Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. اعدام سه فعال شیعه در بحرین
 2. سخنان عراقچی در سالگرد برجام
 3. انتقاد مطهری از قوه قضاییه
 4. انصراف سازمان خصوصی‌سازی از 'فسخ' قرارداد واگذاری سهام مخابرات به سپاه پاسداران

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. 'آمریکا به ابراهیم یزدی ویزا نداد'

  در صفحه اینستاگرام ابراهیم یزدی، دبیرکل نهضت آزادی ایران، نوشته شده که ایالات متحده آمریکا از دادن ویزا به او "حتی برای معالجه" خودداری کرده است. بر این اساس آقای یزدی به‌زودی در ازمیر ترکیه جراحی خواهد شد.

  View more on instagram
 2. محمد هاشمی: هیچ اثری از خفگی بر بدن هاشمی رفسنجانی وجود نداشت

  محمد هاشمی برادر اکبر هاشمی رفسنجانی درباره علت مرگ وی گفت: "چیزی که پزشکان اعلام کردند ایست قلبی بوده، این اعلام صحیح و درست بوده است."

  آقای هاشمی گفتگو با صدا و سیما تاکید کرد که اولین نفری بوده که بعد از این حادثه در کنار آقای هاشمی رفسنجانی حاضر شده است. او گفت: "به رغم تلاش های تیم پزشکی برای احیا، متاسفانه موفق نشدند و این نشان می داد که آقای هاشمی قبل از انتقال به بیمارستان رحلت کردند و هیچ آثاری از خفگی ، کبودی و .... وجود نداشت."   در سایت صدا و سیمای ایران نوشته شده که بعد از مرگ آقای هاشمی، شایعات "بی اساس و بی سند" در این باره منتشر شد. 

  محمد هاشمی
 3. محمدجواد ظریف در مراسم هفتم هاشمی رفسنجانی

  هاشمی رفسنجانی
 4. پژو ۲۰۷ آی صندوق‌دار در ایران رونمایی شد

  شرکت ایران خودرو امروز در مراسمی از نخستین پژو ۲۰۷i صندوق‌دار در ایران رونمایی کرد.

  به گفته شرکت ایران خودرو، ٣٧ شرکت قطعه ساز داخلی و سه شرکت خارجی در تولید این خودرو مشارکت دارند. این محصول ۹۰ درصد تولید داخل است و قرار است در نیمه اول شهریور سال آینده خورشیدی راهی بازار شود.

  پژو دویست و هفت ای صندوق‌دار
 5. افزایش 'نگران‌کننده' زباله‌های الکترونیکی در آسیا

   سازمان ملل امروز یکشنبه ۲۶ دی(۱۵ ژانویه) در گزارشی اعلام کرده که "زباله‌های الکترونیک" در کشورهای آسیایی افزایش یافته است.

  بر اساس این گزارش، افزایش درآمد در این کشورها باعث شده میلیون‌ها نفر به تلفن‌های هوشمند و تبلت روی آورند که "پیامدهای منفی برای سلامت انسان و همچنین محیط زیست" به همراه داشته است. سازمان ملل با اشاره به رشد ۶۳ درصدی زباله‌های الکترونیک در آسیا در پنج سال گذشته خواستار ارتقای بیشتر سیستم بازیافت در این کشورها شده است. گزارش تحقیقی سازمان ملل چین، سنگاپور و تایوان را از تولیدکنندگان بزرگ زباله‌های الکترونیک در سال ۲۰۱۵ میلادی نامیده است. 

 6. وزیر بهداشت : دعوت آقای هاشمی از من برای کاندیداتوری کذب است

  View more on twitter
 7. آیت الله جوادی آملی: زن می‌تواند مجتهد باشد نه مرجع

  آیت الله عبدالله جوادی آملی، در دیدار با جمعی از اساتید حوزه علمیه خواهران گفت: در مراحل علمی، هر کمالی برای مرد باشد برای زن نیز هست و زن می‌تواند مجتهد وفقیه نامی باشد.  

    به گزارش مهر، آیت الله جوادی آملی همچنین توضیح داد: "اگر زن از برخی کارهای اجرایی مانند مرجعیت محروم است باید بداند مرجعیت کمال علمی نیست، کمال علمی در مجتهد شدن و فقیه شدن است و زن می‌تواند مجتهد و فقیه نامی باشد و شاگردانی تربیت کند که هر کدام از آنها دارای مرجعیت باشند."  

  جوادی آملی
 8. سازمان خصوصی‌سازی از 'فسخ' قرارداد واگذاری سهام مخابرات به سپاه منصرف شد

  سازمان خصوصی سازی ایران،  با انتشار اطلاعیه‌ای از تسویه بدهی‌های خریدار سهام کنترلی شرکت مخابرات ایران و انصراف این سازمان از فسخ قرارداد خبر داده است. 

