"غیبت مجدد" محمود احمدی نژاد در عزاداری با حضور رهبر ایران

به گزارش منابع خبری و خبرگزاری های ایران، محمود احمدی نژاد که در دو شب نخست مراسم عزاداری ایام فاطمیه در حضور رهبر ایران حضور نداشت، در سومین شب این مراسم نیز غایب بوده است.

مراسم عزاداری ایام فاطمیه هر سال با حضور رهبر ایران و مقام های دولتی در حسینیه امام خمینی تهران برگزار می شود و معمولا رییس جمهوری نیز در آن حضور دارد.

طی دو هفته گذشته و به دنبال بالا گرفتن مناقشه میان آیت الله خامنه ای و محمود احمدی نژاد بر سر کنار گذاشتن حیدر مصلحی از وزارت اطلاعات، آقای احمدی نژاد نزدیک به دو هفته از حاضر شدن در محل کارش در ریاست جمهوری خودداری کرد که برخی آن را به "قهر" وی تعبیر کردند.

هر چند آقای احمدی نژاد پس از آن در جلسه هیات دولت حضور یافت و بر "تبعیت از ولایت فقیه" تاکید کرد، اما در عین حال گفت که "خانه‌نشینی چند روزه دلایلی دارد که این دلایل را در دل خود نگه می‌دارم چون بسیاری از حرف‌ها باید در دل انسان باقی بماند".

در مراسم عزاداری ایام فاطمیه که جمعه ۱۶ اردیبهشت سومین شب آن برگزار شد، هر چند آقای احمدی نژاد حضور نداشت اما بنا بر عکسهای منتشر شده، پسر کوچکتر وی حضور داشته است.

در این مراسم همچنین علی لاریجانی رییس مجلس، آیت الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان، عزت الله ضرغامی رییس رادیو و تلویزیون ایران و شماری از وزرای دولت نیز حضور داشتند.

در شب دوم این مراسم، حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران و حسن خمینی نوه آیت الله خمینی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نیز حضور داشتند.

مراسم عزاداری ایام فاطمیه دو شب دیگر نیز در حضور آیت الله خامنه ای ادامه خواهد داشت.