به روز شده:  14:55 گرينويچ - پنج شنبه 23 دسامبر 2010 - 02 دی 1389

هدفمندی یارانه‌ها و نگرانی از افزایش قیمت‌ها

مدیا پلیر

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش با "ریل پلیر" یا "ویندوز میدیا پلیر"

روز چهارشنبه، اول دی ماه، مجلس شورای اسلامی، جلسه‌ای غیرعلنی درباره کیفیت اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها برگزار کرد.

در این جلسه، شمس‌الدین حسینی، وزیر اقتصاد و امور دارایی، به پرسش‌های نمایندگان درباره قیمت‌های اعلام شده از سوی دولت پاسخ داد. در عین حال، گروهی از نمایندگان مجلس هم از بالا بودن قیمت‌های اعلام شده برای حامل‌های سوختی مانند بنزین و گازوئیل ابراز نگرانی کردند و آن را با توافقات دولت با مجلس مغایر دانستند.

محسن کوهکن، عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی هم در توضیحی در باره این جلسه به خبرنگاران گفت که "نمایندگان هم سوالات کف جامعه و هم سوالات بخش‌های تخصصی را مطرح کردند و وزیر اقتصاد به این پرسش‌ها پاسخ داده است." به گفته آقای کوهکن، پاسخ‌های دولت در این جلسه نشان داد که به بخش عمده‌ای از دغدغه‌های مطرح شده، توجه شده است. اما همزمان، محمدرضا تابش، عضو اقلیت مجلس شورای اسلامی، شیب کنونی قیمت‌ها را در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها تند توصیف کرده است.

آقای تابش که پس از اتمام جلسه روز چهارشنبه سخن گفته، نسبت به امکان تحقق درآمدهای دولت برای پرداخت کامل یارانه‌ها همچنان ابراز نگرانی کرده است.

علی‌اصغر رمضانپور در این گزارش، زمینه‌های نگرانی ناظران درباره کیفیت اجرای طرح حذف یارانه‌ها را بررسی کرده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.