مصلحی: 'بن لادن از مدتی قبل به دلیل بیماری در قید حیات نبود'

وزیر اطلاعات ایران گفته است که کشور او اخبار دقیق و اسناد موثقی در دست دارد که نشان می دهد اسامه بن لادن، رهبر شبکه القاعده، مدت ها پیش به دلیل بیماری جان سپرده است.

حیدر مصلحی در حاشیه جلسه روز یکشنبه هیات دولت، گفت که ادعای آمریکا در مورد کشتن اسامه بن لادن، ادعایی بی جا است که 'برای تحت الشعاع قرار دادن بیداری اسلامی در منطقه' بیان شده است.

آقای مصلحی در جمع خبرنگاران گفت که بخش بزرگی از آنچه آمریکا در مورد اسامه بن لادن گفته است 'بابت انتخابات داخلی و سرپوش گذاشتن بر روی وضعیت اقتصادی وخیم این کشور' بوده است.

وزیر اطلاعات ایران که پس از مناقشه اخیر بر سر استعفایش، برای اولین بار در جلسه هیات دولت با حضور محمود احمدی نژاد شرکت کرده بود، به ماجرای دستگیری عبدالمالک ریگی (رهبر گروه جندالله) اشاره کرد و گفت که چرا آمریکا همانطور که ایران پس از دستگیری عبدالمالک ریگی، تصاویر او را در تلویزیون نمایش داد، از جنازه اسامه بن لادن عکسی نشان نداد و گفت که جسد او را به دریا انداخته است.

حیدر مصلحی در پاسخ به سوالات خبرنگاران در مورد فعالیت های گروه های تروریستی در شرق و غرب ایران گفت که در هر دو منطقه 'با اقدامات انجام شده'، امنیت برقرار شده است.