Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. هزاران فلسطینی برداشته شدن موانع امنیتی در اطراف مسجد الاقصی را جشن گرفتند
  2. آمریکا تعدادی از مقامات دولتی ونزوئلا را تحریم کرد
  3. رئیس جمهوری افغانستان به ولایت آشوب‌زده هلمند رفت
  4. رشد جمعیت سالمندی در ایران 'قابل توجه است'

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

عزم وزیر دادگستری آمریکا برای برخورد با قاچاق انسان

یک روز پس از آن که کاخ سفید از جف سشنز، وزیر دادگستری آمریکا، خواست که برخورد قاطعانه‌تری با مسئله مهاجرت داشته باشد، آقای سشنز برای بحث درباره راه‌های از بین بردن یک دسته تبهکار خیابانی معروف از السالوادور دیدار می‌کند.

این گروه تبهکاری به نام ام‌اس-۱۳ سال‌ها است در قاچاق انسان فعال است و حدود هفتاد هزار عضو در ایالات متحده آمریکا و آمریکای مرکزی دارد.

آقای سشنز قرار است در دیدار با همتای السالوادوریش درباره ایجاد یک نیروی فراملیتی برای برخورد با این تبهکاران بحث کند.

وزیر دادگستری آمریکا طی دیدارش از السالوادور از زندان مرکزی آن دیدار خواهد کرد و با برخی از اعضای پیشین این گروه تبهکاری ملاقات خواهد کرد.

آقای سشنز در ماه آوریل از عزمش برای از بین بردن این گروه خبر داد. اعضای گروه ام اس- ۱۳ به استفاده از ترفندها و روش‌های خشن در قاچاق مواد مخدر و انسان از خشونت استفاده می‌کنند شهره‌اند.

هاجر ابوالفضل برنده جایزه 'استفاده شجاعانه از ورزش' شد

هاجر در میان دو ورزشکار دبلیودبلیوئی در نیویورک
BEYONDSPORT.ORG
هاجر در میان دو ورزشکار دبلیودبلیوئی در نیویورک

هاجر ابوالفضل، کاپیتان سابق تیم ملی فوتبال زنان افغانستان و نماینده جوانان سازمان ملل متحد، برنده جایزه "استفاده شجاعانه از ورزش" از سوی سازمان "فراتر از ورزش" شد. این جایزه دیروز (۲۶ ژوئیه/جولای) در مراسمی در نیویورک آمریکا از سوی دو ورزشکار دبلیو.دبلیو.ای (WWE) به او اهدا شد.

بیشتر بخوانید

فرمانده ارتش آمریکا: در استخدام تراجنسیتی‌ها در ارتش تغییری ایجاد نمی‌شود

ژنرال جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفته است تا زمانی که وزیر دفاع مستقیما دستوری از دونالد ترامپ، رئیس جمهور دریافت نکند، تغییری در سیاست موجود در مورد استخدام تراجنسیتی ها در ارتش ایجاد نمی شود.

آقای دانفورد در بیانیه‌ای گفت که در این مدت با تمامی پرسنل احترام آمیز رفتار می شود. روزگذشته آقای ترامپ در توییتی گفت که استخدام این افراد بار مالی بر دوش نیروهای مسلح خواهد بود و نباید اجازه داده شود که آنها در ارتش به کارگمارده شوند. آقای ترامپ در حالی در این باره اظهارنظر کرده که تاکنون چندین هزار تراجنسیتی در ارتش آمریکا استخدام شده اند.

الیاس حضرتی: اجازه ملاقات با کروبی را نیافتم

موزه بریتانیا انگشتر ۷۵۰ هزار پوندی را گم کرد

یک انگشتر ۷۵۰ هزار پوندی متعلق به موزه بریتانیا که در سال ۲۰۱۱ ناپدید شده، پس از شش سال به عنوان یک شی "گم‌شده" گزارش شده است.

