Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. ادامه رقابت های انتخابات ریاست جمهوری در ایران
  2. افزایش آمار کشته های حمله در بلخ
  3. یک روز تا انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
  4. رد ممنوع التصویری محمود احمدی نژاد از سوی دولت ایران

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

نماینده مجلس خواستار توضیح در مورد دیدار رئیسی با نماینده پوتین شد

علیرضا رحیمی، نماینده تهران و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار توضیح وزارت امور خارجه در مورد دیدار ابراهیم رئیسی با نماینده ولادیمیر پوتین شد.

آقای رحیمی گفت: "با توجه به اینکه آقای رئیسی یکی از کاندیداهایی است که در عرصه رقابت‌ها حضور دارد ارزیابی بیرونی و کلی از این حرکت چنین است که به‌عنوان کاندیدا ریاست جمهوری نه تولیت آستان قدس رضوی این کار را انجام داده."

ابراهیم رئیسی متولی آستان قدس رضوی و کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز پنج‌شنبه با رستم مینیخانوف رئیس‌جمهور تاتارستان و نماینده ویژه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در امور ادیان مذهبی دیدار و گفت‌وگو داشت. 

خبرگزاری تسنیم پیشتر گزارش داده بود که آقای رئیسی در این دیدار تاکید کرده است: "بدون تردید اراده رهبر معظم انقلاب و همه بخش‌های کشور گسترش روابط با جمهوری روسیه است و امیدواریم این روابط دوستانه گسترش بیشتری پیدا کند." 

اشپیگل: هزاران جنگجوی سابق طالبان در دو سال گذشته وارد آلمان شده اند

مجله اشپیگل نوشته است که هزاران جنگجوی سابق طالبان در دو سال گذشته و در میان موج یک میلیونی پناهجویان وارد آلمان شده اند.

به نوشته اشبیگل، وزارت مهاجرت و پناهجویان آلمان به به مقام‌های امنیتی این کشور خبر داده که هزاران پناهجو در جریان درخواست پناهندگی، خود را به عنوان جنگجویان سابق طالبان معرفی کرده اند.

اشپیگل افزوده که دستکم ۷۰ تن از آنها تحت پیگیری دادستان فدرال آلمان قرار دارند. 

گرانی ۱۹ درصدی گوشت در 'تورم تک رقمی ایران'

مرکز آمار ایران تورم در فروردین سال جاری را ۶/۹ (شش و نه دهم) درصد اعلام کرد. با آنکه تورم نسبت به دو ماه آخر پارسال، حدود یک دهم درصد بالا رفته است اما همچنان از اول زمستان پارسال زیر ۷ درصد باقی مانده است.

با این حال گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد که فروردین امسال، قیمت گوشت قرمز و مرغ نسبت به ماه مشابه پارسال حدود ۱۹ درصد بالا رفته است.

همچنین، افزایش قیمت ۳۲ درصدی قیمت سبزیجات (سبزی‌ها و حبوبات) بالاترین میزان در مقایسه با سایر کالاهای موثر بر تورم است.

در مجموع، گروه خوراکی‌ها نسبت به پارسال ۱۶ درصد گران شده است. 

قرعه کشی برنامه های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری فردا برگزار می شود

مراسم قرعه‌کشی برنامه‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در رادیو تلویزیون رسمی ایران فردا (یک‌شنبه) برگزار و به طور مستقیم از چند شبکه تلویزیون پخش می‌شود.

قرعه‌کشی برای مشخص کردن زمان و روز پخش برنامه‌های نامزدها در شبکه‌های صدا و سیما اعم از برنامه‌های زنده و ضبط شده است.

خبر فوریمناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری ایران زنده پخش می‌شود

به گفته تلویزیون ایران، کمیسیون تبلیغات انتخاباتی این کشور تصمیم قبلی خود در مورد پخش مناظره های انتخاباتی را لغو کرد و تصمیم گرفت که این مناظره ها به صورت مستقیم از تلویزیون پخش شود. تصمیم قبلی این کمیسیون مبنی بر ضبط این مناظره ها با اعتراض اکثر نامزدهای انتخابات روبرو شده بود. تلویزیون ایران هم از پخش مستقیم مناظره ها حمایت می کرد.

