جهان خودرو؛ کوپه‌ای که هرگز تولید نخواهد شد

این هفته در جهان خودرو تازه‌ترین‌ها در نمایشگاه خودرو توکیو را مرور می‌کنیم: مزدا از ظاهر نسل بعدی مدل‌هایش پرده‌برداری کرد؛ خودروی هیدروژنی تویوتا که با هر باک هزار کیلومتر را طی می‌کند؛ ایده نیسان برای خودرویی که بعد از پیاده کردن مسافران خود را به پارکینگ می‌برد؛ فن‌آوری جدید خودران لکسوس که با فرمان راننده از ماشین‌های دیگر سبقت می‌گیرد و ماشین جدید هوندا که احساس راننده را درک می‌کند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption ویژن کوپه حاصل دو سال کار طراحان مزدا و ساخت بیش از ده نمونه مختلف است

کوپه‌ای که هرگز تولید نخواهد شد

ستاره نمایشگاه امسال توکیو، کوپه چهار دری است که هرگز تولید نخواهد شد. مزدا این کانسپت را برای نمایش ظاهر مدل‌های آینده خود ساخته است. "ویژن کوپه" (Vision Coupe) حاصل دو سال کار طراحان مزدا و ساخت بیش از ده نمونه مختلف است.

این خودرو نشان می‌دهد نسل جدید خودروهای مزدا ساده‌تر و شیک‌تر خواهد شد؛ روندی که با پروژه تازه مزدا برای نزدیک شدن به خودروسازان لوکس هم‌خوان است. عدم انتشار توانایی‌های فنی و تاکید مزدا برای تولید نکردن این کانسپت، جلوی شایعه‌ها را نگرفت.

گفته می‌شود مزدا برای جشن صدمین سال تاسیس شرکت در سال ۲۰۲۰ قصد ساخت یک مدل ویژه دارد و ویژن کوپه قدم اول برای ساخت این خودرو است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption نسل جدید مزدا ۳ قرار است در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود

مزدا ۳ چهره جدید خود را نمایش داد

برخلاف ویژن کوپه، کانسپت کای (KAI) نمایشی از نسل بعدی مزدا ۳ است. کای تقریبا هم اندازه مزدا ۳ ولی کمی پهن‌تر و خوابیده‌تر است. چرخ‌ها تا حد امکان به چهار گوشه ماشین برده شده و باعث شده خودرو از مدل کنونی جادارتر شود.

همراه با ظاهر جدید، مزدا در کانسپت کای نسل جدید پلتفرم و موتور خود با نام "اسکای اکتیو" را هم نمایش داد. به گفته این شرکت با شاسی جدید، ماشین بی‌صداتر و نرم‌تر خواهد شد. موتور بنزینی جدید هم به گفته مزدا بسیار کم‌مصرف است و گشتاور بیشتری تولید می‌کند.

نسل جدید مزدا ۳ قرار است در سال ۲۰۱۹ به بازار عرضه شود.

جهان خودرو در هفته‌های گذشته:

حق نشر عکس Getty Images
Image caption تویوتا می‌گوید این خودرو مثالی از ماشین‌های لوکس آینده است

هزار کیلومتر با یک باک پر

با این که توجه خودروسازان بیشتر به توسعه و ساخت قوای محرکه الکتریکی است، اما هنوز کار بر روی ماشین‌های هیدروژنی را کنار نگذاشته‌اند. تازه‌ترین نمونه، کانسپتی است که تویوتا در توکیو نمایش داده است. به گفته تویوتا این ماشین هیدروژنی با هر باک پر، هزار کیلومتر حرکت می‌کند.

برخلاف ماشین‌های امروزی، موتورهای الکتریکی ماشین به روی چرخ‌ها منتقل شده و همین باعث شده جای زیادی برای سرنشینان باز شود. از امکانات دیگر استفاده از شیشه‌ها به عنوان نمایشگر است. تویوتا می‌گوید این خودرو مثالی از ماشین‌های لوکس آینده است.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption آی‌ام‌اکس همچنین سطح تازه‌ای از فن‌آوری‌های خودران نیسان را نمایش می‌دهد

نیسان الکتریکی چراغ سبز گرفت

کانسپت جدید نیسان علاوه بر ظاهر مدل‌های نسل بعد، تمایل این شرکت به عرضه یک شاسی‌بلند الکتریکی را در آینده نزدیک نشان می‌دهد.

آلفونسو آلبایسا، مدیر طراحی نیسان گفته است آی‌ام‌اکس (IMx) ظاهر مدل جدیدی را نشان می‌دهد که تا سه سال دیگر به بازار عرضه می‌شود. سه سال دیگر هم‌زمان با آمدن نسل جدید مدل قشقایی است.

