زباله‎دان آزادی: کفش‎های پاشنه بلند

مطالعات نشان می‎دهد پوشیدن کفش پاشنه بلند می‎تواند به عضلات و استخوان‎ها آسیب وارد کند. ناراحت بودن این کفش‎ها بازار ثانویه انواع و اقسام کفی‎ها و محصولات مشابه را به وجود آورده که برای کاهش درد طراحی شده‎اند.

اما آیا نپوشیدن این نوع کفش‌ها به طور کلی راه ساده‎تری نیست؟

کفش‎های پاشنه بلند اگر چه امروزه برای جذاب‎تر کردن زنان - و در برخی موارد عذاب آن‎ها- به بازار عرضه می‎شوند، اما در واقع این مردان بودند که برای اولین بار از آن‎ها استفاده کردند. سربازان سوار بر اسب ایران باستان، کفش‎های پاشنه بلند می‎پوشیدند تا پایشان روی رکاب ثابت بایستد.

از این فهرست شیئی را انتخاب کنید و ببینید چگونه ممکن است به ابزار سرکوب تبدیل شود.

سال ۲۰۱۶ در انگلستان منشی یک اداره را به خانه فرستادند چون حاضر نشد کفش پاشنه بلند بپوشد. او از دولت بریتانیا درخواست کرد تا اجبار به پوشیدن کفش پاشنه بلند در محیط کار را غیرقانونی اعلام کند. دولت حاضر به تغییر قانون نشد اما قول داد برای بهتر کردن مقررات پوشش در محل کار نهایت تلاشش را بکند.

چند سال پیش هم اما تامپسون، هنرپیشه انگلیسی با در آوردن کفش‎های پاشنه بلندش در مراسم گلدن گلوب تیتر اصلی بسیاری از روزنامه‎ها شد. او گفت این کفش‎ها پاهایش را به درد آورده بودند و در نهایت هم با پای برهنه برای اهدای جایزه روی سن ظاهر شد.