'تاجیکستان مخالف عضویت ایران در شانگهای است'

روزنامه ایزوستیا چاپ مسکو به نقل از یک عضو هیئت روسیه در نشست وزیران خارجه سازمان همکاری شانگهای نوشته که به دلیل مخالفت تاجیکستان، عضویت ایران در این سازمان هنوز به جایی نرسیده است. این منبع ایزوستیا گفته که احتمالا دیدار مقام‌های بلندپایه ایران با رهبر مخالفان دولت تاجیکستان دلیل ممانعت دوشنبه از عضویت ایران در سازمان شانگهای بوده است. به گفته او مقام‌های تاجیکستان نگرانند که تهران تلاش می‌کند پایه‌های حکومت امامعلی رحمان را متزلزل کند.

حدود یک و نیم سال پیش محی‌الدین کبیری، رهبر حزب نهضت اسلامی تاجیکستان در چارچوب کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی در تهران با آیت‌الله علی خامنه‌ای دیدار کوتاهی داشت. آقای کبیری در گفتگو با بی‌بی‌سی گفت که فکر می‌کند سفر او به تهران برای مقام‌های دوشنبه بهانه‌ای بیش نیست و دلایل دیگری برای سردی روابط میان دو کشور می‌تواند وجود داشته باشد.

 ایران عضو ناظر سازمان همکاری شانگهای است. قرار است تابستان امسال هند و پاکستان، دو عضو ناظر دیگر این سازمان به عضویت تمام‌عیار در سازمان همکاری شانگهای برسند. تاجیکستان به عنوان یکی از شش عضو مؤسس این سازمان از حق وتو برخوردار است.

فرمانده پلیس ایران: در زمان اعلام صلاحیت‌ها آمادگی پیشدستانه داشتیم

'بکارگیری ۳۰۰ هزار نیروی پلیس برای برگزاری امن انتخابات'

 حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی ایران گفته "در روزهای گذشته که شورای نگهبان و وزارت کشور آماده اعلام صلاحیت‌ها بودند علیرغم آنکه مطمئن بودیم کاندیداها به قانون تمکین خواهند کرد اما با توجه به شیطنت برخی‌ها در خارج از کشورما آمادگی پیشدستانه داشتیم که خوشبختانه مشکلی هم پیش نیامد".

آقای اشتری در عین حال از 'بکارگیری ۳۰۰ هزار نیروی پلیس برای برگزاری امن انتخابات' خبر داده است.

شورای نگهبان صلاحیت شماری از چهره های سیاسی از جمله محمود احمدی نژاد رئیس جمهور پیشین و حمید بقایی معاون او در زمان ریاست جمهوری را برای نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو رد کرد.

پس از اعلام شورای نگهبان، واحدهایی از نیروهای پلیس در معابر تهران مستقر شده بودند.

همسر ابراهیم رئیسی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی است

جمیله علم الهدی
mehr
جمیله علم‌الهدی

ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی، در ویدئویی کوتاه که ظاهرا بخشی از فیلم تبلیغاتی او است، همسرش را معرفی کرده است. جمیله علم‌الهدی، استادیار دانشگاه شهید بهشتی است و تالیفاتی در زمینه جنسیت در تربیت اسلامی، جنسیت بر اساس آموزه‌های قرآن و تربیت اسلامی کودکان دارد. 

View more on twitter

وزارت دفاع ایران 'موشك جدید كروز ضد كشتی تحویل سپاه داد'

رسانه های ایران می گویند موشك جدید كروز ضد كشتی نصیر تحویل نیروی دریایی سپاه شده
.
رسانه های ایران می گویند موشك جدید كروز ضد كشتی نصیر تحویل نیروی دریایی سپاه شده

خبرگزاری های ایران می گویند با حضور سرتیپ پاسدار حسین دهقان وزیر دفاع این کشور و دریادار پاسدار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی "موشك جدید كروز ضد كشتی نصیر طی مراسمی در سازمان صنایع هوافضای وزارت دفاع، به نیروی دریایی سپاه تحویل داده شد".

