شهرداری تهران:چیتگر جای نمایشگاه نیست

شهرداری تهران با پیشنهاد وزارت ارشاد برای تبدیل پارک چیتگر به محلی برای نمایشگاه کتاب مخالفت کرده است.

هفته گذشته در هنگام گشایش نمایشگاه کتاب تهران مقامات وزارت ارشاد گفته بودند که در پی استفاده از پارک چیتگر به عنوان محل آینده نمایشگاه کتاب هستند.

محمد هادی ایازی سخنگوی شهرداری تهران می گوید" پارک چیتگر ریه تنفسی شهر تهران است و به همین دلیل نمی توان در آن ساخت و ساز کرد و آن را تبدیل به نمایشگاه کرد."

به گفته آقای ایازی وزارت ارشاد در نامه ای به محمود احمدی نژاد رییس جمهوری ایران خواستار آن شده تا ۵۰ هکتار زمین برای نمایشگاه در اختیار این نمایشگاه قرار گیرد.

آقای ایازی گفته است که شهرداری تهران در حال ساختن محلی در اراضی عباس آباد در مرکز تهران است که دارای ۳۲ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی است وتا شهریور امسال به بهره برداری می رسد.

سخنگوی شهردار ی تهران با اشاره به خواست دولت برای ایجاد مجموعه نمایشگاهی در شهر پرند در جنوب غربی تهران گفته است با توجه به این که مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در جنوب تهران در خال آماده شدن است، ساختن ساختن مجموعه نمایشگاهی در شهر پرند ضرورتی ندارد.

همزمان با این سخنان خبرگزاری های ایران گزارش داده اند که مسعود موحدی قائم مقام وزیر بازرگانی کلنگ ساخت نمایشگاه بین المللی تهران را در مجاورت شهر جدید پرند به زمین زده است.

کاظم اکبرپور مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی جمهوری اسلامی ایران می گوید " زمینی که کار ساخت نمایشگاه در ان آغاز شده از ۱۲ سال پیش مشخص شده بود اما کار ساخت به دلایلی متوقف شده بود."

بنا بر گزارش خبرگزاری فارس ۱۳۰ هکتار زمین در شهرک پرند بر اساس توافقنامه وزرای مسکن و بازرگانی برای ساخت نمایشگاه در نظر گرفته شده است.

شهر جدید پرند در ۳۵ کیلومتری تهران و در مسیر بزرگراه تهران به ساوه قرار دارد.