Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

  1. اشرف غنی: دولت وحدت ملی حاضر است با گروه طالبان آتش‌بس کند
  2. ورود يک جبهه هوای سرد از روسیه باعث بارش برف در نقاط مختلف بریتانیا شده است
  3. بیانیه مشترک آمریکا، آلمان، فرانسه و بریتانیا برای محکومیت ایران

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

دفاع جف سشنز از انتقاد جدید ترامپ

جف سشنز، دادستان کل آمریکا که بارها از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری مورد انتقاد شدید قرار گرفته است، در واکنشی تند از خود دفاع کرده و گفته است: "تا زمانی که من در وزارت دادگستری هستم به وظایفم با کمال صداقت و درستی عمل خواهم کرد."

آقای ترامپ، امروز (چهارشنبه) در توییتی از تصمیم آقای سشنز برای درخواست از بازرس کل کشور در زمینه رسیدگی به چگونگی صدور دستور شنود و تجسس از کارتر پیج، عضو سابق ستاد انتخاباتی‌ آقای ترامپ نوشته از نظر او این کار "خفت‌آور" بوده چرا که بازرس کل اختیار بازجویی ندارد و به گفته آقای ترامپ "از آدم‌های اوباما" است و باعث خواهد شد که این تحقیقات تا "ابد طول بکشد".

مسابقه فوتبال عربستان در خاک عراق بعد از چهار دهه

اقدام به خودکشی دو دختر نوجوان در تبریز

معاون رئیس جمهور ایران: برخوردهایی مانند گشت ارشاد را قبول نداریم

معصومه ابتکار معاون امور زنان و خانواده حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است «ما برخوردهایی مانند گشت ارشاد را قبول نداریم».

خانم ابتکار گفته «در گذشته اعمال فشار و اجبار در مورد حجاب در قالب گشت ارشاد صورت می‌گرفت، در حال حاضر با نگاه خوب مقامات اجرایی و نیروی انتظامی این مسأله ساماندهی شده و ما این گونه برخوردها را قبول نداریم».

معاون رئیس جمهور ایران گفته «تلاش ما این است که فضا برای نسل جوان و متولدین دهه ٧٠ طوری باشد که بتوانند نظراتشان را مطرح کنند».

نصب میله پرچم در تبریز دو کشته به جای گذاشت

🔴سخنگوی اورژانس کشور: کارگران شهرداری نیر #تبریز در حال نصب میله پرچم بوده اند که به دلیل برخورد میله پرچم با کابل… twitter.com/i/web/status/9…

معاون هماهنگ کننده ارتش ایران: نیروی دریایی می خواهد برای تردد تا ونزوئلا مجوز بگیرد

دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش و فرمانده پیشین نیروی دریایی ارتش ایران در همایش دیپلماسی آب و فرصت های هیدروپلتیک غرب آسیا: «یک زمان ما اعلام کردیم می‌خواهیم تا دریای اطلس دریانوردی کنیم. خبرگزاری‌های غربی گفتند ایران از طریق باب المندب می‌خواهد بیاید اقیانوس اطلس و نمی‌توانند. گفتند حرف فرمانده نیروی دریایی الکی است. ما همه این مسیرها را رفتیم. و در صدد هستیم مجوز بگیریم تا ونزوئلا بیاییم و آن وقت آن شکل را برای آن بنده خدا (سخنگوی وقت کاخ سفید) بفرستیم و بگوییم اگر ما حرفی میزنیم، عمل هم می‌کنیم».

کرباسچی: فضای سیاسی فعلی ایران بدتر از دوره شاه نیست

غلامحسین کرباسچی دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفته است «فضای سیاسی فعلی ایران بدتر از دوره شاه نیست» و «من به این ایده که مانند شاه دچار استبداد شدیم، معتقد نیستم».

آقای کرباسچی که در همایش «کنشگری دانشجویی در عصر اعتدال» در دانشگاه امیرکبیر سخنرانی می کرد و به گزارش ایلنا گفته است «باید در کل جامعه، مذاکره ملی و تفاهم بر مصالح ملی کشور به یک جریان عمومی تبدیل شود».