اعتراض همسران خشمگین پلیس فرانسه به خشونت علیه این نیرو

بیش از یکصد نفراز همسران و شریکان زندگی نیروهای پلیس فرانسه در اعتراض به حملات علیه پلیس در پاریس دست به اعتراض زدند. این اعتراض در پی کشته شدن یکی از نیروهای پلیس در شانزلیزه صورت گرفته است. پنج شنبه شب مردی مسلح با تیراندازی به سوی خودروی پلیس در خیابان شانزلیزه یکی از نیروهای پلیس را کشت و دو نفر دیگر را هم بشدت مجروح کرد. معترضان بالون های سیاهی در دست داشتند که نشانه دهنده کشته شدن نیروی پلیس به هنگام انجام وظیفه است.

اعتراض همسران نیروهای پلیس
Reuters
اعتراض همسران نیروهای پلیس
Reuters

دولت افغانستان برای قربانیان بلخ یک روز عزای ملی اعلام کرد

قربانیان بلخ
FB/Shahhussain Murtazawi
منابع محلی اعلام کردند که دست‌کم ۷۰ سرباز در این حمله کشته و دستکم ۸۰ نفر دیگر زخمی شدند

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در پی حمله مرگبار طالبان به پایگاهی نظامی در بلخ که دستم‌کم ۷۰ کشته و ۸۰ زخمی به جا گذاشت، فردا (سوم ثور/اردیبهشت) را روز عزای ملی اعلام کرد. 

در باره حمله طالبان به پیگاهی نظامی بیشتر بخوانید

یک 'نکته گیج‌کننده' در انتخابات

یکی از مخاطبان برای ما نوشته: "به نظرم یک نکته بسیار گیج کننده در انتخابات ریاست جمهوری ایران وجود دارد. اگر حسن روحانی واجد حتی یک درصد از ویژگی ها و تفکراتی است که سران جناح مخالف دولت و مسئولان نهادهای مختلف حکومتی به او نسبت می دهند، آیا نباید از شورای نگهبان بپرسند که روی چه حسابی آدمی تا این حد ناتوان، تنبل، ترسو، واداده، غیر انقلابی، غربزده و... را شایستۀ یک دور دیگر برای نشستن در جایگاه ریاست جمهوری نظام دانسته است؟"

مولانا عبدالحمید خواستار 'رفع ممنوعیت کاندیداتوری اهل سنت برای ریاست‌جمهوری شد'

مولانا عبدالحمید امام‌جمعه زاهدان و از رهبران اهل سنت ایران خواستار رفع ممنوعیت کاندیداتوری اهل سنت برای ریاست‌جمهوری شد.

اوگفت "نباید بین ایرانیان اعم از شیعه و سنی تفاوتی وجود داشته باشد. به اعتقاد ما این بند از قانون اساسی در مورد ریاست‌جمهوری باید تغییر پیدا کند تا هر کدام از شیعه و سنی که می‌‌خواهد بتواند رئیس‌جمهور شود و در این زمینه محدودیت قانونی وجود نداشته باشد؛ این تغییر مطابق با حکمت و منطق است".

قانون اساسی ایران یکی از شرایط رئیس جمهور این کشور را اعتقاد او به مذهب رسمی کشور (مذهب شیعه) عنوان کرده است.

خانه هاشمی رفسنجانی موزه می شود

اکبر هاشمی رفسنجانی و شماری از اعضای خانواده اش در منزل محل سکونتش
.
اکبر هاشمی رفسنجانی و شماری از اعضای خانواده اش در منزل محل سکونتش

محسن هاشمی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی  از تبدیل خانه پدرش به موزه با تصویب هیات وزیران خبر داده است.

آقای هاشمی به خبرگزاری ایسنا گفته است این محل متعلق به دولت بوده و پس از ترور پدرش در سال پنجاه و هشت با دستور آیت الله خمینی جهت حفظ امنیت به او داده شده بود.

آقای هاشمی گفته اجاره این خانه به دولت پرداخت می‌شد.

