Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. کشف چند پیکر دیگر از زیر آوار پلاسکو و تعویق تشییع پیکر آتش‌نشان‌ها
  2. گزارش‌ها از احتمال امضای فرمان محدودیت صدور ویزا برای شهروندان ایران و شش کشور دیگر از سوی ترامپ
  3. سفر وزیر امور خارجه کویت به تهران
  4. تعلیق صدور ویزای آمریکا به شهروندان ایرانی و چند کشور دیگر

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

بیانیه عفو بین الملل در محکومیت بازداشت مجدد گلرخ ابراهیمی

 سازمان عفو بین‌الملل با صدور بیانیه ای از بازداشت مجدد گلرخ ابراهیمی ایرایی انتقاد کرد.

خانم ابراهیمی سه هفته پیش با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان مرخص شده بود.

قبل از آزاد شدن گلرخ ابراهیمی، آرش صادقی، همسر زندانی او،  با درخواست آزادی خانم ابراهیمی اعتصاب غذا کرده بود. 

اعتصاب غذای آقای صادقی به مدت ۷۱ روز به طول انجامید و بعد از آزادی همسرش و پایان اعتصاب غذا، در بیمارستان بستری شد. 

گزارش شده که به همراه گلرخ ایرانی، سعید اقبالی از دوستان آنها نیز بازداشت شده است. 

رئیس جمهور آمریکا فرمان احداث دیوار مرزی با مکزیک را امضا کرد

دونالد ترامپ با امضای یک فرمان اجرایی دستور ساخت دیواری مرزی بین آمریکا و مکزیک را صادر کرد. 

رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با شبکه ای بی سی  گفت ساختن دیوار مرزی بین دو کشور "در عرض چند ماه" آغاز خواهد شد.

وی افزود که مکزیک "قطعا و صددرصد" پول احداث دیوار در مرز این کشور و ایالات متحده را به آمریکا را پرداخت خواهد کرد.

ایران ارتباط این کشور با تسلیحات کشف شده در اوکراین را رد کرد

سفارت ایران در اوکراین با صدور بیانیه ای اتهام ارتباط این کشور با "محموله نظامی در فرودگاه ژولیانی کیف" را، که گفته شده عازم ایران بوده، بی‌اساس خواند. 

به گزارش ایسنا، سفارت ایران تاکید کرده است: "هیچ‌گونه سند و یا مدرکی که نشان دهنده تعلق، انتساب و یا ارسال محموله مورد اشاره به جمهوری اسلامی ایران باشد وجود ندارد."

گارد مرزی اوکراین چند روز پیش اعلام کرده بود که در هنگام بازرسی از یک هواپیمای عازم ایران، قطعات سیستم موشکی هدایت‌شونده ضد تانک "فاگوت" کشف شده است.

خبر فوریرئیس جمهور آمریکا صدور ویزا به شهروندان ایران و چند کشور دیگر را یک ماه 'متوقف می کند'

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا،  صدور هر گونه ویزا برای شهروندان ایران و چند کشور دیگر را به مدت ۳۰ روز 'متوقف می کند".

این تصمیم شامل ویزاهای مهاجرت و غیرمهاجرت می شود اما بر وضعیت کسانی که دارای کارت سبز آمریکا یا شهروندی این کشور هستند اثری ندارد.

نامه اعتراضی انجمن جامعه‌شناسی ایران به رئیس‌جمهور

روزنامه شهروند چاپ تهران از نامه انجمن جامعه‌شناسی ایران به حسن روحانی رئیس‌جمهور خبر داده و گفته این نامه در اعتراض به اقد‌ام شورای تحول و ارتقای علوم انسانی درباره تغییر سرفصل‌های بعضی از رشته‌های حوزه علوم اجتماعی است.  این نامه تغییرات صورت گرفته را غیرکارشناسانه د‌انسته است.

روزنامه شهروند می گوید این نامه پس از ماه‌ها اعتراض نسبت به شیوه تغییر و تحول د‌ر علوم انسانی و رشته‌های جامعه‌شناسی، علوم سیاسی و روانشناسی، خطاب به آقای روحانی منتشر شده است.

