Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه حسن روحانی در ایران
  2. پلیس اسپانیا: مظنون اصلی حملات بارسلون فراری است
  3. محسن هاشمی رئیس شورای شهر تهران شد
  4. اخراج استیو بنن، استراتژیست راستگرای ترامپ اخراج شد
  5. آغاز عملیات ارتش لبنان علیه نیروهای داعش در مرز با سوریه

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

عبدالله نوری: برای حل مشکل حصر‏چه مقدار زمان لازم است؟

عبدالله نوری، وزیر کشور اسبق ایران، با انتشار متنی در ارتباط با حصر رهبران معترضان به انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، از عملکرد دولت حسن روحانی را در این ارتباط انتقاد کرده است.

این روحانی اصلاح طلب نوشته است: "گفته می شود که قرار است در ‏محیطی آرام و به دور از هیاهوی ‏رسانه ای، اقدامات مثبتی برای بهبود وضعیت ‏محصورین انجام پذیرد، لکن تا هنگام اعتصاب غذای جناب آقای کروبی، این امر محقق نگردید."

وی افزوده است: "قریب ۷ سال از آغاز حصر می گذرد و در طول این مدت بارها از ‏دوستان و نزدیکان عزیزان محصور، خواسته شده است تلاش کنند تا ‏جهت حل موضوع حصر، در جامعه، آرامش حکمفرما باشد. حال این ‏سوال مطرح است که مگر برای حل این نگرانی عمومی و دغدغه ملی ‏چه مقدار زمان لازم است؟ "

عبدالله نوری با اشاره به حساسیت افکار عمومی نسبت به وضعیت مهدی کروبی، میرحسین موسوی و زهرا رهنورد تاکید کرده: "برآیند جامعه و بدنه ی اجتماعی، به خوبی نشانگر این است که ‏موضوع حصر و محصورین، مشمول مرور زمان و فراموشی نمی گردد و ‏طولانی شدن و کش دادن موضوع، به آسیب بیش از پیش اعتماد بین ‏حاکمیت و ملت منجر خواهد شد."

او در انتهای نوشته خود، حسن روحانی را خطاب قرار داده و گفته: "سخن آخر من با رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی است که ما ز یاران چشم یاری داشتیم."

عبدالله نوری
ISNA
عبدالله نوری

درخواست دانشگاهیان ایرانی مقیم خارج از حسن روحانی

۱۸۰ نفر از اساتید و دانشگاهیان ایرانی خارج از کشور، در نامه‌ای به حسن روحانی، خواستار اعطای هویت ایرانی به فرزندان مادران ایرانی شده اند.

در این نامه با یادآوری اینکه "در بیشتر کشورهای دنیا تابعیت و شهروندی بر اساس دو اصل خاک و خون به افراد اعطا می‌شود" یادآوری شده که در ایران، تنها "خون پدری" کودکان را تبعه ایران می کند.

در نامه، همچنین آمده است: "هنوز زمان زیادی از درگذشت مریم میرزاخانی ریاضیدان برجسته ایرانی نگذشته است که خبر تقاضای نمایندگانی در مجلس برای گرفتن هویت ایرانی برای آناهیتا تنها دختر مریم هم مطرح شده است. اما هستند مادران زیادی که دل در گرو این سرزمین مادری دارند و می‌خواهند فرزندانشان را با هویت ایرانی بزرگ کنند."

دانشگاهیان امضاکننده نامه نوشته اند: "از مردان و زنان سیاست می‌خواهیم که به خاطر مریم‌ها و آناهیتاها به خاطر تمام مادران این سرزمین، حقیقت سرزمین مادری را به رسمیت بشناسند و آن را از یک لفظ زیبا در نوشته‌ها به یک مصوبه قانونی تبدیل کنند."

افزایش نگرانی از گردهم آیی گروه‌های رقیب در بوستون آمریکا

مسئولان شهر بوستون، مرکز ایالت ماساچوست آمریکا، خود را برای رویارویی احتمالی گروه های مخالف راست و چپ در مرکز این شهر آماده می کنند.

