Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. ادامه عملیات برای یافتن بمبگذار استانبول
  2. محاکمه رئیس اجرایی هنگ کنگ به اتهام فساد مالی
  3. افتتاح جاده ابریشم جدید در چین
  4. والی بلخ: معاونت اول ریاست جمهوری افغانستان به من پیشنهاد شده

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

مطهری خواستار حل پرونده علی شریعتی توسط قوه قضاییه شد

علی مطهری نماینده مجلس ایران در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: "آزادی همسر آقای آرش صادقی و شکسته شدن اعتصاب غذای آرش و اقدام به درمان او حاکی از توجه بهتر قوه قضائیه به واقعیات جامعه و اصل تناسب جرم و مجازات در احکام صادره است که قابل تقدیر است. اکنون آقای علی شریعتی هم که مهمترین اتهامش پیگیری پرونده اسید پاشی اصفهان در اجتماع مقابل مجلس شورای اسلامی است ۶۵ روز است که در حال اعتصاب غذا در اعتراض به حکم پنج سال حبس خود است."

او اظهار امیدواری کرد که قوه قضائیه "این موضوع را نیز با تدبیر حل کند تا بهانه ایراد حقوق بشری برای دشمنان انقلاب اسلامی فراهم نشود."

دادستان تهران از محبوس بودن"۷۰ جاسوس" در زندان های پایتخت خبر داد

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران با اعلام اینکه این که"۷۰ نفر محکوم به جاسوسی در زندان‌های تهران تحمل حبس می‌کنند" گفت: "این افراد اطلاعات کشور را در حوزه‌های مختلف، اتمی، نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی به دشمنان ارائه کرده‌اند."

به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، آقای جعفری دولت آبادی در جمع تعدادی از مسئولان قضایی تهران "تلاش برای نفوذ در ارکان نظام از طریق نفوذ در مسئولیت‌ها و جاسوسی" را از جمله "تهدیدات امنیتی" موجود علیه جمهوری اسلامی ایران دانست.

اعلام زندانی بودن ۷۰ نفر به خاطر جاسوسی در زندان های تهران، در حالی صورت گرفته که مسئولان قضایی ایران، به ندرت در مورد این گروه از زندانیان اطلاع رسانی می کنند. 

عقب نشینی جمهوری خواهان کنگره از یک طرح در پی مخالفت ترامپ

در پی مخالفت علنی دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا با طرح جمهوری خواهان کنگره برای محدود کردن دفتری که وظیفه نظارت بر رفتار نمایندگان را بر عهده دارد، این طرح متوقف شد.

نمایندگان جمهوری خواه، به تازگی به طرحی رای دادند که به موجب آن، "دفتر اخلاق کنگره"، استقلال فعلی خود را در انجام مسئولیت هایش از دست می داد.

آقای ترامپ در واکنش به این طرح، توئیتی خبرساز را منتشر کرد که خطاب به نمایندگان می گفت: "بر روی اصلاحات مالیاتی، سیستم بهداشتی و کلی چیزهای مهم تر از این تمرکز کنید!"

نبرد من، کتاب هیتلر در میان کتاب‌های پرفروش آلمان

نبرد من، مانیفست آدولف هیتلر برای اولین بار پس از جنگ جهانی دوم، سال پیش مجددا در آلمان منتشر شد. ناشر می‌گوید این کتاب از پارسال تا به حال شش بار تجدید چاپ شده و ۸۵ هزار نسخه از آن به فروش رفته است و از این نظر در زمره پرفروش‌ترین کتاب‌های آلمان است.

نخستین جلسه ستاد انتخابات وزارت کشور برگزار شد

نخستین جلسه ستاد انتخابات ایران با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور امروز برگزار شد.

به گفته سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور، "در این دوره، در بیش از ١٢٠٠ شهر و ٣٩٠٠٠ روستا انتخابات شوراهای اسلامی و در ٤ حوزه انتخابات میان دوره‌ای برای انتخاب چهار نماینده مجلس شورای اسلامی برگزار می‌شود و در ۱۴۰ کشور صندوق اخذ رأی انتخابات ریاست جمهوری مستقر می‌شود."

