به روز شده:  16:57 گرينويچ - جمعه 02 آوريل 2010 - 13 فروردین 1389

میزگردهای رادیویی: سیاست و جهان در هفته ای که گذشت

سیاست، جهان در هفته ای که گذشت

میز گرد رادیویی: برنامه سیاست

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در ادامه مجموعه مباحث مربوط به حقوق بشر، در برنامه "سیاست" این هفته به موضوع آزادی بیان می پردازیم. آیا می توان آزادی بیان را به گفتن و نوشتن عقاید بدون محدودیت و سانسور تعریف کرد؟ آیا آزادی مطلق در بیان و ابراز عقاید عملی است؟ اگر نه، حد و حصر آزادی بیان چیست؟

مهمانان برنامه این هفته عبارتند از حسین باقر زاده، فعال حقوق بشر در ایپسویچ انگلستان و علی رضا نامور حقیقی، تحلیل گر مسائل سیاسی و استاد دانشگاه در تورنتو.

برنامه "سیاست" پنج شنبه ها در برنامه جام جهان نمای رادیو فارسی بی بی سی پخش و جمعه ها تکرار می شود.

میزگرد رادیویی: برنامه جهان در هفته ای که گذشت

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

در برنامه این هفته "جهان در هفته ای که گذشت" به مذاکرات روسای جمهوری فرانسه و آمریکا در مورد تلاش برای تشدید تحریم ها علیه ایران می پردازیم؛ جایگاه ترکیه در اروپا و آسیا را بررسی می کنیم و ماجرای به بمب گذاری های موسکو را مرور می کنیم.

مهمانان برنامه این هفته عبارتند از مهرداد خوانساری، پژوشگر مرکز مطالعات ایران و عرب در لندن؛ علی رضا نامور حقیقی، مدرس دپارتمان تاریخ دانشگاه تورنتو و رضا تقی زاده، پژوهشگر در شهر گلاسگو اسکاتلند.

برنامه "جهان در هفته ای که گذشت" پنج شنبه ها در برنامه چشم انداز بامدادی از رادیو فارسی بی بی سی پخش و جمعه ها تکرار می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.