بادامچیان: نمایندگان مجلس آماده اقدام نهایی بودند

اسدالله بادامچیان، نماینده مجلس ایران روز سه شنبه، بیستم اردیبهشت گفت که در رویدادهای اخیر بعد از بروز اختلاف بین آیت الله علی خامنه ای رهبر ایران و محمود احمدی نژاد رئیس جمهور، نمایندگان اخطار غیر مستقیم خود را با تذکر شروع کردند و "آماده بودند تا اقدام نهایی قانونی خود را انجام دهند."

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) آقای بادامچیان در نطق پیش از دستور خود در مجلس، ملاک مشروعیت هر مسئولی را التزام عملی به قانون اساسی و رهنمودهای ولی فقیه بدون هرگونه چون و چرا اعلام کرد.

او گفت که اگر کسانی در هر مقامی از اصل ولایت پذیری فاصله بگیرند، ملت و همه پشتیبانانشان از آنان فاصله می گیرند و منزوی می‌شوند.

پس از کنارگذاشتن حیدر مصلحی وزیر اطلاعات از سوی آقای احمدی نژاد، آیت الله علی خامنه ای با این کار مخالفت کرد و بعد از آن آقای احمدی نژاد نزدیک به دو هفته سر کار خود حاضر نشد.

در طول این مدت حامیان رهبر ایران هشدارهای تندی به آقای احمدی نژاد دادند و بحث عدم کفایت سیاسی وی نیز مطرح شد.

این نماینده مجلس ایران با اشاره به گفته برخی از فقها درباره نفوذی هایی که باعث انحراف در دستگاههای دولتی شده اند، گفت: "لازم است روسای سه قوه و به خصوص رئیس جمهور آگاهی های لازم درباره این جریان انحراف را به مردم بدهند تا مبادا آسیب های گذشته تکرار شوند."