شیرین احمد‌نیا، مد‌رس د‌انشگاه و عضو هیأت‌مد‌یره انجمن جامعه‌‌شناسی درباره محتوی اعتراضی این نامه گفته "کسانی که می‌خواهند‌ علوم انسانی را اسلامی، بومی یا به‌زعم خود‌شان اعتلا د‌هند‌، به جای این‌که از بد‌نه علوم اجتماعی باشند‌، مبتنی بر یک امر بروکراتیک بود‌ه‌اند‌؛ یعنی تغییر و تحولات علمی را وقتی به امری بروکراتیک تقلیل د‌هیم، باعث خفگی د‌ر فضای آکاد‌میک خواهد‌ شد".‌

خانم احمدنیا گفته "هر تغییری که از د‌رون یک علم نباشد‌، به آن علم د‌ر د‌رازمد‌ت آسیب وارد‌ خواهد‌ کرد‌".

نقشه مهاجرت غیر قانونی در ایالت‌های مرزی آمریکا

انتظار می‌رود دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا امروز فرمانی درباره ساخت  'دیوار مکزیک' صادر کند. ساخت این دیوار از جمله وعده‌های انتخاباتی او بود که با هدف مبارزه با مهاجرت غیرقانونی به آمریکا مطرح شد وانتقادهای زیادی را به دنبال داشت. نقشه زیر آماری از تعداد مهاجران غیرقانونی به نقل از اداره گشت مرزی آمریکا ارائه می‌دهد.

مرز آمریکا
.

تشکر روحانی از پیام امیر کویت: سیاست ما توسعه روابط دوستانه با همسایگان است

حسن روحانی در دیدار معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت از پیام کتبی امیر این کشور تشکر کرده و گفته "سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران توسعه هر چه بیشتر روابط دوستانه و برادرانه با کشورهای مسلمان و همسایگان براساس احترام متقابل، حسن همجواری و اخوت اسلامی است".

خبرگزاری های ایران از قول فرستاده امیر کویت می گویند که او در دیدار با آقای روحانی گفته "امیر، دولت و مردم کویت همواره احترام فراوانی برای دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران و نقش تأثیرگذار این کشور در منطقه، قایل هستند".

دیدار فرستاده ویژه امیر کویت با رئیس جمهور ایران
president.ir
دیدار فرستاده ویژه امیر کویت با رئیس جمهور ایران

آمار رسمی در ایران: یک میلیون و ۷۵۰ هزار بارداری در سال، ۲۰۰ هزار سقط جنین

 یک مقام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ایران گفته است: "حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار بارداری سالانه در کشور اتفاق می افتد که یک میلیون و ۵۳۰ هزار مورد از این بارداری ها به فرزندآوری و حدود ۲۰۰ هزار مورد به سقط جنین منجر می شود". 

خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا) این گزارش را منتشر کرده است.

 بر اساس این گزارش، محمداسماعیل مطلق، مدیر کل سلامت جمعیت، خانواده و مدرسه وزارت بهداشت ایران گفته است که "عفونت، افسردگی و چسبندگی رحم از جمله عوارض ناشی از سقط جنین در بانوان است ضمن اینکه اکثر افرادی که در بیمارستان های روانی بستری می شوند سابقه سقط جنین داشته و دچار افسردگی شدید شده اند". 

دو انبار مهمات و سلاح گروه طالبان در ولایت لوگر کشف شد

ریاست امنیت ملی افغانستان اعلام‌کرد که دو انبار سلاح و مهمات گروه طالبان در ولایت لوگر در جنوب کابل کشف شده‌است.

براساس خبرنامه این نهاد، این انبار مهمات و سلاح دیروز( سه‌شنبه پنجم دلو/ بهمن) کشف و متعلق به فرماندهان گروه طالبان به نام قاری برهان و قندآغا اعضای گروه طالبان است.

امنیت ملی افزوده که این دو انبار مهمات و سلاح از قریه‌های "کتب‌خیل" و "پاد خواب شانه" در مرکز ولایت لوگر کشف شده‌است.

امنیت ملی افغانستان افزوده که شورشیان برنامه داشتند تا با استفاده از این سلاح و مهمات حملات تهاجمی را در ولایت لوگر راه اندازی نمایند.

امنیت ملی
NDS
انواع سلاح و مهمات از این دو انبار بدست آمده است

وزیر کشور ایران: علت اصلی حادثه پلاسکو، اتصال برق بوده

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران گفته است که علت اصلی حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو که به فروریزی آن منجر شد، اتصال برق بوده است.

وزیر نفت: ایران روزانه سه میلیون و نهصد هزار بشکه نفت تولید می‌کند

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران تولید روزانه نفت خام ایران را سه میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز اعلام کرده است.