آی‌ام‌اکس همچنین سطح تازه‌ای از فن‌آوری‌های خودران نیسان را نمایش می‌دهد. مهندسان نیسان می‌گویند این ماشین پس از اینکه مسافرانش را به مقصد رساند، خود به ایستگاه می‌رود، باتری‌هایش را شارژ می‌کند و دوباره برای سوارکردن مسافران برمی‌گردد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption میتسوبیشی در سه سال آینده یازده مدل جدید عرضه خواهد کرد

شروع دوباره میتسوبیشی با نامی آشنا

کانسپت جدید میتسوبیشی نام یکی از محبوب‌ترین مدل‌های تاریخ کارخانه را دارد. اوولوشن (Evolution) یا ای‌وو (Evo) تا دو سال پیش سدان چابک و پرقدرتی بود که میتسوبیشی با آن در مسابقات رالی برای خود اعتباری به هم زد، اما به نظر می‌رسد این ماشین در آینده یک شاسی بلند اسپرت خواهد بود.

میتسوبیشی با پیوستن به گروه خودروسازی رنو-نیسان به شروع دوباره فکر می‌کند و می‌خواهد در سه سال آینده یازده مدل جدید به بازار عرضه کند که اغلبشان شاسی‌بلند و الکتریکی است.

اولین مدل از این سری، یک شاسی بلند کوچک است که سال آینده به بازار عرضه خواهد شد و ظاهرش از کانسپت ای-اوولوشن الهام گرفته شده است.

به گفته میتسوبیشی، هوش مصنوعی این خودرو توانایی‌ها و علایق سرنشینان را بررسی کرده و ماشین را بر اساس آن تنظیم میکند.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption لکسوس نمایی از ظاهر نسل بعدی مدل ال‌اس را نمایش داد

لکسوس برای حذف راننده آماده می‌شود

لکسوس فن‌آوری جدید خودران خود را در غالب کانسپتی از لوکس‌ترین مدلش، ال‌اس ( LS)، به توکیو آورد. این فن‌آوری ابتدا در غالب سیستم "های‌وِی تیم‌میت" (Highway Teammate) از سال ۲۰۲۰ به ماشین‌های لکسوس اضافه خواهد شد. این سیستم می‌تواند در بزرگراه‌ها بدون نیاز به راننده ماشین را کنترل کند و از جمله با فرمان صوتی راننده از ماشین‌های دیگر سبقت بگیرد.

یوشیهیرو ساوا، مدیر لکسوس در مراسم رونمایی این کانسپت گفت که نرم‌افزار فن‌آوری خودران جدید از طریق اینترنت به روز می‌شود و با اضافه شدن امکانات جدید تا سال ۲۰۲۵ به یک سیستم خودران کامل تبدیل خواهد شد.

با کانسپت ال‌اس‌ پلاس، لکسوس نمایی از ظاهر نسل بعدی مدل ال‌اس را هم نمایش داد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption هوندا می‌گوید هنوز درباره تولید خودرو تصمیم نگرفته است

هوندا احساس راننده را می‌فهمد

هوندا، بعد از "اربن ای‌وی" (Urban EV) که دو ماه پیش در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی شد، "اسپرتز ای‌وی" (Sports EV) دومین عضو از خانواده جدید خودروهای الکتریکی خود را به توکیو آورد.

اسپرتز ای‌وی از نظر فنی شبیه به اربن ای‌وی است و مانند آن با الهام از خودروهای کلاسیک طراحی شده است. آن چه این خودرو را از گذشته دور می‌کند، فن‌آوری است که با آن خودرو براساس بررسی راننده و شنیدن مکالمات داخل خودرو، احساس راننده را درک کند و به آن واکنش نشان دهد.

ساخت اربن ای‌وی حتمی است و در سال ۲۰۱۹ به بازار می‌آید. اما هوندا می‌گوید درباره تولید اسپورتز ای‌وی هنوز تصمیمی گرفته نشده است و هدف از نمایش آن یادآوری "لذت رانندگی و حس یکی شدن انسان و ماشین" است. ولی بعید نیست استقبال زیاد از این اسپرت دو نفره و بی‌رقیب بودنش در بازار خودروهای الکتریکی،‌ نظر هوندا را تغییر دهد.

حق نشر عکس Getty Images
Image caption سوبارو در طراحی این کانسپت از شاسی‌بلندهای اسپرت گذشته‌اش الهام گرفته است

آماده شدن سوبارو برای نسل بعدی سدان اسپرت

سوبارو به رسم چند سال اخیر یک کانسپت جدید با نام تکراری ویزیو (Viziv) به نمایش گذاشت. ویزیو فشرده عبارت (Vision for Innovation) و نامی است که شرکت ژاپنی با آن محصولات آینده‌اش را نمایش می‌دهد.

تمرکز سوبارو در پنج مدل پیشین ویزیو، بر شاسی‌بلندهای این کارخانه بود. ویزیو جدید اولین مدلی است که ظاهر نسل بعدی سدان کارخانه را نمایش می‌دهد.

سوبارو می‌گوید در طراحی این خودرو از سدان‌های دو دیفرانسیل و پرقدرت پیشین خود الهام گرفته است. با این که به طور مستقیم به مدل خاصی اشاره نشده، اما تقریبا مشخص است که این خودرو نمایی از نسل بعدی دبلیو آر اکس را نمایش می‌دهد.

جزییان فنی زیادی از خودرو منتشر نشده است. سوبارو اعلام کرده این خودرو را با در نظر گرفتن سیستم نیمه‌خودرانی طراحی کرده که قرار است در سال ۲۰۲۰ به مشتریانش عرضه کند.

موضوعات مرتبط