مسئولان موزه در سال ۲۰۱۱ گم شدن این انگشتر کارتیر را که به موزه بریتانیا اهدا شده بود به پلیس بریتانیا گزارش داده بودند. گم شدن این انگشتر در پی انتشار حساب سالانه موزه به صورت علنی اعلام شد.

یک سخنگوی موزه بریتانیا گفت: در سال ۲۰۱۱، کارمندان موزه متوجه شدند که انگشتر سر جای خود نیست. او درباره تلاش موزه برای جلوگیری از وقوع موارد مشابه گفت: موزه تدابیر امنیتی و راهکارهای خود در نگه‌داری را مورد بررسی و بازبینی قرار داده است.

انگشتر
BRITISH MUSEUM

اولین رهبر زن حزب مخالف دولت ژاپن استعفا داد

نخستین رهبر زن حزب دموکراتیک ژاپن، حزب مخالف دولت کمتر از یک سال پس از عهده دار شدن این سمت، استعفا داده است.

رنهو، به هنگام سخنرانی در یک کنفرانس خبری گفت به دلیل این که با وچود کاهش حمایت از شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در میان مردم نتوانسته حزبش را یک حزب موفق بسازد از مقامش استعفا می دهد.

این مدل سابق لباس شنا و گوینده پیشین تلویزیون قول داده بود حزب دموکراتیک را به یک حزب انقلابی تبدیل دهد. اما این حزب در انتخابات اخیر شهرداری در توکیو موفق نشد.

رقیب مودی با حزب حاکم متحد شد

یک سیاستمدار هندی که پیش از این به عنوان رقیبی بالقوه برای نارندرا مودی، نخست وزیر هند در انتخابات بعدی شناخته می‌شد، وارد اتحاد با حزب ملی‌گرای حاکم شده است. نیتیش کومار با حمایت حزب بی چی پی به عنوان نخست وزیر ایالت بیهارسوگند یاد کرده است.

این در حالی است که آقای کومار چند ساعت پیش از این سمت در اعتراض به اتهامات فساد شرکای دولت ائتلافی کناره‌گیری کرده بود. اتحاد با حزب حاکم به تلاش‌های منتقدان برای شکست دادن حزب حاکم در این ایالت ضربه جدی وارد می‌کند.

واکنش محمدعلی ابطحی به سخنان حمید بقایی

فرانسه در لیبی مراکز رسیدگی به درخواست پناهندگی ایجاد می‌کند

پناهجویان
Reuters
به گفته رئیس جمهوری فرانسه پناهجویان به خاطر فرار از فقر خطر عبور از دریا برای رسیدن به اروپا را می‌پذیرند

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه گفته است این کشور طرحی را برای ایجاد مراکز رسیدگی به درخواست پناهندگی در لیبی در دست بررسی دارد. هدف از این طرح متوقف کردن حرکت مهاجرانی است که می‌کوشند با عبور از دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند.

آقای مکرون گفته است که بین هشتصد هزار تا یک میلیون پناهجو در لیبی امیدوارند به اروپا برسند و برای این منظور از نقاط مختلف آفریقا به این کشور آمده‌اند و در اردوگاه‌های پناهجویان به سر می‌برند.

رئیس جمهوری فرانسه گفته است که انگیزه آنان از دست زدن به مهاجرت، آنهم با پذیرش خطر عبور با قایق از دریا، فرار از فقر اقتصادی در کشورهایشان است اما اکثر این افراد دارای شرایط دریافت پناهندگی نیستند.

رئیس جمهوری فرانسه پیش از این هم گفته بود که هجوم مهاجران باعث بی‌ثباتی در لیبی و اروپا شده و به قاچاق انسان دامن زده در حالیکه قاچاق انسان از منابع تامین نیازهای مالی گروه‌های تروریستی است.

