به روز شده:  22:58 گرينويچ - جمعه 12 مارس 2010 - 21 اسفند 1388

میزگردهای رادیویی: سیاست و جهان در هفته ای که گذشت، 12 مارس

سیاست، جهان در هفته ای که گذشت

میز گرد رادیویی: برنامه سیاست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در ادامه بررسی وضعیت حقوق بشر در ایران، میزگرد هفتگی سیاست، به وضعیت حقوق زنان در ایران، می پردازد.

در پی انقلاب سال 1357 در ایران، فعالان حقوق بشر معتقدند که زنان، نه تنها به حقوق مورد مطالبه خود دست نیافتند، بلکه برخی از حقوقی که از آن برخودار بودند نیز از دست دادند. در این برنامه می پرسیم دستاورد زنان ایران در سی سال پس از انقلاب چه بوده و آینده برای آنان چه نویدی می دهد؟

مهمانان این برنامه عبارتند از: شکوه میرزادگی، نویسنده و روزنامه نگار در آمریکا، آزاده کیان، رئیس مرکز تحقیقات جنسیتی در پاریس و مهرداد درویش پور، استاد دانشگاه در سوئد.

میزگرد رادیویی: برنامه جهان در هفته ای که گذشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"


در برنامه این هفته سفر جو بایدن معاون رئیس جمهوری آمریکا به منطقه خاورمیانه، تلاش های سوریه و اسرائیل برای جلب کمک اروپا برای توسعه انرژی اتمی، همچنین تلاش های آمریکا برای مقابله با برنامه تحقیقات اتمی ایران مورد بحث قرار می گیرد.


مهانان این برنامه مهرداد خوانساری، محقق در مرکز مطالعات ایران و عرب در لندن و علیرضا حقیقی، مدرس تاریخ دانشگاه تورنتو در کانادا هستند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.