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی ایران گفته «یکی از اشکالات و نقدی که به دولت حسن روحانی داشتیم این است که مدیریت سالخورده کنونی نمی‌تواند شرایط بحران کنونی را حل کند. این مدیران تجربیات گرانسنگی دارند ولی این افراد اراده و انگیزه‌شان هم تحلیل می‌رود. تازه آنها توان جسمی‌شان هم کم می‌شود».

توضیح معاون امنیتی استاندار تهران درباره تیراندازی در حوالی میدان آزادی

حسن نسج همدانی معاون امنیتی استاندار تهران درباره شنیده شدن صدای تیراندازی در حوالی میدان آزادی تهران توضیح داده است.

آقای نسج همدانی به خبرگزاری ایلنا گفته «این اتفاق در شهرک آپادانا بین میدان آزادی و ورزشگاه آزادی و در شلوغی تردد هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس و گویا به دلیل سرقت و زورگیری رخ داده است».

به گفته این مقام امنیتی «شنیده شدن صدای تیراندازی هم مربوط به مدیریت نیروی انتظامی برای کنترل اوضاع بوده است».

خشکسالی در بوشهر شرایط کشاورزان و دامداران را دشوار کرده است

در دهه‌های اخیر کاهش شدید بارندگی در بوشهر، به افت سطح آب سدها، خشک شدن برخی رودخانه‌ها و در نتیجه دشوار شدن شرایط… twitter.com/i/web/status/9…

نوری همدانی: مردم اهواز خدمات بسیاری به نظام کردند باید به مشکلات آنها توجه شود

حسین نوری همدانی از مراجع تقلید شیعه در قم گفته است «مردم اهواز در زمان جنگ خدمات بسیاری به نظام جمهوری اسلامی ارائه کرده‌اند و باید نسبت به رفع مشکلات آنها که بزرگ‌ترینشان مسئله ریزگردها است اهتمام ویژه‌ای داشته باشیم».

آقای نوری همدانی این موضوع را در دیدار رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری مطرح کرده است.

انتقاد دستیار روحانی از یک وبسایت خبری: پیگیر موضوع اکانت جعلی ام

فقط می‌توانم برای @MashreghNews ابراز تأسف کنم که مدعی شده اکانت جعلی را خود من اداره می‌کنم. این اکانت با سوءاستفا… twitter.com/i/web/status/9…

دانشگاه آزاد کناره گیری فرهاد رهبر از ریاست را تکذیب کرد

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گزارش برخی رسانه های ایرانی مبنی بر کناره گیری فرهاد رهبر از ریاست این دانشگاه را تکذیب کرده است.

دو مجسمه از محوطه موزه هنرهای معاصر تهران به داخل منتقل شد

دو مجسمه «مرد در حال راه رفتن» و «زن ایستاده» پس از انتقال به داخل موزه هنرهای معاصر تهران
ilna
دو مجسمه «مرد در حال راه رفتن» و «زن ایستاده» پس از انتقال به داخل موزه هنرهای معاصر تهران

دو مجسمه «مرد در حال راه رفتن» و «زن ایستاده» اثر آلبرتو جاکومتی هنرمند سوییسی٬ به دلیل آسیب دیدگی ناشی از باران های اسیدی از محوطه باز موزه هنرهای معاصر تهران به فضای داخلی این موزه منتقل شده است.

خبرگزاری ایسنا می گوید علی‌محمد زارع٬ سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران گفته تصمیم بسیار سختی بود که بعد از ۴۰ سال این دو مجسمه را به داخل موزه بیاوریم اما با حضور کارشناسان این تصمیم گرفته شد و این اتفاق مهم رخ داد.

هانس پیتر مارتی مرمت کار سوییسی که در این مراسم حاضر بوده گفته است این دو مجسمه آسیب‌هایی را به شکل سطحی دیده اما جدی نیست.