  این سازمان علت این انصراف را پرداخت کامل بدهی خریدار اعلام کرده است. ماه پیش،  سازمان خصوصی سازی به واگذاری نیمی از سهام شرکت مخابرات ایران به چند شرکت وابسته به سپاه پاسداران را بعد از هفت سال لغو کرد. نیمی از سهام شرکت مخابرات ایران مهر ماه سال ۱۳۸۸ در یک معامله به ارزش هفت هزار ۸۰۰ میلیارد تومان (به ارزش روز حدود هشت میلیارد دلار) به کنسرسیومی فروخته شد که سهامداران آن از شرکت های وابسته به سپاه پاسداران ایران بودند. کنسرسیوم "توسعه اعتماد مبین" خریدار ۵۰ بعلاوه یک درصد سهام شرکت مخابرات، از سه شرکت تشکیل شده است. 

  'فسخ' قرارداد واگذاری سهام مخابرات به شرکت‌های وابسته به سپاه

  + بیشتر بخوانید: چرا دولت قرارداد واگذاری مخابرات به سپاه را 'فسخ' کرد؟

  سازمان خصوصی سازی
 9. 'مجوز کنسرت کلهر در همدان صادر شده و برگزاری آن بلامانع است'

  فاضل عبادی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: "مجوز برای اجرای کنسرت کیهان کلهر در همدان صادر شده است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد."

  به گزارش ایرنا، این درحالی است که روز گذشته  خبر لغو کنسرت "پردگیان باغ سکوت" کیهان کلهر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. 

  آقای عبادی تاکید کرده که این مجوز از سوی اداره اماکن و ارشاد اسلامی صادر شده و برگزاری آن بلا مانع است.

  کیهان کلهر
 10. بودجه سال۹۶ شهرداری تهران بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان

  بودجه سال ۹۶ شهرداری تهران بیش از ۱۸ هزار میلیارد تومان است که نسبت به بودجه سال جاری کمتر از ۵ درصد افزایش داشته است.

  به گزارش مهر، آخرین بودجه شورای شهر تهران کم ترین افزایش را نسبت به سال های گذشته داشته و بودجه شهرداری نزدیک به ۱۸ هزار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است.

  اقبال شاکری رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران درباره ویژگی های بودجه سال ۹۶ شهرداری گفت: "در هزینه‌های نگهداشت پروژه ها باید تجدیدنظر شود، همچنین جز بزرگراه شهید شوشتری اعتباری برای پروژه های جدید پیش بینی نخواهد شد."

 11. عضو کمیسیون اجتماعی مجلس: عقیم سازی پاک کردن صورت مساله است

  رسول خضری، نماینده سردشت، پیرانشهر و عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه ۱۰ درصد کارتن خواب‌ها را زنان تشکیل می‌دهند، گفت: " باید برنامه ریزی را به سمتی برد تا از کارتن خوابی جلوگیری شود نه اینکه هربار با مطرح کردن موضوعاتی همچون عقیم سازی در پی پاک کردن صورت مساله باشیم."

  به گزارش ایلنا، آقای خضری تاکید کرد که "عقیم‌سازی اقدام خلافی است و طبق قانون اساسی هر فردی با رضایت خود اختیاراتی دارد و به زور نمی توان افراد را عقیم" و به جای اشخاص درباره حقوق آنها تصمیم گیری کرد.

  رسول خضری
 12. وزیر اقتصاد ایران: بدهی دولت به بیش از ۶۰۰ هزار میلیارد تومان رسید

  علی طیب‌نیا، وزیر اقتصاد ایران می‌گوید بدهی دولت و شرکت‌های دولتی به ۶۰۰ تا ۷۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای طیب‌نیا در دیداربا هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی، امروز یکشنبه ۲۶ دی (۱۵ ژانویه) گفته است: "در ابتدا که بر سر کار آمده بودم با برآوردهای اولیه فکر می کردم بدهی دولت در حدود ١٥٠ هزار میلیارد تومان است و وقتی این عدد را اعلام کردم پشیمان شدم چون فکر کردم نکند مبالغه کرده باشم."

  وزیر اقتصاد ایران رقم "جدید" بدهی را بر اساس بررسی‌ دفتر بدهی‌های دولت در وزارت اقتصاد اعلام کرده است.

  جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید

  علی طیب نا، وزیر اقتصاد
 13. تصادف در محور یزد ۱۳ نفر کشته برجای گذاشت

  در پی تصادف یک دستگاه خودرو حامل "اتباع غیر مجاز" و یک دستگاه نیسان ۱۳ نفر کشته شدند. 