نظامیان عراقی به کشتار جمعی در موصل متهم شدند

نیروهای عراقی
Reuters
نیروهای عراقی به بدرفتاری در موصل متهم شده‌اند

سازمان دیدبان حقوق بشر در گزارشی گفته است که یک لشکر ارتش عراق در موصل دست کم سی نفر را به ظن اینکه از نفرات مسلح داعش بوده‌اند اعدام کرده است. به گفته دیدبان حقوق بشر، مستشاران آمریکایی زمانی آموزش نظامی این واحد را برعهده داشتند.

براساس این گزارش، یکی از ناظران بین‌المللی تنها در یک محل بیست و پنج جسد را مشاهده کرد که روی تلی از خاک افتاده بود. سربازان عراقی حاضر در محل مباهات می‌کردند که این افراد را، که به نظر آنان از شبه‌نظامیان داعش بودند، دستجمعی اعدام کرده‌اند.

دیدبان حقوق بشر در گزارش‌های خود در مورد جنگ طولانی موصل و پس از سقوط این شهر، از سوء رفتار جدی نیروهای ارتش عراق و شبه‌نظامیان متحد آن خبر داده است.

افتتاح پایگاه فضایی امام خمینی با پرتاب ماهواره‌بر سیمرغ

ایران یک پایگاه فضایی، به نام امام خمینی را با پرتاب یک ماهواره‌بر افتتاح کرده است.

ماهواره‌بر سیمرغ به گفته ایران می‌تواند ماهواره‌‌هایی تا را در مدار پانصد کیلومتری زمین قرار دهد.

ماهواره بر سیمرغ
Mizan

لغو مراسم کلنگ‌زنی پتروشیمی دشستان "به دنبال اعتراض‌های مردمی"

نماینده مجلس: تلاش‌ها برای ملاقات با مهدی کروبی تا کنون نتیجه نداده

پیام فرح پهلوی به مناسبت سی و هفتمین سالگرد درگذشت محمدرضا شاه

شاه و فرح پهلوی
farahpahlavi.org

فرح پهلوی به مناسبت سی و هفتمین سالگرد درگذشت محمدرضا شاه پیامی فرستاده و در آن گقته است که شاه "سی و هفت سال پیش، پس از سی و هفت سال خدمت به ایران ... در حالیکه نگران آینده کشورش بود" درگذشت. در این پیام آمده است که محمدرضا شاه "ایرانیان را شایسته سرآمدی در زمینه فرهنگ و تمدن جهانی می دانست و اعتقاد راسخش به توانمندی‌های ایران و ایرانیان را در کتابش 'به سوی تمدن بزرگ' که در سال ١٣٥٦ منتشر شد می‌توان دید."

در پیام فرح پهلوی بخش‌هایی از سخنان محمدرضا شاه در مورد امکانات اقتصادی و فرهنگی ایران و انتظاراتی که برای آینده ایرانیان داشت ذکر شده و آمده است که رویای شاه این بود که "کشوری در حال پیشرفت و ترقی، با یک زیربنای اقتصادی پایدار تحویل نسل آینده میهن دهد و .. نظام اجتماعی بسیار انسانی و دموکراتیک همراه با آزادی‌های فردی، عدالت اجتماعی، دموکراسی اقتصادی، عدم تمرکز، مشارکت گسترده و آگاهانه عمومی در همه امور و فرهنگ بارور ملی به وجود بیاید."

محمدرضا پهلوی روز ٤ آبان سال ١٢٩٨ به دنیا آمد و در ٢٥ شهریور سال ١٣٢٠ پس از کناره گیری پدرش رضا شاه به سلطنت رسید.

در سال ١٣٥٧ و با بالا گرفتن تظاهرات مخالفان، شاه در روز ٢٦ دی ماه ایران را ترک کرد و در روز ٥ مرداد سال ١٣٥٩ پس از یکدوره بیماری در قاهره درگذشت.

شاه وصیت کرد که در ایران و در کنار نظامیانی که پس از انقلاب اعدام شدند دفن شود و جنازه او تا آن زمان در مسجد رفاعی قاهره به امانت گذاشته شده است.