مارکوس لایتنر٬ سفیر سوئیس در ایران هم در این مراسم درباره اهمیت همکاری های فرهنگی هنری ایران و سوییس سخنرانی کرده و با نشان دادن یک قطعه اسکانس گفته است عکس «مجسمه مرد در حال راه رفتن» جاکتومتی روی اسکانس های ۱۰۰ فرانکی این کشور است.

المپیک روسیه: محرومیت روسیه برداشته شده است

رئیس کمیته المپیک روسیه می گوید محرومیت ورزشکاران روس از سوی کمیته جهانی المپیک برداشته شده است.

سه روز پیش کمیته جهانی المپیک - رای داده بود اگر ورزشکار دیگری از روسیه در بازیهای زمستانی پیونگ جانگ دوپینگ نکرده باشد محرومیت آنها برداشته می شود.

سه ماه پیش ورزشکاران روس به دلیل دوپینگ سازماندهی شده از مسابقه دادن زیر پرچم کشور خود محروم شده بودند.

افتتاح سامانه ذخیره و توزیع اضطراری آب تهران

براساس گزارش رسانه‌های دولتی در ایران، دومین سامانه ذخیره و توزیع اضطراری آب تهران امروز چهارشنبه نهم اسفند در در منطقه ۱۲ پایتخت (پارک شهر) افتتاح شده است. کار ساخت این سامانه در فروردین‌ماه امسال آغاز شده بود.

شرکت آب و فاضلاب استان تهران هزینه انجام این طرح را حدود ۵۵۰ میلیون تومان اعلام کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمد پرورش، مدیرعامل این شرکت گفته است: "با توجه به برنامه‌ریزی صورت‌ گرفته قرار است ۴۰۰ سامانه آب‌رسانی اضطراری در دوره‌ای سه‌ساله در تمامی محلات شهر تهران راه‌اندازی شود." بیشتر بخوانید

ازسرگیری اعتراضات کشاورزان شرق اصفهان

View more on instagram

"مرگ بر کشاورز، درود بر ستمگر" شعاریست که امروز چهارشنبه ۹ اسفند کشاورزان معترض شرق اصفهان درورزنه در راهپیمایی‌شان سر داده اند.

این کشاورزان مدتهاست که درباره انتقال آب معترض هستند. بیشتر بخوانید

وزیر اوقاف سوریه در تهران

irna
irna

عبدالستار السید وزیر اوقاف سوریه به تهران سفر کرده و با کمال خرازی رئیس شورای راهبردی روابط خارجی ایران دیدار کرده است.

سوریه مدفن شخصیت های مذهبی شیعیان است. مقام های نظام جمهوری اسلامی در جریان جنگ در ایران که نظامیانی از ایران هم برای حمایت از حکومت بشار اسد عازم آن شدند٬ عنوان «مدافعان حرم» را انتخاب کردند که اشاره به اهمیت مذهبی سوریه هم دارد.

استعفای خادم؛ شوک بزرگ برای کشتی و ورزش ایران

رسول خادم
TASNIM

پوریا ژافره، بی‌بی‌سی:

استعفای رسول خادم را نباید با سیاست‌های حکومت در مورد روبرو شدن با حریفان اسرائیلی در میادین بین‌المللی نامربوط دانست.

فراموش نکنیم که رسول خادم هم یکی از پرافتخارترین ورزشکارهای تاریخ ایران است و هم یکی از زبده‌ترین مربیان کشتی. رسول خادم بود که با آمدن به فدراسیون سر و سامانی به این نهاد داد که سال‌ها با مدیریت موقت اداره می‌شد.