  به گزارش میزان،  احمد مظفری، رئیس پلیس راه یزد با اعلام این خبر گفت که شدت این حادثه به قدری بوده که بلافاصله پس از تصادف خودروها آتش گرفتند و سرنشینان فرصت پیاده شدن پیدا نکردند. 

  آقای مظفری همچنین عنوان کرد: "تمام سرنشینان خودروی پژو اتباع بیگانه بودند و بدلیل سوختن آنها اجساد قابل شناسایی نیست. بررسی ها نشان می دهد خودرو پژو با چراغ خاموش در حال حرکت بوده است."

   اتباع غیرمجاز از سوی مقامات ایران به مهاجران افغانی گفته می‌شود به شکل غیر قانونی وارد ایران می‌شوند.

  تصادف
 14. قربانی اسیدپاشی خواستار رسیدگی وزیر بهداشت و رئیس جمهوری شد

  سهیلا جورکش، از قربانیان اسیدپاشی در اصفهان با ابراز نگرانی از وضعیت بینایی چشم چپ خود گفت: همه امیدم به بازگشت بینایی چشم چپ است. از تمام مسئولین کمک می‌خواهم که به داد من برسند. اگر شبکیه چشم من پاره شود منجر به نابینا شدن ابدی من می‌شود. وزیربهداشت دستور اعزام من را دادند."

  به گزارش ایسنا، خانم جورکش همچنین از آقای روحانی خواسته تا هر چه سریع‌تر بتواند با او ملاقات کند.

  درباره سهیلا جورکش و اسیدپاشی در اصفهان بیشتر بخوانید

 15. سخنان ناطق نوری در مراسم هفتم هاشمی رفسنجانی

  View more on twitter
 16. مولاوردی: رد صلاحیت زنان به دلیل زن بودنشان نبوده است

   شهیندخت مولاوردی، معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: "تاکنون هیچ منعی برای حضور زنان در انتخابات ریاست جمهوری نبوده و آنها می توانستند برای این انتخابات ثبت نام کنند."

  به گزارش مهر، خانم مولاوردی همچنین گفت که در دوره هایی که زنان برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کردند، حتی اگر زنان رد صلاحیت می شدند به خاطر "زن بودن" آنها نبوده است "اما مهم این است که باید ببینیم که در مراحل بررسی های چه اتفاقی رخ خواهد داد."

  به گفته معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری سخنگوی شورای نگهبان نیز اعلام کرده  که زنان می توانند برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کنند.

  مولاوردی
 17. تذکر نمایندگان مجلس به حسن روحانی درباره مشکلات اقشار آسیب پذیر

  ۲۵ نماینده مجلس در تذکری به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بر لزوم تسریع در حل مشکلات اقشار آسیب‌پذیر با توجه به گرانی کالاهای اساسی تاکید کردند.  

 18. ایران اعدام زندانیان بحرینی را محکوم کرد

  بهرام قاسمی، سخنگو وزارت امور خارجه با محکومیت اعدام سه زندانی بحرینی اعلام کرد: "عدم شفافیت در روند محاکمه ناعادلانه این سه شهروند مورد تایید مجامع بین‌المللی و حقوق بشری و تمامی نهادهای مردمی در اقصی جهان نیز قرار گرفته است."

  به گزارش ایرنا، آقای قاسمی گفت که "بی‌شک با ادامه این مسیر، حاکمیت بحرین مسئولیت پیامدهای اقدامات و رفتارهای افراطی را متوجه خود ساخته است."

  درباره اعدام سه فعال بحرینی بیشتر بخوانید 

 19. رئیس دادگستری تهران: از بازداشت فله‌ای جلوگیری شود

  غلامحسین اسماعیلی، رئیس کل دادگستری تهران، در جلسه هیات نظارت بر حقوق شهروندی اعلام کرد: "سعی شود دستگیری‌ها حتی الامکان توام با دلایل و قرائن و امارات کافی همراه باشد و در این رابطه از دستگیری فله‌ای افراد در قالب طرح جلوگیری شود، همچنین اطلاع رسانی به خانواده متهم جز در مواردی که بیم تبانی وجود دارد انجام شود."

  به گزارش مهر، آقای اسماعیلی همچنین گفت که از "تعمیم و تحمیل اضافی جرم" به متهم خودداری شود. همچنین متهم در هنگام بازداشت تفهیم اتهام شده و نوع قرار تامین برایش مشخص شود.

  رئیس کل دادگستری تهران دیدار مستمر با قاضی پرونده را یکی دیگر از حقوق متهمان برشمرد.

  اسماعیلی
 20. حضور حسن روحانی در مراسم هفتم هاشمی رفسنجانی

  روحانی