال نسبت مرد به زن ۶ به یک، در ۲۵ تا ۴۰ سال ۱۶ به سمت مصرف مواد مخدر گرایش پیدا می کند." 

همچنین گزارشها از ایران حاکی است که نسبت جنسیتی معتادان در ایران در حال تغییر است و درصد معتادان زن در سه سال گذشته از ۵ و ۲ دهم درصد به حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

اعتیاد
FARS

وزیر اقتصاد ایران: رشد اقتصادی به بالاتر از اهداف خود رسیده است

علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی ایران، گفته است افزایش رشد اقتصادی ایران بالاتر از سیاست‌های هدف‌گذاری شده بوده است.

به‌گفته آقای طیب نیا هدف رشد اقتصادی در سال جاری (۱۳۹۵) پنج درصد بوده که ایران هم اکنون به بالاتر از این هدف رسیده است.دیروز (شنبه ۲۷ آذر/۱۷ دسامبر) بعد از اعلام رئیس جمهوری ایران درباره افزایش رشد اقتصادی به هفت و چهار دهم درصد، بانک مرکزی نیز این خبر را به‌طور رسمی اعلام کرد.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید

بازار تهران
AFP

مجلس ایران کلیات برنامه ششم توسعه را تصویب کرد

  نمایندگان مجلس ایران امروز یکشنبه (بیست و هشتم آذر/ هجدهم دسامبر) کلیات گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه برنامه ششم توسعه را تصویب کردند. 

تعداد نمایندگان موافق صدو پنجاه و چهار و مخالفان این لایحه هفتاد و شش نفر بودند. 

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه که به عنوان نماینده دولت در مجلس حضور یافته بود گفت برنامه ششم توسعه دارای ٣٠ سند پشتیبان و صد و چهل و چهار ماده است.

هدف این برنامه رساندن ایران به رشد اقتصادی هشت درصدی است.

روسیه پیش‌نویس جدید حلب را در شورای امنیت توزیع کرد

روسیه هم‌زمان با این که اعلام کرده پیشنهاد فرانسه را در شورای امنیت وتو می‌کند، خود پیش‌نویس جدیدی را در جمع اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد توزیع کرده است. در این پیش‌نویس روسیه گفته است که باید بر وضعیت غیرنظامیانی که در حلب باقی می‌مانند، نظارت شود اما برعکس پیشنهاد فرانسه، از حضور ناظران بین‌المللی در حلب شرقی صحبتی نکرده است. 

تجمع کارگران کارخانه صنعتی فولاد دنا

 کارگران کارخانه صنعتی فولاد دنا در یاسوج در اعتراض به عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان مجدد تجمع کردند.  

به گزارش خبرگزاری فارس، یکی از کارگران معترض با اشاره به عدم پاسخگویی مسئولان این کارخانه گفت: "مالک جدید این کارخانه صنعتی می‌گوید کارگران از من طلبکار نیستند در حالی حدود ۶۰ کارگر این کارخانه هر کدام بیش از ۸ میلیون تومان از این کارخانه طلب دارند."

در تجمع امروز کارگران فولاد دنا صنعت تعهد نامه‌ای بین فرمانداری بویراحمد و مسئول مالی کارخانه منعقد شده که ظرف ۲۰ روز مطالبات کارگران پرداخت شود.

کارگری
FARS
ویلای نمازی
ISNA

شهرداری تهران گفته است که ساخت هتل بیست طبقه در زمین مشهور به ویلای نمازی متوقف شده است. ساخت هتلی بلند در این بنا که گفته می‌شود ارزش تاریخی دارد، با اعتراض‌های زیادی مواجه شده است. بیشتر اینجا بخوانید. 

تعیین منابع مالی خرید پانزده هواپیمای بوئینگ

  اصغر فخریه کاشان،معاون وزیر راه و شهرسازی ایران از خرید ۱۵ فروند هواپیمای بویینگ از طریق اوراق صکوک، منابع خارجی و صندوق توسعه ملی خبر داده است.

