به روز شده:  17:54 گرينويچ - جمعه 19 مارس 2010 - 28 اسفند 1388

میزگردهای رادیویی: سیاست و جهان در هفته ای که گذشت

سیاست، جهان در هفته ای که گذشت

میز گرد رادیویی: برنامه سیاست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در دو هفته گذشته در سلسله برنامه سیاست درباره حقوق بشر در ایران به وضعیت حقوق سنی ها و زنان پرداختیم. دربرنامه این هفته سیاست نگاهی می اندازیم به نحوه عملکرد جمهوری اسلامی ایران در زمینه حقوق بشر بطور کلی و می پرسیم اگر آنطور سازمان های مدافع حقوق بشر می گویند ایران بطور سیستماتیک و مستمر ناقض حقوق شهروندانش بوده است چرا اقدامی علیه آن صورت نگرفته؟ آیا علت آن بی عملی سازمان های مدافع حقوق بشر است یا بی توجهی کشورهای دمکراتیک و یا هر دو؟

مهمانان برنامه این هفته عبارتند از عبدالکریم لاهیجی، نایب رئیس فدراسیون جهانی جامعه های حقوق بشر، فرج سرکوهی، منتقد هنری و فعال سیاسی سابق و از قربانیان شناخته شده نقض حقوق بشر در ایران و حسین باستانی از بخش فارسی بی بی سی.

میزگرد رادیویی: برنامه جهان در هفته ای که گذشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

موضوع های این هفته عبارتند از: ادامه اختلافات امریکا و اسرائیل بر سر ادامه روند شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغال شده فلسطینی در بیت المقدس شرقی و محروم شدن مردم عمدتا مسلمان استان سینکیانگ چین از دسترسی به اینترنت و خدمات تلفنی موبایل.

این هفته، مهرداد خوانساری، دیپلمات سابق ایران و پژوهشگر موسسه ایران و عرب در لندن و علیرضا حقیقی مدرس بخش تاریخ در دانشگاه تورنتو به عنوان مهمان برنامه حضور دارند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.