به دنبال درگیری های هفته پیش در شارلوتزویل، بسیاری از ناظران نگران بروز خشونت در گردهم آیی امروز بوستون هستند.

این در حالی است که سازماندهی کنندگان راستگرای گردهم‌آیی بوستون، که از گروه "تجمع برای آزادی بیان" هستند، گفته اند نمی گذارند این گردهم‌آیی، به تریبونی برای نژادپرستی یا تعصب تبدیل شود.

از سوی دیگر، هزاران نفر از مخالفان راستگرایان، محل برگزاری گردهم آیی آنها را، که با نیروهای پلیس و حصارهای تعبیه شده در دورتادور آن محافظت می شود، به محاصره درآورده اند.

موسوی لاری: روحانی نمی تواند به موضوع حصر بی تفاوت بماند

موسوی لاری
Ilna

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر اسبق کشور، می گوید که دولت حسن روحانی، رئیس جمهور ایران، نمی تواند به موضوع حصر بی تفاوت بماند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا آقای موسوی لاری در سخنانی گفته است که "آن ۲۴ میلیون که به روحانی رای دادند و عده‌ای که نتوانستند رای دهند از وضعیت ۸ سال راضی نبودند و وضعیت مطلوب‌تری را خواهان بودند."

آقای موسوی لاری که از وی به عنوان" نایب رئیس‌شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان" نام برده شده است افزوده است: "دولت دوازدهم به زودی کارش را آغاز می‌کند انتظار می‌رود به خواسته ۲۴ میلیون رای‌دهنده توجه کند؛ مثلا بحث رفع حصر که همه بر آن تاکید دارند؛ روحانی نمی‌تواند بی تفاوت از این خواسته بگذرد. "

دونالد ترامپ و همسرش در مراسم سالانه جوایز مرکز کندی شرکت نمی‌کنند

کاخ سفید در بیانیه ای اعلام کرده که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا و همسرش ملانی در مراسم سالانه جوایز مرکز کندی شرکت نمی کنند.

این مراسم همه ساله در کاخ سفید برگزار می شود و بالاترین نشان ملی آمریکا به چهرهای هنری اهدا می شود.

بطور سنتی رئیس جمهور آمریکا قبل از شرکت در این مراسم میزبان هنرمندانی است که قرار است مورد تقدیر قرار بگیرند.

اما دونالد ترامپ رابطه خوبی با دنیای هنر آمریکا ندارد و تاکنون چند نفر ازدعوت شدگان اعلام کردند که در مراسم امسال شرکت نمی کنند.

ترامپ و ملانی
Reuters

ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی به فردا موکول شد

بررسی صلاحیت حبیب الله بیطرف وزیر پیشنهادی نیرو در مجلس ایران آغاز شد اما به دلیل پایان وقت مجلس، ادامه رسیدگی به صلاحیت او به جلسه فردا صبح موکول شد.

هیات رئیسه مجلس گفته است که کار رسیدگی به صلاحیت وزرا تا ظهر فردا تمام و پس از آن رای گیری درباره تک تک وزرای پیشنهادی آغاز می شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران ابراز امیدواری کرده که کابینه جدید حسن روحانی از بعدازظهر فردا آغاز به کار کند.

پزشک مهدی کروبی: حال عمومی او خوب است

پزشک معالج مهدی کروبی درباره عملی که امروز به روی انجام شد به خبرگزاری ایسنا گفته است "عمل اولیه تعبیه پیس‌میکر و عمل امروز برای رفع اشکال، تحت بی‌حسی موضعی و تزریق داروهای آرامبخش صورت گرفت و به بیمار بیهوشی عمومی داده نشد. همچنین هر دو عمل جزء اعمال کم تهاجمی محسوب می‌شوند و کل مدت عمل از زمان آماده سازی تا تعبیه پیس میکر و بیداری کامل بیمار، کمتر از دو ساعت طول کشید".