 به گزارش خبرگزاری مهر، آقای فخریه کاشان گفته است این ۱۵ فروند با کمک ۳۳۰ میلیون دلاری صندوق توسعه ملی و انتشار ۱۲۰ میلیون دلار اوراق صکوک ایران ایر و همچنین ۵۰۰ میلیون دلار منابع خارجی تامین هزینه می شوند.

 هفته پیش، شرکت آمریکایی بوئینگ امضای قرارداد رسمی با ایران برای فروش ۸۰ هواپیما به ایران‌ایر را بعد از حدود چهار دهه تحریم تایید کرد.

بوئینگ
Getty Images

خبر فوریمسکو پیشنهاد فرانسه را در شورای امنیت 'وتو می‌کند'

روسیه گفته است که احتمالا پیشنهاد فرانسه را امروز در شورای امنیت سازمان ملل وتو خواهد کرد. شورای امنیت سازمان ملل امروز پیش‌نویس قطعنامه‌ای را به رای می‌گذارد که بر اساس آن خواسته شده ناظران سازمان ملل بر روند تخلیه شرق حلب نظارت آزادانه داشته باشند. 

ویتالی چرکین، نماینده روسیه در سازمان ملل متحد، گفته است که مسکو این پیشنهاد "فاجعه" را نمی‌پذیرد. 

دیدار امیر قطر با رییس جمهور ترکیه

هم‌دردی کودکان استانبول با کودکان حلب

کودکان استانبول
Reuters

کودکان استانبول در حاشیه تظاهراتی که امروز در این شهر ترکیه برگزار شد برای هم‌دردی با کودکانی که در حلب خانه و زندگی خود را از دست داده‌اند، بادکنک به هوا فرستادند. 

جام جهانی باشگاه‌ها؛ قهرمانی رئال مادرید با سه گل رونالدو

تیم رئال مادرید در فینال جام جهانی باشگاه‌ها موفق شد با پیروزی مقابل حریف ژاپنی‌ خود٬ قهرمان این دوره شود.

رونالدو با این قهرمانی افتخارات خود در سال ۲۰۱۶ را تکمیل کرد. قهرمانی در جام‌ ملت‌های اروپا (یورو ۲۰۱۶)٬ لالیگا (لیگ یک اسپانیا)٬ لیگ قهرمانی باشگاه‌های اروپا٬ سوپر جام اروپا و به دست آوردن توپ طلا (بهترین بازیکن جهان) دستاورد او در سال ۲۰۱۶ بوده است.

بیشتر بخوانید

رونالدو
Reuters

نخستین زن ایرانی که عضو دادگاه بین المللی ورزش شد

آنفلوآنزای حاد پرندگان در مازندران

حسین رضوانی، مدیرکل دامپزشکی مازندران از تایید خبر آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در مازندران خبر داد و گفت تا اطلاع ثانوی خرید و فروش پرندگان اعم از بومی و مهاجر در این استان "ممنوع است."

 به گزارش فارس، مدیرکل دامپزشکی مازندران در توضیح این موضوع گفت: "نمونه‎هایی از پرندگان تلف‎شده اعم از خانگی و مهاجر داشتیم که پس از بررسی و نمونه‎گیری‎های انجام‎شده، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در آنها تایید شده است."

مرغداری
TASNIM

'بی‌توجهی مسئولان اورژانس، سبب مرگ جوان اردبیلی شد'

ناصر عتباتی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از تشکیل پرونده قضایی برای فوت جوان ۲۷ ساله در بیمارستان امام خمینی اردبیل خبر داد. 