واکنش به اظهارات بقایی

ملاقات خانواده هنگامه شهیدی با او

دومین 'دست خدا'؟ اعتراف مارادونا به ارتکاب دو خطای دست

دیگو مارادونا، ستاره سابق فوتبال اعلام کرده که طرفدار استفاده کردن از کمک داور ویدیویی در بازی‌های فوتبال است.

مردی که ۳۱ سال پیش، با استفاده از دست خود گل «دست خدا» را به تیم ملی انگلستان به ثمر رساند، اعتراف کرد که اگر تکنولوژی بازبینی ویدیویی در زمان برگزاری جام جهانی ۱۹۸۶ مورد استفاده قرار گرفته شده بود، گل او مردود اعلام می‌شد.

مارادونا که به عنوان کاپیتان تیم ملی، آرژانتین را به قهرمانی در رقابت‌های جام جهانی ۱۹۸۶ هدایت کرد، درباره حمایت خود از تکنولوژی‌های بازبینی در فوتبال گفت: "هر وقت که درباره موافقتم با استفاده از تکنولوژی در فوتبال حرف می‌زنم، آن گل را به یاد می‌آورم."

او ادامه داد: "درباره‌اش فکر کرده‌‌ام. بدون شک گل مردود اعلام می‌شد." اما، نبودن این تکنولوژی در جام جهانی ۱۹۸۶، فقط یک بار خوش‌شانسی برای مارادونا به ارمغان نیاورده: «یک چیز دیگر هم به شما می‌گویم. در جام جهانی ۱۹۹۰، در بازی با شوروی از دستم استفاده کردم و توپ را از روی خط [دروازه] دور کردم.» وی ادامه داد: «خوش شانس بودیم، چون داور [خطای من] را ندید».

مارادونا
Getty Images
مارادونا
ALLSPORT/Getty Images

ورود آزادانه شهروندان اتحادیه اروپا به بریتانیا 'مارس سال ٢٠١٩ متوقف می‌شود'

پرچم های بریتانیا و اتحادیه
Getty Images

براندون لوئیس، معاون وزیر کشور بریتانیا در امور مهاجرت گفته است که ورود آزدانه شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به این کشور در ماه مارس سال ٢٠١٩ و زمان خروج بریتانیا از این اتحادیه متوقف خواهد شد. اقای لوئیس گفته است که یکی از مباحث مهم در همه پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا کنترل ورود نیروی کار کشورهای عضو اتحادیه بود.

این مقام دولت بریتانیا درعین حال گفته است که دولت در نظر دارد به نحوی عمل کند که افراد مستعد و دارای مهارت‌های مناسب همچنان بتوانند برای کار به این کشور بیایند.

پیشتر امبر راد، وزیر کشور، به بازرگانان و صاحبان صنایع بریتانیا وعده داده بود که در زمینه توقف ورود اتباع کشورهای اتحادیه اروپا "پرتگاهی" وجود نخواهد داشت به این معنی که این تحول به طور تدریجی به اجرا گذاشته خواهد شد.

در عین حال، برخی ناظران گفته‌اند که موضوع مهاجرت متقابل بین بریتانیا و اتحادیه اروپا می‌تواند در جریان مذاکرات خروج به موضوعی برای چانه‌زنی تبدیل شود و پیشگویی نحوه اجرای آن چندان قابل اعتماد نیست.

والیبال ایران یک پله سقوط کرد

تدوین کنندگان 'لیست سیاه' هنرمندان مخالف دولت سابق کره جنوبی محکوم شدند

پارک گون-هه
Reuters
محکومان پرونده متهم بوده‌اند که هنرمندان مخالف پارک را در فهرست سیاه قرار دادند تا از دریافت کمک مالی دولتی محروم کنند

دادگاهی در کره جنوبی هفت مقام سابق این کشور در ارتباط با اتهام تلاش برای تشکیل "فهرست سیاه" فعالان فرهنگی مجرم دانسته است.

