روایتی از دلایل ابقای مصلحی توسط آیت‌الله خامنه‌ای

حسین فدایی، دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب اسلامی در ایران، مصلحت هایی را برشمرد که به گفته او باعث شد رهبر ایران دستور ابقای حیدر مصلحی را در سمت وزیر اطلاعات صادر کند.

آقای فدایی روز سه شنبه ۱۳ اردیبهشت (۳ مه) در جمع اعضای شورای مرکزی و اعضای جمعیت ایثارگران گفت که وزارت اطلاعات در برخورد با اعتراضات پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران فعال بوده است و تغییر مسئول آن می توانست تأییدی بر گفته های مخالفان دولت تلقی شود که وزارت اطلاعات را به "دخالت در انتخابات" متهم می کردند.

دلیل دوم به گفته آقای فدایی این بوده است که تغییر وزیر اطلاعات باعث خنثی شدن تغییراتی می شد که در "ساختار داخلی وزارت" ایجاد شده بود و "نفوذ گروه فاسد قدرت طلب را در درون سیستم" افزایش می داد.

اصولگرایان منتقد دولت اخیرا از اسفندیار رحیم مشایی و نزدیکان او با عناوینی چون "جریان انحرافی درون دولت" یا "گروه فاسد قدرت طلب" یاد می کنند.

به گفته آقای فدایی، ورود "چهره های سئوال برانگیز" به این وزارتخانه در آستانه برگزاری انتخابات مجلس، باعث تأیید این "اتهام" می شد که دولت در حال سازماندهی برای پیروزی در این انتخابات است.

دبیرکل جمعیت ایثارگران انقلاب همچنین گفت که آقای احمدی نژاد قصد داشت سرپرستی وزارت اطلاعات را به مدت سه ماه شخصا به عهده بگیرد، "در حالی که بر اساس ضابطه، سرپرست وزارت اطلاعات باید مجتهد یا قریب الاجتهاد باشد".