به گزارش میزان،  دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل گفت که طبق تحقیقات قضایی مشخص شد که "سه مرتبه از نگهبانی با اورژانس بیمارستان که کمتر از ۱۵۰ متر فاصله داشته تماس گرفته می‌شود ولی متاسفانه به دلیل بی توجهی و بی تفاوتی" موضوع مورد توجه قرار نمی‌گیرد. 

به گفته آقای عتبانی این موضوع از طریق نظام پزشکی و دادسرای انتظامی در حال پیگیری است.

 گزارشها حاکی است که میثم قشلاقی، جوان ۲۷ ساله اردبیلی، چندی پیش به بیمارستان امام خمینی این شهر مراجعه کرده بود، اما به دلیل وضعیت جسمی در بیرون از بیمارستان بی‌حال می‌شود، نگهبانی بیمارستان با اورژانس تماس می‌گیرد، اما "مسئولان اورژانس به این درخواست بی‌توجهی کرده و می‌گویند که نیروی خدماتی نداریم." 

خبر فورییک توریست کانادایی در تیراندازی اردن کشته شد

یک ‌مقام ارشد امنیتی در اردن اعلام کرد که یک توریست کانادایی و چهار پلیس در تیراندازی غرب این کشور کشته شدند.

 پیشتر گزارش شده بود که در پی تیراندازی به پلیس در شهر کرک در غرب این کشور پنج نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند.

'در مناطق گرمسیری دختران در سن ۱۳ سالگی می‌توانند ازدواج کنند'

زهرا سجادی، دبیر مجمع زنان فرهیخته انقلاب اسلامی در خصوص ازدواج دختران گفت: "در مناطق گرمسیری دختران در سن ۱۳ سالگی می‌توانند ازدواج کنند." 

به گزارش خبرگزاری فارس، خانم سجادی همچنین عنوان کرد: "برای همه نمی‌توان یک نسخه پیچید و برای اقلیم‌های گرمسیر و در شرایطی حتی زود تر هم می‌توانند برخی آمادگی ازدواج داشته باشند و در صورتیکه‌ شرایط ازدواج برای او فراهم نشود ممکن است به فساد بیفتد." 

این در حالی است که به تازگی آیت الله مکارم شیرازی در استفتایی در خصوص ازدواج دختران زیر ۱۳ سال اعلام کرد: "من از نظر فتوا این اجازه را نداده و نمی‌دهم. ممکن است در گذشته چنین چیزی جایز بوده؛ اما اکنون به خاطر مفاسدی که دارد تا زمانیکه دختر به بلوغ عقلی نرسد و قدرت تصمیم‌گیری نداشته باشد، اجازه ازدواج ندارد و حکم باطل بودن چنین ازدواجی را می‌دهم."

خبر فوری'حمله به اتوبوس‌هایی که به سمت دو روستای کفریا و فوعه می‎رفتند'

در شبکه‌های اجتماعی تصاویر اتوبوس‌های آتش گرفته‌ای منتشر شده که گفته می‌شود راهی دو روستای شیعه نشین کفریا و فوعه در ادلب بوده‌اند. گروه دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا و رسانه‌های دولتی سوریه هم گزارش‌هایی در این باره منتشر کرده‌اند.

تخلیه این دو روستا که در کنترل شورشیان فتح شام است، شرط نیروهای حامی بشار اسد برای تخلیه شرق حلب بوده و حالا بیم آن می‌رود که عملیات خروج هزاران نفر از شرق حلب بار دیگر متوقف شود. در عین حال بعضی از خبرنگاران سوری ادعا کرده‌اند که تعدادی اتوبوس برای خارج کردن غیرنظامیان وارد کفریا شده‌اند. 

خانواده‌های سوری به ترکیه رسیدند

شماری از خانواده ها به مرز ترکیه رسیده اند
AP

شماری از خانواده‌های سوری که موفق شده‌اند از حلب بگریزند، از جنوب وارد مرزهای ترکیه شده‌اند. 

