جلسه هیات دولت ایران 'با حضور احمدی نژاد و مصلحی' برگزار شد

بیست روز بعد از آغاز تنش میان محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری و حیدر مصلحی وزیر اطلاعات، خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) امروز در خبری کوتاه از شرکت این دو در جلسه هیات دولت ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس نیز با انتشار همین خبر نوشته است که حیدر مصلحی وزیر اطلاعات به دعوت محمود احمدی نژاد در جلسه هیأت دولت حاضر شده است.

چهار روز پیش نیز خبرگزاری فارس با انتشار خبری مشابه، مدعی شده بود که حیدر مصلحی در جلسه روز ۱۸ اردیبهشت هیات دولت با حضور محمود احمدی نژاد شرکت کرده است؛ اما پس از آن برخی سایت های اصولگرا با انتشار عکس هایی از این جلسه که در آنها آقای مصلحی حضور نداشت، مدعی شدند که آقای احمدی نژاد وزیر اطلاعات را از جلسه هیات دولت "بیرون کرده" و سپس جلسه را آغاز کرده است.

در پنج جلسه قبلی هیات دولت ایران که پس از آغاز تنش ها بر سر استعفای حیدر مصلحی و ابقای او توسط آیت الله خامنه ای برگزار شده بود، هیچگاه محمود احمدی نژاد و آقای مصلحی حضور همزمان نداشته اند.

جلسه ۳۱ فروردین دولت در سنندج (در جریان سفر استانی به کردستان) در غیاب آقای مصلحی و نیز جلسات ۴ و ۷ اردیبهشت هیات وزیران در تهران، با حضور حیدر مصلحی و در غیاب محمود احمدی نژاد برگزار شده بود؛ و جلسه ۱۱ اردیبهشت نیز، با حضور آقای احمدی نژاد و در غیاب آقای مصلحی به پایان رسیده بود.