توضیح مدیرعامل ایرنا در مورد اعتراض دفتر رهبری

علی اکبر جوانفکر، مدیرعامل خبرگزاری دولتی ایران (ایرنا) عصر روز شنبه سوم اردیبهشت، ضمن تأکید بر تعهد این خبرگزاری به اجتناب از "شبهه افکنی"، از کارکنان خبرگزاری خواست که "هوشمندانه تر" عمل کنند.

صبح امروز و در پی انتشار بخش هایی از سخنان آیت الله علی خامنه ای توسط ایرنا، دفتر رهبر ایران این اقدام را "غیر مسئولانه" توصیف و اعلام کرد همه رسانه ها باید فقط خبرهایی را در مورد آقای خامنه ای منتشر کنند که توسط دفتر او منتشر می شود.

مدیرعامل ایرنا ضمن تجلیل فراوان از آیت الله خامنه ای و تأکید بر پیروی کامل کارکنان خبرگزاری از سخنان او، گفت: "خبرگزاری جمهوری اسلامی در انتشار خبر، متعهد به مسیرهای قانونی و تعیین شده، اجتناب از هر گونه شبهه افکنی و القائات خلاف واقع و نیز اتکا به منابع خبری معتبر است".

صبح امروز و پس از انتشار اطلاعیه گلایه آمیز دفتر رهبر ایران، ایرنا با انتشار توضیحی از این دفتر "عذرخواهی" کرد و نوشت: "از این پس اخبار مربوط به مقام معظم رهبری را پس از انتشار از سوی دفتر معظم له روی خروجی خود قرار می دهیم".

خبرگزاری دولتی ایران هفته گذشته خبر مخالفت رهبر ایران با برکناری حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات را ساعت ها پس از سایر خبرگزاری ها منتشر کرد و در توضیح گفت که دفتر رهبر ایران این خبر را برای ایرنا نفرستاده بود.