انتشار نوشته منسوب به اسانلو به مناسبت روز کارگر

سایت "هرانا" نوشته ای از منصور اسانلو رئیس سندیکای کارگران شرکت واحد تهران را به چاپ رسانده که در آن، خواستار پی گیری اعتراضات صنفی شده است.

در این نوشته، که به مناسبت اول ماه مه روز جهانی کارگر (۱۱ اردیبهشت) منتشر شده، آمده است: "برای داشتن یک جامعه متعادل اجتماعی و بهره‌مندی مردم از حداقل‌های انسانی و طبیعی، چاره‌ای نداریم به جز اینکه تکاپویی کنیم و دستهای دیگر را بیابیم و کار نیمه کاره را تمام کنیم."

آقای اسانلو در شرایطی این نوشته را منتشر کرده که در زندان رجایی شهر کرج دوران حبس خود را می گذراند و به گفته نهادهای حقوق بشری، در معرض بدرفتاری شدید مقام های زندان قرار دارد.

این فعال کارگری در گذشته در زندان دچار حمله قلبی شده و به گفته نزدیکانش، با وجود نیاز فوری به عمل جراحی، مسئولان از اعطای مرخصی درمانی به وی خودداری می کنند.

در نوشته اخیر منصور اسانلو آمده است: "در شرایطی به استقبال اول ماه می‌ رویم که دیکتاتوری و استبداد حاکم با روش های فاشیستی مانع هرگونه حرکات اعتراضی شده‌اند."

در پایان این نوشته آمده است: "روز جهانی کارگر، در همه جا، با همگان، در کوی و خیابان، در پارک‌ها، در سر هر میدان، در کارخانه‌ها، مترو‌ها، اتوبوس‌ها، تاکسی‌ها، از خودمان یادی کنیم، کاری کنیم کارستان."