به گفته فرزند هاشمی رفسنجانی "با تصمیم خانواده مقرر شده تا اثاث و لوازم زندگی پدرم، دست‌نخورده در این محل باقی بماند... می‌خواهیم مردم از نزدیک واقعیت زندگی آیت‌الله هاشمی را ببینند تا شاید این اقدام موجب شود که مخالفان هاشمی، پس از تخریب‌های طولانی ومتهم کردن ایشان به اشرافی‌گری متوجه نادرستی اقدامات خود شوند".

صلاحیت چند عضو فعلی شورای شهر تهران 'برای انتخابات شوراها تایید نشده'

خبرگزاری تسنیم می گوید مرتضی طلایی، علیرضا دبیر، الهه راستگو، حسین رضازاده و عباس جدیدی از اعضای فعلی شورای شهر تهران برای پنجمین دوره انتخابات شوراها رد صلاحیت شده اند.

رئیسی و جلیلی با هم دیدار کردند

 حساب توییتر روزنامه ایران وابسته به دولت این کشور می گوید سعید جلیلی و ابراهیم رئیسی امروز با هم دیدار و گفت‌و‌گو کردند. آقای رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری است و آقای جلیلی که دوره گذشته نامزد ریاست جمهوری و مسئول پرونده اتمی بود اکنون نماینده رهبر در شورای عالی امنیت ملی است.

سعید جلیلی و سید ابراهیم رئیسی امروز شنبه دوم اردیبهشت با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گو کردند

سعید جلیلی و سید ابراهیم رئیسی امروز شنبه دوم اردیبهشت با یکدیگر دیدار و گفت‌و‌گو کردند

توییت یک خبرنگار اصولگرا در ایران درباره نامزدهای اقلیت شورای شهر تهران

تاييد صلاحيت هر ٤ نامزد اقليت مذهبى انتخابات شوراى تهران: آندرانيك سيمونيان، آرمن نازاريان، آرا شاه ورديان (ارمنى) و بابك شهريارى (زرتشتى)

صلاحیت چهار اقلیت دینی برای انتخابات شورای شهر تهران تایید شد

علیرضا رحیمی رئیس هیات عالی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تهران از تایید صلاحیت چهار اقلیت دینی نامزد انتخابات شوراها خبر داده است.

 به گفته آقای رحیمی ۸ هزار و ۹۸۱ کاندیدای انتخابات شوراها در هیات‌های اجرایی و نظارت تایید صلاحیت شده اند.

 پیش از این احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در ابلاغیه ای خواستار توقف اجرای بندی از قانون انتخابات شوراها شده بود که به اقلیت های دینی اجازه نامزدی داده است. 

آقای جنتی در این نامه خواستار رد صلاحیت اقلیت های دینی نامزد در این انتخابات شده بود. دو نماینده اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی این ابلاغیه آقای جنتی را "خلاف قانون اساسی" خوانده بودند و به نقل از علی لاریجانی گفتند که "مر قانون" اجرا خواهد شد.

انتخابات شوراها همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در بیست و نهم اردیبهشت برگزار می شود.

ارتش عراق مناطق بیشتری را در غرب موصل از داعش پس گرفت

موصل
Reuters

 ارتش عراق از تصرف مناطق بیشتری درموصل در جنگ با گروه موسوم به دولت اسلامی(داعش) خبر داده است. فرمانده نیروهای عراقی گفته که دومنطقه دیگردر غرب موصل را به تصرف درآورده اند. این مناطق در بخش قدیمی شهر موصل و در بخش پرجمعیت واقع است. ارتش عراق تاکنون موفق شده تا بخش شرقی موصل را به طور کامل از داعش پس بگیرد. 

میشل اسکورپونی دوچرخه سوار سرشناس ایتالیایی درگذشت

میشل اسکورپونی
BBC

میشل اسکورپونی، دوچرخه سوارسرشناس ۳۷ ساله ایتالیایی صبح امروز دراثر برخورد با یک ون درگذشت. در بیانیه منتشره از سوی تیمش آمده است: "میشل اسکورپونی صبح امروز درحالی که در حوالی خانه اش در حال تمرین دوچرخه سواری بود، با یک ون برخورد کرد و جان خود را از دست داد." او در سال ۲۰۱۱ قهرمان تور ایتالیا شد. میشل اسکورپونی روز گذشته مسابقات تور آلپ را بپایان رسانده بود. او در این مسابقات به مقام چهارم رسید. 