این هفت نفر متهم بوده‌اند که در دوره ریاست جمهوری پارک گون-هه، رئیس جمهوری برکنار شده کره جنوبی، فهرستی از اسامی هنرمدان از جمله نقاشان، بازیگران و موسیقیدانانی را تدوین کرده بودند با این هدف که به خاطر مخالفت با دولت، از دریافت کمک‌های دولتی محروم شوند. در میان محکومان این پرونده دو وزیر سابق امور فرهنگی و یکی از اعضای دفتر رئیس جمهوری دیده می‌شوند.

خانم پارک در پی رسوایی مربوط به ارتباط یکی از دوستان او با دریافت وجوهی از شرکت‌های کره‌ای جهت یک بنیاد خیریه تحت حمایت رئیس جمهوری و اعمال نظر در انتصابات دولتی از سوی پارلمان کره استیضاح و پس از تایید دادگاه قانون اساسی این کشور از مقام خود برکنار شد.

از زمان استقرار دموکراسی در کره جنوبی در اواسط دهه ١٩٨٠ وی نخستین رئیس جمهوری بود که از این مقام برکنار شد.

درخواست برای مقابله به مثل اروپا با تحریم‌های آمریکا علیه روسیه

یک انجمن بازرگانی با نفوذ در آلمان از اتحادیه اروپا خواسته است که با تحریم‌های آمریکا علیه روسیه مقابله به مثل کند.

"کمیته آلمانی روابط اقتصادی اروپای شرقی" گفت اگر تحریم‌های‌ آمریکا علیه روسیه بر شرکت‌های اروپایی تاثیر بگذارد، باید اقدام‌هایی علیه این تحریم را مد نظر قرار داد.

این کمیته گفت به نظر، تحریم‌های آمریکا علیه روسیه را شرکت‌های انرژی آمریکا طراحی کرده‌اند تا صادرات خود را افزایش دهند. اما این طرح به بهای پروژه دو خط لوله گاز "نورد استریم" است.

پروژه "نورد استریم" مربوط به دو خط لوله گاز است که گاز روسیه را به آلمان منتقل می‌کنند.

برخی اعضای کنگره آمریکا می‌گویند با این طرح اروپا بیشتر به روسیه وابسته می‌شود و کشورهایی مانند لهستان و اوکراین صدمه می‌بینند چون درآمد آنها از لوله‌های گاز روسیه است که از زمین‌های آنها می‌گذرد.

تظاهرات در کابل

دهها نفر از اعضا و هواداران جنبش موسوم به "رستاخیز تغییر" در کابل تظاهرات کردند. تظاهرکنندگان صبح روز پنجشنبه (5 اسد/مرداد) از شمال کابل به سوی مرکز این شهر راهپیمایی کردند.

این افراد نسبت به توانایی رهبران حکومت وحدت ملی در تامین امنیت معترض هستند و در شعارهای خود خواستار استعفای محمداشرف غنی، رئیس جمهوری و عبدالله عبدالله، رئیس اجرائی حکومت وحدت ملی شده‌اند.

این جنبش به دنبال یک رشته حملات مهاجمان وابسته به گروه طالبان در ماه جوزا/خرداد در کابل تظاهرات و تحصن کردند. در جریان این اقدام‌های اعتراضی، دست‌کم هفت نفر از معترضان در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

تظاهرات جنبش رستاخیز تغییر در کابل
Asar Hakimi

نبرد شدید در منطقه تیوره ولایت غور

والی غور در مرکز افغانستان گفته که جنگ شدیدی بین نیروهای دولتی و گروه طالبان در مرکز ولسوالی "تیوره" جریان دارد. غلام‌ناصر خاضع به بی‌بی‌سی گفت که هدف از این نبرد پس گرفتن کنترل این منطقه از گروه طالبان است. آقای خاضع افزود که بخشی از بازار این ولسوالی تحت کنترل نیروهای دولتی درآمده، ولی ساختمان‌های دولتی هنوز در دست ستیزه‌جویان گروه طالبان است که در برابر نیروهای دولتی مقاومت می‌کنند. طالبان روز یکشنبه گذشته مرکز ولسوالی تیوه را از تصرف نیروهای دولتی خارج کرد.