پزشک آقای کروبی گفته حال عمومی او خوب است و جای نگرانی نیست.

خارج شدن قطار از خط در هند دست کم ۱۰ نفررا کشت

در نتیجه خارج شدن قطاری از خط در ایالت اوتارپرادش در هند دست کم ۱۰ نفر کشته و دهها نفر مجروح شدند. گفته شده مقصد این قطار شهرهاریدوار در دامنه کوه هیمالیا بود. روزانه بیش از ۲۲ میلیون نفر در این کشور از طریق قطار در کشور رفت و آمد می کنند. این کشور تقریبا یکصد و بیست هزار کیلومتر خط آهن دارد.

زنگنه: در پایان هر دوره‌ رئیس مجلس با وزرا جلسه می‌گذارد که کاری به نمایندگان بیکار بدهید

پوستر سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت سالگرد کودتای بیست و هشتم مرداد

پوستر
mahta

سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت سالگرد کودتای بیست و هشتم مرداد که از سوی بریتانیا و آمریکا علیه محمد مصدق نخست وزیر ملی گرای ایران برنامه ریزی شد، پوستری همراه با یک جمله از آیت الله خامنه ای منتشر کرده است.

برخی از کاربران شبکه های اجتماعی می گوید این پوستر در بعضی از معابر شهر تهران از جمله میدان سپاه نصب شده است.

توییت فرزند مهدی کروبی درباره عمل مجدد پدرش

عمارت سپهبد احمد امیراحمدی در تهران 'به طور کامل تخریب شد'

مراحل ثبت این بنا در میراث ملی درحال انجام بوده است
irna
مراحل ثبت این بنا در میراث ملی درحال انجام بوده است

رجبعلی خسروآبادی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به خبرگزاری ایرنا خبر داده که عمارت سپهبد احمد امیراحمدی که یک بنای دارای ارزش تاریخی بوده، به طور کامل تخریب شده است.

بر اساس این گزارش، مراحل ثبت این بنا در میراث ملی درحال انجام بوده است. این خانه متعلق به اواخر دوره قاجار و مساحت آن هفت هزار متر مربع بوده است.

ایرنا، احمد امیراحمدی را اولین نظامی ایران با درجه سپهبد معرفی کرده است. او مدتی وزیر جنگ، وزیر کشور، فرماندار نظامی تهران، فرمانده کل ژاندارمری و شانزده سال عضو مجلس سنا بوده است.

زنگنه وزیر پیشنهادی نفت: وزیر نمی تواند برنامه بدهد، برنامه مجلس را اجرا می کنیم

بیژن زنگنه نامزد پیشنهادی وزارت نفت در جلسه دفاعیه خود در مجلس گفته است "وزیر نمی‌تواند برنامه بدهد٬ برنامه آن چیزی است که مجلس به عنوان قانون می‌نویسد٬ ما تنها آن را اجرا می‌کنیم".

View more on twitter

داعش مسئولیت حمله در روسیه را برعهده گرفت

خبرگزاری اعماق وابسته به گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) گفته است که مسئولیت حمله با چاقو در شهر سورگوت در روسیه برعهده این گروه بوده است. براساس گزارش‌های دریافتی مهاجم ۸ نفر را در این شهر با چاقو مورد حمله قرار داد. روسیه از کشته شدن این مهاجم خبر داده است. بازرسان هویت این مرد را به عنوان یکی از افراد محلی که ۲۷ ساله است، شناسایی کرده اند. گفته شده که تحقیقات درباره سلامت روان مهاجم درجریان است. مقامات محلی این شهر با انتشار بیانیه ای گفته اند که مهاجمان بیش از یک نفر بودند. تحقیقات درباره این حادثه درجریان است.

وزیر پیشنهادی کشور: فضای امنیتی جریان های سیاسی را ساماندهی کردیم

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور (راست) و علاالدین بروجردی نماینده مجلس
tasnim
عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور (راست) و علاالدین بروجردی نماینده مجلس

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور در نطق دفاعیه خود در مجلس گفته است "در طول چهار سال گذشته توانستیم فضای امنیتی جریان های سیاسی را ساماندهی کنیم به طوری که در مراسم‌هایی همچون ۱۶ آذر و به خصوص انتخابات هیچ مشکل امنیتی و تنش اجتماعی به وجود نیامد".