 به گزارش خبرگزاری دولتی ایران آقای زنگنه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران گفته است: "تاکنون یک رئوس توافق میان شرکت ملی نفت ایران و کنسرسیومی متشکل از شرکت‌‌های توتال فرانسه، شرکت ملی نفت چین (سی‌ان‎پی‎سی) و شرکت پتروپارس برای طرح توسعه فاز ١١ پارس جنوبی امضا شده است."

هفته پیش وزیر نفت ایران درآمد حاصل از فروش نفت و میعانات گازی تا پایان سال ۱۳۹۵ را ۴۱ میلیارد دلار برآورد کرده بود.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید

بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران
SHANA

پلاسکو؛ تهران؛ جامعه عجول و کوتاه‌مدت

پلاسکو
tasnim
پلاسکو

  این چند روز زیاد و درست گفته و نوشته‌اند که پلاسکو نماد توسعه ایران در دهه چهل شمسی است و سوختن و فروریختنش نشانه‌ای از فروپاشی توسعه ایرانی. تعبیر زیبایی است، اما کامل نیست. توسعه‌ ایرانی مدت‌ها است به خاک سیاه نشسته و نشانه‌اش نه فقط پلاسکوی فروریخته بلکه تجربه‌های شکست‌خورده و کلیت پدیده‌ای به اسم «تهران» است.

ادامه مطلب را اینجا بخوانید

پیام امیر کویت به روحانی رسید

معاون نخست وزیر و وزیر خارجه کویت امروز در تهران پیام امیر این کشور به حسن روحانی را تقدیم رئیس جمهور ایران کرده است. وزیر خارجه کویت یک روز پیش از این گفته بود که محتوی پیام پیشنهاد گفت و گوی شش کشور عربی حاشیه خلیج فارس با ایران است.

پیام امیر کویت در دست رئیس جمهور ایران
president.ir
پیام امیر کویت در دست رئیس جمهور ایران

تلویزیون رسمی ایران و عادل فردوسی پور در ارتباط با پلاسکو تذکر گرفتند

خبرگزاری فارس از قول محمدرضا عرب‌سرخی، یکی از اعضاء مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیما خبر داده است که در پی اظهارات اخیر عادل فردوسی‌پور مجری برنامه ورزشی نود درباره ماجرای پلاسکو و "ورود غیر حرفه‌ای و غیر تخصصی‌" اش به موضوع، هم مدیر شبکه سه سیما و هم آقای فردوسی‌پور تذکر دریافت کردند.

آقای فردوسی پور برنامه اخیر نود را "به شهدای آتش نشان تقدیم" کرد و گفته بود که عواید نطرسنجی این برنامه صرف ایمن سازی مدارس با نظارت سازمان آتش نشانی می شود.

کمیسیون تلفیق مجلس سپرده‌گذاری بانکی قوه قضائیه برای دریافت سود را ممنوع کرد

غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده(۱۳۹۶) می‌گوید بر اساس مصوبه‌ اخیر این کمیسیون، قوه قضائیه و سایر دستگاههای اجرایی از سپرده‌گذاری در بانک‌ها به منظور دریافت سود منع شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) آقای تاجگردون گفته است طبق این مصوبه قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های اجرایی "مکلف" شده‌اند که وجوه دریافتی خود را به خزانه واریز کنند. این مصوبه کلیه دستگاه‌های اجرایی مشمول قانون مناقصات یعنی کلیه قوا به استثنای بانک‌ها، بیمه‌ها و نهادهای عمومی غیردولتی و قوه قضاییه را شامل می‌شود.

جزئیات بیشتر را اینجا بخوانید

غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶
TASNIM
غلامرضا تاجگردون، رییس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۶

شرکت دختران اسکی باز افغانستان در مسابقات زمستانی دانشجویان جهان

تصویری از اسکی‌بازان بامیان
BBC

ریاست تربیت بدنی افغانستان اعلام کرد که برای اولین بار تیم اسکی وزارت تحصیلات عالی (آموزش عالی) افغانستان برای شرکت در مسابقات زمستانی دانشجویان جهان، عازم قزاقستان شده است.

عارف پیمان، سخنگوی ریاست تربیت بدنی به بی‌بی‌سی گفت که تیم اسکی دانشگاه‌های افغانستان را دو دختر اسکی باز بامیانی از مرکز افغانستان نمایندگی می‌کنند که دیروز سه‌شنبه ( پنجم دلو/ بهمن) کابل را به مقصد قزاقستان ترک کردند.