هر مبلغی برای درمان که خارج از تعرفه باشد مشمول مجازات قانونی شد

مجلس ایران در لایحه برنامه ششم توسعه، "پوشش بیمه سلامت برای تمامی آحاد جمعیت کشور را اجباری" کرد و  هیات وزیران را مسئول تعیین " برخورداری از یارانه دولت جهت حق‌سرانه بیمه" کرد.

علاوه بر این دریافت هر وجه درمانی علاوه بر تعرفه مشمول مجازات شد:

" کلیه پزشکان و پیراپزشکان، مؤسسات و مراکز ارائه‎دهنده خدمت، دارو و کالاهای سلامت در کشور اعم از دولتی، نهادهای عمومی غیردولتی، خصوصی و خیریه موظفند ضمن رعایت تعرفه‌های مصوب دولت از خط­مشی‌های مصوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تبعیت نمایند. دریافت هرگونه وجه مازاد بر تعرفه‌های مصوب دولت، توسط اشخاص حقیقی و حقوقی و مؤسسات و مراکز ارائه دهنده خدمت، دارو و کالاهای سلامت، حسب مورد مشمول مجازات قانونی خواهد بود."

اعتصاب غذا چیست؟

خبر اعتصاب غذا هر از چندگاهی خود را به سر خط خبرها می‌رساند. در هفته‌های اخیر اعتصاب غذای آرش صادقی خبرساز بود و امروز خبر رسید که او اعتصاب غذایش را شکسته است. اما اعتصاب غذا چیست؟ انسان جقدر میتواند اعتصاب غذا را تاب بیاورد و اعتصاب غذاهای معروف تاریخ کدامند؟ جواب این سوال‌ها را اینجا پیدا می‌کنید.

پل کلمنت سرمربی سوآنزی شد

پل کلمنت دستیار ۴۴ ساله کارلو آنچلوتی سرمربی بایرن مونیخ با قراردادی دو و نیم ساله هدایت سوآنزی را به عهده گرفت. کلمنت که در چلسی، رئال مادرید و پاری سن ژرمن هم دستیار آنچلوتی بوده مدتی سرمربی داربی کانتی بود اما موفقیتی کسب نکرد و اخراج شد. سوآنزی، تیم ولزی لیگ برتر، با دوازده امتیاز در قعر جدول قرار دارد.

حسن روحانی: با فرافکنی و بی تدبیری نمی‌شود از منافع مردم دفاع کرد

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران گفته است با "فرافکنی و بی تدبیری" نمی‌توان از منافع مردم دفاع کرد.

او گفته است دولتش حاضر است همه حساب‌هایش را شفاف کند، در مقابل انتظار می‌رود که حساب‌های قوه قضاییه نیز شفاف شود.

بیشتر بخوانید

نماینده مجلس ایران لایحه برنامه ششم توسعه را 'پاره کرد'

خبرگزاری فارس می‌گوید نادر قاضی پور، نماینده مجلس، لایحه برنامه ششم توسعه را در صحن مجلس پاره کرده و با حضور در جایگاه سخنران پاره‌های لایجه را به سمت هیئت رئیسه ریخته است.

فارس می‌گوید آقای قاضی پور این کار را در اعتراض به آن انجام داده که پیشنهادش درباره بخش بیمه به رای گذلشته نشد.

'دستور جهانگیری برای بررسی ادعاها علیه نعمت زاده'

خبرگزاری‌های فارس و تسنیم می‌گویند اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور ایران دستور داده است که به ادعای مطرح شده علیه محمدرضا نعمت زاده، وزیر صنعت رسیدگی شود.

آقای جهانگیری نوشته "برخی عبارات علیه وزیر محترم صنعت... قابل قبول و اخلاقی" نبوده، اما موضوع مهمی طرح شده که باید پیگیری شود.

اخیرا موسسه دیده‌بان شفافیت و عدالت، زیر نظر احمد توکلی، مدعی شد محمدرضا نعمت زاده از گمرک ایران خواسته که یک جریمه سه هزار میلیارد تومانی وضع شده بر شرکت ال جی لغو شود. 