رسول خادم با درایت صندلی هیئت رئیسه اتحادیه جهانی کشتی را دوباره ب هایران برگرداند. اما انتقادهایی هم متوجه او بود، شاید بزرگترین آنها این بود که گفته می‌شد خود تحمل انتقاد ندارد. در نهایت رفتن او از کشتی قطعا ورزش ایران را متضرر خواهد کرد و شاید زنگ خطری باشد که باعث تجدید نظر در سیاست‌های ورزشی جمهوری اسلامی در رقابت‌های جهانی شود. این روزها صداها بلندتر از هر زمان دیگری است، حتی در میان هواداران حکومت ایران. بیشتر بخوانید

جنتی: هیچ رفراندومی بالاتر از راهپیمایی ۲۲ بهمن در دنیا وجود ندارد

احمدی جنتی دبیر شورای نگهبان قانون اساسی و رئیس مجلس خبرگان رهبری در ایران گفته است که «هیچ رفراندومی بالاتر از راهپیمایی ۲۲ بهمن در دنیا وجود ندارد».

پیش از این حسن روحانی رئیس جمهور ایران در سخنرانی مراسم ۲۲ بهمن به اصل همه پرسی در قانون اساسی ایران اشاره کرده و گفته بود که رفراندم راه خروج برخی از مشکلات است.

آقای جنتی گفته «ملت ایران با حضور در مراسمی مثل راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان داد که در کنار نظام، اسلام و ولایت فقیه ایستاده‌ است».

کاهش فروش ارز از سوی صرافی های تهران

گزارش ها از تهران حاکی است که برخی از صرافی های تهران از فروش ارز خودداری می کنند و فروشگاه های تبادل ارز در حالت نیمه تعطیل است.

View more on instagram

ارتکاب جرم احتمالی از سوی سعید مرتضوی در زمان دادستانی 'مانع تعقیب فعلی او نیست'

علی یونسی، وزیر وقت اطلاعات، زهرا کاظمی و سعید مرتضوی دادستان وقت
.
علی یونسی، وزیر وقت اطلاعات، زهرا کاظمی و سعید مرتضوی دادستان وقت

بهمن کشاورز از حقوقدانان ایران به خبرگزاری ایسنا گفته است ارتکاب جرم احتمالی از سوی سعید مرتضوی در زمانی که دادستان تهران بوده مانع از تعقیب فعلی قضایی او نمی شود.

به گفته آقای کشاورز «اگر در زمانی که سعید مرتضوی شاغل بوده مرتکب جرمی شده باشد که در حد مثلاً قتل شبه عمد بوده یا در حد عدم کمک به موقع به مجروح حادثه که به گفته وزیر اطلاعات وقت منتهی به فوت سرکار خانم زهرا کاظمی شده، بدیهی است که اینکه الان ایشان در آن سمت نیستند، مانع از تعقیب ایشان نمی‌شود.»

نوشته ای از عبدالکریم لاهیجی حقوقدان ایرانی در این باره با عنوان «درباره نقاط تاریک یک پرونده؛ زهرا کاظمی چگونه کشته شد؟» را اینجا بخوانید.

سرلشکر جعفری از تصمیم به تقویت هوانیروز سپاه خبر داد

محمدعلی جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران از تصمیم به تقویت هوانیروز سپاه خبر داد است.

آقای جعفری گفته «تجهیز نیروی زمینی به بالگرد، سرعت انجام ماموریت‌ها و مقابله با تهدیدات را بالا برده است».

فرمانده سپاه در مراسم افتتاح مرکز آموزش‌های عالی هوانوردی، مرکز تحقیقات بالگردی و مرکز تعمیرات تخصصی بالگرد هوانیروز سپاه سخنرانی می کرده است.

او خبر داده که «این مرکز جدید هوانیروز تبدیل به مرکز اصلی آموزشی و تعمیرات بالگردی خواهد شد و مراکز دیگر تعطیل شده و تمرکز روی اینجا قرار می‌گیرد تا سطح آن بالاتر رود».

اعضای شورای فنی کشتی فرنگی ایران استعفا دادند

به دنبال استعفای ناگهانی رسول خادم از ریاست فدراسیون کشتی و استعفای دسته جمعی اعضای شورای فنی کشتی آزاد این بار اعض… twitter.com/i/web/status/9…

دانشجویان دانشگاه هنر تهران دراعتراض روبان سیاه به در ورودی بستند

View more on instagram

تعدادی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران از بستن روبان سیاه رنگ به نرده‌های درب ورودی، برای برآورده شدن مطالبات صنفی خود استفاده کرده‌اند.