احمد جنتی: بعضی می‌گویند نظام به چهل سالگی نمی‌رسد

احمدی جنتی
Tasnimnews
جنتی: نباید سپاه را به اسم تفنگدار محکوم کنیم و همان سیاست آمریکا را در داخل به اجرا بگذاریم

احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان در نشست این مجلس گفته است: "ما باید به مردم بگوییم که مسئله اصلی دشمن مقابله با اصل اسلام و نظام است و مسائل دیگر در حاشیه قرار دارد." وی افزوده است: " بعضی اظهارنظر کردند که نظام جمهوری اسلامی به 40سالگی خود نمی‌رسد و می‌خواهند فاتحه انقلاب و نظام را تا چند سال دیگر بخوانند." آقای جنتی در اشاره غیرمستقیم به اظهارات حسن روحانی در مورد گسترش نقش سپاه پاسداران در اقتصاد ایران و لزوم مقابله با انجصارگری گفت: "ما امروز شاهد مضاعف شدن تحریم‌ها هستیم، دشمن می‌خواهد به‌طور غیرمستقیم و با تخریب سپاه پاسداران به جنگ رهبری برود، سپاه بازوی رهبر انقلاب است و همیشه در مقابل دشمنان سینه سپر کرده و امنیت کشور را تأمین کرده و هر جا وارد شده بهترین خدمات را عرضه کرده، بنابراین نباید سپاه را به اسم تفنگدار محکوم کنیم و همان سیاست آمریکا را در داخل به اجرا بگذاریم." وی همچنین در اشاره غیرمستقیم به سخنان حسن روحانی در جریان مبارزات انتخاباتی گفته است: "دشمن هم می‌خواهد ما بگوییم این نظام در طول 38 سال جز اعدام چیز دیگری نداشته است."

رئیس جمهوری افغانستان به ولایت آشوب‌زده هلمند رفت

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای بررسی اوضاع امنیتی ولایت آشوب‌زده جنوبی هلمند به این ولایت سفر کرده است.

شاه‌حسین مرتضوی، سخنگوی آقای غنی به بی‌بی‌سی فارسی گفت که رئیس جمهوری صبح روز پنجشنبه (۵ اسد/مرداد) به این ولایت رفته است.

آقای مرتضوی افزود که قرار نیست آقای غنی به ولایت‌های دیگر جنوبی سفر کند، از جمله قندهار که در همسایگی هلمند قرار دارد و دیروز منابع امنیتی به بی‌بی‌سی گفتند که در حمله گروه طالبان بیش از ۴۰ سرباز ارتش کشته شدند.

ولایت هلمند یکی از ناآرام‌ترین ولایت‌های جنوبی افغانستان است. هزاران سرباز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در این ولایت مستقر شده‌اند.

اشرف غنی در هلمند
ARG

حیوانات باقیمانده در باغ وحش حلب به ترکیه منتقل شدند

نُه حیوان از جمله چند گربه‌سان بزرگ از باغ وحش متروک مانده حلب، که زمانی دومین شهر بزرگ سوریه بود، تخلیه شده و به ترکیه انتقال یافته‌اند. نهادهای بین‌المللی حمایت از حیوانان از دولت ترکیه خواسته بودند تا دو قلاده شیر، دو قلاده ببر، دو خرس و دو کفتار را که از چهار سال بمباران سنگین شهر حلب جان سالم به در برده‌اند برای "بازپروری" بپذیرند. در حال حاضر، یک گروه دامپزشکی مشغول معاینه این حیوانات است تا در مورد یافتن مکان‌های دایم برای آنها اقدام شود. قرار است دو قلاده شیر و دو سگ وحشی هم روز شنبه به ترکیه منتقل شوند

ابراز نگرانی از رشد جمعیت سالمندی در ایران

یک مقام شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران، رشد جمعیت سالمندی در کشور را قابل توجه دانسته و پیش‌بینی‌های جمعیتی را "شدیدا نگران‌کننده" دانسته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، صالح قاسمی، دبیر شورای عالی راهبردی جمعیت شورای عالی انقلاب فرهنگی گفته است نرخ رشد جمعیت سالمندی چهار برابر نرخ رشد جمعیت کشور است و در دو دهه آینده، حدود شانزده برابر نرخ جمعیت ایران خواهد بود.

