Got a TV Licence?

You need one to watch live TV on any channel or device, and BBC programmes on iPlayer. It’s the law.

Find out more
I don’t have a TV Licence.

خلاصه

 1. رای مجلس ایران به وزیر پیشنهادی بهداشت
 2. اظهارات روحانی درباره اقدامات ایران در "مبارزه با تروریسم"
 3. 'پرویز کاظمی با وثیقه ۱۰ میلیاردی آزاد است'
 4. هشدار درباره جنگ داخلی در ونزوئلا
 5. درخواست فوتبالیست بحرینی از دادگاه تایلند

گزارش زنده

همه زمان‌ها به ساعت بریتانیاست

 1. "موافقت آیت الله خامنه ای با برداشت از صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی"

  محمود نگهبان سلامی یک عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۹۸ از موافقت آیت الله علی خامنه ای با برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای تقویت بنیه دفاعی ایران خبر داده است.

 2. هجوم ملخ‌های صحرایی به استان‌های جنوبی ایران

  View more on twitter
 3. عضو شورای شهر اصفهان با شکایت دولت محکوم به زندان شد

  مهدی مقدری عضو شورای شهر اصفهان، درباره شاکی پرونده‌اش خبر داد که در پی شکایت مدیرکل اطلاعات استان اصفهان در شعبه ۱۱٩ دادگاه کیفری اصفهان حکم شش ماه زندان برایش صادر شده و در شعبه یک دادگاه تجدیدنظر نیز به تایید رسیده است.آقای مقدری گفته این محکومیت بابت توییت‌های او از جمله در انتقاد از رفتار نامناسب با سپنتا نیکنام و مینو خالقی، و دفاع از رای سال ٩۶ به حسن روحانی بوده است.

 4. "ظریف گفت ارتباط اینستکس با اف ای تی اف را نمی‌پذیریم"

  علی نجفی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران گفته است که "وزیر امور خارجه ایران در جلسه این کمیسیون اینستکس را گام مثبت و اولیه از سوی اتحادیه اروپا برای حفظ منافع ایران در برجام دانست و تاکید کرد که ارتباط اینستکس با اف ای تی اف را نمی‌پذیریم".

 5. گرانی گوشت قرمز در ایران ادامه دارد

  بر اساس گزارش‌ها گرانی گوشت قرمز در ایران کماکان ادامه دارد. تجربیات و مشاهدات خود را برای بی بی سی در این باره بفرستید.

  View more on instagram
 6. "اهدای عضو در ۱۸ سال گذشته در ایران، ۶۰ برابر شده است"

  دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری ها وزارت بهداشت ایران گفته است "اهدای عضو در ۱۸ سال گذشته در ایران، ۶۰ برابر شده است".

 7. رئیس قوه قضائیه ایران: به بهای باز شدن یک آبراهه کوچک نظیر اینستکس، تن به هر خواسته ای نخواهیم داد

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران گفته است "کشورهایی که در مقابل رذالت آمریکا در خروج از برجام، مدعی پایبندی به این توافق بودند، اقداماتشان محدود به "اینستکس" شده و حسب گزارش ها دو شرط عجیب نیز گذاشته اند؛ یکی اینکه ایران به اف ای تی اف بپیوندد و دیگری آنکه در زمینه موشکی وارد مذاکره شود. لازم است این کشورها بدانند که جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه این شروط تحقیرآمیز را نخواهد پذیرفت و به بهای باز شدن یک آبراهه کوچک نظیر اینستکس، تن به هر خواسته ای نخواهیم داد".

  در بیانیه سه کشور اروپایی هیچکدام از موضوعاتی که رئیس قوه قضائیه ایران مطرح کرده نیامده است.

 8. صادق لاریجانی: زندانی سیاسی نداریم

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران امروز در جمع مدیران قضایی جمهوری اسلامی ایران گفته است "زندانی سیاسی نداریم و به صراحت می‌گویم که انتقاد در جمهوری اسلامی جرم نیست".

 9. سفیر ایران در لندن: با وقیحانه ترین ادبیات دولت را مورد اهانت و حمله قرار داده اند

  سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن گفته است که دو گروه از زمان ثبت کانال مالی اینستکس، دولت و اعضای گروه مذاکره کننده اتمی را "با وقیحانه ترین ادبیات" مورد اهانت و حمله قرار داده اند.

  View more on twitter
 10. رفیقدوست: نظام در کمال عزت به ۴۰ سالگی رسیده‌

  محسن رفیقدوست از چهره های سیاسی و نظامی جمهوری اسلامی ایران گفته است "نظام در کمال عزت به ۴۰ سالگی رسیده‌است".

  آقای رفیقدوست گفته "ایران از کشوری که حتی فشنگ مورد نیاز خود را از خارج تأمین می‌کرد، امروز به کشوری تبدیل شده که در صنایع دفاعی حتی در مواد اولیه ۱۰۰ درصد خودکفا است و صنایع تولید موشک، پهپاد و سایر صنایع پیشرفته ایران هم‌تراز با قدرت‌های بزرگ قرار گرفته است".

