پیام احمدی نژاد به مناسبت روز ملی خلیچ فارس

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری، در پیامی به "جشنواره بین‌المللی فرهنگی - هنری خلیج ‌فارس"، از دست اندرکاران برگزاری این جشنواره تشکر کرد.

پیام آقای احمدی نژاد، که به مناسبت "روز ملی خلیج فارس" صادر شده، در شرایطی انتشار یافته که از حدود ده روز پیش، خبرهایی در مورد غیبت وی از محل کار خود منتشر شده است.

غیبت آقای احمدی نژاد در دفتر ریاست جمهوری، در فضای سیاسی و رسانه‌ای ایران نوعی واکنش به ابقای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از سوی آیت الله خامنه‌ای تلقی شده و انتقاد گسترده مقام‌های حکومتی را به دنبال داشته است.

دو هفته پیش و در پی انتشار خبر پذیرش استعفای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات توسط محمود احمدی‌نژاد، رسانه‌های ایران از مخالفت آیت الله خامنه‌ای با این استعفا خبر دادند و دلیل کناره گیری آقای مصلحی را اختلاف میان او و محمود احمدی‌نژاد دانستند.

رئیس جمهوری سه روز بعد از ابقای آقای مصلحی، در سفر استانی هیات دولت به کردستان حضور یافت و چهار روز بعد از آن هم، با هیاتی از نمایندگان کنگره خلق چین دیدار کرد؛ اما در هیچ مناسبت دولتی دیگری حضور نیافته است.

دو نوبت غیبت در جلسات هیات دولت، عدم حضور در نشست شورای عالی انقلاب فرهنگی، شرکت نکردن در جلسات حساس مجلس در مورد بودجه سال جاری و لغو سفر استانی به قم، از جمله مواردی بوده که در رسانه های ایران، نشانه عدم تمایل محمود احمدی نژاد به انجام فعالیت های عادی خود تلقی شده است.

آقای احمدی نژاد در پیام امروز خود به جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری خلیج ‌فارس ابراز امیدواری کرد که دست‌اندرکاران این جشنواره، کاری که آغاز کرده‌اند را در سطح دنیا گسترش دهند و "مایه روسیاهی و پشیمانی دشمنان هویت، تاریخ و فرهنگ درخشان دینی و ملی‌ شوند".

این جشنواره، از روز گذشته و توسط استانداری استان هرمزگان برگزار شده و قرار است عده ای از مقام های ارشد دولت ایران در آن حضور داشته باشند.