نامه جهانگیری
Tasnim
خبرگزاری‌های فارس و تسنیم تصویری از نامه آقای جهانگیری منتشر کرده‌اند

تعداد فراریان کره شمالی به کره جنوبی 'افزایش یافته است'

با روی کار امدن کیم جونگ اون، کنترل مرزهای کره شمالی افزایش چشمگیری داشته است
Getty Images

 کره جنوبی می‌گوید که تعدادی کسانی که سال گذشته از کره شمالی به این کشور گریخته‌اند با ۱۱ درصد افزایش به ۱۴۰۰ نفر رسید. 

این بالاترین رقم از زمان روی کار آمدن کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی در پنج سال گذشته است. 

وزارت اتحاد کره جنوبی گفته است افزایش این رقم به دلیل فرار نخبگان و کارمندان مشغول در خارج از کره شمالی بوده است. گفته می‌شود که بیش از ۳۵ هزار شهروند کره شمالی در کره جنوبی زندگی می‌کنند.

جدال صادق لاریجانی و حسن روحانی برای چیست؟

جدال بی پایان و تکراری روسای قوه مجریه و قضاییه
FARS
جدال بی پایان و تکراری روسای قوه مجریه و قضاییه

  جدال روسای قوا در ایران یک جدال تکراری پایان ناپذیر است. بخشی از این جدال متاثر از پیچیدگی های ساختار سیاسی است که همواره رییس جمهور را در مقام یک بدهکار به افکار عمومی و ناتوان در مقابل سایر قوا قرار می دهد. در واقع، بخش مهمی از وقت و انرژی رییس جمهور در ایران صرف قانع و یا وادار کردن روسای قوای مقننه و مجریه برای همراهی، مسئولیت پذیری و عدم دخالت در امور اجرایی می شود.

مقاله ای درباره دلایل جدال حسن روحانی و صادق لاریجانی در ناظران می گویند

تجمع دانشجویان در دانشگاه تربیت مدرس

دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس در اعتراض به پولی شدن واحدهای جبرانی در محوطه این دانشگاه تجمع کردند.

این چهارمین روز متوالی است که چنین تجمعی در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌شود.

دانشجویان به خبرگزاری فارس گفته‌اند که گرفتن شهریه برای واحدهای جبرانی "ظالمانه" است.

تجمع تربیت مدرس
Farsnews
دانشجویان چند روز پیاپی تجمع کرده‌اند

حکم زندان و شلاق برای کارگران معترض خارجی در عربستان

گزراش‌ها از عربستان سعودی حاکی است ده‌ها کارگر خارجی به دلیل اعتراض‌ به حقوق معوقه خود در سال گذشته میلادی، به زندان و شلاق محکوم شده‌اند.

روزنامه‌های سعودی گزارش داده‌اند که حدود پنجاه کارگر در دادگاهی در مکه به تحمل حبس بین ۴۵ روز تا چهار ماه محکوم شده‌اند. بعضی از این کارگران هم به ۳۰۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند.

این پرونده به شرکت بزرگ ساخت و ساز بن‌لادن در عربستان مربوط می‌شود که تعداد زیادی از کارگرانش را بدون پرداخت چند ماه حقوق اخراج کرد.

پایان اعتصاب غذای آرش صادقی هم‌زمان با مرخصی همسرش از زندان

گلرخ ابراهیمی ایرایی و آرش صادقی
.

آرش صادقی، زندانی سیاسی، با مرخصی همسرش گلرخ ابراهیمی ایرایی از زندان، اعتصاب غذای خود را پس از ۷۱ روز شکست. مقام‌های قضایی برای خانم ابراهیمی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان وثیقه تعیین کرده بودند که پس از سپردن این وثیقه خانم ابراهیمی از زندان مرخص شده است.

گلرخ ابراهیمی به جرم توهین به مقدسات و تبلیغ علیه نظام به شش سال زندان محکوم شده است. به گفته فعالان حقوق بشری یکی از مستندات اتهامی او نوشتن داستانی منتشرنشده درباره سنگسار بوده است.

بیشتر بخوانید

کی‌روش پرسپولیسی‌های تیم ملی را ترخیص کرد

کی روش
Getty Images

در پی انتقاد برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم پرسپولیس تهران از برگزاری اردوی تیم ملی و حضور هفت بازیکن ملی‌پوش این باشگاه در اردو، کارلوس کی‌روش، ملی پوشان پرسپولیسی را ترخیص کرد. 

