'۳:۵۹' برای آنها که می‌خواهند بیشتر بدانند
پخش این فایل در دستگاه شما پشتیبانی نمی شود.

'۳:۵۹' برای آنها که می‌خواهند بیشتر بدانند

در این قسمت‌ها هم متفکران، محققان، نویسندگان و روشنفکران معاصر ایرانی موضوعات تخصصی‌شان را بر اساس یافته‌ها و باورهایشان در مدت زمان محدود ۳ دقیقه و ۵۹ ثانیه برای مخاطب شرح می‌دهند. باید یادآوری کرد که هدف این مجموعه صرفا برانگیختن کنجکاوی است، نه ارایه پاسخ قطعی. اگر موضوعی هست که دوست دارید مطرح شود، یا شخصی هست که دوست دارید سخنانش را بشنوید، در شبکه‌های اجتماعی برایمان بنویسید و ما را از نظراتتان در مورد این برنامه‌ها آگاه کنید.

در روزگاری که میانگین حوصله آدم‌ها چند ثانیه و چندین کلمه است، مجموعه برنامه‌های ۳:۵۹ تلاشی است برای رفتن به عمق. برای پیوند کسانی که کارشان یاد دادن است با آنها که می‌خواهند یاد بگیرند. برای زدن جرقه‌ای در ذهن و ایجاد سوال.

۳:۵۹ نقطه آغاز است. هدفش برانگیختن کنجکاوی است، نه ارایه پاسخ قطعی. می‌خواهد پنجره‌ای باز کند به دیدنی‌هایی که هر روز نمی‌بینیم.

در هر بخش از مجموعه ۳:۵۹، متفکران، محققان، نویسندگان و روشنفکران معاصر موضوعی را به انتخاب خود، در سه دقیقه و پنجاه و نه ثانیه برای مخاطب شرح می‌دهند.

قسمت‌های بیشتری از مجموعه ۳:۵۹ در حال ساخت است، اگر موضوعی هست که دوست دارید مطرح شود، یا شخصی هست که دوست دارید سخنانش را بشنوید، برایمان بنویسید.

برنامه‌ها را اینجا ببینید و بخوانید


+بینایی، آرش افراز

وحی، عبدالکریم سروش

+مارتین لوتر کینگ، رامین جهانبگلو

+خاطرات تاج‌السلطنه، عباس امانت

+حمله اعراب به ایران، پروانه پورشریعتی

+ نفرین نفت، پروین علیزاده

+ درآمدی بر خوراک ایرانیان، هوشنگ شهابی

+ رساله یک کلمه، ماشالله آجودانی

+ ماکیاولی، رامین جهانبگلو

+ افسانه اراده آزاد، آرش افراز

+اینترسکشنالیتی چیست؟، آزاده کیان

+اخلاق حافظی، عبدالکریم سروش

+ جامعه‌شناسی تطبیقی، سعید امیرارجمند

+ انقراض ساسانیان و تداوم فرهنگی ایرانیان، پروانه پورشریعتی

+ انسداد فکری در دوران رضا شاه، مهرزاد بروجردی