 11. تجمع مالباختگان سکه ثامن مقابل ساختمان دادستانی کل کشور

  تجمع مالباختگان موسسه و وبسایت سکه و طلای ثامن مقابل ساختمان دادستانی کل کشور در تهران، امروز ۱۵ بهمن ۹۷. معترضان درخواست پیگیری شکایت و دریافت مطالباتشان را دارند. معترضان شعار می دهند: "به یُمن جشن انقلاب، فقط یه جو حرف حساب"

  View more on twitter
 12. صادق لاریجانی: کسی را به صرف نقد تحت تعقیب قرار نداده ایم

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران گفته است "دستگاه قضایی هیچگاه به صرف نقد، کسی را تحت تعقیب قرار نداده است".

 13. جسد یک نفر هنگام جستجو زیر آب پیدا شد

  View more on twitter
 14. ۴۰ سال، ۴۰ فیلم؛ سینمای بعد از انقلاب در 'تماشا' (قسمت دوم)

  برنامه تماشا مجموعه‌ای سه قسمتی تهیه کرده تا چهل فیلم از محصولات سینمای بعد از انقلاب ایران را معرفی کند.

  این فیلم‌ها را گروهی از دست‌اندرکاران سینمای ایران برگزیده‌اند و زهرا امیرابراهیمی، بازیگر ایرانی، مجری میهمان این مجموعه است. ببینید

 15. توییت سفارت فرانسه در تهران درباره ابزار اینستکس

  اینستکس ابراز مالی سه کشور اروپایی و مورد حمایت اتحادیه اروپا برای مراودات مالی با ایران است.

  View more on twitter
 16. صادق لاریجانی: کسی را به صرف نقد تحت تعقیب قرار نداده ایم

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران گفته است "دستگاه قضایی هیچگاه به صرف نقد، کسی را تحت تعقیب قرار نداده است".

 17. خبرگزاری وابسته سپاه از انتصاب "سئوال برانگیز" در شرکت ملی نفت گفته است

  خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران می گوید دو انتصاب "سئوال برانگیز" در شرکت ملی نفت ایران می گوید.

  View more on twitter
 18. جدال مجازی بهداد سلیمی و بازیکنان تیم ملی فوتبال

  • بهداد سلیمی، قهرمان پیشین وزنه‌برداری جهان و المپیک می‌گوید انتقادش نسبت به پاداش بازیکنان تیم ملی در جام ملت‌های آسیا هنوز پابرجاست اما بابت کلمات تندی که به کار برد عذرخواهی کرده.
  • سلیمی: بارها در جلسات صحبت کردیم اما گوش شنوا نبود و تاکنون کاری انجام نشده است. فضای مجازی حسنی که دارد این است که ما با مردم به صورت مستقیم در ارتباط هستیم و آنها می‌توانند قضاوت کنند.
  • سلیمی: قطعاً از کاری که کردم راضی‌ام اما به خاطر دو سه کلمه‌ای که در شأن مردم ایران نبود عذرخواهی کردم اما اصل موضوع پابرجاست. خوشبختانه ورزشکاران دیگر هم حمایت کردند و حرف آنها هم همین بود.
  • سلیمی: حرفم این است که اختلافات کم شود. ۱۲ میلیارد تومان پاداشی که به فوتبال بابت چند برد دادند، مساوی با بودجه دو سال و نیم فدراسیون وزنه‌برداری با این همه قهرمان المپیک است.
  • سه روز پیش بهداد سلیمی دراینستاگرام به تندی از پادش‌هایی که بدون گرفتن نتیجه به برای آن‌ها در نظر گرفته شده انتقاد کرد. او بعدا این استوری را حذف کرد.
  • شماری از بازیکنان تیم ملی در واکنشی یکسان در اینستاگرام به این انتقاد پاسخ دادند. در بخشی از پست آن‌ها نوشته شده بود: " ورزشکار محترم همین بس که شما در المپیک ریو حذف شدى و مانند مدال آوران، پاداش ریالی و ارزی و سکه‌های دولت و کمیته ملی المپیک و بخش خصوصی را دریافت کردى، چطور به خودت اجازه می‌دهى ما بازیکنان تیم ملی فوتبال را... بی‌غیرت بنامى."
  View more on twitter
 19. علی مطهری: فکر نمی‌کنم نامه منسوب به امام درباره نهضت آزادی، واقعا از امام باشد

  علی مطهری نائب رئیس مجلس ایران گفته است "نهضت آزادی ایران یک گروه با سابقه اسلامی است و فکر نمی‌کنم نامه منسوب به امام درباره نهضت آزادی، واقعا از امام باشد". آقای مطهری گفته "نامه مربوط به آقای منتظری هم بعید می‌دانم از امام باشد".

  بر اساس نامه ای منسوب به آیت الله روح الله خمینی که در صحت و سقم آن تردیدهایی وجود دارد، فعالیت های سیاسی نهضت آزادی ایران که در انقلاب بهمن پنجاه هفت نقش حیاتی داشته، ممنوع شده است.

  آیت الله خمینی در نامه ای هم آیت الله حسینعلی منتظری را از قائم مقامی رهبری عزل کرد. آیت الله خمینی بیشتر از دوماه پس از انشار این نامه در قید حیات بود.

 20. صادق لاریجانی: به ۵۰ هزار زندانی عفو داده شده

  صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه ایران امروز در جلسه عالی مسئولان قضایی اعلام کرده که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب بهمن پنجاه و هفت، به ۵۰ هزار زندانی عفو داده شده است. جزئیاتی از اینکه این افراد چه کسانی هستند، منتشر نشده است.