روز گذشته برانکو گفته بود که مخالف حضور بازیکنان پرسپولیس در اردوی تیم ملی در دوبی است. 

برانکو گفته بود که در صورتی که پرسپولیس در نیم فصل دوم نتیجه نگیرد، مقصر کی‌روش و مسئولان فدارسیون فوتبال ایران هستند که در زمان استراحت بازیکنان بین دو نیم فصل، اردوی آمادگی تیم ملی برگزار کرده‌اند.

بیشتر بخوانید

تجمع شماری از کارگران مقابل مجلس ایران

شماری از کارگران ایرانی با تجمع مقابل مجلس ایران به برنامه‌های موجود برای ادغام صندوق درمانی سازمان تامین اجتماعی با طرح تحول سلامت اعتراض کردند.

علیرضا محجوب، دبیر تشکیلات خانه کارگر، در میان معترضان حاضر شد و گفت: "طرح ادغام صندوق درمان تامین اجتماعی در شرایطی مطرح می‌شود که بودجه عمومی کشور صرف افزایش هزینه‌های پزشکی در بیمه سلامت شده است."

تجمع کارگران
ILNA

'باید به نیازهای جنسی افراد زیر ۱۳ سال رسیدگی شود'

یک مقام شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته است باید در ایران به نیازهای جنسی افراد زیر ۱۳ سال توجه شود.

به گزارش روزنامه وقایع اتفاقیه زهرا آیت اللهی، رئیس شورای فرهنگی و اجتماعی زنان شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفته است: "سن بلوغ جنسی در دختران و پسران در کشور به‌طوردائم رو به کاهش است و دختران و پسران ۱۰ و ۱۱ ساله در اجتماع با هم ارتباط برقرار می‌کنند. این واقعیت اجتماعی بوده و نشان‌دهنده نیاز دختر و پسر به جنس مخالف است."

در هفته‌های اخیر فتوای آیت الله مکارم شیرازی برای ممنوع بودن ازدواج دختران ۱۳ سال، تلاش فعالان مدنی و سیاسی برای بالا بردن سن ازدواج را تقویت کرده است.

ترکمنستان بدهی معوقه را دلیل قطع گاز ایران اعلام کرد

دولت ترکمنستان اعلام کرده که علت قطع گاز صادراتی به ایران، تاخیر در پرداخت بدهی ایران بوده است. به گزارش خبرگزاری رویترز، وزارت خارجه ترکمنستان گفته است پس از آن که تلاش این کشور برای دریافت طلب معوقه خود بابت صادرات گاز به ایران ناموفق ماند، اقدام به قطع گاز کرده است.

دو روز پیش شرکت ملی گاز ایران گفت که ترکمنستان ارسال گاز طبیعی به ایران را "ناگهانی" و "بر خلاف" قراردادی بین ایران و ترکمنستان قطع کرده است. بیشتر بخوانید

رد صلاحیت روحانی 'حرف پوچی است'

محمدباقر نوبخت، سخنگوی دولت ایران، گفته است طرح احتمال رد صلاحیت حسن روحانی "حرف پوچ و بی ربطی است".

'آغاز به کار بادیگاردهای زن در ایران'

تسنیم به نقل از هدایت البرزی، فرمانده یگان حفاظت از شخصیت‌ها در پلیس ایران، نوشته است که ماموران زن در محافظت از شخصیت‌ها به کار گرفته می‌شوند.

آقای البرزی گفته است: "ما اعلام آمادگی کردیم که حاضریم برای شخصیت‌های زن در داخل کشور که نیازمند حفاظت هستند، از تیم حفاظت زنان استفاده کنیم و این بسته به خواست آن شخصیت است. ما تمایل داریم که این اتفاق بیافتد چراکه با وجود تیم حفاظت زنان برای یک شخصیت زن، هم ماموریت‌های ما بهتر و سهل‌تر انجام می‌شود و هم خود شخصیت احساس راحتی بیشتری خواهد داشت."