عضو شورای شهر تهران: سفرهای انتخاباتی قالیباف غیرقانونی است

قالیباف
TASNIM

  محمد مهدی تندگویان، عضو شورای شهر تهران به خبرگزاری ایلنا گفته است سفرهای انتخاباتی و استانی محمدباقر قالیباف شهردار تهران "غیرقانونی است، چرا که شورای شهر هنوز به ایشان مرخصی نداده است".

آقای تندگویان گفته "مقرر شده به این مسئله در جلسه آتی شورا پرداخته شود. شورای شهر با فعالیت‌های انتخاباتی قالیباف مشکلی ندارد، ولی حداقل باید قانون را رعایت کند". 

آقای قالیباف برای سومین بار نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده است.

وزیر احمدی نژاد رئیس ستاد انتخاباتی رئیسی شد

ابراهیم رئیسی
mizan
ابراهیم رئیسی

ابراهیم رئیسی، دادستان دادگاه  ویژه روحانیت، تولیت آستان قدس که نامزدی انتخابات ریاست جمهوری شده، علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی محمود احمدی نژاد را به سمت رئیس ستاد انتخاباتی خود منصوب کرده است.

خبرگزاری های ایران می گویند مسعود میرکاظمی دیگر وزیر دولت آقای احمدی نژاد هم رئیس کمیته طرح و برنامه ستاد انتخاباتی آقای رئیسی شده است.

قطع تماس صوتی پیام رسان تلگرام در ایران بررسی می شود

جانشین سازمان اطلاعات سپاه: صوت تلگرام سبب می‌شود ما هیچ موردی را نتوانیم کنترل کنیم

ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی در ایران از بررسی قطع تماس صوتی شبکه پیام رسان تلگرام در جلسه آینده این شورا خبر داده است.

آقای فیروزآبادی به خبرگزاری ایسنا  گفته است "قاعدتا این اقدام از جایی به اپراتورها ابلاغ شده است و ما در مرکز ملی فضای مجازی درصدد بررسی هستیم و در جلسه آینده شورای عالی فضای مجازی به آن خواهیم پرداخت.

حسین نجات جانشین رئیس سازمان اطلاعات سپاه دو روز پیش در مشهد گفته بود "در صحبتی که با حجت‌الاسلام روحانی داشتیم، تأکید کردیم که راه‌اندازی صوت تلگرام سبب می‌شود ما هیچ موردی را نتوانیم کنترل کنیم اما رئیس‌جمهور در پاسخ گفتند چرا با هر تکنولوژی که از غرب وارد می‌شود، مخالفت می‌کنید؟"

تملس صوتی شبکه پیام رسان تلگرام که اخیرا راه اندازی شده،  توسط اپراتورهای ایران به روی استفاده از کاربران بسته شده است.

نتیجه بررسی هیات‌های اجرایی به داوطلبان انتخابات شوراها امروز ابلاغ می شود

  سلمان سامانی سخنگوی وزارت کشور ایرات گفته نتیجه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهروروستا در هیأت‌های اجرایی امروز به داوطلبان این انتخابات ابلاغ می‌شود.  

مرتضی طلایی نائب رئیس فعلی شورای شهر تهران گفته که هیات های اجرایی ظاهرا صلاحیت او را رد کرده اند.

انتخابات شورها همزمان با انتخابات رایت جمهوری روز بیست و نهم اردیبهشت برگزار می شود.