جبهه پیروان: محمدرضا باهنر کاندیدای ماست، اما فعلا موافقت نکرده است

محسن کوهکن، نائب رئیس جبهه پیروان گفت که محمدرضا باهنر کاندیدای این تشکل برای انتخابات ریاست جمهوری است. 

به گزارش انتخاب، آقای کوهکن تاکید کرد که آقای باهنر "فعلا موافق کاندیداتوری در انتخابات نیست اما تلاش‌ها برای اقناع او جهت کاندیداتوری ادامه دارد."

جبهه پیروان ائتلافی از چند گروه سیاسی محافظه کار در ایران معروف به اصولگرایان است. بنیانگذار این جبهه حبیب الله عسگراولادی بود.

محمدرضا باهنر
TASNIM

دو هنرمند ساکن آبادان همچنان در بازداشت

با گذشت نزدیک به شش روز از بازداشت حسن موسوی و رئوف دلفی، دو هنرمند ساکن آبادان هنوز مشخص نیست، آنها از سوی چه نهادی و به چه اتهامی بازداشت شده‌اند. 

براساس گزارشهای رسیده از ایران حسن موسوی ،روزنامه نگار و بازیگر تئاتر و رئوف دلفی شاعر و عضو انجمن شعر آبادان از سه‌شنبه گذشته توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و به مکان نامعلومی منتقل شده‌اند.

جزایری: با فتح حلب نقشه تجزیه سوریه شکست خورد

مسعود جزایری، معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران، به خبرگزاری تسنیم گفته است که با "پیروزی رزمندگان سوریه و جبهه مقاومت در برابر دشمن" و پس گرفتن حلب "نقشه آمریکا در تجزیه سوریه و سرنگونی دولت قانونی این کشور" با شکست روبه‌رو شده است.

او همچنین گفته است که "در یک نگاه کلان رویای خاورمیانه بزرگ آمریکا شکست خورده است."

عاملان آزار روباه در پیرانشهر دستگیر شدند

 طاها ایزان، رئیس اداره محیط‌زیست پیرانشهر اعلام کرد: پس از انتشار فیلم شکنجه روباه در شبکه‌های اجتماعی سه نفر از عاملان آزار این حیوان دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند.

به گزارش تسنیم، رئیس حفاظت محیط زیست پیرانشهر گفت: جنبه‌های اجتماعی این قضیه به‌حدی نامقبول و به دور از رفتارهای انسانی است که موضوع برای همه مردم و به‌ویژه مسئولان شهرستانی از جمله فرماندار، دادستان، قضات و به‌ویژه مدیرکل محیط زیست استان مورد توجه قرار گرفت و همه آنها پیگیر سریع و خارج آر نوبت این پرونده هستند.

به گفته رئیس حفاظت محیط زیست پیرانشهر، فردی که دست به چنین اقدامی زده از اقدام خود ابراز پشیمانی کرده و گفته این اقدام را دو سال قبل و با همکاری یکی از فرزندان خود انجام داده است.

داعش مسئولیت حمله انتحاری عدن را به عهده گرفت

گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش مسئولیت حمله انتحاری مرگبار امروز در عدن یمن را به عهده گرفته است. در این حمله دست‌کم چهل سرباز کشته شدند. 

پوران فرخزاد در بیمارستان بستری شد

پوران فرخزاد
.

پوران فرخزاد، نویسنده و پژوهشگر، به دلیل عارضه تنفسی در بیمارستان بستری شده است. خانواده خانم فرخزاد در گفت‌وگو با بی‌بی‌سی تایید کرده‌اند که پوران فرخزاد از پنج شنبه گذشته به اغما رفته است. پوران فرخزاد متولد ۱۵ بهمن ۱۳۱۲ و خواهر فریدون و فروغ فرخزاد است. از خانم فرخزاد ۳۰ رمان، ترجمه و پژوهش تاریخی منتشر شده که یکی از آنها فرهنگ مبسوط درباره زنان ایرانی به نام 'کارنمای زنان کارای ایران' است. 