آموزش ماموران زن پلیس در ایران
Tasnim
آموزش ماموران زن پلیس در ایران

شرکت بی‌پی در مناقصه‌های نفتی ایران مشارکت نمی‌کند

روزنامه فایننشال تایمز در گزارشی نوشته است گروه نفتی بی‌پی در پروژه‌های توسعه میادین نفت و گاز ایران مشارکت نخواهد کرد و راه خود را از دیگر رقبای اروپایی رویال داچ شل جدا کرده است.

به گزارش فایننشال تایمز منابع مطلع گفته‌اند "بی‌پی" برای شرکت در مناقصه‌های‌اکتشاف و تولید که قرار است بزودی در ایران برگزار شود تقاضا نکرده است و در کوتاه مدت هم برنامه ای دراین زمینه ندارد. در هفته‌های اخیر ایران با چندین شرکت بین‌المللی فعال در زمینه انرژی سند همکاری امضا کرده است.

بی‌پی
Getty Images

عفو بین الملل: مقام‌های ایران با جان آرش صادقی بازی نکنند

گروه حقوق بشری عفو بین الملل با انتشار بیانیه‌ای از وضعیت آرش صادقی، زندانی سیاسی در اعتصاب غذا، ابراز نگرانی کرده است.

عفو بین الملل در بیانیه خود گفته است: "مقام‌های ایرانی می‌دانند که حتی چند ساعت تاخیر می‌تواند تفاوت مرگ و زندگی باشد."

این گروه از مقام‌های قضایی و امنیتی در ایران خواسته است که "با جان آرش صادقی بازی نکنند."

آرش صادقی و علی شریعتی دو زندانی سیاسی هستند که اعتصاب غذای طولانی آنها موجی از نگرانی را میان فعالان اجتماعی و سیاسی ایجاد کرده است. علاوه بر این دو سعید شیرزاد، محمدرضا نکونام، حسن رستگاری مجد، مهدی کوخیان، محمدعلی طاهری و نزار زکا نیز اعتصاب غذا کرده‌اند.

اعتصاب غذای طولانی هفت زندانی در ایران

تجمع حامیان آرش صادقی مقابل اوین
Noorizad
حامیان آرش صادقی روز دوشنبه مقابل اوین تجمع کردند

دانشور: مسئولانی که‌ می‌گویند تهران بی‌خانمان ندارد، سری به جنوب شهر بزنند

فاطمه دانشور، رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با انتقاد از برخی اظهارات مسئولان مبنی بر اینکه در تهران بی خانمان وجود ندارد، گفت: "بهتر است مسئولان سری به برخی از مناطق جنوبی شهر و زیر پلها بزنند." 

به گزارش مهر، خانم دانشور با اشاره به بازدیدش از یکی از پارکینگ های آرامگاه آیت‌الله خمینی گفت: "در این بازدید مشاهده شد که ۲۰۰ نفر اعم زنان، مردان، کودکان، سالمندان و زنان باردار در این چادرها زندگی می‌کنند." 

رئیس کمیته اجتماعی شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه ۱۶ خانواده در این چادرها زندگی می کنند، اظهار کرد: "مابقی این افراد زنان و مردان مجردی هستند در این چادرها زندگی می کنند." 

این در حالی است که حسین هاشمی، استاندار تهران امروز گفته که در این استان "گرسنه مطلق و بی خانمان" وجود ندارد.

فاطمه دانشور
MEHR

آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزا پرندگان درایران

 مرتضی اکبرپور؛ معاون امور آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران کشوردرباره آخرین وضعیت شیوع آنفلوآنزای پرندگان در در ایران گفت: "آمار تلفات پرندگان بیش از ۱۰۰۰ مورد است. در تالاب‌ها تعداد زیادی پرنده در حال منهدم شدن هستند و نباید به این آمار‌ استناد کرد. خوشبختانه هیچ نوع گزارشی از سرایت آنفولانزای پرندگان به انسان نداشتیم."  

به گزارش ایلنا، آقای اکبرپور همچنین اعلام کرد: "در حال حاضر استان‌های مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، قزوین قم و مرکزی از جمله استان‌های درگیر آنفلوآنزای پرندگان هستند."

