'احمدی نژاد می خواهد تنهایی کشور را اداره کند'

غلامرضا مصباحی مقدم، نماینده مجلس ایران می گوید که محمود احمدی نژاد "جایگاه مجلس را در راس امور نمی پذیرد و خواستار اداره کشور به تنهایی است".

آقای مصباحی مقدم که امروز (یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) میهمان خبر آنلاین، وبسایت خبری نزدیک به علی لاریجانی است، گفته که "رئیس جمهور اعتقادش بر این نیست که مجلس می تواند مستقل و در راس امور باشد و حتی از ایشان نقل کرده اند که 'لعنت بر بنیانگذار تفکیک قوا'. البته لابد منظورشان منتسکیو (از متفکران سیاسی فرانسه در عصر روشنگری) بوده است."

این نماینده مجلس همچنین افزود: "ایشان بر این باور است که این توانایی را دارد که با سرعت بیشتر کار کند ولی وجود قوه مقننه مانع از این سرعت است. منطق دیکتاتورها هم همین است که کافی است کشور را به ما بدهند و از ما بخواهند که تمام توانمان را در راه پیشرفت کشور بکار گیریم. رضاخان هم شاید همین منطق را داشت."

طی چند هفته گذشته، ماجرای استعفاء، برکناری و بازگشت به کار وزیر اطلاعات ایران و ادغام وزارتخانه ها، و برکناری وزیران نفت، صنایع و رفاه موجب بالا گرفتن تنش ها میان مجلس و دولت شده و به دخالت آیت الله خامنه ای، رهبر ایران انجامیده است.