عمل قلب مجدد مهدی کروبی

خانواده مهدی کروبی، از رهبران جنبش سبز، می‌گویند آقای کروبی به دلیل مشکلات قلبی دوباره در بیمارستان تحت عمل قرار گرفته است.

محمدحسین کروبی درباره وضعیت پدرش به وبسایت جماران گفته است که پزشکان متوجه شدند فشار خون آقای کروبی پایین و ضربان قلب او بالا است و با بررسی بیشتر روشن شد باتری قلب او کار نمی‌کند.

مهدی کروبی پس از اعتصاب غذای خشک در اعتراض به وضعیتش و با خواست برگزاری دادگاه علنی، به بیمارستان منتقل شد.

پسر او گفته است: "اگر این اعتصاب غذا نبود و ایشان به بیمارستان نمی آمد پزشکان متوجه این قطعی (باتری قلب) نمی شدند."

ترامپ از "تصمیم" درباره افغانستان خبر داد

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، می‌گوید در کمپ دیوید با ژنرال‌ها و مقام‌های نظامی آمریکا تصمیمات بسیاری گرفته است.

آقای ترامپ گفته از جمله درباره افغانستان هم تصمیمی گرفته شده است.

او همچنین از استیو بنن، استراتژیست خود که روز جمعه برکنار شد تشکر کرده است.

Important day spent at Camp David with our very talented Generals and military leaders. Many decisions made, including on Afghanistan.

معاون وزیر بهداشت: با نویسندگان مقالات جعلی برخورد شده است

رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و پژوهش وزارت بهداشت درباره جعلی بودن مقالات علمی که چندی پیش در مجله "نیچر" چاپ شد، گفت: "۵۲ نفر که به عنوان نویسنده این مقالات شرکت داشتند، شناسایی شدند که با آن‌ها برخورد جدی صورت گرفت."

به گفته آقای ملک زاده تعدادی از این افراد از وزارت بهداشت اخراج و رتبه‌های علمی که قبلا کسب کرده بودند از سوی وزارت بهداشت باطل شد.

بی خبری از وضعیت ساسان آقایی، روزنامه نگار بازداشتی

با گذشت بیش از هفت روز از دستگیری ساسان آقایی و بی خبری از این روزنامه نگار، نگرانی نسبت به وضعیت او افزایش یافته است.

ساسان آقایی معاون سردبیر روزنامه اعتماد ۲۱ مرداد با حضور نیروهای امنیتی در دفتر این روزنامه بازداشت شد. این روزنامه نگار بیش از یک هفته است هیچ گونه تماسی با خانواده‌اش نداشته است و در مراجعه روز چهارشنبه خانواده وی برای ملاقات در زندان اوین نیز علی رغم دستور بازپرس از ملاقات وی با خانواده اش جلوگیری به عمل آمده است.

ساسان آقایی پس از اعتراضها به نتایج انتخابات پر مناقشه ریاست جمهوری سال ۸۸ دستگیر و پس از حدود چهار ماه بازداشت آزاد شد. او همچنین به همراه بیست روزنامه نگار دیگر پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ در بهمن ماه سال ۱۳۹۱ بازداشت شد و مدت ۴۰ روز در سلول انفرادی قرار داشت.

مجلس ایران وارد بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی کشور شد

مجلس ایران در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه حسن روحانی وارد بررسی صلاحیت عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر پیشنهادی کشور شد.

View more on twitter

'تحقیقات جامع درباره پرونده قاتل آتنا اصلانی انجام شد'

خبرگزای میزان وابسته به قوه قضائیه ایران می گوید 'تحقیقات جامع درباره پرونده قاتل آتنا اصلانی انجام شد'.