تازه‌ترین مصاحبه او با بی‌بی‌سی فارسی را اینجا بخوانید و بشنوید.

وزیر نفت ایران می‌گوید بدهی بابک زنجانی سه میلیارد و نیم دلار است

وزیر نفت ایران بدهی پرداخت نشده بابک زنجانی به این وزارتخانه را "با محاسبه سود آن" سه میلیاد و ۵۰۰ میلیون دلار اعلام کرده که معادل ۱۳ هزار و ۶۵۰ میلیون تومان است. بیژن زنگنه گفته است که تا کنون دو هزار میلیارد تومان به وزارت نفت بازگردانده شده است. بابک زنجانی، تاجر ایرانی، به اعدام محکوم شده و حکم اعدام او در دیوان عالی تایید شده است.

آقای زنجانی در دوران تحریم‌های شدید ایران در فروش نفت و انتقال پول آن به داخل کشور فعال بوده است. 

ترامپ خطاب به چین: به زیردریایی نیاز نداریم، نگهش دارید

دونالد ترامپ، رییس‌جمهور منتخب آمریکا، در توییتر خود درباره زیردریایی هدایت شونده ضبط شده توسط چین نوشته است: "باید به چین بگوییم به زیردریایی که از ما دزدیدید نیازی نداریم. ... بگذاریم نگهش دارند."

روز جمعه گزارش شد که چین یک دستگاه زیردریایی هدایت‌شونده از راه دور آمریکا را در آب‌های نزدیک به سواحل این کشور توقیف کرده است. این اتفاق باعث تنش میان دو کشور شده است. بیشتر بخوانید. 

View more on twitter

وزیر نفت ایران: با شرکت توتال قول و قراری نگذاشته‌ایم

  بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت ایران می‌گوید شرکت ملی نفت این کشور برای توسعه میدان نفتی آزادگان، به شرکت فرانسوی  توتال قولی نداده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای زنگنه گفته است: "تمام شرکت‌های خارجی باید برای توسعه میادین نفت و گاز در مناقصه شرکت کنند".در هفته‌های اخیر ایران با چند شرکت بین‌المللی فعال در زمینه انرژی سند همکاری امضا کرده است. 

خبر فوری'اتوبوس‌ها وارد شرق حلب شدند'

رسانه‌های دولتی سوریه خبر داده‌اند که اتوبوس‌ها وارد مناطق کوچک تحت کنترل شورشیان در شرق حلب شده‌اند تا تحت نظارت صلیب سرخ جهانی و سازمان صلیب سرخ سوریه افراد باقی مانده در این منطقه را خارج کنند. عملیات خروج هزاران نفر از شرق حلب از روز جمعه متوقف شده بود. 

بازگشت گردشگران به شرق حلب

با تصرف بیشتر نقاط شرق حلب، گردشگران از قلعه تاریخی مرکز شهر بازدید می‌کنند. این قلعه در قلب منطقه‌ای بود که چهار سال کنترل آن را شورشیان در دست داشتند. تورهای گردشگران با حمایت ارتش سوریه وارد قلعه حلب شده‌اند تا دولت نشان دهد که بر شرق حلب تسلط دارد. 

گردشگران در قلعه حلب
Reuters
هتل کارلتون
Reuters
عکس گرفتن با خودرویی که مقابل هتل مشهور کارلتون در بخش تاریخی حلب پارک شده است. این هتل در جنگ تخریب شد

شهرداری تهران: ساخت هتل ۲۰طبقه در ویلای نمازی منتفی شد

پژمان پشمچی‌زاده، معاون شهرسازی شهرداری تهران از منتفی شدن ساخت ساختمانی ۲۰طبقه در ویلای نمازی بر اساس طرح تفصیلی خبر داد. 