به گفته ریاست تربیت بدنی افغانستان، رقابت‌های ورزشی دانشگاه‌های جهان با اشتراک ۶۴ کشور از دهم دلو/بهمن آغاز و برای حدود ۱۰ روز در شهر آلماتی قزاقستان ادامه خواهد داشت.

شفافیت بین‌المللی: فساد در افغانستان کاهش یافته اما هنوز شرایط نامطلوب است

سازمان شفافیت بین‌المللی
TI

سازمان شفافیت بین‌المللی در گزارش سالانه‌ای خود اعلام کرده که میزان فساد دولتی در افغانستان کاهش یافته است اما این کشور از نظر سلامت اداری و اقتصادی، همچنان امتیاز و موقعیتی نامطلوب دارد.

در گزارش این سازمان آمده است که افغانستان با کسب ۱۵ امتیاز در ده رتبه بدترین کشورهای جهان قرار گرفته و سومالی با کسب ۱۰ امتیاز فاسدترین کشور جهان شمرده می‌شود.

بیشتر بخوانید  

وعده ترامپ برای تحقیق درباره 'تخلف در انتخابات آمریکا'

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرده است که تحقیقات گسترده‌ای درباره تخلف در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انجام می‌شود. او در توییتر خود گفته است که این تحقیقات می‌تواند به بهبود روند رای‌گیری منجر شود. 

آقای ترامپ در توییتر خود نوشته که در جریان تحقیقات درباره تخلف‌های انتخاباتی موضوع رای دادن به نام مردگان و همین طور رای دادن کسانی که از نظر قانونی نمی‌توانستند رای دهند، بررسی خواهد شد.

I will be asking for a major investigation into VOTER FRAUD, including those registered to vote in two states, those who are illegal and....

ظریف: نقش امیر کویت در منطقه قابل ستایش است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در جریان دیدار با معاون نخست وزیر و امور خارجه کویت که به تهران سفر کرده گفته "نقش امیر کویت در تقویت حسن همجواری کشورهای منطقه قابل ستایش است".

امیر کویت پیام مکتوبی برای حسن روحانی رئیس جمهور فرستاده که قرار است وزیر امور خارجه این کشور به زودی به او تحویل دهد.

نگرانی از برنامه ترامپ برای محدویدت صدور ویزا

تعدادی از مخاطبان بی‌بی‌سی فارسی از گزارش‌های مربوط به قصد ترامپ برای ایجاد محدودیت صدور ویزا برای شهروندان چند کشور از جمله ایران ابراز نگرانی کرده‌اند.

علی نوشته است: "من یک سال از زندگیم رو برای گرفتن پذیرش دکتری در دانشگاه های امریکا گذاشتم. ساختن زندگیم توی ایران رو به تعلیق در آوردم به امید اینکه توی دانشگاه پذیرش می گیرم. حالا بعد از این همه هزینه و انرژی و صرف عمر، باید بشینم ببینم آینده ی نامعلومم چی میشه. توی ایران تحصیل ارزش نداره. و کسی مثل من که درس خوندم بی ارزشم. اونجا هم که راه ندن مارو. دیگه نمی دونم چه باید کرد."

سارا هم گفته است: "سلام من 6 ماه هست که ازدواج کردم همسرم 4 ساله آمریکا هست، توی اون 4 سال جنگیدیم با خانواده ها برای ازدواج و این که همسرم کار ثابت پیدا کنه حالا که شرایط مساعد شد متاسفانه آقای ترامپ روی کار اومدن، ما چون همسرم گرین کارت دارن و هنوز سيتيزن نشدن پیش بینی دوسال می کردیم تا ورود من به آمریکا اما امروز به شدت نگران شدم و حالم بد هست نمی دونم چی پیش میاد." بیشتر بخوانید

افزایش شمار پیکرهای کشف شده در پلاسکو

بر اساس گزارش‌ خبرگزاری ایرنا و ایلنا تعداد پیکرهای کشف شده در عملیات آواربرداری امروز در محل ساختمان پلاسکو به هفت پیکر رسیده است. 

خبر فوریپیکر سومین آتش‌نشان در آواربرداری امروز پلاسکو پیدا شد

رسانه‌های ایران اعلام کردند که پیکر سومین آتش‌نشان در جریان آواربرداری‌های امروز در محل ساختمان پلاسکو پیدا شده است. در طی هفت روز گذشته در مجموع پیکر پنج آتش‌نشان و چهار شهروند دیگر از زیر آوار پلاسکو بیرون آورده شده است. یک آتش‌نشان هم پیش ازاین در بیمارستان و در اثر جراحات وارده جان خود را از دست داده بود.