۵ کاندیدای مطرح ریاست جمهوری فرانسه در انتخابات فردا

پنج کاندیدای اصلی از چپ به راست: فرانسوا فیون، بنوا آمون، مارین لوپن، امانوئل مکرون، و ژان‌لوک ملانشون
Getty Images
پنج کاندیدای اصلی از چپ به راست: فرانسوا فیون، بنوا آمون، مارین لوپن، امانوئل مکرون، و ژان‌لوک ملانشون

انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه فردا برگزار شود. در میان یازده کاندیدای ریاست‌جمهوری، سه نفر از آن‌ها شانس بیشتری برای کسب این مقام دارند. اگر هیچ‌کدام از نامزدهای انتخابات نتوانند در دور نخست اکثریت آرا را کسب کنند، دور دوم در هفتم ماه می برگزار خواهد شد. با کلیک روی این لینک با ۵ کاندیدای مطرح این انتخابات آشنا شوید. 

نخست وزیر گرجستان وارد تهران شد

نخست وزیر گرجستان برای دیداری رسمی وارد تهران شده و درکاخ سعدآباد مورد استقبال اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ایران قرار گرفته است.

جشنواره گل های داوودی در مشهد

جشنواره گل
tasnim
جشنواره گل های داوودی
tasnim

جشنواره گل های داوودی در بوستان ملت در مشهد در حال برگزاری است. گزارش تصویری یکی از خبرگزاری های ایران از این جشنواره را اینجا ببینید.

سفر رئیس مجلس پاکستان به قم

رئیس مجلس پاکستان
tasnim

رئیس مجلس پاکستان که برای دیدار با مقام های ایرانی به این کشور رفته سفری به شهر قم کرده است.

تصمیم نهایی درباره مناظره های انتخاباتی در ایران امروز گرفته می شود

وزیر کشور ایران اعلام کرده است که نظر نهایی در مورد برگزاری زنده مناظره کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری امروز در جلسه کمیسیون نظارت امنیت انتخابات اعلام می شود.

پخش زنده یا ضبط شده مناظره ها، طی روزهای اخیر محل بحث و اختلاف نظر بوده است.

ممنوع التصویر شدن احمدی نژاد 'کذب محض است'

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران در جمع خبرنگاران در تهران در پاسخ به سئوالی درباره رئیس جمهور پیشین گفته است "شورای امنیت کشور هیچ مصوبه‌ای درباره ممنوع‌التصویری محمود احمدی‌نژاد نداشته است و اخبار منتشرشده در این خصوص کذب است". بیشتر بخوانید

دومین روز جشنواره بین المللی فیلم فجر

جشنواره بین المللی فیلم فجر
tasnim

دومین روز جشنواره بین المللی فیلم فجر امروز در تهران جریان دارد. 

'دستکم ۷۰ نفر در حمله گروه طالبان به سپاه ۲۰۹ ارتش در بلخ کشته شدند'

منابع محلی افغانستان که خواستند نامی از آنها برده نشود، اعلام کرده‌اند که دستکم ۷۰ سرباز در حمله شورشیان مسلح مخالف دولت به مقر سپاه ۲۰۹ شاهین در منطقه دهدادی ولایت بلخ در شمال افغانستان کشته و دستکم ۸۰ نفر زخمی شدند. طالبان نیز مسئولیت این حمله را پذیرفته و گفته شمار کشته شدگان بیشتر از آن است که دولت افغانستان اعلام کرده است. بیشتر بخوانید

ابراز ناخرسندی عضو پارلمان روسیه از زندانی شدن پسرش در آمریکا

یک عضو پارلمان روسیه از اینکه پسرش در ارتباط با جرایم سایبری در آمریکا به ۲۷ سال زندان محکوم شده ابراز خشم کرده است.

رومن والریویچ سلزنف، ۳۲ ساله، در ماه اوت به اتهام سرقت اطلاعات کارت های اعتباری از رستوران هایی در آمریکا و وارد کردن تقریبا ۱۷۰ میلیون دلار خسارت به آنها محکوم شده بود و اکنون حکم مجازات او صادر شده است. بیشتر بخوانید

چشم انداز خبری روز

  • دومین روز رقابت ها در انتخابات ریاست جمهوری ایران
  • افزایش آمار تلفات و کشته های حمله طالبان در بلخ
  • یک روز تا انتخابات ریاست جمهوری فرانسه
  • رد ممنوع التصویر شدن احمدی نژاد از سوی دولت ایران

آنچه گذشت

رویدادهای دیروز از اینجا مرور کنید