View more on twitter

بازدید فرماندار تبریز از کارخانه چسب هل

خبرگزاری ایلنا از بازدید فرماندار تبریز از کارخانه چسب هل در روزهای گذشته خبر داده است. براساس این گزارش بازدید فرماندار براساس دعوت مدیریت کارخانه انجام شده و در جریان این بازدید فرمانداری مورد شرایط کاری این کارخانه توصیه هایی را به مدیر این کارخانه کرده است.

انتشار اخباری در مورد شرایط کاری کارگران این کارخانه و برخوردهای انضباطی که ظاهرا از سوی کارفرما در مورد کارگران متخلف این واحد صنفی در نظرگرفته شده با واکنش های منفی در شبکه های اجتماعی روبرو شده است.

کانون انجمن های صنفی کارگری استان آذربایجان شرقی هم خواستار ورود بازرسان اداره کار این استان به کارخانه چسب هل شده‌اند.

کارخانه چسب هل در محدوده تبریز واقع است.

سوآپ نفت خام از طریق خط لوله شمال ایران پس از هفت سال وقفه

انتقال نفت خام خط لوله سوآپ ایران پس از هفت سال وقفه با ظرفیت جابجایی روزانه ۵۰۰ هزار بشکه به‌طور رسمی آغاز می‌شود.حمید حسینی، مدیر منطقه شمال شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفته است "تاکنون سه کشتی به پایانه نفتی نکا وارد شده و ۹ کشتی دیگر هم در راه است تا ذخایر به اندازه ای برسد که بتوان نفت خام را به خط لوله تزریق و عملیات سوآپ را رسما آغاز کرد".

سوآپ نفت خام با تاسیسات منطقه شمال خطوط لوله و مخابرات و از طریق ۲۷۲ کیلومتر خطوط لوله انجام می‌شود.

این اقدام در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی آغاز اما در دوره محمود احمدی نژاد متوقف شد.

ستاد اقامه نماز درباره مجبور کردن کارکنان به نماز "تذکر داد"

رئیس جمهور نیجریه پس از هفته ها درمان در لندن عازم کشور شد

محمد بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه قرار است امروز پس از درمان در بیمارستانی در لندن به کشورش باز گردد. در این باره با انتشار بیانیه ای دفتر او خبر داده است.

محمد بوهاری ۷۴ ساله حدود سه ماه پیش نیجریه را برای درمان بیماری ای نامعلوم ترک کرده بود.

غیبت او تا حدی منجر به کاهش ثبات در نیجریه شده است، کشوری که بزرگترین اقتصاد آفریقا محسوب می شود.

انتظار می رود آقای بوهاری روز یکشنبه از طریق رسانه ها سخنرانی کند. آقای بوهاری قبلا در ماه ژانویه هم حدود هفت هفته برای درمان به بریتانیا رفته بود.

آتش‌سوزی در جنگل‌های کوه خامی

درخواست رسیدگی به خواسته‌های زندانیان اعتصابی در رجایی شهر

چند نفر از زندانیان سیاسی سابق در نامه‌ سرگشاده‌ای به حسن روحانی، علی لاریجانی و صادق لاریجانی، از آنها خواسته‌اند برای آزادی رهبران جنبش سبز از حصر خانگی، اصلاح‌ مدیریت زندان‌های ایران اقدام کنند و به خواسته‌های زندانیانی که در رجایی شهر اعتصاب غذا کرده‌اند رسیدگی کنند.

بیش از ده نفر از زندانیان سیاسی در رجایی شهر در اعتراض به تغییر محل نگهداری و توقیف وسایلشان اعتصاب غذا کرده‌اند.

رضا شهابی، فعال سندیکایی زندانی نیز در اعتراض به وضعیت پرونده‌اش اعتصاب غذا کرده است.

هشت نفری که در حمایت از این افراد به مقام‌های ارشد ایران نامه نوشته‌اند خود پیش از این در زندان رجایی شهر محبوس بوده‌اند.