این دانشجویان به "پولی‌سازی آموزش و مشکلات عمرانی، آموزشی، فرهنگی، مالی و رفاهی و انتصابات اخیر ریاست دانشگاه" معترضند.

بحران سوریه؛ اتحادیه اروپا خواستار توقف عملیات نظامی ایران٬ ترکیه و روسیه شد

خبرگزاری رویترز می گوید فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در نامه ای به وزرای خارجه ایران٬ ترکیه و روسیه خواستار اجرای آتش بس وتوقف عملیات نظامی این کشورها در سوریه با هدف کمک رسانی به آسیب دیدگان غوطه شرقی شده است.

رویترز می گوید نامه خانم موگرینی دو روز پیش برای وزرای خارجه این سه کشور ارسال شده است.

دادستان کل ایران: تشخیص جاسوسی با قوه قضائیه است

محمدجعفر منتظری دادستان کل کشور در ایران گفته «تشخیص جاسوسی با قوه قضائیه است».

آقای منتظری گفته وزارت اطلاعات، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و بسیج ضابط قوه قضائیه هستند.

کاووس سیدامامی پژوهشگر ایرانی و از اساتید دانشگاه امام صادق که به ظن جاسوسی دستگیر شده بود به گفته مقام های قضایی٬ در زندان اوین تهران «خودکشی» کرد.

وزارت اطلاعات ایران تاکنون چندبار به مناسبت های مختلف اعلام کرده است که مرجع کارشناسی تشخیص جاسوسی است.

فرمانده سپاه: نیروی زمینی سپاه و بسیج است که با اعتراضات و داعش مقابله می کند

سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ایران گفته است «تصمیمات ساختاری برای سپاه در عرصه مقابله با تهدیدات بسیار ضروری است».

آقای جعفری گفته است «اخیرا شاهد اغتشاشات در برخی شهرها بودیم و همزمان داعش در مرزها حمله می‌کند و این نیروی زمینی سپاه و بسیجیان هستند که با آنها مقابله می‌کنند».

در دی ماه گذشته برخی از شهرهای ایران صحنه اعتراضات شهروندان این کشور به وضعیت معیشتی شان بوده است.

سپاه پاسداران می گوید از یک موشک ضدزره رونمایی کرده است

Fars
Fars
فرمانده سپاه پاسداران در عکس دیده می شود

خبرگزاری های وابسته به سپاه می گویند در جریان «افتتاح جدیدترین مرکز آموزشی و تعمیراتی هوانیروز سپاه پاسداران، از چند پروژه رزمی نیز رونمایی شد که یکی از آنها پروژه موشک ضدزره آذرخش با هدف انجام عملیات‌های هوایی ارتفاع کم و نیز علیه اهداف زمینی و استحکامات است».

این موشک حدود ۷۰ کیلوگرم وزن دارد و به گفته خبرگزاری فارس می‌تواند اهداف را در فاصله ۱۰ کیلومتری مورد اصابت قرار دهد.

شرکت های سوختی از تامین بنزین هواپیمای ظریف در مونیخ خودداری کردند

isna
isna

رسانه ها از قول منابع خبری آلمان می گویند شرکت های تامین سوخت هواپیما در فرودگاه مونیخ در آلمان حاضر نشدند سوخت مورد نیاز هواپیمای محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران را که برای شرکت در نشست امنیتی مونیخ حدود دو هفته پیش عازم این شهر بود تامین کنند.

دلیل این اقدام نگرانی از تحریم های احتمالی آمریکا عنوان شده است.

بر اساس این گزارش سرانجام مقام های برگزار کننده کنفرانس امنیتی مونیخ با کمک وزارت دفاع آلمان از تانکرهای سوخت رسانی نظامی برای تامین بنزین مورد نیاز هواپیمای آقای ظریف استفاده کردند.