به گزارش ایسنا، معاون شهرسازی شهرداری تهران عنوان کرد: "شهرداری تهران فعلا در برابر صدور مجوز مقاومت می‌کند تا شاید سازمان میراث فرهنگی از این فرصت استفاده کند و برای ثبت اضطراری این بنای تاریخی مجدد اقدام کند. البته با شرایط فعلی حق درخواست پروانه برای مالک محفوظ است و در صورت درخواست مالک این موضوع بر اساس ضوابط طرح تفصیلی جدید و پهنه این زمین تصمیم گیری خواهد شد؛ به این ترتیب قطعاً بارگذاری بلند مرتبه روی این زمین منتفی بوده؛ اما احتمال تخریب آن باقی است."

.
Dolat.ir

یوکیا آمانو، رییس آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، که به ایران رفته، با حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران دیدار کرده است. 

'مجوزی برای تجمع مقابل سفارت بریتانیا صادر نشده است'

در پی انتشار دعوت برای تجمع در مقابل سفارت بریتانیا، علی اصغر ناصربخت، معاون سیاسی، امنیتی فرمانداری تهران اعلام کرد: "هیچ گونه مجوزی برای برگزاری تجمع مقابل سفارتخانه ها از جمله سفارت انگلستان در تهران صادر نشده است."

به گزارش ایرنا، آقای نوبخت عنوان کرد که "برگزاری هرگونه تجمع مقابل سفارتخانه ها از جمله سفارت انگلستان تخلف بوده و براساس قانون با متخلفان برخورد می شود."

سفارت بریتانیا
MEHR

خبر فوری'فتح شام مانع ورود اتوبوس‌ها به دو روستای شیعه شده است'

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا گزارش داده که نیروهای فتح شام یا جبهه نصرت سابق، مانع ورود اتوبوس‌ها به دو روستای شیعه کفریا و فوعه در ادلب شده‌اند. گفته می‌شود که انتقال مجروحان از این دو روستا، شرط نیروهای حامی بشار اسد و ایران است تا اجازه دهند هزاران نفر از شرق حلب خارج شوند. 

خبرگزاری برنا و سایت ۹ صبح مجرم شناخته شدند

 هیئت منصفه مطبوعات استان تهران مدیران مسئول خبرگزاری برنا و سایت ۹ صبح را مجرم شناختند.

 به گزارش تسنیم، دادگاه رسیدگی به پرونده‌های مدیران مسئول خبرگزاری برنا و سایت خبری ۹ صبح، امروز (یکشنبه) ۲۸ آذر در شعبه نهم دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی و با حضور اعضای هیئت منصفه مطبوعات برگزار شد.

 بر اساس این گزارش، پرونده مدیر مسئول خبرگزاری برنا با اعلام جرم دادستانی و به اتهام نشر مطالب خلاف واقع تشکیل شده بود که پس از استماع کیفرخواست و دفاعیات متهم، هیئت منصفه مطبوعات، متهم را مجرم شناخت و مستحق تخفیف مجازات دانست.

 پرونده مدیر مسئول سایت خبری ۹ صبح نیز با شکایت دادستانی و به اتهام انتشار مطالب خلاف واقع تشکیل شده بود که هیئت منصفه مطبوعات، این متهم را مجرم اما مستحق تخفیف مجازات دانست.

'بیش از ۱۱ میلیون تومان' هزینه ساخت هر واژه فرهنگستان فارسی

هادی چاوشی، عضو تحریریه تجارت فردا، در تازه‌ترین شماره این مجله، بودجه فرهنگستان زبان و ادب فارسی را در لایحه بودجه ۱۳۹۶ بررسی کرده و گزارش داده که برای انتخاب ۲۶۱ واژه حدود سه میلیارد تومان اختصاص داده شده است. او اینطور نتیجه‌گیری کرده که به این ترتیب متوسط هزینه تمام شده ساخت یک واژه در این فرهنگستان بیش از ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود. 

View more on twitter