آنها خطاب به سران سه قوه نوشته‌اند: "خروج به سلامت جامعه ایران از تنگناهای موجود در عین حفظ استقلال و تمامیت ارضی جز با پایبندی به قوانین و مقررات جاری و تجدید نظر اساسی در رفتارها و خطاهای گذشته به منظور جلب اعتماد عمومی، برخورد با متجاوزان به حقوق شهروندی و کاهش شکاف های مخرب موجود و حرکت به سوی انسجام ملی ممکن نیست."

چهره‌هایی چون عیسی سحرخیز و کیوان صیمیمی این نامه را امضا کرده‌اند.

خبر فوریمردی با چاقو در روسیه به ۸ نفر حمله کرد

به گفته مقامات فردی در شهر سورگوت روسیه با چاقو به ۸ نفر حمله کرده است. گفته شده که مهاجم به ضرب گلوله پلیس کشته شده است.

براساس این گزارش مهاجم بدون هدف به عابران در مرکز این شهر حمله کرد.

هنوز جزییات بیشتری درباره این خبر منتشر نشده است.

'مجلس ایران فردا درباره وزرای پیشنهادی حسن روحانی تصمیم می گیرد'

بهروز نعمتی سخنگوی هیات رئیسه مجلس ایران گفته است که کار بررسی صلاحیت و رای اعتماد به ۱۷ وزیر پیشنهادی دولت حسن روحانی تا فردا ظهر (یکشنبه) به اتمام خواهد رسید و رای گیری انجام خواهد شد.

آقای نعمتی گفته سخنرانی رئیس جمهور در دفاع از وزراء و رای گیری برای وزرای پیشنهادی هم تا ظهر فردا انجام خواهد شد.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفته "تلاش ما این است که تا فردا ظهر کار را به نتیجه برسانیم و امیدوارم دولت از فردا بعد از ظهر کارش را شروع کند. پیش بینی ما این است که کار رای گیری ظرف ۴۵ دقیقه به اتمام برسد".

یک نماینده مجلس در نطق خود از محمد خاتمی و زهرا رهنورد یاد کرد

قاسم میرزایی نیکو نماینده مجلس در ایران در نطق خود از محمد خاتمی رئیس جمهور پیشین ایران که دچار محدودهایی در حقوق اجتماعی خود از سوی حکومت شده و زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی که همراه او در حصر خانگی است، یاد کرده است.

View more on twitter

پلیس فنلاند: حمله با چاقودر دورگو حمله‌ای تروریستی بود

پلیس فنلاند گفته است که حمله با چاقو که روز گذشته در مرکز شهر دورگو در جنوب این کشور اتفاق افتاد، حمله ای "تروریستی" بوده است. در جریان این حمله دو نفر کشته و تعدادی هم زخمی شدند.

حمله با چاقو در فنلاند
AFP

بررسی صلاحیت نامزد پیشنهادی وزارت ارشاد در مجلس

نمایندگان مجلس ایران بررسی صلاحیت عباس صالحی وزیر پیشنهادی فرهنک و ارشاد اسلامی را آغاز کرده اند.

فاطمه ذوالقدر نماینده موافق آقای صالحی گفته "او روابط منحصر به فردی با علما دارد و می‌تواند پلی میان مطالبات علما، مردم و اصحاب فرهنگ و هنر باشد".

قاسم میرزایی نیکو نماینده مخالف آقای صالحی هم گفته حسن روحانی "باید تکلیف ما را نسبت به حلال و حرام‌ها روشن کند مخصوصا در حوزه موسیقی. مهره‌های تسبیح چه کسانی هستند؟"

آقای صالحی در دوره اول ریاست جمهوری حسن روحانی معاون وزارت ارشاد بوده است.

سرتیپ عزیز نصیرزاده جانشین فرمانده نیروی هوایی ارتش ایران شد

ژاپن برای مشارکت در توسعه میدان نفتی آزادگان 'ابراز تمایل کرده'

علی کاردر، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفته است که شرکت اینپکس ژاپن برای مشارکت در توسعه میدان نفتی آزادگان ابراز تمایل کرده است.

