به روز شده:  10:45 گرينويچ - 24 اکتبر 2010 - 02 آبان 1389

رویکرد جدید ایران در برخورد با فعالان زن

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

نزدیک به یک ماه و نیم از بازداشت نسرین ستوده، وکیل دادگستری و از فعالان حقوق بشر در ایران به اتهام "اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام" می‌گذرد و گفته می‌شود که او از روز سوم مهر ماه به اعتصاب غذا دست زده است.

نسرین ستوده، وکالت تعدادی از پرونده‌های سیاسی و حقوق بشری از جمله پرونده‌های شیرین عبادی، عیسی سحرخیز، کیوان صمیمی، محمدصدیق کبودوند، عاطفه نبوی، خدیجه مقدم و آرش رحمانی‌پور (از اعضای انجمن پادشاهی ایران که در سال ۸۸ اعدام شد) را به عهده داشته است.

بازداشت خانم ستوده، یکی از آخرین موارد بازداشت فعالان حقوق بشر و حقوق زن پس از حوادث بعد از آخرین انتخابات ریاست جمهوری در ایران است. پیش از او فعالانی مثل شیوا نظرآهاری، ژیلا بنی یعقوب، شادی صدر و تعدادی دیگر از فعالان حوزه حقوق زنان بازداشت یا احضار شده بودند.

در این گزارش، مریم رستگار نگاهی داشته است به روند تغییر در برخورد نهادهای حکومتی با فعالان حقوق زن در ایران در سال های اخیر.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.