رئیس مجلس ایران تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا بر زندگی مردم را نازل خواند

علی لاریجانی
Tasnimnews
لاریجانی در مورد نحوه خبررسانی تحریم جدید آمریکا رهنمودهایی به رسانه‌ها داده است

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، گفته است که نحوه انعکاس مصوبه جدید کنگره آمریکا در مورد تحریم ایران در رسانه‌های داخلی نباید باعث "اضطراب بلاوجه" شود و افزوده است که این تحریم "حادثه خیلی سهمگینی نیست." وی تاثیر این مصوبه بر زندگی مردم ایران را "نازل" توصیف کرده است. او گفته است که مجلس طرحی را برای مقابله به مثل در برابر مصوبه کنگره آمریکا در دست بررسی دارد. در همانحال، علی ولایتی، مشاور رهبر جمهوری اسلامی و عضو هیئت نظارت بر برجام نیز با محکوم دانستن مصوبه جدید کنگره آمریکا، در مورد واکنش به آن گفته است: "دستمان در حوزه‌های مختلف باز است به طوری که در عین اینکه برجام را برهم نمی‌زنیم، می‌توانیم اقداماتی انجام دهیم که حکایت ازاقتدار رو به افزایش هسته‌ای ما خواهد داشت بی آنکه برجام را نقض کنیم."

بیشتر بخوانید

واکنش نیروی انتظامی به برخورد ماموران پلیس با یک راننده در عسلویه

نیروی انتظامی به انتشار ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی در مورد برخورد همراه با خشونت ماموران پلیس با یک راننده واکنش نشان داده است.

سخنگوی نیروی انتظامی، برخورد شدید ماموران پلیس راه در عسلویه را قابل قبول ندانسته و گفته است برخورد انضباطی با این ماموران شده است.

در این ویدیو، ماموران پلیس راه در حال انتقال همراه با خشونت یک راننده به داخل خودروی پلیس نشان داده می‌شوند.

سخنگوی نیروی انتظامی ایران گفته است این فیلم "بیانگر بخش بسیار محدودی از واقعیت" است.

پلیس ایران گفته است این راننده با سرعت "بسیار زیاد" خودروی خود "خطرآفرین" شده بود.

سخنگوی نیروی انتظامی گفته است این راننده "با توسل به خشونت" به درخواست ماموران پاسخ رد داد و به همین جهت، "ماموران ناگزیر با اعمال زور او را سوار خودرو کرده و به کلانتری منتقل تا از آن طریق تحویل مراجع قضایی بدهند."

موتور هواپیمای بویینگ دچار آتش‌سوزی شد

اعتراض و بازداشت‌ در کارخانه نی‌شکر هفت‌تپه خوزستان

اعتراض و بازداشت‌ در کارخانه نی‌شکر هفت‌تپه خوزستان

تحریم مقام‌های ونزوئلا توسط دولت آمریکا

با ادامه تنش سیاسی در ونزوئلا، آمریکا شماری از مقامات ارشد این کشور را هدف تحریم قرار داده و احتمال گسترش تحریم‌ها را مطرح کرده است.

بیشتر بخوانید

اشرف غنی در هلمند

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان برای بررسی اوضاع امنیتی ولایت آشوب‌زده جنوبی هلمند به این ولایت سفر کرده است.

بیشتر بخوانید

آیا تحریم‌های جدید آمریکا غیرقانونی است؟

آیا تحریم‌های جدید آمریکا غیرقانونی است؟