آقای کاردر گفته ما بارها با مدیران شرکت اینپکس جلسه داشته‌ایم؛ آنها از ما پرسیدند که چطور می‌توانند یک شرکت بهره بردار خارجی پیدا کنند و ما به آنها توصیه کردیم که با شرکت های بزرگ اروپایی دارای فناوری بالا مذاکره کنند.

سمانه شاددل شهردار یکی از مناطق زنجان شد

مجلس بررسی صلاحیت وزرا را با عباس آخوندی آغاز کرد

عباس آخوندی
Fars

در ادامه بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی کابینه حسن روحانی، مجلس ایران امروز با بررسی صلاحیت عباس آخوندی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی آغاز کرده است. پس از اظهارات موافقان و مخالفان آقای آخوندی و نطق دفاعیه خود او، نمایندگان بررسی صلاحیت محمد شریعتمداری وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت را آغاز کردند.

عباس آخوندی در کابینه قبلی آقای روحانی وزیر راه و شهرسازی و محمد شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور بودند.

توافق منتخبان دوره پنجم شورای شهر تهران برای ریاست محسن هاشمی

محسن هاشمی
Fars

با رای اکثریت منتخبین شورای شهر تهران بر سر ریاست محسن هاشمی به عنوان رئیس پنجمین دوره شورای پایتخت توافق شده است. شورای پنجم تهران از روز چهارشنبه اول شهریور فعالیت خود را آغاز می‌کند.

مرتضی الویری، احمد مسجدجامعی و محسن هاشمی برای انتخاب ریاست شورا نامزد شده بودند. گفته شده است که در جلسه امروز منتخبین شورا، مرتضی الویری و احمد مسجدجامعی "به منظور حفظ وحدت و انسجام شورا، از نامزدی پست ریاست انصراف دادند".

محسن هاشمی متولد ۲ آبان ۱۳۴۰ در قم است. او ۱۳ سال مدیرعامل شرکت متروی تهران بوده است.

بر اساس تصمیم اعضای شورای همچنین ابراهیم امینی به عنوان نائب رئیس و علی اعطا به عنوان سخنگوی شورای پنجم پایتخت انتخاب شدند.

بهاره آروین و زهرا نژاد بهرام هم منشی های شورا خواهند بود.

آغاز عملیات ارتش لبنان علیه نیروهای داعش در مرز با سوریه

ارتش لبنان
REUTERS

ارتش لبنان اعلام کرده که عملیات جدیدی را علیه نیروهای گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) در نزدیکی مرز با سوریه آغاز کرده است.

نیروهای گروه داعش چندین سال است که در این منطقه فعالیت دارند. گفته شده است که نزدیک به ۵۰۰ نیروی داعش در این منطقه حضور دارند.

بیشتر بخوانید

تازه ترین اخراج از سوی ترامپ: استیو بنن چهره کلیدی ستاد انتخاباتی

استیو بنن، استراتژیست ارشد دونالد ترامپ که نقش بسیار مهمی در پیروزی او در انتخابات ریاست‌جمهوری داشت اخراج شده است. آقای بنن تائید کرده است که به سایت راست افراطی برایبارت بر می‌گردد. این سایت، منبع مهمی برای جریان ملی‌گرای افراطی به شمار می‌رود.

آقای بنن گفته است او چهره‌های قدرت در سیاست، رسانه و دنیای بازرگانی را به چالش خواهد کشید.

بیشتر بخوانید

پلیس اسپانیا می گوید مظنون اصلی حملات بارسلون فراری است

پلیس اسپانیا می‌گوید راننده خودروی ونی که در یک منطقه گردشگری در بارسلون سیزده نفر را کشت ممکن است زنده و فراری باشد. پلیس به دنبال یونس ابویعقوب مراکشی الاصل است که رسانه‌های اسپانیا او را به عنوان راننده خودروی ون معرفی کرده‌اند.

بیشتر بخوانید