پیکری یکی دیگر از آتشنشان حادثه #پلاسکو روی دستان همکارانش، لحظاتی پیش
پیکری یکی دیگر از آتشنشان حادثه #پلاسکو روی دستان همکارانش، لحظاتی پیش
پیکری یکی دیگر از آتشنشان حادثه #پلاسکو روی دستان همکارانش، لحظاتی پیش

پیکری یکی دیگر از آتشنشان حادثه #پلاسکو روی دستان همکارانش، لحظاتی پیش

اعدام هفت نفر از جمله یک عضو خاندان سلطنتی در کویت

کویت هفت نفر از جمله یکی از اعضای خاندان سلطنتی را روز چهارشنبه در زندان مرکزی کویت اعدام کرد. سه زن هم در میان اعدام شدگان هستند. این افراد پیشتر به قتلا محکوم شده بودند.

این اعدام‌ها اولین احکام مرگ است که از سال 2013 تا کنون در کویت اجرا می‌شود. دو شهروند کویت، دو مصری، یک بنگلادشی، یک فیلیپینی و یک شهروند اتیوپی در میان اعدام‌شدگان هستند. 

خبر فوریتعویق مراسم تشییع آتش‌نشان‌ها

مراسم تشییع آتش‌نشان‌هایی که جانشان را در حادثه فرو ریختن ساختمان پلاسکو از دست داده‌اند به تعویق افتاده است. این مراسم قرار بود فردا پنج شنبه در تهران برگزار شود. گفته می‌شود به تعویق افتادن مراسم با رضایت خانواده‌های کشته شدگان صورت گرفته است. امروز در جریان آواربرداری دو پیکر دیگر از آتش‌نشان‌هایی که زیر آوار مانده بودند کشف شد.

اتحادیه صادرکنندگان فرش ایران: فرش‌های ایرانی در آمریکا بلوکه شده‌اند

یکی از اعضای هیات مدیره اتحادیه صادرکنندگان فرش دستباف ایران می‌گوید حجم قابل توجهی از فرش دستباف تجار ایرانی در آمریکا باقی مانده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) رضی میری گفته است: "آمریکا عملا هر تاجری که فرش های خود را برای نمایشگاه به آنجا برده یا فرش هایی را در بازار آن کشور داشته است، نه تنها نمی تواند آن را به دیگر کشورها بفروشد، بلکه توان برگرداندن آن به ایران را نیز ندارد".

مصاحبه کامل ایسنا را اینجا بخوانید

وزارت خارجه ایران هفته پیش گزارش سه‌ماهه خود درباره توافق جامع هسته‌ای ایران را به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ارائه کرد که در آن گفته بود پس از لغو تحریم‌های بین‌المللی ایران توانسته حدود ۵۱ میلیون دلار فرش به آمریکا صادر کند.

بازار فرش تهران
AFP/Getty Images

واکنش ایران به گزارش انتقادی از وضعیت حقوق بشر در مجلس اعیان بریتانیا

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران به گزارش جویس انلی معاون وزارت امور خارجه بریتانیا درباره وضعیت حقوق بشر در کشورهای مختلف از جمله ایران که شب گذشته در مجلس اعیان ارائه شد، واکنش نشان داده و ضمن انتقاد از آن گفته است که قوه قضائیه ایران مستقل است و "براساس شواهد و مستندات قانونی خود، جرایم و تخلفات را مورد  رسیدگی قرار می دهد".

  آقای قاسمی گفته "جای  بسی تعجب و تاسف  است که انگلیس با کارنامه تاریک حقوق بشری، خود را مدعی ارتقاء حقوق بشر در جهان  قلمداد کرده و دیگران را به رعایت آن اندرز می‌دهد".

در حال حاضر یکی از مهمترین موضوعات حقوق بشری مورد اختلاف میان ایران و بریتانیا، بازداشت یک شهروند ایرانی بریتانیایی و محکوم کردن او به زندان بدون برگزاری دادگاه علنی و حتی مشخص کردن عنوان اتهامی اوست.

ایران اخیرا اعلام کرده است که نازنین زاغری رتکلیف شهروند ایرانی بریتانیایی که بیش از ده ماه است در این کشور در بازداشت است، به پنج سال زندان محکوم شده و این حکم به گفته سخنگوی قوه قضائیه تایید شده است.

