'عوامل حوادث کردستان وهابی های وابسته به بیگانه هستند'

اداره اطلاعات استان کردستان روز شنبه سوم اردیبهشت(۲۳آوریل) با انتشار اطلاعیه ای "عملیات تروریستی" اخیر در این استان را اقدام عوامل افراطی وهابی دانست که به کشورهای بیگانه وابسته اند.

در این اعلامیه کشته شدن چند محیطبان، سرقت بانکها و طلافروشی ها، بمبگذاریها و حمله مسلحانه به تعدادی از افراد پلیس کردستان از جمله اقدامات این افراد اعلام شده است.

در بیانیه اداره اطلاعات کردستان آمده است: "با پیگیری شبانه روزی سربازان گمنام امام زمان و همکاری مردم، مخفیگاه عناصر تروریست شناسایی و در عملیاتی موفقیت آمیز در شامگاه پنجشنبه اول اردیبهشت ماه توسط سربازان گمنام امام زمان و با همکاری سپاه پاسدارن و نیروی انتظامی، خانه تیمی آنها منهدم و چهارعنصر تروریست به هلاکت رسیده و مقادیر سلاح و مهمات و مواد انفجاری و مدارک درون گروهی کشف و ضبط گردید."

شامگاه روز جمعه دوم اردیبهشت ایرج حسن زاده، معاون سیاسی و امنیتی استانداری کردستان اعلام کرد که یک گروه تروریستی قصد داشت در جریان سفر رئیس‌جمهوری ایران به کردستان، بمب‌هایی را در مکان‌های شلوغ منفجر کند.

آقای حسن زاده در توضیح درگیری مسلحانه روز پنجشنبه اول اردیبهشت در روستای حسن آباد در نزدیکی سنندج، گفت که این درگیری میان نیروهای دولتی و اعضای یک گروه مذهبی تندرو به نام "جماعت توحید و جهاد" اتفاق افتاده بود که در جریان آن تعدادی از اعضای اصلی این گروه کشته شدند و خانه تیمی آنها کشف شد.

او گفت: "شب قبل از سفر هیأت دولت به استان، دو نفر از عوامل این گروه شناسایی و با مقداری سلاح جنگی و بمب های صوتی دستگیر شدند که با توجه به تحقیقات به عمل آمده، این افراد قصد داشتند این بمب ها را در حین سفر دولت و در مکان های شلوغ منفجر کنند".