آنفلوآنزا مرغی
ILNA

نشست زمین باعث تخریب چند مغازه در تهران شد

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: نشست زمین به دلیل حفر غیرمجاز چاه در بازار سبزه میدان منجر به تخریب چندین باب مغازه و مصدومیت یک نفر دراین حادثه شد.

به گزارش ایرنا، آقای ملکی عنوان کرد که بوی فاضلاب منتشر شده در منطقه پس از ریزش دیواره چاه و نشست زمین، ماموران آتش نشانی را متوجه وجود فاضلاب در محل حادثه کرد.

فرونشست زمین
IRNA

جلسه محسن رضایی در مجلس ایران

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و فرمانده پیشین سپاه، امروز به مجلس رفته و با "فراکسیون مستقلین ولایی" جلسه داشته است.

حسین نقوی حسینی به ایلنا گفت که فراکسیون مستقلین ولایی به همراه آقای رضایی تحولات منطقه‌ای و سیاست خارجی ایران را بررسی کرده‌اند.

به گفته او آقای رضایی در این جلسه گفته است: "واقعیت این است که دولت می‌خواسته از طریق کلید حل سیاست خارجی مشکلات اقتصادی داخلی کشور را حل کند ولی نتیجه برعکس بوده و نتوانست چه در حوزه سیاست خارجه به طور کامل در جهت منافع و اهداف جمهوری اسلامی پیش برود و نه از ظرفیت‌های داخلی استفاده کند به همین سبب ما امروز دچار رکود عمیقی شدیم."

یکی از نزدیکان احمدی‌نژاد به حبس محکوم شد

عبدالرضا داوری، یکی از چهره‌های رسانه‌ای نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، می‌گوید که به سه سال حبس محکوم شده است.

آقای داوری به تسنیم گفته است: "در فیسبوک صفحه‌ای داشتم که این صفحه هک شد اما دادستانی تهران به خاطر سه نظری که مخاطبان در ذیل یکی از مطالبم در این صفحه منتشر کرده بودند، علیه من به اتهام توهین به مقام معظم رهبری، توهین به رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تبلیغ علیه نظام، اعلام جرم کرد."

او می‌گوید با وجود اینکه پلیس فتا، مرکز سایبری سپاه و مرکز انفورماتیک قوه‌قضائیه ادعای او را تایید کرده‌اند، دادگاه بدوی و تجدیدنظر او را محکوم کرده‌اند.

استاندار تهران: در تهران گرسنه و بی خانمان نداریم

حسین هاشمی، استاندار تهران، گفته است در این استان "گرسنه مطلق" و "بی خانمان" وجود ندارد.

آقای هاشمی به تسنیم گفته است: "در تهران به‌معنای واقعی گرسنه مطلق نداریم؛ اینهایی که شما می‌بینید معتاد هستند تا گرسنه؛ حساب این دو از هم جداست."

استاندار تهران بر گفته چند روز پیش خود تاکید کرده و گفته است: "من باز هم می‌گویم که در تهران بی‌خانمان نداریم."

انتشار گزارشی در روزنامه شهروند از عده‌ای بی خانمان که در گور می‌خوابند باعث شده است که مساله بی خانمان‌ها به دغدغه‌ای جدی در افکار عمومی بدل شود.

گورخوابی
Shahrvand
گزارش روزنامه شهروند از عده‌ای بی خانمان که در گور می‌خوابند واکنش‌های بسیاری برانگیخت

'شناسایی' مظنون بمبگذاری استانبول

پلیس ترکیه به عنوان بخشی از عملیات جستجو برای یافتن مهاجمی که ۳۹ نفر را در یک کلوب شبانه کشت در چند یورش جداگانه ۱۲ نفر را در استانبول دستگیر کرده است.

اثر انگشت و مشخصه‌های اولیه مظنون پیدا شده و مقام‌های ترکیه بر این باورند که این شخص شناسایی شده است.

مظنون استانبول
BBC
پلیس ضدتروریسم ترکیه این عکس از مظنون را منتشر کرد اما تاریخ و محل عکس معلوم نیست

آنچه گذشت

خلاصه خبرهای دیروز را اینجا بخوانید.