دختر خردسال خانم زاغری رتکلیف که در هنگام بازداشت همراه او بوده، هم اکنون پیش اقوامش نگهداری می شود و بر اساس گزارش ها هفته ای یک بار اجازه ملاقات با مادرش را دارد.

خبر فوریکشف پیکر دوم در آواربرداری امروز پلاسکو

آتش نشان
ILNA

خبرنگاران حاضر در محل ساختمان پلاسکو از بیرون کشیدن دومین پیکر در جریان آواربرداری امروز خبر می‌دهند. پیکر تازه کشف شده هم متعلق به یک آتش‌نشان است. به این ترتیب امروز پیکر دو آتش‌نشان از زیر آوار بیرون کشیده شده است.

با کشف پیکرهای تازه تا کنون مرگ 9 نفر از جمله پنج آتش‌نشان در حادثه فروریختن پلاسکو تایید شده است.

دیوار ترامپ

دونالد ترامپ دیشب در توییتر خود اعلام کرد که امروز چهارشنبه "روز بزرگی" برای امنیت ملی خواهد آمریکا خواهد بود. انتظار می‌رود آقای ترامپ فرمانی را برای ساخت "دیوار" میان آمریکا و مکزیک صادر کند. ساخت دیوار برای جلوگیری از مهاحرت غیرقانونی از جمله وعده‌های او در زمان مبارزات انتخاباتی بود که با انتقادهای زیادی روبرو شد.

همچنین گزارش شده است که آقای ترامپ فرمان‌هایی برای محدود کردن ورود پناهجویان و همین‌طور محدودیت صدور ویزا برای شهروندان هفت کشور از جمله ایران صادر می‌‌کند. بیشتر بخوانید

Big day planned on NATIONAL SECURITY tomorrow. Among many other things, we will build the wall!

شناسایی آتش‌نشانی که پیکرش از زیر آوار خارج شده

پیکر یکی از شهدای #اتش‌نشان کشف شده امروز به دلیل همراه داشتن مدارک شناسایی قابل شناسایی بوده و به پزشکی قانون تحویل داده شد #پلاسکو

خبر فوریکشف پیکر یک آتش نشان دیگر در پلاسکو

  خبرگزاری های ایران از قول سخنگوی آتش‌نشانی می گویند پیکر یکی دیگر از آتش نشان ها در ضلع شمال غربی ساختمان پلاسکو، از زیر آوار  پیدا شده است. این هفتمین پیکر و سومین آتش نشانی است که از زیر آوار بیرون کشیده می شود.

تا کنون مرگ هشت نفر در حادثه فروریختن پلاسکو تایید شده است. یک نفر هم در بیمارستان جان خود را از دست داده است.

هفتمین روز آوار برداری در پلاسکو

ادامه آواربرداری پلاسکو
Tasnim
ادامه آواربرداری پلاسکو

امروز هفتمین روز آوار برداری از ساختمان پلاسکو است که هفته گذشته بر اثر آتش سوزی فروریخت. خبرگزاری ایسنا می گوید  با توجه به اینکه بناست در اولین زمان ممکن خیابان جمهوری بازگشایی شود، تعدادی از عوامل شهرداری تهران، در حال ترمیم سطح پیاده‌رو و خیابان جمهوری هستند که طی مراحل آواربرداری و جست‌وجو آسیب دیده بود.

خبر فوریمعاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت وارد تهران شد

  شیخ صباح الخالد الصباح، معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه کویت دقایقی پیش با پیام امیر این کشور برای حسن روحانی وارد تهران شد.  

آقای خالد الصباح دیروز گفته بود که محتوی این پیام، پیشنهاد گفت و گو میان شش کشور شورای همکاری خلیج فارس با ایران است.

امروز در خبرها

سه سناتور آمریکایی مجدا طرحی را برای وضع تحریم های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران به سنای آن کشور تسلیم کرده اند.

سازمان ملل متحد طرح های اسرائیل برای ساخت و سازهای تازه در شهرک های یهودی نشین در ناحیه تحت اشغال کرانه باختری را محکوم کرده است.

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش می دهد که دونالد ترامپ قصد دارد روز چهارشنبه احکامی برای محدود کردن مهاجرت از بعضی کشورها که ظاهرا شامل ایران هم خواهد شد امضا کند.

آنچه گذشت

مروری بر خبرهای دیروز را اینجا بخوانید