آقای ظریف از هند عازم مونیخ شده بود و از مونیخ برای دیدار با همتای روسی خود به مسکو رفت.

ولایتی: شیمی، پزشکی و مهندسی به خدایی و غیرخدایی تقسیم می‌شود

irna
irna

علی اکبر ولایتی رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی و وزیر خارجه اسبق ایران گفته است: شیمی، پزشکی و مهندسی به خدایی و غیرخدایی تقسیم می‌شود زیرا جهانبینی باعث می‌شود که یک علم خدایی باشد یا مادی.

به نظر می رسد اظهارات آقای ولایتی واکنشی به گفته های اخیر حسن روحانی رئیس جمهور است که گفته بود علم اسلامی و غیر اسلامی ندارد.

اعتراض سپنتا نیکنام به گزارش اول روزنامه اصولگرای وطن امروز

سپنتا نیکنام عضو زرتشتی شورای شهر یزد از تیتر روزنامه وطن امروز که او آن را ارتباط داد دین یهود به جاسوسی خوانده٬ انتقاد کرده است.

آقای نیکنام در جریان انتخابات شوراهای شهر و روستا که اردیبهشت امسال برگزار شد به شورای شهر یزد راه پیدا کرد اما با حکم دیوان عدالت اداری عضویت او تعلیق شده است.

برخی از فقهای شورای نگهبان عضویت یک زرتشتی در شورای شهر یزد با اکثریت مسلمان را جایز نمی دانند اما انتخاب آقای سپنتا و ادامه کارش در شورای شهر مطابق قوانین ایران فاقد اشکال قانونی است.

برچسب زدن به صرف اقلیت دینی،مذهبی و یاقومی،ما رااز یکدیگر دورمیکند.همه بایدبرای تامین #منافع_ملی ازاظهارات تفرقه اف… twitter.com/i/web/status/9…

کاهش فروش ارز از سوی صرافی های تهران

پلیس در تهران اعلام کرده است که حضور نیروهایش در بازار ارز ادامه خواهد داشت. در روزهای اخیر شماری از فروشندگان ارز از سوی پلیس و وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده اند.

گزارش ها از تهران حاکی است که برخی از صرافی های تهران از فروش ارز خودداری می کنند و فروشگاه های تبادل ارز در حالت نیمه تعطیل است.

هفت اثر منتشر نشده از اکبر رادی رونمایی می شود

هفت اثر منتشرنشدۀ اکبر رادی نمایش نامه نویس فقید ایرانی به تازگی منتشر شده که در جریان نمایشگاه کتاب تهران که اوایل سال آینده خورشیدی برگزار می شود٬ رونمایی می شود.

بهروز محمودی بختیاری که این آثار به کوشش او منتشر شده می گوید این نمایش نامه ها عمدتا مربوط به سال های پایانی دهۀ ۱۳۳۰ خورشیدی است.

'شماری از دیپلمات ها جلسه سخنرانی وزیر دادگستری ایران را ترک کردند'

خبرگزار فرانسه از ژنو مقر شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد گزارش داده است در هنگام سخنرانی علیرضا آوایی وزیر دادگستری ایران در سی و هفتمین جلسه سالانه شورا٬ شماری از دیپلمات ها محل سخنرانی آقای آوایی را ترک کردند.

ناصر مکارم شیرازی: بی حجابی مثل رشوه خواری است

ناصر مکارم شیرازی از مراجع شیعه در قم گفته است باید مقابل بی حجابی ایستاد.

واکنش آیت‌الله مکارم شیرازی به «حجاب اجباری»: اینکه بگوییم این شخص آزاد است و بی‌حجابی جزو زندگی خصوصی او است، سخن… twitter.com/i/web/status/9…

رئیس دانشگاه آزاد: فعالیت صادق زیباکلام غیرقانونی بود

خبرگزاری مهر از قول فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد می گوید صادق زیبا کلام از این دانشگاه اخراج نشده بلکه «ادامه فعالیت او غیرقانونی» بوده است.

