جهان خودرو؛ فورد و فولکس‌واگن چه مدل‌های مشترکی می‌سازند؟

فورد در سال ۲۰۲۲ نسل جدید فولکس‌واگن آماروک را بر اساس وانت رنجر خواهد ساخت حق نشر عکس ford
Image caption فورد در سال ۲۰۲۲ نسل جدید فولکس‌واگن آماروک را بر اساس وانت رنجر خواهد ساخت

این هفته در جهان خودرو: اعلام جزییات همکاری فورد و فولکس‌واگن، رونمایی از قوی‌ترین فورد موستانگی که تاکنون ساخته شده و اولین آزمایش ماشین پرنده بوئینگ.

مدل‌های مشترک فورد و فولکس‌واگن به بازار می‌آید

خودروسازان بزرگ جهان اگرچه برای فروش بیشتر در بازار به شدت با یکدیگر در رقابتند، اما معمولا در پشت صحنه برای کاهش هزینه‌ها با یکدیگر همکاری می‌کنند. هزینه هنگفت سرمایه‌گذاری برای فن‌آوری‌های تازه نظیر ماشین‌های الکتریکی و خودران باعث شده تا این همکاری‌ها بیشتر هم بشود.

در تازه‌ترین نمونه، فورد و فولکس‌واگن هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه دیترویت از تشکیل یک ائتلاف تازه خبر دادند. قرار است همکاری دو شرکت با تولید ماشین برای یکدیگر آغاز شود اما هر دو تایید کرده‌اند که راه برای همکاری‌های دیگر باز است.

حق نشر عکس Huw Evans picture agency
Image caption هربرت دیه‌س، مدیر گروه فولکس‌واگن (راست) و جیم هَکِت مدیر فورد همکاری دو شرکت را در نمایشگاه دیترویت اعلام کردند

براساس توافق دو شرکت، فورد در سال ۲۰۲۲ نسل جدید فولکس‌واگن آماروک را بر اساس وانت فورد رنجر خواهد ساخت. یک سال بعد، فورد نسل جدید فولکس‌ واگن ترنسپورتر را براساس ون خود به نام ترانزیت برای کارخانه آلمانی می‌سازد. در عوض فولکس‌واگن ون کوچک‌تر خود به نام کدی (Caddy) را با فورد شریک خواهد شد.

همکاری فورد و فولکس‌واگن به بازار اروپا، آمریکای جنوبی و آفریقای جنوبی محدود شده است و دو شرکت فعلا پروژه مشترکی در آمریکا و چین اجرا نمی‌کنند. دو کارخانه می‌گویند با این همکاری یک میلیارد دلار در سال صرفه‌جویی می‌کنند.

حق نشر عکس vw
Image caption فولکس واگن نسل بعدی ون کوچک فورد را براساس مدل کدی خواهد ساخت

فورد و فولکس‌واگن، کم‌خطرترین راه را برای آغاز همکاری خود انتخاب کرده‌اند. ساخت ماشین‌های باری مشترک در بین خودروسازان مرسوم است و اعتبارشان را تهدید نمی‌کند. در عین حال با همکاری در این بخش پرسود از بازار، میزان صرفه‌جویی دو شرکت افزایش خواهد یافت و دو کارخانه فرصت کافی خواهند داشت تا نزدیک‌تر شدن به یکدیگر را بررسی کرده و درباره گام‌های بعدی تصمیم بگیرند.

چشم‌انداز بسیار بزرگی برای همکاری دو شرکت وجود دارد. فورد می‌خواهد از پلتفرم الکتریکی فولکس‌واگن استفاده کند. فولکس‌واگن برای سرشکن کردن هزینه‌ها با این پلتفرم ۲۷ مدل الکتریکی مختلف خواهد ساخت. اما با پیوستن فورد، تعداد مدل‌ها بیشتر شده و در نتیجه هزینه‌ها کمتر خواهد شد.

حق نشر عکس FORD
Image caption نسل بعدی فولکس‌واگن ترسپورتر براساس فورد ترانزیت ساخته خواهد شد

فولکس‌واگن هم مایل است از تحقیقات فورد برای ساخت ماشین‌های خودران استفاده کند و به این ترتیب مجبور نخواهد بود هزینه ساخت این فن‌آوری‌ را به تنهایی پرداخت کند.

