تاکید آیت‌الله خامنه ای بر مسئولیت رسانه‌ها در حفظ آرامش مردم

آیت الله خامنه ای رهبر ایران می گوید که "مسؤولان، نخبگان سياسی و فرهنگی و فعالان مطبوعات و رسانه های مجازی نبايد بگونه ای سخن بگويند و يا مطلبی منتشر كنند كه القای نبود آرامش و دو دستگی در كشور شود زيرا اين موضوع، خلاف واقع است".

رهبر ایران، این سخنان را روز يكشنبه (24 آوریل) در جمع تعدادی از مسئولان و فرماندهان نیروی انتظامی ایران ایراد کرده است.

به نظر می‌رسد این سخنان آقای خامنه ای مربوط به وقایع مربوط به وزارت اطلاعات و برکناری وزیر اطلاعات از سوی رئیس جمهوری ایران بوده و گمانه‌زنی‌ها درباره وجود اختلاف بین آقای خامنه ای و رئیس جمهوری باشد.

بدنبال اعلام خبر استعفای حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران و قبول آن از سوی رئیس جمهوری که در خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) منتشر شد، اخبار مخالفت رهبر ایران با این موضوع و ابقای آقای مصلحی از سوی وی منتشر شد. اما این موضع گیری آقای خامنه ای تا ساعتها بر روی سایت رسمی این خبرگزاری (ایرنا) قرار نگرفت.

ایرنا پس از حدود ۱۴ ساعت خودداری از تایید خبر مخالفت آیت الله خامنه‌ای با استعفای وزیر اطلاعات، سرانجام و در پی واکنش شدید رسانه‌های نزدیک به رهبر ایران، اقدام به انتشار خبر مربوط به ابقای وزیر اطلاعات از سوی رهبر جمهوری اسلامی نمود.

این اتفاق را بسیاری از ناظران مسایل ایران به اختلافات درونی در بین مقامات ایران تعبیر کردند. با این وجود، آقای خامنه ای در سخنانی در روز شنبه (23 آوریل) وجود اختلاف جدی میان خود و آقای احمدی‌نژاد را انکار کرد.

آقای خامنه ای گفت: "اعضای دولت و شخص رئیس جمهوری حقاً و انصافاً مشغول خدمت در کشور هستند" و افزود: "ملت و رهبری همواره از خط کار و خدمت حمایت می‌کنند و ملاک هم اشخاص نیستند، بلکه ملاک اصلی خط کار و خدمت است."