آقای رهبر گفته است «ما کسی را اخراج نکردیم. بلکه اعلام کردیم فعالیت شما غیرقانونی است چرا که از دو جا حقوق می گیرید. شما می توانید دانشگاه تهران را رها کنید و اینجا استخدام شوید و یا می توانید در دانشگاه تهران باشید و در دانشگاه آزاد به صورت حق التدریس فعالیت کنید».

صادق زیباکلام از چهره های دانشگاهی منتقد در ایران است
mehr
صادق زیباکلام از چهره های دانشگاهی منتقد در ایران است

معاون قوه قضائیه ایران: آسیب های اجتماعی کشور را فرا گرفته

محمدباقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ایران گفته است آسیب های اجتماعی کشور را فرا گرفته است.

آقای الفت گفته این آسیب ها در ۲۰ سال اخیر بروز یافته اما تا دو سه سال پیش امکان صحبت درباره آنها در کشور وجود نداشت.

معاون قوه قضائیه ایران گفته است «علاوه بر کم توجهی ها برخی از موضوعات مانند تغییرات سیاسی، اجتماعی، جنگ و تحریم ها سبب افزایش آسیب های اجتماعی به ۵۰ نوع شده است».

روحانی: آماده مذاکره با همسایگان درباره امنیت منطقه ایم

حسن روحانی گفته ایران برای برنامه های نظامی دفاعی اش «از کسی اجازه نخواهد گرفت» اما آماده است که برای امنیت منطقه با کشورهای همسایه مذاکره کند.

آقای روحانی گفته «ما برای ساخت موشک، تانک، نفربر و هلی‌کوپترمان از کسی اجازه نگرفتیم و نخواهیم گرفت. ما برای تامین امنیت منطقه نیاز به بیگانگان نداریم اما برای ترتیبات امنیت منطقه آماده‌ایم تا با کشورهای همسایه و دوست‌مان به مذاکره بنشینیم».

خبر فوریروحانی خطاب به همسایگان جنوبی ایران: در فکر تشکیل یک اتحادیه تجاری باشید

irna
irna
حسن روحانی به بندرعباس در جنوب ایران سفر کرده

حسن روحانی رئیس جمهور ایران که به بندرعباس در جنوب ایران سفر کرده در بخشی از یک سخنرانی خطاب به کشورهای همسایه ایران در خلیج فارس گفته است: من اعلام می‌کنم تمام کشورهای کنار این آبراه مهم از هند و پاکستان گرفته تا کشورهای سواحل عمان و خلیج‌فارس، سواحل عربستان و سایر کشورها تا عراق همه می‌توانند در سایه قدرت ملت ایران و تصمیم صلح‌خواهانه این ملت، در فکر تشکیل یک اتحادیه بزرگ برای تجارت، گردشگری، صنایع و انرژی باشند.

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد: استاد سر کلاس می رود و هر اراجیفی می خواهد می گوید

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد
mehr
فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد

فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ایران در نشست معاونان فرهنگی واحدهای این دانشگاه گفته است: استاد سر کلاس می رود و هر اراجیفی می خواهد می گوید و اگر چیزی به او بگوییم بعد اعلام می شود وا اسلاما آزادی در خطر است. هر کسی در این قالب بخواهد خدشه ای به دین، قران و پیغمبر وارد کند لحظه ای آن را تحمل نمی کنیم.

یک روز پیش از این گزارش شد که صادق زیباکلام از چهره های دانشگاهی منتقد٬ از این دانشگاه اخراج شده است.

پس از درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی تغییرات وسیعی در دانشگاه آزاد رخ داد. رهبر ایران با انتصاب علی اکبر ولایتی٬ رئیس هیات امنای این دانشگاه را تغییر داد. سپس فرهاد رهبر از مدیران وزارت اطلاعات در سال های گذشته به ریاست این دانشگاه انتخاب شد.