اگر همکاری در این مراحل موفقیت‌آمیز باشد، دو شرکت در مرحله بعدی می‌توانند به ساخت ماشین‌های سواری فکر کنند یا حتی دو کارخانه به یکدیگر بپیوندند. اگرچه نزدیک شدن خودروسازان از نظر مالی کاری منطقی است اما در عمل با تنش‌های زیادی همراه است و تاکنون به جز چند استثنا، تجربه‌های مشابه با شکست روبرو شده است.


حق نشر عکس Getty Images
Image caption فورد شلبی ۵۰۰ را در نمایشگاه دیترویت رونمایی کرد

عبور موستانگ از مرز ۷۰۰ اسب بخار

فشار دولت‌ها برای کاهش مصرف سوخت از یک سو و سلیقه خریداران از سوی دیگر باعث شد تا کمتر از یک سال پیش فورد اعلام کند که به زودی تنها ماشین‌های شاسی‌بلند در بازار آمریکای شمالی عرضه خواهد کرد و همزمان بر تولید خودروهای الکتریکی تمرکز می‌کند.

به این ترتیب به نظر می‌رسد دوران موتورهای درون‌سوز به پایان خود نزدیک می‌شود. با این حال فورد در نمایشگاه دیترویت مدل جدیدی از موستانگ رونمایی کرد که انگار آخرین شوالیه این شرکت برای نبرد آخر با موتورهای الکتریکی باشد.

شلبی۵۰۰ قوی‌ترین موستانگی است که این کارخانه تاکنون ساخته است. موتور ۵ لیتری هشت سیلندر این موستانگ دست‌ساز است و بیش از ۷۰۰ اسب بخار قدرت دارد. اطلاعات فنی این ماشین هنوز اعلام نشده اما پیش‌بینی می‌شود شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت آن کمتر از چهار ثانیه است.

مدل‌های پیشین شلبی۵۰۰ بیشتر برای سرعت در مسیر مستقیم ساخته می‌شد اما فورد می‌گوید وقت زیادی صرف مهندسی ماشین کرده تا مطمئن شود رانندگی با مدل جدید این ماشین در جاده‌های پر پیچ و خم هم لذت‌بخش خواهد بود. در این صورت این ماشین دست بالا را در رقابت با نزدیک‌ترین رقیبش دوج چارجر خواهد داشت.

اگر فورد برنامه خود برای توقف تولید ماشین‌های سواری را اجرا کند، به زودی موستانگ تنها سواری در بین محصولات این شرکت خواهد بود. فورد با این ماشین می‌خواهد همچنان مارک خود را هیجان‌انگیز نشان دهد و به این ترتیب خریداران را به نمایندگی‌های فروش بکشاند.


از مجموعه جهان خودرو بخوانید:


حق نشر عکس BOEING
Image caption ماشین پرنده بوئینگ خودران است و می‌تواند تا چهار مسافر حمل کند

ماشین پرنده بوئینگ پرواز کرد

شرکت‌ هواپیماسازی بوئینگ اعلام کرد ماشین پرنده‌اش در یک پرواز آزمایشی برای مدت کوتاهی پرواز کرده است.

طول این ماشین ۹ متر است و ترکیبی از هیلکوپتر و پهپاد با بال‌های ثابت است. این ماشین به صورت خودران و بدون نیاز به خلبان پرواز می‌کند.

بوئینگ در حال کار بر روی دو مدل مختلف است که می‌تواند دو یا چهار مسافر را تا حداکثر ۸۰ کیلومتر حمل کند. این ماشین‌های پرنده همچنین می‌توانند تا ۲۳۰ کیلوگرم بار جا به جا کنند.

بوئینگ هم‌زمان با شرکت خدمات تاکسیرانی اوبر برای ایجاد مسیرهای پروازی همکاری می‌کند. قرار است خدمات در این مسیرها از حدود سه سال دیگر آغاز شود و مشتریان اوبر می‌توانند این تاکسی‌های پرنده را از طریق تلفن همراه خود خبر کنند.

بوئینگ تنها شرکتی نیست که برای حل مشکل ترافیک به فکر ساخت ماشین‌های پرنده افتاده است. ایرباس، مهم‌ترین رقیب این شرکت هم اعلام کرده پرواز‌های آزمایشی نمونه‌ای مشابه‌ای از ماشین‌های پرنده‌اش را آغاز کرده است.

شرکت هلندی ولوکوپتر هم ماشینی ساخته که می‌تواند به یک هلیکوپتر تبدیل شده و پرواز کند.

موضوعات مرتبط